Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire C


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Ξέρει κανένας αν το smart dial ψάχνει τις επαφές που είναι στα ελληνικά;

 

Έχω βάλει σαν γλώσσα συστήματος τα Ελληνικά, αλλά όταν πατάω στο πλήκτρο του τηλεφώνου και ψάχνω να βρω μια επαφή στα ελληνικά (π.χ. Άννα), πατάω 2-6-6, και δεν μου εμφανίζει τίποτα.

 

Υπάρχει τρόπος;

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ. Τελικά ο λόγος ήταν ότι η γλώσσα στις ρυθμίσεις ήταν Ελληνικά (Γερμανία), καθώς το web shop μου είχε πουλήσει branded κινητό της T-mobile Γερμανίας. Μέσα από τις ρυθμίσεις του android δεν μου έδινε επιλογή Ελληνικά (Ελλάδα). Κατέβασα το Set Locale and Language από το Google Play και μόλις άλλαξα τη γλώσσα σε Ελληνικά (Ελλάδα), ενεργοποιήθηκε και η αναζήτηση στα ελληνικά!

Edited by makis_perim
Βρέθηκε λύση!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση HTC Desire C αγορασμένο από Cosmote να μήν παίζει mobile data με κάρτα sim της WIND?

Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά σαν ομιλία και έχουν περαστεί οι ρυθμίσεις APN της WIND για internet και ΜΜS. Με wifi κανένα πρόβλημα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα ακρα της οθονης παρατηρω μια κιτρινο-γκρι-καφε σκια να το πω.... δεν ξερω... παντως δεν ειναι ομοιομορφη η οθονη του κινητου. Ειναι προβλημα του δικου μου μονο η γενικα εχει αυτη την σκια στα ακρα το desire c?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια,

αρχικα να σας πω οτι ειμαι καινουργια στον κοσμο τον smartphones και επισης οτι δεν εχω ασχοληθει και πολυ...Το προβλημα που αντιμετωπιζω με το κινητο μου ειναι το εξης ολες τις φορες που ειμαι στο wifi και μιλαω στο viber αλλα και απλα να ειμαι στο internet ξαφνικα αποσυνδεεται απο το wifi και μετα απο λιγο επανασυνδεεται μονο του χωρις να κανω τιποτα.Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?Ξερει καποιος πως μπορω να το φτιαξω?

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum :D

Το πρόβλημα αυτό στο κάνει σε όλα τα δίκτυα που συνδέεσαι; Επίσης έχεις την τελευταία έκδοση του λογισμικού;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά!

Παρότι δε χρησιμοποιώ συστηματικά το ραδιόφωνο της συσκευής, παρατήρησα χθες ότι δε λειτουργεί. Ενώ ανοίγει κανονικά, δεν ακούγεται τίποτα, παρά μόνο κάτι "τσιμπηματακια" ήχου. Και για να σας προλάβω, όχι δεν παιζει θέμα με τα ακουστικά, τα οποία εννοείται ότι είναι συνδεδεμένα στη συσκευή, γιατί αλλιώς δεν παίζει το ραδιόφωνο, καθώς δοκίμασα 2-3 ζευγάρια και τζίφος. Καθάρισα τα δεδομενα της εφαρμογής μπας και παίξει, αλλά τίποτα. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Παρότι δε χρησιμοποιώ συστηματικά το ραδιόφωνο της συσκευής, παρατήρησα χθες ότι δε λειτουργεί. Ενώ ανοίγει κανονικά, δεν ακούγεται τίποτα, παρά μόνο κάτι "τσιμπηματακια" ήχου. Και για να σας προλάβω, όχι δεν παιζει θέμα με τα ακουστικά, τα οποία εννοείται ότι είναι συνδεδεμένα στη συσκευή, γιατί αλλιώς δεν παίζει το ραδιόφωνο, καθώς δοκίμασα 2-3 ζευγάρια και τζίφος. Καθάρισα τα δεδομενα της εφαρμογής μπας και παίξει, αλλά τίποτα. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά ιδέα;

 

Τελικά βρήκα λύση και την παραθέτω for future reference: πηγαίνετε στη λίστα εφαρμογών από τις ρυθμίσεις, και στην εφαρμογή Ραδιόφωνο, στον πίνακα με τις πληροφορίες εφαρμογής, πατάτε Απενεργοποίηση και μετά Ενεργοποίηση (δεν είναι ενεοργοποίηση ή απενεργοποίηση του ραδιοφώνου, αλλά της εφαρμογής). Μετά δουλεύει τζιτζί. Το μόνο κακό είναι ότι με το σβήσιμο των δεδομένων χάνετε όλους τους αποθηκευμένους σας σταθμούς και θα πρέπει να τους ξανασυγχρονίσετε.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κι όμως, παρότι έφτιαξε εκείνη τη μία φορά, το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Του έκανα επανεκκίνηση, δούλεψε μία φορά αλλά και πάλι τίποτα! Έχει κανείς καμιά ιδέα; Να το πάω από το μαγαζί που το πήρα για service;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις ήχου andoind και να ανεβοκατεβάσεις την στάθμη σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις ήχου andoind και να ανεβοκατεβάσεις την στάθμη σε όλα.

 

Το προσπάθησα, αλλά τελικά δεν έπιασε. :(

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις ήχου andoind και να ανεβοκατεβάσεις την στάθμη σε όλα.

 

Το προσπάθησα, αλλά τελικά δεν έπιασε. :(

 

Τελικά κατάφερα να βρω λύση. Έπιασε, αλλά το θέμα είναι πώς έπιασε.

 

Παρότι είχα πάει αρχικά στις ρυθμίσεις και ανεβοκατέβασα τις εντάσεις, αλλά τπτ... μετά από κάποιες μέρες έκανα το εξής:

άνοιξα κανονικά το ραδιόφωνο και ενώ είχα ανοιχτή την εφαρμογή, κατέβασα τελείως την ένταση του ήχου (παρότι ήταν σχεδόν στο τέρμα). Όταν έφτασε τελείως κάτω, με την ένδειξη x στο ηχειάκι, ανέβασα την ένταση, και με το πρώτο κλικ που έκανα στο κουμπί, αναστήθηκε ο Λάζαρος! Δεν ξέρω τι σόι bug είναι αυτό, γιατί όσο κι αν πείραζα την ένταση πριν, δεν έκανε τπτ... Έπρεπε να φτάσει στο 0 για να ξεμπλοκάρει το ράδιο....

 

Σας έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Στα 139 ευρω ειναι καλη τιμη? Το βρηκα εδω http://bit.ly/1a9h4YB

 

140 ευρώ τα θεωρώ σωστή τιμή για μια τέτοια συσκευή. Όμως πρόσεχε, γιατι οι τιμές αυτές στα παμπλικ ειναι τιμες web. Αν πας απ το κατάστημα είναι 199, τιμή που θεωρώ υπερβολική για μια τέτοια συσκευή.

Αν το μπατζετ ειναι περιορισμένο και δε μπορεις να δωσεις ευρώ παραπάνω, τότε το Desire C το θεωρώ τίμια επιλογή από τα διάφορα ανδροειδή σε αυτή την τιμή. Εκτός κι αν έχεις απαιτήσεις να είναι σούπερ γρήγορο. Το μόνο του ελάτωμα είναι ο επεξεργαστής του, κυρίως αν έχει συνηθίσει σε σούπερ γρήγορα κινητά. Με λίγη υπομονή και με το Clean Master όμως, δν εχεις κανένα πρόβλημα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

140 ευρώ τα θεωρώ σωστή τιμή για μια τέτοια συσκευή. Όμως πρόσεχε, γιατι οι τιμές αυτές στα παμπλικ ειναι τιμες web. Αν πας απ το κατάστημα είναι 199, τιμή που θεωρώ υπερβολική για μια τέτοια συσκευή.

Αν το μπατζετ ειναι περιορισμένο και δε μπορεις να δωσεις ευρώ παραπάνω, τότε το Desire C το θεωρώ τίμια επιλογή από τα διάφορα ανδροειδή σε αυτή την τιμή. Εκτός κι αν έχεις απαιτήσεις να είναι σούπερ γρήγορο. Το μόνο του ελάτωμα είναι ο επεξεργαστής του, κυρίως αν έχει συνηθίσει σε σούπερ γρήγορα κινητά. Με λίγη υπομονή και με το Clean Master όμως, δν εχεις κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστω Mbokota. Για τη γυναικα μου το θελω οποτε δεν υπαρχει απαιτηση για κατι σουπερ γρηγορο! Εννοειτε πως την αγορα θα την κανω απο το web.

Link to comment
Share on other sites

Στα 139 ευρω ειναι καλη τιμη? Το βρηκα εδω http://bit.ly/1a9h4YB

τιμιο κινητο οντως το εχω παρει και εγω στην γυναικα μου απο τα χριστουγεννα , τοτε ειχε και πλοηγο δωρο, δεν ριχνεις και μια ματια στο skroutz ειναι λιγο φθηνοτερο .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω το htc decire c και εχει χαλασει το TOUCH SCREEN..ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ EBAY ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΟ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίζει ρόλο το μοντέλο του κινητού. Οτιδήποτε άλλο, το πιθανότερο είναι να μη λειτουργήσει στη συσκευή σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε σεις, 80 € σε γνωστή αλυσίδα, είναι δυνατόν ή κάτι βρωμάει ; Να τρέξω να προλάβω ;
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαφνικά δεν λειτουργούν τα τρια κουμπιά που βρίσκονται στο κάτω μέρος με αποτέλεσμα να μπορώ να μπω μόνο στις ρυθμίσεις που τις σκρολλάρω προς τα κάτω. Μπήκα safemode και εκανα και επανεκκινήσεις αλλά τίποτα .

Καμία ιδέα?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαφνικά δεν λειτουργούν τα τρια κουμπιά που βρίσκονται στο κάτω μέρος με αποτέλεσμα να μπορώ να μπω μόνο στις ρυθμίσεις που τις σκρολλάρω προς τα κάτω. Μπήκα safemode και εκανα και επανεκκινήσεις αλλά τίποτα .

Καμία ιδέα?

 

Καλησπερα factory reset μπορεις να κανεις, εχεις κανει? αν οχι , βγαλε μπαταρια για μερικα δευτερα, ξανα βαλτην

Πατα το πλαινο πληκτρο της εντασης vol down και το οnn off πληκτρο μαζι ,θα μπεις στον bootloader

απο κει κανε factory reset, μηπως και φτιαξει. Yποψην χανεις τα παντα απο επαφες sms και τ.λοιπα

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι ,άρα δεν έφτιαξε το πρόβλημα φαντάζομαι,πιθανών να χρειάζεται επίσκεψη στο service

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, 80 € σε γνωστή αλυσίδα, είναι δυνατόν ή κάτι βρωμάει ; Να τρέξω να προλάβω ;

 

Αν δεν ψάχνεις κάτι σούπερ ντούπερ που να σου φτιάχνει και καφέ, τότε τρέχα!

Είναι κινητό που σου κάνει δουλειά, αν δε σε ενοχλεί η "μικρή" (για τα δεδομένα των υπόλοιπων θηρίων) οθόνη (3,5 ίντσες) και ο μικρός του επεξεργαστής. Εμένα με έχει βολέψει απίστευτα και κάνω άψογα τη δουλειά μου. Μπορεί να μην έχεις τη δυνατότητα να τρέχεις βαριές εφαρμογές και τεράστια παιχνίδια, αλλά για social media/ελαφρύ gaming/μουσική (είτε media player, είτε internet radio)/σερφάρισμα (ειδικά μέσω opera mini) είναι άψογο, αν δεν έχεις τεράστιες απαιτήσεις. Η μπαταρία του είναι μια χαρά και σου βγάζει 2 μέρες τουλάχιστον με περιστασιακή χρήση. Δε νομίζω ότι βρίσκεις κάτι τόσο καλό στην ίδια τιμή σε Android που να μην είναι και τελείως κινεζιά και άθλιας κατασκευής, γιατί σαν κατασκευή το Desire C είναι φοβερό.

 

Αν ακόμα σε ενδιαφέρει, go for it! Αν κατάλαβα καλά το κατάστημα, στα 79 ευρώ πάει αν το παραγγείλεις μέσω ίντερνετ. Οπότε αν είναι παρήγγειλέ το στο web και κάνε παραλαβή από το κατάστημα.

 

(Κοίτα να δεις πόσο έπεσε η τιμή του σε μισό χρόνο. Το Μάρτη που το πήρα έδωσα 169 ευρώ, που τότε ήταν προσφορά, γιατί κανονικά έκανε 199. Τώρα το βρίσκεις 120 ευρώ κάτω...)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ! Δε το θέλω για μένα αλλά για το πρόσωπο, που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις απ το κινητό. Απλά με απασχολεί που πολλοί παραπονούνται για τα κουμπιά που κάποια στιγμή παύουν να αποκρίνονται.
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...