Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire C


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/05/HTC-Desire-C-11.jpg http://techblog.gr/wp-content/uploads/2012/05/HTC-Desire-C-2.jpg

 

Είναι το νεότερο Android smartphone της ταιβανέζικης εταιρίας και έρχεται εξοπλισμένο με τεχνολογία Beats Audio για να απολαμβάνετε την αγαπημένα σας μουσική με μια ανώτερη ακουστική ποιότητα. Τι άλλο έχει να προσφέρει όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Η συσκευή χρησιμοποιεί την έκδοση Android 4.0 ICS σε συνδυασμό με το νέο Sense 4.0 που έχει επιμεληθεί η HTC. Αν εισέλθουμε στο εσωτερικό του, εκεί θα εντοπίσουμε την ύπαρξης ενός μονοπύρηνου επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon S1 στα 600MHz. Διαθέτει οθόνη αφής 3.5 ιντσών HVGA ανάλυσης 320x480pixels, RAM 512MB, εσωτερική μνήμη 4GB (επεκτείνεται περαιτέρω μέσω κάρτας microSD) και ψηφιακή κάμερα 5MP με LED φλάς.

 

Η εταιρία το προωθεί στην αγορά ως μια προσιτή συσκευή και έχει προγραμματίσει την κυκλοφορία του για αυτόν τον μήνα με προτεινόμενη τιμή στα 200 ευρώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4114037

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμπαθητικο για καποιον που δεν εχει απαιτησεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aπ'όσα ακούγονται, πρόκειται για τον αντικαταστάτη του wildfire S. Πολύ όμορφη η συσκευή, αλλά δυστυχώς πολύ "λίγος" ο επεξεργαστής και ουσιαστικά ο ίδιος με του wildfire s. Απορώ γιατί δε βάλανε κάποιον πχ 800mhz, μιας και προς τα εκεί κινείται η αγορά των low end smartphones! Εν αναμονή λοιπόν :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεση που η εταιρια θα αρκουνταν μονο στα τρεια μοντελα HTC ONE X, S και V

Αρχισε παλι τα ιδια;

 

Sorry για το off-topic,αλλά η εταιρία είπε ότι δεν θα βγάλει πολλά μοντέλα πανομοιότυπα όπως έκανε με το sensation.Το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει καμία σχέση με τα τρία που αναφέρεις και παίζει στη κατηγορία των 200€.Με κάποιο τρόπο πρέπει και η HTC να πάρει τα πάνω της και στις πωλήσεις.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Στα specs του gsmarena αναφέρει για flash support. Είναι δυνατόν...? :confused:

 

Πάντως στα πρώτα benchs δείχνει να τα πάει κάπου ανάμεσα στο desire s και windfire s. Και τα σχόλια είναι καλά για την αίσθηση που σου δίνει...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της wikipedia για τον snapdragon http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_(system_on_chip)#Snapdragon_S1 αναφέρει ότι η cpu που έχουν τα htc explorer,desire c κτλ ειναι στα 45nm και αρχιτεκτονικής arm v7 οπότε λογικό να υποστηρίζει flash και από ότι φαίνεται η απόδοσή του ειναι καλύτερη από τον msm 7227 που ειναι στα 65nm arm v6 και φοράνε αρκετές παλιότερες συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή ανάλυση οθόνης ίσως το βοηθήσει να είναι σχετικά σβέλτο. Από την άλλη, αυτό το dpi είναι απογοητευτικό...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Thanks για την απάντηση. Και από ότι φαίνεται πρέπει να έχει και λίγο καλύτερη gpu από τον 7227...

 

Ο S1 είναι σαφώς ανώτερος του msm 7227.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βγαλανε στο Πλαίσιο με τιμή 229 ευρώ...

Με ποια λογική δεν ξέρω..

Άμα δεν πάει στα 130 ευρώ δεν πρόκειται να πουλήσει...

Link to comment
Share on other sites

130 ευρώ δεν υπήρχε και δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να πάει. Όχι τουλάχιστον τώρα που μόλις κυκλοφόρησε! Θυμάσαι πολλά κινητά να κυκλοφορούν σε τέτοια τιμή. Συμφωνώ ότι στα λεφτά του μπορεί κάποιος να πάρει κάτι σαφώς καλύτερο, αλλά για πες μου στα 130 ευρώ κάποιο ανάλογο (καινούριο) κινητό...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενη, αν και λίγο ακριβή, η τιμή του στα μεγάλα ελληνικά καταστήματα... Τόσο είχε βγει και το explorer...
Link to comment
Share on other sites

130 ευρώ δεν υπήρχε και δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να πάει. Όχι τουλάχιστον τώρα που μόλις κυκλοφόρησε! Θυμάσαι πολλά κινητά να κυκλοφορούν σε τέτοια τιμή. Συμφωνώ ότι στα λεφτά του μπορεί κάποιος να πάρει κάτι σαφώς καλύτερο, αλλά για πες μου στα 130 ευρώ κάποιο ανάλογο (καινούριο) κινητό...

 

Δεν ξέρω για καλύτερο, αλλά στα ίδια πλαίσια και να υπερτερεί μόνο σε επεξεργαστή μόνο το lg l3 ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για καλύτερο, αλλά στα ίδια πλαίσια και να υπερτερεί μόνο σε επεξεργαστή μόνο το lg l3 ξέρω.

H αλήθεια είναι ότι το ερώτημα ήταν πιο πολύ ρητορικό, αλλά thanks :lol:

όπως και να'χει, νομίζω πως στην κατηγορία είναι μπροστά απ'όλα σε ποιότητα κατασκευής αλλά δυστυχώς μειονεκτεί σε σχέση με "ωμά" χαρακτηριστικά. Ένα review του κινητού υπάρχει εδώ:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0subD1L9y2U]HTC Desire C review - GSMDome.com - YouTube[/ame]

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

διαβασα σημερα οτι θα διατιθεται σε ασπρο και μαυρο.

το κοκκινο δεν θα ερθει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.

 

Ρε παιδια στο συγκεκρημενο κινητο πως παμε στη καρτα μνημης ωστε να εγκαταστησουμε καποια αρχεια .apk που περασαμε μεσα γιατι δεν βρησκω καποιο προγραμμα το οποιο να μπορω να διαχηριστω οτι αρχεια εχω μεσα στη καρτα μνημης του κινητου.

 

Και κατι αλλο πηρα το κινητο απο το γερμανο και μου ειπε οτι μου δεινει και χαρτες για το navigon αλλα το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ξεκιναει καν το navigon που εχει μεσα το κινητο οποτε δεν μπορω να εγγραφω στο site της navigon ωστε να κατεβασω τους νεοτερους χαρτες για το προγραμμα.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς καποιο κατοχο του συγκεκριμενου κινητου...

τι χωρο εχει για κατεβασμα εφαρμογων?εχει 150mb οπως το wildfire s ή επειδη εχει ενσωματωμενη μνημη εχουν μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο για εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση προς καποιο κατοχο του συγκεκριμενου κινητου...

τι χωρο εχει για κατεβασμα εφαρμογων?εχει 150mb οπως το wildfire s ή επειδη εχει ενσωματωμενη μνημη εχουν μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο για εφαρμογες?

 

Αν και δεν είμαι κάτοχος της συσκευής,ξέρω ότι έχει 4GB εσωτερική μνήμη και μπορείς να βάλεις και κάρτες microSD για επέκταση....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι κάτοχος της συσκευής,ξέρω ότι έχει 4GB εσωτερική μνήμη και μπορείς να βάλεις και κάρτες microSD για επέκταση....

 

το γνωριζω αυτο φιλε μου αλλα το θεμα ειναι τι χωρο σου δινει καθαρα για εγκατασταση εφαρμογων...

αν μπορει καποιος φιλος ας μας διευκρινησει αυτο το κομματι...

 

τελικα θα απαντησω μονος μου στο ερωτημα που εθεσα....

περασα απο το πλαισιο και ειδα πως η διαθεσιμη μνημη για εγκατασταση εφαρμογων ειναι 0,91 gb ...

παρα πολυ καλα θα ελεγα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδες.

 

Μια ερωτηση σχετικα με τον αποθηκευτικο χωρο.Εχω στο κινητο εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο 0.94GΒ απο τα οποια τα 823ΜΒ ειναι διαθεσιμα.Στον χωρο αποθηκευσης τηλεφωνου μου εχει Συνολικο χωρο μονο 95,23ΜΒ και με καμια 10αρια τραγουδια που εχω βαλει εχει γεμισει.Δεν γινεται να εκμεταλλευτω τα 823ΜΒ που ειναι διαθεσιμα απο το εσωτερικο αποθηκευτικο χωριο για να βαλω καποια αρχεια στο κινητο?Οπως το ιδιο γινεται οταν παω να τραβηξω Βιντεο μου γραφει οτι ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου σας ειναι γεματος.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το τηλέφωνο για φίλο, οι εντυπώσεις μου είναι πραγματικά πολύ καλές!

- Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πανάλαφρο και με πολύ καλά πλαστικά, ειδικά το πίσω καπάκι. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με πατάτες τύπου LG, Samsung κτλ στα μικρά, έλεος.

- Πολύ γρήγορο, ξαφνιάστηκα γιατί το περίμενα πάναργο με 600άρη επεξεργαστή και ICS, και όμως δουλεύει κανείς ανετότατα. ΟΚ σε μερικές δουλειές laggάρει, αλλά σπάνια και σε συγκεκριμένες δουλειές. Όλη η καθημερινή χρήση γίνεται άψογα ταχύτατα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

- Ποιότητα ήχου / ομιλίας πολύ καλή

 

Τι δε μου άρεσε:

- Δεν έχει led ειδοποίησης (έλεος, πόσο κάνει;)

- Δεν έχει flash (δεν με πολυνοιάζει αλλά γιατί...)

- Τα πλήκτρα αφής κάτω δεν φωτίζονται (ή δεν το έχω ανακαλύψει ακόμα)

 

Κατά τα άλλα στα 180 ευρώ πολύ καλή πρόταση. Εσωτερική μνήμη 0,98 ΜΒ και έβαλα και κάρτα microSD στα 8GB μια χαρά.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...