Jump to content

N9 : NITDroid (Android ICS)


Dark_ds
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα περασες χειροκινητα?

αν θυμαμαι γιατι το δοκιμασα μεχρ την 4. επρεπε να τα βαλεις ολα χειροκινητα(ονομα δικτυου-κωδικο)

δεν τα βρισκει με την σαρωση..

 

Τα εβρισκα ολα, συνδεση εκανε κανονικα αλλα δεν εμπαινε στο ιντερνετ.

Εκανα κατι script στο ποδι, αλλαξα το DHCP, τα διεγραψα, τα περασα χειροκινητα και διαφορα αλλα.. Τιποτα :S

 

rm -rf, περασα fiasco και διορθωσα κατι περιεργα για να στρωσει (περασα πολλα gb χθες και δεν ηθελα να περασω emmc).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια θα τρελαθω..

Ειδα τωρα

το βιντεο και εμεινα..

Ετσι τρεχει και σε εσας το android? Με ics/jb, οτιδηποτε.. Σε μενα με jb ηταν χαλι μαυρο..

Επισης βλεπω οτι εχει σημα ο τυπος στο βιντεο. Σε μενα δεν ειχε επικοινωνια με το δικτυο..

 

Τα φωτα σας :)

 

(sorry για το διπλο, παει καιρος απο το τελευταιο και δεν εχω edit)

Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean μου ήταν ελαφρώς χειρότερο, είχε λίγο παραπάνω lag και δεν διαβαζε SIM ...

WiFi θυμάμαι διάβαζε κανονικά ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean μου ήταν ελαφρώς χειρότερο, είχε λίγο παραπάνω lag και δεν διαβαζε SIM ...

WiFi θυμάμαι διάβαζε κανονικά ...

 

Οκ ευχαριστω. Αρα εχω σιγουρα θεμα με το chipset..

Επρεπε να το βγαλω βιντεο να το βλεπετε και να γελατε :p

Λεω να δοκιμασω ics μολις το ξαναπαρω (6 βδομαδες στο service απο τις 8 που το εχω..) να δω τι παιζει.

Υπαρχουν βελτιωσεις στην jb η να 'χαμε να λεγαμε?

 

Αξιζει το ολο project αλλα ειναι λιγο σπαστικο αυτο με τα account και το wifi στο meego οταν βαλεις nitdroid..

Link to comment
Share on other sites

για το facebook το φτιαχνεις απο εδω.. θα σου σβηστουν ολα τα account και θα πρεπει να τα περασεις απο την αρχη

 

στην προηγουμενη απο την jb εκδοση που ειχα δοκιμασει τελευταια φορα, αν ειχες απενεργοποιησει τον κωδικο της sim την εβλεπε το android και μπορουσες να στειλεις μηνυματα.. αλλα τηλεφωνα οχι αφου δεν δουλευει το μικροφωνο

Link to comment
Share on other sites

για το facebook το φτιαχνεις απο εδω.. θα σου σβηστουν ολα τα account και θα πρεπει να τα περασεις απο την αρχη

 

στην προηγουμενη απο την jb εκδοση που ειχα δοκιμασει τελευταια φορα, αν ειχες απενεργοποιησει τον κωδικο της sim την εβλεπε το android και μπορουσες να στειλεις μηνυματα.. αλλα τηλεφωνα οχι αφου δεν δουλευει το μικροφωνο

 

Εκανα rm -rf απο την αρχη, δεν ειχα θεμα με το fb. Με τα mail ειχα θεμα (εχω 4 λογαριασμους).

Δε με πειραζει το mic. Το 3g για Internet,viber,skype,mail θελω :happy:

Θα δοκιμασω ics μολις το παρω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γράφω σε αυτο το θέμα τις εντυπώσεις μου απο το NITDroid που είναι και το σωστο.

Τα προγράμματα και κάποια παιχνίδια που δοκίμασα παίζουν μια χαρα.

Έβαλα και widget για τον καιρό και την μπαταρία. Ετρεξε και benchmark όπως το AnTuTu κλπ αλλα το lag σε μερικά σημεία είναι εμφανές. Σαν να το σκέφτεται για να ξεκινήσει. Αν ξεκινήσει παει γρήγορα!!

Για το wifi πάντως έπρεπε να τα βάλω όλα χειροκινητα. Μετά δούλεψε κανονικα.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω το ics build γιατι διάβασα στα σχολια ότι είναι πιο γρήγορο απο το jb.

Το θέμα είναι πως το κάνω; Βγάζω πρώτα το τωρινό; Κάνω φλας και ξανα απο την αρχή; Ή το περνάω απο πάνω; Ποια είναι η καλύτερη λύση;

 

Edit: θα το σβησω τελικα με την εντολή και θα περάσω το ICS για δοκιμή. Αν δούλευαν οι κλήσεις θα ήταν μια χαρα.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το μικροφωνο δεν δουλευει..οποτε για καθημερινη χρηση δεν γινεται(αν αντεχεις το οποιο lag βεβαια)

 

μακαρι στην επομενη εκδοση να εχει φτιαξει..

εχει αργησει και πολυ και αυτο δινει ελπιδες η οτι τα παρατησε η οτι θα την δωσει τουμπανο! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια τελικα αξιζει να δοκιμασω dual boot;Πηρα ενα Ν9 γι'αυτο το σκοπο αλλα δεν βλεπω και πολλη ικανοποιηση με meego/android μαζι...Μηπως να το αφηνα ως εχει παρα να ρισκαρω περισσοτερα προβληματα;Με δελεαζει το android σε Νοκια αλλα...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα αξιζει να δοκιμασω dual boot;Πηρα ενα Ν9 γι'αυτο το σκοπο αλλα δεν βλεπω και πολλη ικανοποιηση με meego/android μαζι...Μηπως να το αφηνα ως εχει παρα να ρισκαρω περισσοτερα προβληματα;Με δελεαζει το android σε Νοκια αλλα...

 

Δυστυχώς αλλα δεν λέει.... Και φοβάμαι πως το έχουν παρατήσει το όλο εγχείρημα. Δυστυχώς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...Το αστειο ειναι πως το δουλευω σαν 1ο κινητο 4-5 μερες και μετα πιανω ενα Galaxy S3 και προσπαθω με swipe στην οθονη να κλεισω την εκαστοτε εφαρμογη που ειχα μπροστα...Ουτε κουμπια ουτε τιποτα.Παντως ειτε προχωρησουν τα project με android ειτε οχι ,θα το κρατησω...Συλλεκτικη αξια πλεον το Ν9...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλάβω γιατί να βάλει κάποιος android σ ένα τέτοιο κινητο. πραγματικά χάνεται όλη η μαγεία του

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

εχουμε κανενα νεο με το θεμα του android στο Ν9 ??

το χρειαζομαι για μια και μονο εφαρμογη , θα μπορουσα να δουλευω το μαεμο καθημερινα και οποτε χρειαζομαι την εφαρμογη αυτη να κανω ρεσταρτ στο android??

 

facebook twiter και τετοια δεν εχω, εμαιλ ομως θα παιρνω

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ούτε θα υπάρξει. Ο e eyes απλά περνάει τις εκδόσεις στη συσκευή του χωρίς να δουλεύει τίποτα και δεν γίνονται release ποτέ.

Για την πλάκα μπορείς να περάσεις την jb που υπάρχει.

Με 40 ευρα μπορείς να πάρεις ενα Android και να κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι ακομα

με φλασαρισμα μπορει να γινει οπως ηταν πριν ??

 

μετα απο πολυ κοπο βρηκα navifrm που δουλευει , αν το χρειαστει κανεις να του το στειλω

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με εγκαταλελειμμένες πλατφόρμες όμως ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Εγώ μια φορά έκανα 2 ωρες να το ζωντανεψω γιατί δεν άνοιγε μετά απο φλασαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα την alpha 5 . οκ περαστηκε αλλα δεν δουλευει το wlan , βρισκει δικτυα την ωρα που παω να πληκτρολογήσω τον κωδικο μου βγαζει αποτυχια συνδεσης.

 

το εχει αντιμετωπισει κανεις??

 

edit

τωρα διαβασα οτι δεν δουλευει σε κανενα το wifi σωστα.

εσεις που εχετε ασχοληθει εχετε κανει κατι με αυτο??

 

EDIT 2

εβαλα χειροκινητα το ασυρματο και συνδεθηκε

 

edit 3

και με το android υπαρχει θεμα με την ενταση του σηματος gps

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...