Jump to content

Οδηγός Κινητής Τηλεφωνίας στην Ιταλία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, και έρχεται (για τριτη φορά) η ερώτηση: τι αριθμό να πάρω στην Ιταλία που να έχει πακέτο προς Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, και έρχεται (για τριτη φορά) η ερώτηση: τι αριθμό να πάρω στην Ιταλία που να έχει πακέτο προς Ελλαδα;

Η ερώτηση σου είναι so 00's. :p

Πλέον δε ρωτάμε με ποιο πακέτο να παίρνουμε τηλέφωνα στην Ελλάδα αλλά ποιο πακέτο συμφέρει για mobile Internet τις μέρες που θα είμαστε εκεί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δικη μου προταση: και αυτος που θα ειναι ιταλία να εχει q.

 

Αυτος που θα ειναι ελλαδα με επισης q, θα αγορασει πακετο 300' με 1 ευρω και οταν θα παιρνει τηλ εκεινον στην ιταλια, θα αφαιρουνται απο τα 300'.

 

Εκεινος που ειναι ιταλια, θα χρεωνεται 0,11/λεπτο εισερχομενης κλησης περιαγωγης. Η πιο φτηνη λυση, κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου είναι so 00's. :p

Πλέον δε ρωτάμε με ποιο πακέτο να παίρνουμε τηλέφωνα στην Ελλάδα αλλά ποιο πακέτο συμφέρει για mobile Internet τις μέρες που θα είμαστε εκεί.

 

εδώ δεν ξέρει κανείς για τηλεφωνία, θα ξέρει για internet?:lol:

 

ψάχνοντας στα σαιτ των ιταλικών εταιρειών, κατέληξα ή σε tim ή σε vodafone

 

με τη ζυγαριά να γέρνει στη tim

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ενώ είχα βολευτεί τόσο πολύ με την wind που μου έδινε την δυνατότητα στο καρτοκινητό μου να χρησιμοποιω τα διαθεσιμα mbs μου στο εξωτερικο με χρέωση μονο με 5 ευρώ/μηνα τώρα πρεπει να βρω αλλη λύση!Την κάτσαμε την βάρκα και οι αλλες εταιριες έχουν ψηλά τον πήχη δίνοντας 15 mb με 3 ευρω την ημερα! Πάνε καλα ? τι να φτάσουν 15mb ? Μιας και θέλω να ταξιδεψω Ιταλία και χρησιμοποιω αρκετα τους χαρτες για να βρισκω που ειμαι και πως θα παω κάπου μεσα στην πόλη ξερετε εαν υπαρχει καποιο εταιρια στην ιταλια που να δίνει φθηνο ιντερνετ για να κανω την δουλεια μου? Δεν ξερω βεβαια και ποσο πουλανε αυτοι τις καρτες σιμ που εμεις εδω τις εχουμε τσαμπα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
υπάρχει καρτοκινητή ευρωπαϊκή που είναι οικονομική για εισερχόμενες και εξερχόμενες και χρήση από Ιταλία προς Ελλάδα; Φεύγω για 3 μέρες Ρώμη με άρρωστη γυναίκα που πρέπει συνεχώς να έχει επαφή με Ελλάδα και συνεχή παρακολούθηση. Τϊ να επιλέξω και από πού; Είδα και διαφήμιση κάπου την λεγόμενη mobilka, την ξέρει κανείς; Ισχύουν αυτά που γράφει; Μπαίνουν απλά με τη sim σε όποια συσκευή κινητού; Αν είναι μούφα, κάποια εναλλακτική; Παρακαλώ πολύ για όποια βοήθεια γιατί επείγομαι! Και δε μιλώ και Ιταλικά και αν πάμε εκεί άντε να βγάλω άκρη που δε μιλούν και αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ενα μηνα παω ταξιδι Ιταλια και σκεφτομαι να αγορασω καμια καρτα σιμ απο εκει για να εχω mb αφου η cosmote ειναι πανακριβη.

 

Εχεις κανεις καμια εμπειρια αναλογη για το τι να παρω.

 

Ειδα η ΤΙΜ εχει πιο φθηνα απο Vodafone αλλα δεν ξερω κ Ιταλικα για να καταλαβω αν ειναι με καρτα η συνδεση αυτα που βλεπω.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hello,

 

απαντάω καθηστερημένα γιατί τώρα είδα το θέμα. :)

 

υπάρχουν πολλές επιλογες

 

εγώ θα σου πρότεινα την 3

σου δίνει 1 gb και 150 λεπτά για Ευρώπη με 5 εuro

 

http://www.tre.it/opzioni/estero/all-in-international

 

το μόνο θέμα είναι ότι η 3 έχει μόνο 3G δίκτυο άρα θέλει 3G κινητό και όταν δεν πιάνει

παέι σε roaming gsm οπότε τα πακέτα της δεν ισχύουν. Γενικότερα πάντως έχει καλή κάληψη εκτός

και αν βρίσκεσαι σε κάποιο απομονωμένο χωριό.

 

Άλλο ζήτημα είναι πόσο έχει. Στην Ιταλία η σιμ δεν είναι δωρεάν αλλά κάνει 5 με 10 euro.

Συνήθως η σιμ της 3 έχει 5 euro με 3 euro διαθέσιμα για κατανάλωση, δηλαδή θεωρητικά κάνεις

την δουλεια σου με 10 euro.

Μπορεί όμως να σου ζητήσουν 20 euro και να σου βάλουν τα 10 στην κάρτα

ως χρόνο ανανέωσης . Αυτό εξαρτάται από το κατάστημα .

 

Οτι πακέτο θελεις συμφέρει να το ενεργοποιείς ταυτόχρονα με την sim γιατί αν το κάνεις μετά έχεις

έξοδα ενεργοποιησης πακέτου που κύμαίνονται ανάλογα με την εταιρία από 9 ως 19 euro.

Επισης όλα τα πακέτα ισχύουν 30 μέρες και μετά ξανάενεργοποιούνται αυτόματα (εκτός και αν εσύ το διακόψεις με sms)

Γι' αυτό δεν σε συμφέρει να έχεις πολλά λεφτά στην κάρτα.

 

Εναλλακτικά η 3 έχει πακέτο data για το κινητο που σου δίνει με 5 euro 100 mb τη μέρα για 30 ημέρες,

ή sim data με το ίδιο πακέτο, ή sim data για ipad με 5gb για 30 ημέρες χωρίς ημερήσιο περιορισμό.

 

 

Άλλες επιλογές

 

TIM

Απ'ότι βλέπω έχει πακέτο data 2 gb με 10 euro το μήνα άλλα κόστος για την sim και 3 euro για την ενεργοποίηση πακέτου

Συμφέρει το TIM Welcome http://www.international.tim.it/en/tim-welcome

που σου δίνει με 30 euro 2 gb + 200 λεπτά για Ελλάδα για 30 ημερες.

 

 

VODAFONE

Και εδώ κάτι αντίστoιχο , πακέτα με περίπου 15 euro το μήνα που περιλαμβάνουν και internet.

Συμφέρει το Vodafone Holiday

http://www.vodafone.it/portal/Privati/Tariffe-e-Prodotti/Tariffe/Estero/Vodafone-Holiday-English

 

Ισως όλα αυτά ξεφεύγουν από τις ανάγκες σου, αλλά αυτά είναι.

 

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει τιποτα από τα παραπάνω για internet.

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΛΟΣ και arrivederci

 

 

(Αν μπορει κάποιος mod ας το ενώσει στο αλλο θέμα για Ιταλία )

Edited by ams
προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

hello,

 

απαντάω καθηστερημένα γιατί τώρα είδα το θέμα. :)

 

υπάρχουν πολλές επιλογες

 

εγώ θα σου πρότεινα την 3

σου δίνει 1 gb και 150 λεπτά για Ευρώπη με 5 εuro

 

http://www.tre.it/opzioni/estero/all-in-international

 

το μόνο θέμα είναι ότι η 3 έχει μόνο 3G δίκτυο άρα θέλει 3G κινητό και όταν δεν πιάνει

παέι σε roaming gsm οπότε τα πακέτα της δεν ισχύουν. Γενικότερα πάντως έχει καλή κάληψη εκτός

και αν βρίσκεσαι σε κάποιο απομονωμένο χωριό.

 

Άλλο ζήτημα είναι πόσο έχει. Στην Ιταλία η σιμ δεν είναι δωρεάν αλλά κάνει 5 με 10 euro.

Συνήθως η σιμ της 3 έχει 5 euro με 3 euro διαθέσιμα για κατανάλωση, δηλαδή θεωρητικά κάνεις

την δουλεια σου με 10 euro.

Μπορεί όμως να σου ζητήσουν 20 euro και να σου βάλουν τα 10 στην κάρτα

ως χρόνο ανανέωσης . Αυτό εξαρτάται από το κατάστημα .

 

Οτι πακέτο θελεις συμφέρει να το ενεργοποιείς ταυτόχρονα με την sim γιατί αν το κάνεις μετά έχεις

έξοδα ενεργοποιησης πακέτου που κύμαίνονται ανάλογα με την εταιρία από 9 ως 19 euro.

Επισης όλα τα πακέτα ισχύουν 30 μέρες και μετά ξανάενεργοποιούνται αυτόματα (εκτός και αν εσύ το διακόψεις με sms)

Γι' αυτό δεν σε συμφέρει να έχεις πολλά λεφτά στην κάρτα.

 

Εναλλακτικά η 3 έχει πακέτο data για το κινητο που σου δίνει με 5 euro 100 mb τη μέρα για 30 ημέρες,

ή sim data με το ίδιο πακέτο, ή sim data για ipad με 5gb για 30 ημέρες χωρίς ημερήσιο περιορισμό.

 

 

Άλλες επιλογές

 

TIM

Απ'ότι βλέπω έχει πακέτο data 2 gb με 10 euro το μήνα άλλα κόστος για την sim και 3 euro για την ενεργοποίηση πακέτου

Συμφέρει το TIM Welcome http://www.international.tim.it/en/tim-welcome

που σου δίνει με 30 euro 2 gb + 200 λεπτά για Ελλάδα για 30 ημερες.

 

 

VODAFONE

Και εδώ κάτι αντίστoιχο , πακέτα με περίπου 15 euro το μήνα που περιλαμβάνουν και internet.

Συμφέρει το Vodafone Holiday

http://www.vodafone.it/portal/Privati/Tariffe-e-Prodotti/Tariffe/Estero/Vodafone-Holiday-English

 

Ισως όλα αυτά ξεφεύγουν από τις ανάγκες σου, αλλά αυτά είναι.

 

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει τιποτα από τα παραπάνω για internet.

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΛΟΣ και arrivederci

 

 

(Αν μπορει κάποιος mod ας το ενώσει στο αλλο θέμα για Ιταλία )

 

Καλα μιλαμε εισαι κορυφη! Ηταν αυτο που χρειαζομουν.

 

4 μερες ρωμη θα ειμαι οποτε υπολογιζω πως στα 2gb θα ειμαι κομπλε. Τηλεφωνα κ sms δεν χρειαζομαι θα τα κανω ολα απο viber και τα σχετικα.

4G πιανει φουλ? Αλλιως 3G θα ειμαι καλυμενος κ απο μπαταρια ωστε να μην την ρουφαει. Σιγουρα θα εχει πολυ καλυτερο απο την Ελλαδα.

 

Αρα προτινεις να παω σε Voda και να κανω την δουλεια μου.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο θέματα έχουν συνενωθεί. Συνεχίζουμε.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

να'μαι πάλι :)

 

 

 

@ sakis697

 

το ξέρω ότι χρειάζεσαι μόνο ιντερνετ αλλά πακέτο μόνο με mb δεν βλέπω να υπάρχει.

 

Η vodafone έχει την πιο ολοκληρωμένη λύση και είναι πολύ καλή επιλογή.

Σίγουρα έχει και καλύτερο δίκτυο και έχει σημασία που σου επιτρέπει skype και viber γιατί παλιά στο μπλόκαραν.

Βέβαια δίνεις 30 euro ανεξάρτητα αν θα χρησιμοποιήσεις την κάρτα 4 ή 30 μέρες.

Πάντως και τα sms και οι κλησεις για Ελλάδα μπορουν να φανούν χρήσιμα.

 

Υπάρχει δίκτυο 4G απλώς πρέπει να παρεις sim 4G στο κατάστημα , αλλά μάλλον τέτοια θα σου δώσουν.

Δεν ξέρω όμως αν στο συγκεκριμένο πακετο περιλαμβανει ιντερνετ 4G.

Παλιά για πλοήγηση σε δικτυο 4G ήθελαν sim 4G + πακέτο ιντερνετ 4G.

Ζήτησε μια sim 4G στο κατάστημα και βλέπεις

 

 

ciao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hello,

 

απαντάω καθηστερημένα γιατί τώρα είδα το θέμα. :)

 

υπάρχουν πολλές επιλογες

 

εγώ θα σου πρότεινα την 3

σου δίνει 1 gb και 150 λεπτά για Ευρώπη με 5 εuro

 

http://www.tre.it/opzioni/estero/all-in-international

 

το μόνο θέμα είναι ότι η 3 έχει μόνο 3G δίκτυο άρα θέλει 3G κινητό και όταν δεν πιάνει

παέι σε roaming gsm οπότε τα πακέτα της δεν ισχύουν. Γενικότερα πάντως έχει καλή κάληψη εκτός

και αν βρίσκεσαι σε κάποιο απομονωμένο χωριό.

 

Άλλο ζήτημα είναι πόσο έχει. Στην Ιταλία η σιμ δεν είναι δωρεάν αλλά κάνει 5 με 10 euro.

Συνήθως η σιμ της 3 έχει 5 euro με 3 euro διαθέσιμα για κατανάλωση, δηλαδή θεωρητικά κάνεις

την δουλεια σου με 10 euro.

Μπορεί όμως να σου ζητήσουν 20 euro και να σου βάλουν τα 10 στην κάρτα

ως χρόνο ανανέωσης . Αυτό εξαρτάται από το κατάστημα .

 

Οτι πακέτο θελεις συμφέρει να το ενεργοποιείς ταυτόχρονα με την sim γιατί αν το κάνεις μετά έχεις

έξοδα ενεργοποιησης πακέτου που κύμαίνονται ανάλογα με την εταιρία από 9 ως 19 euro.

Επισης όλα τα πακέτα ισχύουν 30 μέρες και μετά ξανάενεργοποιούνται αυτόματα (εκτός και αν εσύ το διακόψεις με sms)

Γι' αυτό δεν σε συμφέρει να έχεις πολλά λεφτά στην κάρτα.

 

Εναλλακτικά η 3 έχει πακέτο data για το κινητο που σου δίνει με 5 euro 100 mb τη μέρα για 30 ημέρες,

ή sim data με το ίδιο πακέτο, ή sim data για ipad με 5gb για 30 ημέρες χωρίς ημερήσιο περιορισμό.

 

 

Άλλες επιλογές

 

TIM

Απ'ότι βλέπω έχει πακέτο data 2 gb με 10 euro το μήνα άλλα κόστος για την sim και 3 euro για την ενεργοποίηση πακέτου

Συμφέρει το TIM Welcome http://www.international.tim.it/en/tim-welcome

που σου δίνει με 30 euro 2 gb + 200 λεπτά για Ελλάδα για 30 ημερες.

 

 

VODAFONE

Και εδώ κάτι αντίστoιχο , πακέτα με περίπου 15 euro το μήνα που περιλαμβάνουν και internet.

Συμφέρει το Vodafone Holiday

http://www.vodafone.it/portal/Privati/Tariffe-e-Prodotti/Tariffe/Estero/Vodafone-Holiday-English

 

Ισως όλα αυτά ξεφεύγουν από τις ανάγκες σου, αλλά αυτά είναι.

 

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει τιποτα από τα παραπάνω για internet.

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΛΟΣ και arrivederci

 

 

(Αν μπορει κάποιος mod ας το ενώσει στο αλλο θέμα για Ιταλία )

 

αμς,ωραιος φιλε.το πακετο της 3 με τα 5 ευρω φαινεται σουπερ.κλειδωνεις και το τηλεφωνο στο 3g-4g και καθαρισες.

 

ενδιαφερομαι να παω ρωμη μεσα στη χρονια,κοιταω δλδ να βρω καταστημα της 3 στη πολη?και πως παιρνω την καρτα,με ελληνικη ταυτοτητα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

@ blade_

 

αγορά από κατάστημα της 3 (καλύτερα) ή από κατάστημα αλυσίδας ηλεκτρονικών πχ.mediaworld(=mediamarkt), unieuro κτλ.

 

αρκεί Ελληνική ταυτότητα ή διαβατήριο

 

Το μόνο που μπορεί να σου ζητήσουν ,για τυπικούς λόγους, είναι :

 

μια διεύθυνση στην Ιταλία (μπορείς να δηλώσεις μια διεύθυνση ξενοδοχείου)

 

ένα ιταλικό αφμ (=codice fiscale). Το ιταλικό αφμ είναι ένας κώδικος που περιλαμβάνει γράμματα απο το ονοματεπώνυμό σου

νούμερα απο την ημερομηνία γεννησης κτλ.Μπορούν εύκολα να το υπολογίσουν στο κατάστημα.

 

Γενικότερα δεν είναι τόσο "ψείρες" ,είναι πακέτα που απευθύνονται και σε τουρίστες και δεν δημιουργούν προβλημα.

 

 

Το πιο σημαντικό είναι sim+ενεργοποίηση πακέτου (all-in international blue) ταυτόχρονα.

 

 

ciao

Link to comment
Share on other sites

ωραια απο αυτα ειμαστε κομπλε!

 

ποσο περιπου το κοβεις να μου βγει χοντρικα?στη σελιδα τους βλεπω οτι ειναι δωρεαν η σιμ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

 

το λιγότερο είναι 10 ευρώ (3 η sim + 5 το πακέτο) , όπως είπα και πριν εξαρτάται και από το κατάστημα. Μπορεί να σου ζητήσουν συνολικά 15 η 20 και τα υπόλοιπα να σου προστεθούν ως κάρτα ανανέωσης .Κανονικά πάντως έχει 10 ευρώ

 

 

Από το site δίνεις 20 ευρώ (sim δωρεάν + 20 ευρώ κάρτα ανανέωσης) αλλά στέλνουν μόνο εντός Ιταλίας.

 

 

 

ciao

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή θα πάω και εγώ Ιταλία για 5 μέρες για ιντερνετ κάποιο πακέτο καλό ?

Ειδα αυτο της τιμ : http://www.international.tim.it/en/tim-welcome

με 20 ευρώ έχεις 2 gb και 200 λεπτά προς Ιταλια και έξω.

Ερώτηση.

Αν θα με παίρνουν απο Ελλάδα στο Ιταλικό νούμερο , θα χρεώνομαι τπτ εγώ ?

Τωρα έχω wind . Αν με πάρουν ξέρω οτι χρεώνομαι ενα ποσο το λεπτό. 0,15 ευρώ κάπου εκεί.

Αν με παίρνουν στο Ιταλικό ισχύει το ίδιο ? Τέλος αν με παίρνουν στο Ιταλικό απο Ελλάδα χρεώνονται κανονικά σωστά ?

Δεν μετράνε τα δωρεάν λεπτά προς τους παρόχους που έχουμε εδώ ετσι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάω και εγώ Ιταλία για 5 μέρες για ιντερνετ κάποιο πακέτο καλό ?

Ειδα αυτο της τιμ : http://www.international.tim.it/en/tim-welcome

με 20 ευρώ έχεις 2 gb και 200 λεπτά προς Ιταλια και έξω.

Ερώτηση.

Αν θα με παίρνουν απο Ελλάδα στο Ιταλικό νούμερο , θα χρεώνομαι τπτ εγώ ?

Τωρα έχω wind . Αν με πάρουν ξέρω οτι χρεώνομαι ενα ποσο το λεπτό. 0,15 ευρώ κάπου εκεί.

Αν με παίρνουν στο Ιταλικό ισχύει το ίδιο ? Τέλος αν με παίρνουν στο Ιταλικό απο Ελλάδα χρεώνονται κανονικά σωστά ?

Δεν μετράνε τα δωρεάν λεπτά προς τους παρόχους που έχουμε εδώ ετσι ?

 

Δεν μετράνε τα λεπτά προς Ελλάδα. Να σε ρωτήσω, βλέπω ότι θέλει ενεργοποίηση σε κατάστημα της tim στην Ιταλία. Θέλει ταυτοποίηση όπως εδώ;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί υπάρχουν πιθανότητες να πάω 5ημερη Ιταλία και είναι η καλύτερη επιλογή για μένα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με 2gb ίντερνετ βάλε ένα βιπερ να σε περνούν εκεί τηλέφωνο. Δεν είναι δύσκολο ακόμα και για μεγάλο ανθρωπο
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι θέλει ταυτοποίηση. Κατά τα άλλα όλα οκ. Τα λεπτά είναι και προς Ελλάδα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καινούργιο πακέτο αποκλειστικά μονο με ιντερνετ.

5 gb με 20 ευρώπουλα.

http://www.tim.it/estero/dall-italia/tim-welcome-internet

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κ απο εμενα στην Φλωρεντια!

Σημερα πηρα ενα καρτοκινητο αριθμο Wind κ μου δινει τα εξης:

120' προς Ελλαδα/μηνα

1GB

200 minuti / sms σε Ιταλικα δυκτια

 

30€ (+5€ καρτα που εβαλα επιπλεον)

 

Για τις λιγες μερες που θα καθησω,το νουμερο θα κρατησει κ θα κανει χρηση η κοπελα μου,για να μην κλεισει οπως το περσινο.

Σημα 3G σε αρκετα σημεια της πολης.

Χρονος ενεργοποιησης της καρτας,τρεις ωρες μετα.

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...