Jump to content

[Επίσημο] Nokia 112


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 112

(RM-837)

Fast, easy and affordable Internet

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-112.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

15 May 2012

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

02 August 2012

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia 112 is a Dual-band GPRS phone for EGSM 900/1800 that includes Dual SIM support, a VGA camera, Nokia web Browser, Bluetooth, Stereo RDS FM radio, email and MIDP 2.1 APIs for application creation.

______________________________________

 

Πλατφόρμα:

Series 40 6th Edition Lite

 

Λειτουργικό σύστημα:

Nokia OS

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

03.28

 

Δείκτης SAR:

1,30W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

059P2K6 (GREY)/ 059P2Z5 (WHITE)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά (GSMArena)

Φωτογραφίες (GSMArena)

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ισχύει το 1,30 SAR που διάβασα κάπου; Γιατί αν ναι, θα το προσπεράσω... τρέχοντας!
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το 1,30 SAR που διάβασα κάπου; Γιατί αν ναι, θα το προσπεράσω... τρέχοντας!

Ναι, ισχύει. Τουλάχιστον για το 112 που κυκλοφορεί στην Ινδική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά για την λειτουργία dual sim, δουλεύουν και οι 2 διαφορετικές sim ταυτόχρονα; μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα και στα δύο νούμερα; Όταν καλείς σε ρωτάει ποιό νούμερο θες να χρησημοποιήσεις; Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή λόγο στρατού. Είναι καλό "στρατιωτικό" τηλέφωνο όπως λέει και ένας φίλος!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά για την λειτουργία dual sim, δουλεύουν και οι 2 διαφορετικές sim ταυτόχρονα; μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα και στα δύο νούμερα; Όταν καλείς σε ρωτάει ποιό νούμερο θες να χρησημοποιήσεις; Σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή λόγο στρατού. Είναι καλό "στρατιωτικό" τηλέφωνο όπως λέει και ένας φίλος!

 

Κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει να μου δώσει μια ιδέα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει να μου δώσει μια ιδέα?

δεν ειναι dual actiνe..κοινως αν μιλας στην μια δεν λειτουργει η αλλη ταυτοχρονα να μπορεις να το βαλεις στην αναμονη..τα περισσοτερα dual ετσι ειναι..

Τωρα για στρατιωτικο τηλεφωνο εχει παρα πολλα θετικα αλλα και ενα τεραστιο αρνητικο..

Στα συν τεραστια μπαταρια (βασικοτατο), μπαινει στο ιντερνετ, ραδιο, μουσικη

στα πλην δεν εχει φακο (ειδικα για το στρατο γνωμη μου απαραιτητος) και οσους τους ενδιαφερει η ακτινοβολια εχει πολυ ψηλο σαρ..(εχει ακουστικα στην συσκευασια παντως)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι dual actiνe..κοινως αν μιλας στην μια δεν λειτουργει η αλλη ταυτοχρονα να μπορεις να το βαλεις στην αναμονη..τα περισσοτερα dual ετσι ειναι..

Τωρα για στρατιωτικο τηλεφωνο εχει παρα πολλα θετικα αλλα και ενα τεραστιο αρνητικο..

Στα συν τεραστια μπαταρια (βασικοτατο), μπαινει στο ιντερνετ, ραδιο, μουσικη

στα πλην δεν εχει φακο (ειδικα για το στρατο γνωμη μου απαραιτητος) και οσους τους ενδιαφερει η ακτινοβολια εχει πολυ ψηλο σαρ..(εχει ακουστικα στην συσκευασια παντως)

 

Δηλαδή κάθε φορά είναι μία μόνο από τις 2 SIM ενεργή; Όταν δεν μιλάω εννοώ. Δεν μπορώ στην αναμονή να δέχομαι κλήσεις και από τις 2;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε φορά είναι μία μόνο από τις 2 SIM ενεργή; Όταν δεν μιλάω εννοώ. Δεν μπορώ στην αναμονή να δέχομαι κλήσεις και από τις 2;

εννοειτε οτι δεχεσαι κλησεις και μυνηματα ταυτοχρονα και στις 2 σε αναμονη..οταν εισαι ηδη σε κληση βγαινει η αλλη οφφ..δεν με πειραζει τοσο ετσι και αλλιως αν χασω κληση που δεν συμβαινει συχνα ειδοποιουμαι με μυνημα απο το δικτυο..

Με 20 ευρω παραπανω κοιτα και το asha 200..

Βεβαια ουτε αυτο εχει φακο..

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε οτι δεχεσαι κλησεις και μυνηματα ταυτοχρονα και στις 2 σε αναμονη..οταν εισαι ηδη σε κληση βγαινει η αλλη οφφ..δεν με πειραζει τοσο ετσι και αλλιως αν χασω κληση που δεν συμβαινει συχνα ειδοποιουμαι με μυνημα απο το δικτυο..

Με 20 ευρω παραπανω κοιτα και το asha 200..

Βεβαια ουτε αυτο εχει φακο..

 

To asha 200 έχει κάμερα. Θα ήθελα χωρίς....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To asha 200 έχει κάμερα. Θα ήθελα χωρίς....

τοτε καποιο λαθος εχεις κανει γιατι και το 112 εχει καμερα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
στο νοκια 112 δουλευουν και οι 2 σιμ ταυτοχρονα;

 

Ταυτόχρονη αναμονή, αλλά δεν μπαίνει σε αναμονή η δεύτερη αν μιλάς στην πρώτη, φαίνεται κλειστό.

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:respect: για το σημα.μου χει λυση τα χερια το τηλεφωνακι σε δυσκολες περιοχες.

αναφορα παραδοσης sms δεν εχει;δεν βλεπω κατι.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

:respect: για το σημα.μου χει λυση τα χερια το τηλεφωνακι σε δυσκολες περιοχες.

αναφορα παραδοσης sms δεν εχει;δεν βλεπω κατι.

 

Μενου-μνμ-περισσοτ.-ρυθμ.μνμ.-μνμ.κειμενου απο εκει επιλεγεις καθε σιμ και ενεργοποιεις την αναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μενου-μνμ-περισσοτ.-ρυθμ.μνμ.-μνμ.κειμενου απο εκει επιλεγεις καθε σιμ και ενεργοποιεις την αναφορα.

 

Τώρα θα το έγραφα κι εγώ! Με πρόλαβες! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το πηρα αλλα δε καταλαβα τι εννουν 'αναμονής που αγγίζει τις 35 μέρες" αφου σε 5 μερες τελειωνει η μπαταρια

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/dual-sim/Nokia-112-Dual-Sim-Grey-A00007711.htm

Link to comment
Share on other sites

το πηρα αλλα δε καταλαβα τι εννουν 'αναμονής που αγγίζει τις 35 μέρες" αφου σε 5 μερες τελειωνει η μπαταρια

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/dual-sim/Nokia-112-Dual-Sim-Grey-A00007711.htm

 

Κρατάει πάρα πολύ η μπαταρία του αλλά προφανώς όχι 35 μέρες. Αυτές οι μετρήσεις γίνονται όταν το κινητό δεν χρησιμοποιείται καθόλου, ίσως και χωρίς κάρτα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως αλλαζει η αρχικη σελιδα του browser? γενικα στα series 40

 

Δεν αλλάζει στο 112, είναι αυτή. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο δέχεται προσαρμογές, δηλαδή δικές σου συντομεύσεις (δεν έχει MByte η κάρτα που είναι στο δικό μου, οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω). Το 6303i αν θυμάμαι καλά δεχόταν συντομεύσεις...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει στο 112, είναι αυτή. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο δέχεται προσαρμογές, δηλαδή δικές σου συντομεύσεις (δεν έχει MByte η κάρτα που είναι στο δικό μου, οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω). Το 6303i αν θυμάμαι καλά δεχόταν συντομεύσεις...

 

μηπως ξερεις γιατι οταν ανοιγω το browser για να μπω κατευθιαν στο 0.facebook.com με χρεωνει η εταιρια για εισοδο στο ιντερνετ?

υποψιαζομαι οτι μπενει απο μονο του καπου αλλου και γι'αυτο με χρεωνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...