Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθεί τη γενικότερη εικόνα της εταιρείας...

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Ακολουθεί τη γενικότερη εικόνα της εταιρείας...

Μια χαρά είναι το on the spot σαν υπηρεσία. Μακάρι να είχαν όλα τα προγράμματα συμβολαίου έτσι χωρίς δέσμευση και να διάλεγες κάθε μήνα τι χρειάζεσαι. Άσε  που σε σχέση με καρτοκινητο internet βγαίνει λογαριασμός και μπαίνει στα έξοδα της εταιρίας. Γιατί φασούλι το φασούλι .....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να δω το υπόλοιπό μου. Από chrome το "http://www.vodafone.gr/myvmb" με ανακατευθύνει σε https, και η εφαρμογή my vodafone ξαφνικά από εχθές νομίζω δεν μου βγάζει το νούμερο Giga Wifi On The Spot (μου βγάζει μια cu που έχω στο λογαριασμό μου). Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να δω το υπόλοιπό μου. Από chrome το "http://www.vodafone.gr/myvmb" με ανακατευθύνει σε https, και η εφαρμογή my vodafone ξαφνικά από εχθές νομίζω δεν μου βγάζει το νούμερο Giga Wifi On The Spot (μου βγάζει μια cu που έχω στο λογαριασμό μου). Τι κάνω;
Δοκίμασε από ινκόγκνιτο

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν στο Νόμο Σερρών παίζει καλά το δίκτυο της Vodafone?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bill33 said:

Το πακέτο με τα 200GB δεν βλεπω πλέον να γράφει limited offer ,καλό αυτό.

Στην πράξη ποτέ δεν ήταν limited offer. Όπως αυτά που κάνει και το f2g, δήθεν προσφορές αλλά πάντα υπάρχουν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 8:14 ΠΜ, cmvr said:

Στην πράξη ποτέ δεν ήταν limited offer. Όπως αυτά που κάνει και το f2g, δήθεν προσφορές αλλά πάντα υπάρχουν.

Καπως έτσι ήταν και με το 50% έκπτωση στην τιμή κάθε πακέτου που απλά κάποια στιγμή το αφαίρεσαν ενώ έμεινε χαμηλά η τιμή.Καλό για εμάς όλο αυτό,την τιμή την λες και φυσιολογική,εμείς πάντως έχουν βρει την υγεία μας.Με ένα 200GB είμαστε καλυμμένοι για τον μήνα και χωρίς να προσέχουμε μην ξεχάσουμε να παίζει κάποιο βίντεο.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου αν γίνεται, όταν λέμε πχ ότι λήγει ένα πακέτο 26/9 εννοεί την αντίστοιχη ώρα που είχε ενεργοποιηθεί; Ή πχ στις 00:00;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jaranor said:

Θυμίστε μου αν γίνεται, όταν λέμε πχ ότι λήγει ένα πακέτο 26/9 εννοεί την αντίστοιχη ώρα που είχε ενεργοποιηθεί; Ή πχ στις 00:00;

ποτε δεν το έχω αφησει τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

άρα σε τι απαντάει το μήνυμα; χαχ
Στο να μην το αφήσεις τελευταία στιγμή. Από εκεί και μετά κάνε όπως καταλαβαίνεις.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, bill33 said:

Στο να μην το αφήσεις τελευταία στιγμή. Από εκεί και μετά κάνε όπως καταλαβαίνεις.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ρε bill, προφανώς αν το χρειάζεσαι δεν το αφήνεις τελευταία στιγμή. Αλλά για να ρωτάω έχω λόγο. Λέω, αν θυμάται κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum,

Ενδιαφέρομαι για το Vodafone Giga WiFi on the spot και θέλω να ρωτήσω δυο πράγματα που δεν έβγαλα άκρη από αυτά που είδα στο site της Vodafone:

α) Τι γίνεται όταν τελειώσουν τα gb; πχ. βάζω ένα πακέτο 40gb και χρεώνομαι στο λογαριασμό μου 9,90€. Αν εξαντληθούν χωρίς να το πάρω χαμπάρι τι γίνεται; Μου κόβει η Vodafone τη σύνδεση στο internet όπως κάνει η Cosmote με το my internet ή αρχίζει να χρεώνει τα κέρατά της;

β) Μπορώ να ζητήσω να αγοράζει αυτόματα άλλα 40gb αν εξαντληθούν;

Link to comment
Share on other sites

Σταματάει η πρόσβαση,δεν σε χρεώνει κάτι. Αυτόματο δεν έχει. Αν νομίζεις δεν σε φτάνει τότε βάλε εξαρχής το 200gb,πιο φτηνό θα σου έρθει.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έρχονται ειδοποιήσεις στην εφαρμογή ότι λήγει το συμβόλαιο με το wifi on the spot. Χρειάζεται να κάνω κάτι ή ανανεώνεται αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πω ρε γαμωτο δυστυχώς έχασα 480GB και στο chat είναι ανένδοτοι ότι δεν επαναφέρονται... Παλαιότερα που είχα χάσει ξανά λιγότερα μάλιστα μου είχαν δώσει 40Gb ένα έξτρα πακέτο σαν δώρο. Τώρα τίποτα...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να βάλω την σιμ σε ένα gps tracker. Λογικά τα 200mb κάθε μήνα μου αρκούν. Τα υπόλοιπα από mb και ανανέωση πακέτων θα μπορώ να το κάνω μέσα από την εφαρμογή στο κινητό η θα πρέπει να έχω την σιμ στο κινητό για να το αναγνωρίσει το νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έρχονται ειδοποιήσεις στην εφαρμογή ότι λήγει το συμβόλαιο με το wifi on the spot. Χρειάζεται να κάνω κάτι ή ανανεώνεται αυτόματα;
Δεν κάνεις τίποτα. Ανανεώνεται αυτόματα.
Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να βάλω την σιμ σε ένα gps tracker. Λογικά τα 200mb κάθε μήνα μου αρκούν. Τα υπόλοιπα από mb και ανανέωση πακέτων θα μπορώ να το κάνω μέσα από την εφαρμογή στο κινητό η θα πρέπει να έχω την σιμ στο κινητό για να το αναγνωρίσει το νούμερο;
Δεν χρειάζεται η σιμ. Θα κάνεις είσοδο στην εφαρμογή με τους κωδικούς.
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι θυμάμαι,απο την εφαρμογή,δεν σε αφήνει να ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις μέσω chat για ανανέωση. 

Edited by aero
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, scream said:

Δεν κάνεις τίποτα. Ανανεώνεται αυτόματα. Δεν χρειάζεται η σιμ. Θα κάνεις είσοδο στην εφαρμογή με τους κωδικούς.

Ευχαριστώ αρχοντα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να βάλω την σιμ σε ένα gps tracker. Λογικά τα 200mb κάθε μήνα μου αρκούν. Τα υπόλοιπα από mb και ανανέωση πακέτων θα μπορώ να το κάνω μέσα από την εφαρμογή στο κινητό η θα πρέπει να έχω την σιμ στο κινητό για να το αναγνωρίσει το νούμερο;
Ιδανικά μπορείς να το βάλεις σε 4g tracker καθώς το 3g μετράει μέρες και σε 2g δεν δουλεύει. Η μέση κατανάλωση δεν ξεπερνά τα 20mb το μήνα. Θέλει προσοχή με τις χρεώσεις roaming. Αν γνωρίζει κάποιος ας πει τι ισχύει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά μπορείς να το βάλεις σε 4g tracker καθώς το 3g μετράει μέρες και σε 2g δεν δουλεύει. Η μέση κατανάλωση δεν ξεπερνά τα 20mb το μήνα. Θέλει προσοχή με τις χρεώσεις roaming. Αν γνωρίζει κάποιος ας πει τι ισχύει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ εδώ και χρόνια δουλεύω tracker σε 2G. Με Cosmote sim

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, antipages said:

Ιδανικά μπορείς να το βάλεις σε 4g tracker καθώς το 3g μετράει μέρες και σε 2g δεν δουλεύει. Η μέση κατανάλωση δεν ξεπερνά τα 20mb το μήνα. Θέλει προσοχή με τις χρεώσεις roaming. Αν γνωρίζει κάποιος ας πει τι ισχύει.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το έψαξα αρκετά περί roaming αλλά ξέρω να σου πω αυτό, ήμουν σε πλοίο και περνούσα από τα στενά του Γιβραλτάρ. Έπιασε σήμα το κινητό μου προσπάθησα να ανοίξω την σελίδα της Vodafone μερικές φορές για να δω τι παίζει όμως δεν έμπαινε πουθενά. Το αποτέλεσμα είναι να χρεωθώ 25€ και να ψάχνω από πού έχω χρεωθεί αφού δεν είχα ενεργοποιήσει κανένα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Εγώ πήρα μια κάρτα wifi on the spot  έβαλα και το ανάλογο πακέτο και δεν ανοίγουν καν τα δεδομένα ακόμα και αν άνοιγαν δεν είχα ίντερνετ καθόλου ξέρει κανείς τι γίνετε. ? και αν μπορώ να φτιάξω APN  από την αρχή και πως?

Καλησπέρα στην παρέα..... αγόρασα μια κάρτα Giga wifi on the spot από το μαγαζί μου βάλανε λογικά και το πακέτο του ίντερνετ αλλά δεν ανοίγουν τα δεδομένα καθόλου στο κινητό Μ ξέρει κανείς τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...