Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, Pppe said:

Τί εννοείς; Ότι στο IOTG γίνεται μόνο μέσα από χρήση της sim?

Δε νομίζω, τουλάχιστον στο με κάρτα. Δε ξέρω για το IOTG συμβόλαιο.

Μήπως επειδή είναι σα συμβόλαιο το Giga on the spot της Vodafone υπάρχει αυτή η δικλείδα ασφαλείας;

Oτι για να ενεργοποιήσεις πακέτο στο iotg το κάνεις μέσα απο το http://ciotgprepaid.cosmote.gr/ ,αν έχει αλλάξει μέσα στους τελευταίους 18 μήνες πάω πάσο ,κάνω λάθος.

Edit οντως κάνω λάθος , βλέπω στο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/epiko_internet.html να λεει 

Απόκτησε το πακέτο που χρειάζεσαι εύκολα και γρήγορα με όποιον από τους 3 τρόπους θέλεις!

Σε ένα κατάστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ

Στο MY COSMOTE app

Aπό την ειδική σελίδα http://ciotgprepaid.cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Στην πράσινη γίνεται και μέσα από το app.

Εδώ στο Giga on the spot δε γίνεται ενεργοποίηση μέσω του My Vodafone app που έβαλε screenshot παραπάνω ο Elliniko Nisi?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Ναι: Στην πράσινη γίνεται και μέσα από το app.

Εδώ στο Giga on the spot δε γίνεται ενεργοποίηση μέσω του My Vodafone app που έβαλε screenshot παραπάνω ο Elliniko Nisi?

Kανονικά γίνεται πλέον 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aero said:

Ενεργοποιήση μέσω του app γίνεται αλλά όχι στο ίδιο πακέτο που έχεις. Δεν ςε αφήνει. 

(Στην vodafone? )

Δώρο άδωρο τότε.Σου ακυρώνει το roll over . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, bill33 said:

(Στην vodafone? )

Δώρο άδωρο τότε.Σου ακυρώνει το roll over . 

 

 

Ναι  και εγώ που είμαι εξωτερικό μου ληγουν 260 γιγα. Δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο που θέλεις μέσω του κποτ της εφαρμογής. Του λες εκπρόσωπο και σε συνδέει, δίνεις τα στοιχεία σου για εξακρίβωση και σου ενεργοποιεί το πακέτο που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω. Εγώ έχω ενεργοποιήσει το 10 giga μέσα από το app. Αν βάλω πάλι το ίδιο μέσα από τό app μια ημέρα πριν λήξει δεν μεταφέρονται τα data?



Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέσω app,για την ακρίβεια δεν σε αφήνει. Εαν το ενεργοποιήσεις με κάποιο τρόπο τα data μεταφέρονται. 

Edited by aero
Link to comment
Share on other sites

σε φίλο που χρησιμοποιεί τη sim του on the spot σε κινητό Xiaomi με πεθαμένη μπαταρία ως access point έστησα remote πρόσβαση στο κινητό για την αγορά πακέτων. τα Xiaomi εκκινούν στην ώρα που είναι προγραμματισμένο ξυπνητήρι. έχει αρκετά ενεργά ξυπνητήρια χωρίς ήχο ώστε να εκκινεί πάντα μετά από πιθανή διακοπή ρεύματος. η sim παίζει χωρίς pin... οπότε το ακίνητο κινητό είναι πάντα διαθέσιμο.

οπότε η αγορά πακέτων γίνεται πάντα μέσω browser με χρήση της αντίστοιχης ιστοσελίδας χωρίς τα προβλήματα του vodafone app.

δεν είναι και η καλύτερη λύση... απλώς εξυπηρετεί και μπορεί να τροποποιηθεί ανάλογα με τον εξοπλισμό που ο καθένας διαθέτει...

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2022 at 8:59 ΜΜ, GSL said:

Ναι  και εγώ που είμαι εξωτερικό μου ληγουν 260 γιγα. Δυστυχώς 

Μίλα στο chat και πες να σου το ανανεώσουν από εκεί. Εγώ έτσι διαχειρίζομαι ένα εξ αποστάσεως. 

Και δεν χάνω ποτέ το roll over 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arjuna said:

σε φίλο που χρησιμοποιεί τη sim του on the spot σε κινητό Xiaomi με πεθαμένη μπαταρία ως access point έστησα remote πρόσβαση στο κινητό για την αγορά πακέτων. τα Xiaomi εκκινούν στην ώρα που είναι προγραμματισμένο ξυπνητήρι. έχει αρκετά ενεργά ξυπνητήρια χωρίς ήχο ώστε να εκκινεί πάντα μετά από πιθανή διακοπή ρεύματος. η sim παίζει χωρίς pin... οπότε το ακίνητο κινητό είναι πάντα διαθέσιμο.

οπότε η αγορά πακέτων γίνεται πάντα μέσω browser με χρήση της αντίστοιχης ιστοσελίδας χωρίς τα προβλήματα του vodafone app.

δεν είναι και η καλύτερη λύση... απλώς εξυπηρετεί και μπορεί να τροποποιηθεί ανάλογα με τον εξοπλισμό που ο καθένας διαθέτει...

Και με sim καρτοκινητού CU σε 4G router παρατήρησα ότι τον τελευταίο καιρό αν ανοίξω το MyVodafone app (με logout άλλης sim CU) "μπαίνει" άμεσα στο account της sim που είναι απομακρυσμένη στο 4G router για να παρέχει internet με wifi στο σπίτι.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το συμβόλαιο του wifi on the spot.
Πως μπορεί να το διακόψει κάποιος εφόσον πλέον δεν το χρησιμοποιεί;
Γίνεται μέσω της εξυπηρέτησης πελατών η χρειάζεται να μεταβεί κάποιος σε κατάστημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, zerokill said:

Μια ερώτηση σχετικά με το συμβόλαιο του wifi on the spot.
Πως μπορεί να το διακόψει κάποιος εφόσον πλέον δεν το χρησιμοποιεί;
Γίνεται μέσω της εξυπηρέτησης πελατών η χρειάζεται να μεταβεί κάποιος σε κατάστημα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

εγώ που ήθελα να το διακόψω πήγα σε κατάστημα και μου είπαν πως δεν γίνεται (!), όταν ρώτησα στο chat μου είπαν πως αυτό γίνεται αποκλειστικά μέσω καταστήματος, άντε βρες άκρη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που ήθελα να το διακόψω πήγα σε κατάστημα και μου είπαν πως δεν γίνεται (!), όταν ρώτησα στο chat μου είπαν πως αυτό γίνεται αποκλειστικά μέσω καταστήματος, άντε βρες άκρη.

Και τελικά απλά δεν έκανες διακοπή;
Α καλό.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:


Και τελικά απλά δεν έκανες διακοπή;
Α καλό.
Κανείς άλλος φίλος που έβγαλε άκρη ας μας δώσει τα φώτα του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν θα παίζουν μαζί μου λες και είμαι μπαλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παίζουν μαζί μου λες και είμαι μπαλάκι.

b5905af71b52a72b0df51111ae988c55.jpg
0af89ac66a058016314c6ff06e15b6a4.jpg

Το μόνο που μου την δίνει ειναι οτι εμφανίζεται και στο my vodafone σαν έξτρα γραμμή και μειλ ερχονται με τον μηδενικό λογαριασμό αλλά έχω ήδη 2 ultra + 2 extra sim οπότε δεν χρειάζεται να έχω και κάτι που δουλεύω πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, με συμβόλαιο unlimited στην πράσινη και με τα απεριόριστα του cu είμαι υπερ καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλιώς μπορείτε να κάνετε φορητότητα το νούμερο σε καρτοκινητό και να διακοπει θέλουν δεν θελουν 🙂

 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ένα δωδεκάρι κάρτα θα το χρειαστεί αυτό, οπότε να βρουν τρόπο να κλείσουν την γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CaptainNickGR said:

Ένα δωδεκάρι κάρτα θα το χρειαστεί αυτό, οπότε να βρουν τρόπο να κλείσουν την γραμμή.

το κανει σε εταιρια που εχει ωστε να βαλει τη καρτα στο καρτοκινητο του 
η το δινει σε κανα γνωστο 🙂

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, stathis123 said:

το κανει σε εταιρια που εχει ωστε να βαλει τη καρτα στο καρτοκινητο του 
η το δινει σε κανα γνωστο 🙂

Η λύση είναι μία, όχι δώσε κάνε ράνε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και μόνο που ο αριθμός δεν λήγει ποτέ και ούτε θέλει συντήρηση είναι ένας απίθανος λόγος για να τον κρατήσετε. Δέχεται κανονικότητα sms, μπορείτε να καταχωρίσετε τον αριθμό τηλεφώνου οπουδήποτε χωρίς να δίνεται το βασικό νούμερο. 

Ο δεύτερος λόγος είναι το μέλλον. Μπορεί στο μέλλον να βγάλουν και εκεί unlimited data ή να έχουν άλλες συμφέρουσες επιλογές. Έστω και σαν λύση έκτακτης ανάγκης με τα 200mb/ μήνα καλό είναι να υπάρχει σε ένα συρτάρι. Ακόμα και για testing του δικτύου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Οι data sim δεν περιλαμβάνονται στο όριο των 6 sim ανά εταιρία (ή 20 σε μια μόνο εταιρία) ανά χρήστη, βάσει του Νόμου.

Μπορεί να γίνει φορητότητα οποιουδήποτε αριθμού σε άλλη εταιρία, ειδικά για data sim θέλει λίγο "κυνήγι" αλλά γίνεται. Πάντα τηρώντας τον Νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σάς. 

Έγραψα και στο θέμα τις q και μου πρότειναν να ρωτήσω κι εδώ. 

Θέλω να πάρω μία κάρτα σιμ έναν αριθμό τηλεφώνου δηλαδή για να τον συνδέσω με viber και WhatsApp. 

Ίντερνετ θα έχω από το wifi τού μαγαζιού και αν χρειαστει για εκτός hot-spot από το προσωπικό. 

Μπορώ να κάνω την δουλειά μου με μία τέτοια κάρτα και τι κόστος έχει για συντήρηση του αριθμού; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...