Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Άμα ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 200giga και τον επόμενο μήνα πάλι τα ίδιο πακέτο τα εναπομείναντα για θα μεταφερθούμε όλα μαζί; Το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Για τα 40 gb πάντως τα μεταφέρει τα υπόλοιπα στον επόμενο μήνα. Το πιο πιθανό είναι να το κάνει και στα 200 gb.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aero said:

Για τα 40 gb πάντως τα μεταφέρει τα υπόλοιπα στον επόμενο μήνα. Το πιο πιθανό είναι να το κάνει και στα 200 gb.

Θα δοκιμάσω και θα σας πω. Ευχαριστώ και καλή ανασταση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bill33 said:

Ναι τα μεταφέρει,το έχω κάνει.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ αρχοντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλό μήνα. Πώς ενεργοποιήται το volte έχω το xiaomi redmi 9c και δεν στέλνει σήμα στο 1339 την λέξη wifi. Υπάρχη άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την κάρτα sim της οποίας την κουβέντα έχουμε στο παρόν θέμα, τότε δεν έχει καθόλου δυνατότητα για ομιλία, παρά μόνο για δεδομένα.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mark_K said:

Αν μιλάς για την κάρτα sim της οποίας την κουβέντα έχουμε στο παρόν θέμα, τότε δεν έχει καθόλου δυνατότητα για ομιλία, παρά μόνο για δεδομένα.

Sent from my TCL 20 5G
 

Sms στέλνει; volte έχει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Sms στέλνει; volte έχει;

Απ'όλα έχει!!! Σα τον "πίτα γύρο..βάλε απ'όλα"   Αφού σου λέει δεν έχει φωνή!!!

Volte είναι voice over LTE.

Ρεεε πότε θα έχουμε έστω ένα 1% πολιτών τεχνολογικά εγγραμματισμένων σε δαύτη τη χώρα, έστω για τα βασικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αδελφέ. Στο umidigi power 3 ενεργοποιήθηκε το volte και μου το έβγαζε σαν ένδειξη πάνω το κινητό. Πώς γίνεται αυτό; Τα έπαιξε το κινητό και δείχνει ότι ναι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostas123464 said:

Ναι ρε αδελφέ. Στο umidigi power 3 ενεργοποιήθηκε το volte και μου το έβγαζε σαν ένδειξη πάνω το κινητό. Πώς γίνεται αυτό; Τα έπαιξε το κινητό και δείχνει ότι ναι;

Μάλλον κάτι το κινητό σου θα μπέρδεψε. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Sms στέλνει; volte έχει;
Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο, και δες πως συμπεριφέρεται...
Sms δεν ξέρω αν στέλνει, αλλά σίγουρα δέχεται. Κάτι πολύ χρήσιμο, να το ξέρετε. Πχ θέλω να έχω έναν αριθμό δηλωμένο σε τράπεζα για e banking και iris. Είναι η καλύτερη λύση η συγκεκριμένη κάρτα, καθώς δεν πληρώνεις τίποτα για τη διατήρηση όσο καιρό την έχεις.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η εφαρμογή της Vodafone άλλοτε εμφανίζει την sim Giga Wifi on the spot και άλλοτε όχι (έχω και μια cu την οποία τη βλέπω πάντα). Οπότε είναι λίγο μπέρδεμα όταν θέλω να δω υπόλοιπο GB. Συμβαίνει και σε σας;

Επίσης συνήθως από που πληρώνετε; Στο vodafone account μου πάλι μου βγάζει μόνο τη cu. Θα ήθελα να κρατάω τους λογαριασμούς σε pdf για αρχείο...

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Μια γρήγορη ερώτηση γιατί παει πολύς καιρός από την πρώτη σιμ μου!! Πήρε η γυναίκα μου μια κάρτα σιμ wifi on the spot. Της είπαν απ το κατάστημα ότι την ενεργοποίησαν.. Θα χρησιμοποιηθεί σε ένα usb router huawei το οποίο με την σειρά του θα κουμπώσει σε ένα ρουτερ zte της βονταφον που όμως δεν χρησιμοποιείται... Χρειάζεται να μιλήσω με τσατ για κάποια περαιτέρω ρύθμιση (όπως πχ στο κινητό) ή επειδή θα είναι σε ρουτερ η κατάσταση είναι plug and play?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Μια γρήγορη ερώτηση γιατί παει πολύς καιρός από την πρώτη σιμ μου!! Πήρε η γυναίκα μου μια κάρτα σιμ wifi on the spot. Της είπαν απ το κατάστημα ότι την ενεργοποίησαν.. Θα χρησιμοποιηθεί σε ένα usb router huawei το οποίο με την σειρά του θα κουμπώσει σε ένα ρουτερ zte της βονταφον που όμως δεν χρησιμοποιείται... Χρειάζεται να μιλήσω με τσατ για κάποια περαιτέρω ρύθμιση (όπως πχ στο κινητό) ή επειδή θα είναι σε ρουτερ η κατάσταση είναι plug and play?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 
Πρέπει να μιλήσει με τσατ για να ενεργοποιήσουν το 4g εφόσον είναι καινούργια.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τό ενεργοποίησα και εγώ πρώτη φορά και έχει καλές ταχύτητες εδώ η Vodafone. 100 mbps πιάνει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι εξωτερικό. Η σιμ Ελλάδα. Μπορώ να αγοράσω πακέτο από την εφαρμογή γιατί θα μου λήξουν? Προσπάθησα αλλά δεν!!! Το μπορεί να γίνει? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GSL said:

Είμαι εξωτερικό. Η σιμ Ελλάδα. Μπορώ να αγοράσω πακέτο από την εφαρμογή γιατί θα μου λήξουν? Προσπάθησα αλλά δεν!!! Το μπορεί να γίνει? 

Ποτέ δεν γινόταν,μονο μέσα απο http://services.vodafone.gr/services/myvmb/landing.action αφου συνδεθείς απο την σιμ σου. Επισκέψου την παρούσα σελίδα από την Vodafone Mobile Broadband σύνδεση σου και ενεργοποίησε το επιπρόσθετο πακέτο Internet που ταιριάζει στις ανάγκες σου.

 

Γιατί το έχουν έτσι δεν το καταλαβαίνω.Το θεωρώ χαζό.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Αυτό που γράφουν δλδ δεν ισχύει  ?

Έλεγξε το υπόλοιπο της χρήσης σου

Τώρα έχεις τον απόλυτο έλεγχο της σύνδεσης σου. Επισκέψου την παρούσα σελίδα, μέσω της Vodafone Mobile Broadband σύνδεσης σου και ενημερώσου οποιαδήποτε στιγμή για την υπολειπόμενη χρήση σου.

 Εναλλακτικά, κάνε δωρεάν εγγραφή στο Μy Account εδώ για να ενημερώνεσαι για το υπόλοιπο σου αλλά και να πληρώνεις το λογαριασμό σου εύκολα, γρήγορα  και με ασφάλεια.

Αυτο που λεει είναι να μπεις μέσα απο την σύνδεση για να αγοράσεις πακέτο,αυτό έγραψα και εγώ.Αλλο το να πληρώσεις και αλλο το να βάλεις πακέτο.Για να πληρώσεις πας απο το https://www.vodafone.gr/login/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, blizard said:

Καταλαβα κουταμάρα ... οπότε μόνο αν τους μιλήσει από κανα facebook να του το ενεργοποιήσουν , αν και χλωμό .

Μεγάλη χαζομάρα,και το ίδιο είναι και στις κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EllinikoNisi said:

Έχει εδώ και ένα 6 μηνο που έχουν προστεθεί τα πακέτα στο my Vodafone app.

Screenshot_20220611-212224-319.thumb.png.61648dcf0a20fa36f0f5059d8375f7f9.png

Μακάρι να το βάλουν και στο site .

 

Kατι που έχω προσέξει απο τότε που βάζουμε τα 200GB είναι ότι τα 200ΜΒ που δίνει δωρεάν δεν καταναλώνονται.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, bill33 said:

Μεγάλη χαζομάρα,και το ίδιο είναι και στις κοσμοτέ.

Τί εννοείς; Ότι στο IOTG γίνεται μόνο μέσα από χρήση της sim?

Δε νομίζω, τουλάχιστον στο με κάρτα. Δε ξέρω για το IOTG συμβόλαιο.

Μήπως επειδή είναι σα συμβόλαιο το Giga on the spot της Vodafone υπάρχει αυτή η δικλείδα ασφαλείας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...