Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, cv19985 said:

esim σε giga wifi on the spot ή esim σε συμβολαιο/συνδεση vodafone?

Συγνώμη που δεν το διευκρίνησα. 

Σε συμβόλαιο κινητού αλλά θεωρώ ότι εφόσον στο βγάζει σαν επιλογή θα γίνεται και στα δεδομένα. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στην εφαρμογή, δεν βλέπω να βγάζει κάτι τέτοιο σαν επιλογή.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση Wifi on the spot δεν γίνεται η μετατροπή σε esim για την ώρα (και απο ότι μου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών δέν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα για την ώρα)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της Vodafone εξαφανίστηκαν τα δεδομένα για περιαγωγή. Ξέρει κανείς κάτι;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετό καιρό που δεν τα εμφανίζει στην εφαρμογή. Και σε εμένα με ενεργό πακέτο δείχνει μόνο τα gb του πακέτου. 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον για περιαγωγή πληρώνουμε από 7€ εως 23€ την ημέρα ανάλογος την ζώνη

Στάλθηκε από το SM-T736B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Απο την σελίδα της Vodafone

"Τα δωρεάν ΜΒ του προγράμματος και τα Giga Boost πακέτα μπορούν  να καταναλωθούν σε κατάσταση roaming. Για χρήση σε κατάσταση roaming σε Ευρωπαϊκή Ένωση, Ισλανδία, Λιχτενστάιν και Νορβηγία, ισχύει Πολιτική Ορθής Χρήσης 5GB για το πακέτο Giga Boost 10GB και Πολιτική Ορθής  Χρήσης 10GB για το πακέτο Giga Boost 40GB. Για τον υπόλοιπο κόσμο, ο συνδρομητής μπορεί να χρησιμοποιήσει όλα τα διαθέσιμα MBs, εφόσον είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Vodafone Surf Away."

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην ιστοσελίδα της ανανέωσης και κατέβα προς τα κάτω εκεί που λέει roaming και δες τι λέει

Στάλθηκε από το M2012K11AC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν μπαίνω στην εφαρμογή δεν βγάζει και τα τρία πακέτα. Στην αρχή έβγαζε το φθηνό με 4.95. Τώρα βγάζει τα άλλα δύο. Έτσι είναι;
Άκυρον. Αν πατάω φθίνουσα κτλ τα βγάζει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ξέρετε αν τους λογαριασμούς μπορώ να τους πληρώνω στο κατάστημα με μετρητά;
Μπορείς. Με τον αριθμό μητρώου σου ή το νούμερο σου. Αν δεν το ξέρεις με τα στοιχεία σου θα στα βρούνε εκεί
Link to comment
Share on other sites

Γειά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω 2η data sim card?  Έχω ήδη την βασική sim card του κινητού που έχει και κλήσεις, την data sim χωρίς κλήσεις δηλαδή, και ρωτάω αν γίνεται να αγοράσω και αλλη data sim card. Ας μη δουλεύουν ταυτόχρονα οι 2 data sim. Τη θέλω για 2 συσκευές όπου θα δουλεύω μια κάθε φορά, απλα το βαλε βγάλε sim συνέχεια, δεν παλεύεται.. 

Thanks, 

Link to comment
Share on other sites

μέχρι 6 κάρτες σε κάθε εταιρεία ή 20 κάρτες σε μία μπορείς να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sosimple2 said:

Γειά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω 2η data sim card?  Έχω ήδη την βασική sim card του κινητού που έχει και κλήσεις, την data sim χωρίς κλήσεις δηλαδή, και ρωτάω αν γίνεται να αγοράσω και αλλη data sim card. Ας μη δουλεύουν ταυτόχρονα οι 2 data sim. Τη θέλω για 2 συσκευές όπου θα δουλεύω μια κάθε φορά, απλα το βαλε βγάλε sim συνέχεια, δεν παλεύεται.. 

Thanks, 

να έχουν το ίδιο νούμερο;

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bill33 said:

να έχουν το ίδιο νούμερο;

 

Ναι, κάτι τέτοιο. Στην cosmote κάποτε με 10 ευρώ εφάπαξ, είχα βγάλει 2η sim card, κανονικότατη, και για κλήσεις και για data. Απλα δουλευε μονο μια καθε φορα. Πχ οταν πήγαινα για τρεξιμο, έκλεινα το "καλο" κινητό, και ανοίγα ενα 2ο παλιό που έπαιρνα μαζι μου. Και είχα κανονικά τηλέφωνο χωρίς να αλλάζω τις sim καθε φορα. Κάτι ανάλογο αν γίνεται με την data card.. 

2 ώρες πριν, Vasileios said:

μέχρι 6 κάρτες σε κάθε εταιρεία ή 20 κάρτες σε μία μπορείς να έχεις.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αν θέλω να βγάλω ακομα μια data card δηλαδή, πως γίνεται? Έχει έξτρα χρέωση? Θα δουλεύει ταυτόχρονα με την προηγούμενη ή μια η μια, μια η άλλη? 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται με το ίδιο νούμερο. Μπορείς να πάρεις μια ακόμη. Θα είναι ανεξάρτητη από την πρώτη και θα πρέπει να ενεργοποιείς πακέτο εκ νέου σε αυτήν.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Όχι, δεν γίνεται με το ίδιο νούμερο. Μπορείς να πάρεις μια ακόμη. Θα είναι ανεξάρτητη από την πρώτη και θα πρέπει να ενεργοποιείς πακέτο εκ νέου σε αυτήν.

Sent from my TCL 20 5G
 

Οποτε δηλαδή αν εχω το unlimited και εχω ηδη 2 σιμ, την κανονική και την μονο data, για να πάρω ακόμα μια μονο data (η οποία απο οτι κατάλαβα θα έχει και αυτή unlimited ανεξάρτητα απ τις προηγούμενες 2) πόσο πρέπει να πληρώσω, ξέρει κανείς? Η κόσμοτε το χρεώνει +3 ευρώ για καθε καρτα στο αντίστοιχο πακέτο, η Vodafone δεν βρηκα πόσο. 

 

Και κατι αλλο : υπάρχει καμια ρύθμιση να παει καλύτερα η ταχύτητα? Κάποιο dns  ίσως ή κάτι αλλο?

Thanks, 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, δεν μιλάω για το unlimited. Γράφεις στο θέμα του giga WiFi on the spot, και αυτό υπέθεσα ότι έχεις και ζητάς δεύτερη κάρτα. Στο unlimited μπορεί να είναι διαφορετικά πράγματα, δεν γνωρίζω να σου πω.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mark_K said:

Ώπα, δεν μιλάω για το unlimited. Γράφεις στο θέμα του giga WiFi on the spot, και αυτό υπέθεσα ότι έχεις και ζητάς δεύτερη κάρτα. Στο unlimited μπορεί να είναι διαφορετικά πράγματα, δεν γνωρίζω να σου πω.

Sent from my TCL 20 5G
 

Έχεις δίκιο.. Και εγω πρώτα έγραψα και μετά κατάλαβα ότι γράφω σε λάθος thread,  αν και μπορεί να ξέρει κάποιος και εδω.. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, έχω τη MiFi συσκευή της Vodafone με έχει εξυπηρετήσει μια χαρά αλλά σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα η Vodafone μπορώ να χρησιμοποιήσω SIM άλλης εταιρίας που θα έχει καλύτερο σημα; Δοκίμασα με τη βασική μου κάρτα της cosmote, υποθέτω έθεσα σωστά τα  APN στο προφίλ του MiFi αλλά δεν είδα πρόσβαση. Είναι κλειδωμένη η συσκευή; Το έχει κάνει κανείς να μου πει πως θα το ξεκλειδώσω η τι πρέπει να κάνω/ρυθμίσω αν τελικά γίνεται;

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, apagogeas said:

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, έχω τη MiFi συσκευή της Vodafone με έχει εξυπηρετήσει μια χαρά αλλά σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα η Vodafone μπορώ να χρησιμοποιήσω SIM άλλης εταιρίας που θα έχει καλύτερο σημα; Δοκίμασα με τη βασική μου κάρτα της cosmote, υποθέτω έθεσα σωστά τα  APN στο προφίλ του MiFi αλλά δεν είδα πρόσβαση. Είναι κλειδωμένη η συσκευή; Το έχει κάνει κανείς να μου πει πως θα το ξεκλειδώσω η τι πρέπει να κάνω/ρυθμίσω αν τελικά γίνεται;

Κανονικά ξεκλείδωτο είναι. Βάζεις ως APN "internet" για COTE, τικάρεις το κουτάκι από κάτω και πατάς Αποθήκευση

Το μοντεμ κανει restart κι έχεις ίντερνετ.

https://ibb.co/tLKtkQD

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι έγινε, δε δούλεψε έτσι όπως το λες. Έκανα flash με αυτό που λέει αυτός στο video

https://www.youtube.com/watch?v=WkdICE-3Iwg

και αμέσως λειτούργησε με τη sim της cosmote (πχ βρήκε το προφίλ αμέσως αυτόματα) ενώ πριν το flash δεν έβρισκε τίποτα, ούτε προφίλ ούτε σύνδεση, δε γινόταν τίποτα. Έτσι το είχα ρυθμίσει το APN όπως το λες αλλά δε δούλεψε.

 

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, apagogeas said:

Δε ξέρω τι έγινε, δε δούλεψε έτσι όπως το λες. Έκανα flash με αυτό που λέει αυτός στο video

https://www.youtube.com/watch?v=WkdICE-3Iwg

και αμέσως λειτούργησε με τη sim της cosmote (πχ βρήκε το προφίλ αμέσως αυτόματα) ενώ πριν το flash δεν έβρισκε τίποτα, ούτε προφίλ ούτε σύνδεση, δε γινόταν τίποτα. Έτσι το είχα ρυθμίσει το APN όπως το λες αλλά δε δούλεψε.

 

Τι να σου πω. Έχω ακριβώς το ίδιο από πέρσι το καλοκαίρι και δεν το έχω δουλέψει ποτέ με VF, κατευθείαν κούμπωσα κάρτα της COSMOTE, έβαλα το APN, έκανε restart και δούλεψε αμεσως.

Ευτυχώς γιατί το πήρα 1 μέρα πριν φύγω για σεζόν κι έκανα το σετάρισμα εκεί που ήμουν

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη 2 τέτοιες κάρτες sim με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και θέλω να βγάλω άλλες 2. Το ερώτημα μου είναι: για να βγάλω άλλες δύο θα πρέπει να πάω σε κατάστημα ή μπορώ να το κάνω μέσω εξυπηρέτησης πελατών η online. Από την στιγμή που έχουν τα στοιχεία μου στο κατάστημα θα μου τα ζητήσουν εκ νέου? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...