Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, καλησπέρα μπορώ να ενεργοποιησω αυτό το πρόγραμμα σε κατάστημα; Ξέρουμε τι δικαιολογητικά ζητάνε;
Οπου θες το βαζεις. Αλλα σε επαγγελματικο αφμ δεν το δινουν. Βαλτο σε αλλο ονομα. Ταυτοτητα και ισως και λογαριασμο δεκο για την μονιμη κατοικια. Αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και ενάμιση μήνα μια σύνδεση wifi on the spot την έχω βάλει σε κινητό σε τάμπλετ βρε δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω πακέτο μεσω vodafone.gr/myvmb φυσικά χωρις wifi στις συσκευες τα Apn ολα σωστά και στο iphone δοκίμασα αλλα τζίφος.Επικοινώνησα και με την εξυπ πελατών ούτε και αυτοί μπόρεσαν να με εξυπηρετήσουν.
Μπορώ να κάνω διακοπή της υπηρεσίας αφού μου είναι άχρηστη τελείως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και ενάμιση μήνα μια σύνδεση wifi on the spot την έχω βάλει σε κινητό σε τάμπλετ βρε δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω πακέτο μεσω vodafone.gr/myvmb φυσικά χωρις wifi στις συσκευες τα Apn ολα σωστά και στο iphone δοκίμασα αλλα τζίφος.Επικοινώνησα και με την εξυπ πελατών ούτε και αυτοί μπόρεσαν να με εξυπηρετήσουν.
Μπορώ να κάνω διακοπή της υπηρεσίας αφού μου είναι άχρηστη τελείως;


Sent from my iPhone using Tapatalk
http://services.vodafone.gr/services/myvmb

Δοκιμασε να μπεις εδώ... Διακοπή δε χρειάζεται να κάνεις μιας και δεν έχεις κανένα πάγιο. Απλά άστο στην άκρη και τέλος

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zerokill said:

Εχω εδώ και ενάμιση μήνα μια σύνδεση wifi on the spot την έχω βάλει σε κινητό σε τάμπλετ βρε δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω πακέτο μεσω vodafone.gr/myvmb φυσικά χωρις wifi στις συσκευες τα Apn ολα σωστά και στο iphone δοκίμασα αλλα τζίφος.Επικοινώνησα και με την εξυπ πελατών ούτε και αυτοί μπόρεσαν να με εξυπηρετήσουν.
Μπορώ να κάνω διακοπή της υπηρεσίας αφού μου είναι άχρηστη τελείως;


Sent from my iPhone using Tapatalk

μπαίνεις απο λαθος λινκ

http://services.vodafone.gr/services/myvmb/landing.action

Να δεν σου εμφανίζει την επιλογή για πακέτο ανοιξε το απο incognito. Πρεπει να ειναι http και όχι  https .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το λάθος ήταν στο apn απλα αφαίρεσα το *vodafone.gr δηλαδή έμεινε μονο το internet και μπήκε κανονικά.Στην σελίδα εμπαινα με http και όχι με https το είχα διαβάσει το τρίκ τελικά μετά απο δεύτερη προσπάθεια στο τσατ το παλικάρι σε 1 λεπτό με έφτιαξε κανονικά
Ευχαριστώ και εσάς για την βοήθεια παίδες.

91864487c6f3c5ac6480a3982f4b63b0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η σελίδα ανανέωσης πακέτων σας δουλεύει; Προσπαθώ από εχθές το απόγευμα κι ενώ ανοίγει κανονικά η σελίδα δεν μου έχει τις επιλογές με τα πακέτα. Σαν να μην αναγνωρίζει  οτι μπαίνω με τα δεδομένα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η σελίδα ανανέωσης πακέτων σας δουλεύει; Προσπαθώ από εχθές το απόγευμα κι ενώ ανοίγει κανονικά η σελίδα δεν μου έχει τις επιλογές με τα πακέτα. Σαν να μην αναγνωρίζει  οτι μπαίνω με τα δεδομένα. 
Ναι δουλεύει. Πάτα το λινκ που έβαλε ο Bill33 από πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Mε το giga on the spot κάνεις κλήση;

Γιατί έχω ως δεύτερη sim το giga on the spot και καταλάθος πήρα με το giga on the spot κλήση και χτυπούσε κανονικά και πραγματοποιήθηκε η κλήση

Powered by COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο Next & Vodafone Giga on the spot

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν γίνεται όπως και η αποστολή μηνυμάτων.Απο όσο ξέρω δέχεσαι sms στην κάρτα αλλα δεν μπορείς να στείλεις.
Τι παίχτηκε με εσένα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε το giga on the spot κάνεις κλήση;
Γιατί έχω ως δεύτερη sim το giga on the spot και καταλάθος πήρα με το giga on the spot κλήση και χτυπούσε κανονικά και πραγματοποιήθηκε η κλήση

Έχει κανά μήνα που το δοκίμασα αυτό που λες και δεν γινόταν, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Επιπλέον sms δεχόταν μόνο από την vodafone από τι κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, CaptainNickGR said:


Έχει κανά μήνα που το δοκίμασα αυτό που λες και δεν γινόταν, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Επιπλέον sms δεχόταν μόνο από την vodafone από τι κατάλαβα.

Δέχεται κανονικά sms γιατί το έχω δηλώσει στην εθνική για να μπορώ να μεταφέρω απο eurobank εθνική με το pay and paf (iris payment)

Δοκίμασα να πάρω στο giga απο σταθερό και <<μιλάει>>

Powered by COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο Next & Vodafone Giga on the spot

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κανονικά sms γιατί το έχω δηλώσει στην εθνική για να μπορώ να μεταφέρω απο eurobank εθνική με το pay and paf (iris payment)
Δοκίμασα να πάρω στο giga απο σταθερό και >

Πολύ ωραίο αυτό. Πράγματι δεν είχα δοκιμάσει το κομμάτι των sms μιας και δεν με απασχολεί προσωπικά, αλλά για πολλούς είναι χρήσιμο αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να γίνει online πληρωμή λογαριασμού από cosmote prepaid MasterCard ;

Δεν έχω PayPal. Μόνο αυτή. Το δέχεται; 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panarmon74 said:

Μπορεί να γίνει online πληρωμή λογαριασμού από cosmote prepaid MasterCard ;

Δεν έχω PayPal. Μόνο αυτή. Το δέχεται; 

 

Μπορείς νομίζω να τη χρησιμοποιήσεις, δεν έχει κάποιο περιορισμό για ποιά κάρτα τράπεζας θα δέχεται και κάποια άλλα όχι. Αρκεί να είναι Mastercard/Visa.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Μπορείς νομίζω να τη χρησιμοποιήσεις, δεν έχει κάποιο περιορισμό για ποιά κάρτα τράπεζας θα δέχεται και κάποια άλλα όχι. Αρκεί να είναι Mastercard/Visa.

Καλό αυτό... 

Ευχάριστο ακούγεται. 

Μακάρι να έχεις δίκιο. 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει λεφτά δεν διαφέρει πουθένα με τις άλλες κάρτες πληρώνεις παντού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zerokill said:

Εφόσον έχει λεφτά δεν διαφέρει πουθένα με τις άλλες κάρτες πληρώνεις παντού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λεφτά έχει. Κάμποσα τουλάχιστον. 

Anyway..., σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσω από την εφαρμογή esim στο κινητό μου, θα κοπεί η φυσική sim που έχω στο hotspot ε;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προς το παρόν δεν υποστηρίζει esim το wifi on the spot. Στην εφαρμογή στο εμφανίζει γιατί είναι συμβατή η συσκευή σου. Δεν προχωράει παρακάτω. 

Edited by aero
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε επιλογη

200 GB
στα 19.9 € στα πακέτα του On the spot πέρα τα γνωστά που έχουν παγιωθεί (10GB 4.95€ και 40GB 9.95€) , νεα προσθήκη πρέπει να είναι δε το θυμάμαι από πριν.
Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Καλή προσθήκη αλλά έχω 500gb από τα 40-40 κάθε μήνα. Αν βάλω αυτό έστω και ένα μήνα χάνω τα προηγούμενα τον επόμενο αν βάλω ξανά το 40αρι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Καλή προσθήκη αλλά έχω 500gb από τα 40-40 κάθε μήνα. Αν βάλω αυτό έστω και ένα μήνα χάνω τα προηγούμενα τον επόμενο αν βάλω ξανά το 40αρι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Τι τα θες τόσα πολλά;Αφου δεν τα καταναλώνεις τζάμπα χαλάς λεφ́τά για ανανέωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως, φαίνεται σπατάλη αλλά αν το καλοσκεφτεί κανείς, αν οι ανάγκες είναι 20+ gb / μήνα, δεν υπάρχει οικονομικότερη εναλλακτική.

Οπότε μ' ένα τέτοιο σενάριο χρήσης, εύκολα μαζεύται ένα μεγάλο μαξιλάρι (μέχρι και 180gb τον χρόνο)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τι τα θες τόσα πολλά;Αφου δεν τα καταναλώνεις τζάμπα χαλάς λεφ́τά για ανανέωση.
 
Τα τρώω μαζεμένα στην άδεια όλου του χρόνου. Στο χωριό που πάμε δεν έχω σταθερό ίντερνετ και τρώω κάθε φορά για 5-6 μέρες περίπου 100GB. Παίζω στο αμάξι κάθε μέρα στην android οθόνη που έχω Spotify και YouTube... Μοιράζω σε 5-10 άτομα όταν είμαστε έξω παρέα... Γενικά είχα βάλει στην αρχή 2-3 μαζεμένα 40αρια να ανέβει λίγο και μετά βάζω απλά τα 40 το μήνα. Μαζεύονται, πάω χωριό στην άδεια τρώω 100+ γιγα... Δε με πολύ ενδιαφέρει, σαν απεριόριστα είναι.. Το καλοκαίρι 15 μέρες στο χωριό τρώω 250+ σίγουρα.. Οπότε πίστεψε με μου χρειάζονται αλλά όχι σε καθημερινή χρήση. Τα μαζεύω και τα τρώω 4-5 φορές το χρόνο..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως, φαίνεται σπατάλη αλλά αν το καλοσκεφτεί κανείς, αν οι ανάγκες είναι 10+ gb / μήνα, δεν υπάρχει οικονομικότερη εναλλακτική.
Οπότε μ' ένα τέτοιο σενάριο χρήσης, εύκολα μαζεύται ένα μεγάλο μαξιλάρι (μέχρι και 360gb τον χρόνο)
Σπατάλη δεν είναι, επειδή τα βάζω 10-10 το μήνα ενώ αν βάλω όσα ήθελα μαζεμένα στις διακοπές θα πάω στα 30-40€ με τη μία, επίσης τα έχω μόνο μια φορά το χρόνο εκεί... Ενώ τώρα έχω άφθονα gb μαζεμένα 365 μέρες το χρόνο και δίνω και λίγα λίγα τα λεφτά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...