Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα την πήρες; Μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.

Όχι, 23/10 έκανα τη σύνδεση..

Απλώς χθες έκατσα να τη δοκιμάσω.

Επικοινώνησα μέσω chat και μου είπαν ότι υπάρχει εκκρεμότητα με την αίτηση μου, κάτι με τον ΑΦΜ μου..

Οπότε η κάρτα μου, είναι πραγματικά ανενεργή.

θα επικοινωνήσει η vodafone μαζί μου (από Δευτέρα)

 

ψαξου με τα apn στο tp-link σου

 

Δεν έφταιγε το apn. Η Q που έβαλα στο tp-link, έβγαλε τρεις γραμμές 4G, απλώς βάζοντας την κάρτα sim κι ανάβοντας το. Ούτε apn πέρασα, ούτε τίποτα.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρειάζεται να κάνουμε καμιά ενέργεια για να ενεργοποιήσουμε την κάρτα sim την 1η φορά που θα τη χρησιμοποιήσουμε;

 

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω την κάρτα σ' ένα tp-link MR200 (από wind simplifi) αλλά δε συνδέεται καν.

Τα μόνα led που ανάβουνε, είναι το power & το Wifi.

Για να αποκλείσω την πιθανότητα να είναι χαλασμένο το tp-link, έβαλα την Q που έχω, κι αμέσως έβγαλε 4G, τρεις γραμμές.

(Χωρίς να βάλω καν ρυθμίσεις APN. Μιλάω για τα λεντάκια που έχει η συσκευή επάνω)

 

Ύστερα έβαλα την κάρτα της vodafone στο κινητό και δεν μπορεί να κάνει καν register στο δίκτυο της vodafone..

 

Τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να μου έδωσαν λάθος SIM;

 

Και σε μένα τα ίδια έκαναν. Την αγόρασα την προηγούμενη Παρασκευή τη SIM, πάω να τη βάλω Σάββατο πρωί σε κινητό για να ενεργοποίησω πακέτο και να ανοίξω hotspot και δεν έβρισκε σήμα ενώ μετα βίας μετά από κάνα 5λεπτο έπιανε 2G ενώ με το CU είχα 4G+ σταθερά. Πήρα τηλ στη Vodafone και μετά από 10 λεπτά κλήσης, έπιασε κανονικά σήμα ενώ μου είπαν ότι λόγω συστημικού προβλήματος, δεν είχε ενεργοποιηθεί το 4G. :rolleyes:

 

Αυτό, όμως, που με προβληματίζει με τη συγκεκριμένη κάρτα και γενικά τη Vodafone είναι το εξής: βλέπω online ταινίες από διάφορα site ( :ninja: ) και ενώ έχω adblock, που & που εμφανίζονται οι γνωστές διαφημίσεις "γυναίκες σε περιμένουν κοντά σου". Ενώ στις ίδιες διαφημίσεις με κάρτα της Cosmote πχ εμφανίζει να βάλεις νούμερο, με τη συγκεκριμένη κάρτα της Vodafone σου έχει κατευθείαν "εγγραφή" και από κάτω γράφει "για απενεργοποίηση καλέστε στο 13830 ή μπείτε στο purchases.vodafone.com/gr". Υπάρχει περίπτωση αν πατήσω κάτι καμιά μέρα να με χρεώσουν παραπάνω από το πακέτο? Γιατί στο κατάστημα μου είπαν ότι η συγκεκριμένη κάρτα λειτουργεί σαν καρτοκινητό (πληρώνεις ό,τι αγοράζεις) αλλά είναι συμβόλαιο και το πληρώνεις στο τέλος του μήνα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

απο την εφαρμογη της vodafone ή απο την εξυπηρέτηση ζητα άμεσα φραγή πενταψηφίων.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, 23/10 έκανα τη σύνδεση..

Απλώς χθες έκατσα να τη δοκιμάσω.

Επικοινώνησα μέσω chat και μου είπαν ότι υπάρχει εκκρεμότητα με την αίτηση μου, κάτι με τον ΑΦΜ μου..

Οπότε η κάρτα μου, είναι πραγματικά ανενεργή.

θα επικοινωνήσει η vodafone μαζί μου (από Δευτέρα)

 

 

 

Δεν έφταιγε το apn. Η Q που έβαλα στο tp-link, έβγαλε τρεις γραμμές 4G, απλώς βάζοντας την κάρτα sim κι ανάβοντας το. Ούτε apn πέρασα, ούτε τίποτα.

 

τωρα το ειδα. το apn για να δουλεψει η συγκεκριμενη σιμ ειναι: (ονομα: Vf internet / APN: internet) για το cu ειναι διαφορετικο. στο δικομου mifi huawei το αλλαζω στο manual. μαλλον δεν υπαρχει στη μνημη η δεν το βρισκει αυτοματα.

Edited by GSL
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το myvodafone app σε κινητό στο μενού κάτω κάτω που λέει πακέτα υπάρχει για ενεργοποίηση ένα πακέτου απεριόριστα data για 30 ημέρες με 9.90€. Το έχει δοκιμάσει κάνεις?

CB342-D83-D7-EF-4-AFA-B23-A-675-CCEE62278.jpg

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Είναι προσφορά, μπορείς να δοκιμάσεις να την ενεργοποιήσεις. Το πολύ πολύ να σου βγάλει σφάλμα ότι δεν ενεργοποιείται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το μεσημέρι πήρα και εγώ μια κάρτα. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν βρίσκει καν δίκτυο. Να σημειώσω ότι η κάρτα έχει μπει σε κινητό. Μπορείτε να μου εξηγήσετε πιο αναλυτικά αυτό με το vpn που λέτε πιο πάνω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το μεσημέρι πήρα και εγώ μια κάρτα. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν βρίσκει καν δίκτυο. Να σημειώσω ότι η κάρτα έχει μπει σε κινητό. Μπορείτε να μου εξηγήσετε πιο αναλυτικά αυτό με το vpn που λέτε πιο πάνω; Ευχαριστώ.

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και πες τους τι ακριβώς συμβαίνει για να βοηθηθείς

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το myvodafone app σε κινητό στο μενού κάτω κάτω που λέει πακέτα υπάρχει για ενεργοποίηση ένα πακέτου απεριόριστα data για 30 ημέρες με 9.90€. Το έχει δοκιμάσει κάνεις?

CB342-D83-D7-EF-4-AFA-B23-A-675-CCEE62278.jpg

 

Έχεις συμβόλαιο ή είναι σε καρτοκινητό αυτή η προσφορά; Ευχαριστώ

(Ζητώ συγγνώμη, είναι μεγάλου μεγέθους η φωτό που έκανα quote, δεν ξέρω τι να κάνω; )

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με απεριοριστα data για 30 ημερες με 9,90 Ευρώ ισχύει για τα προγράμματα Giga Wifi on the spot και για τους συνδρομητές Vodafone CU

Τώρα αν την δώσουν και σε αλλες κατηγορίες συνδρομητών θα το δούμε

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συμβόλαιο ή είναι σε καρτοκινητό αυτή η προσφορά; Ευχαριστώ

(Ζητώ συγγνώμη, είναι μεγάλου μεγέθους η φωτό που έκανα quote, δεν ξέρω τι να κάνω; )

 

Σε WiFi my spot είναι. Αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 12μηνη λήξη του συμβολαίου, γίνεται αυτόματη ανανέωση ή πρέπει να πάμε σε κατάστημα να το ενεργοποιήσουν ξανά;
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει περασει 12μηνο για κανεναν οποτε ποιος ξερει...ισως το λεει η συμβαση,μαλλον αοριστου θα γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με απεριοριστα data για 30 ημερες με 9,90 Ευρώ ισχύει για τα προγράμματα Giga Wifi on the spot και για τους συνδρομητές Vodafone CU

Τώρα αν την δώσουν και σε αλλες κατηγορίες συνδρομητών θα το δούμε

Και για συμβόλαια ισχύει, αρα για όλους τους ιδιώτες.

Link to comment
Share on other sites

Και για συμβόλαια ισχύει, αρα για όλους τους ιδιώτες.

 

Στο giga wifi on the spot πώς ενεργοποιείται τα απεριόριστα? Στην εφαρμογή δεν υπάρχει πουθενά τέτοια αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν γράφει αν είναι εικόνα από την εφαρμογή του προγράμματος και κυριότερα πως του εμφανίστηκε. Γιατί μόνο από την ιστοσελίδα μπορείς να αγοράσεις τα 2 είδους πακέτα, των 10 και 40GB. Τέτοιο μενού στην εφαρμογή δεν υπάρχει. Μάλλον από καρτοκινητό CU το βλεπω. Δεν υπάρχει αυτό στην εφαρμογή. Αν ξέρει κάποιος να το αναφέρει και για εμάς.

Edited by haforce
Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει αν είναι εικόνα από την εφαρμογή του προγράμματος και κυριότερα πως του εμφανίστηκε. Γιατί μόνο από την ιστοσελίδα μπορείς να αγοράσεις τα 2 είδους πακέτα, των 10 και 40GB. Τέτοιο μενού στην εφαρμογή δεν υπάρχει. Μάλλον από καρτοκινητό CU το βλεπω. Δεν υπάρχει αυτό στην εφαρμογή. Αν ξέρει κάποιος να το αναφέρει και για εμάς.

 

Το έγραψα και παραπάνω είναι από το giga WiFi on the spot. Προφανώς όπως είπε ο φίλος είναι προσφορά και μάλλον προσωποποιημένη στον κάθε ένα και όχι μαζική.

3-A68-A14-B-83-C9-409-F-80-B2-DF458-A3-F7-CF3.jpg

87-DAB381-CC62-4-DA5-A518-5-BCA63-FD59-C2.jpg

1213-BF4-F-0775-4-C7-A-AE59-B840-ECCD2-F44.jpg

FD236-F38-AED4-4681-A7-F3-9-CED331-B0-EA9.png

Link to comment
Share on other sites

φιλη πηρε καρτα του συγκεκριμενου προγραμματος αλλα δεν μπορει να το μοιρασει σε αλλες συσκευες (ενω στη vodafone της ειπαν οτι γινεται). Μηπως θελει και κατι αλλο στην ρυθμιση τυπος APN εκτος του default?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8042454#post8042454

πηγαμε να δοκιμασουμε και αυτο αλλα δεν μας αφηνει να πειραξουμε αυτες τις τιμες (ουτε δημιουργόντας νέο apn)

sorry για το double post

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα την τεχνική υποστήριξη χθες για το θέμα του κόφτη.Επιμενουν ότι έπρεπε να μου το πουν απο το κατάστημα ότι υπάρχει κόφτης.Το ξερουν ότι δεν το γράφει πουθενά.Σαχλαμάρες θα πω εγώ.

Εν τω μεταξύ ακόμα περιμένω το sms με το λινκ για το που το γράφει για τον κόφτη στο site όπως επέμενε η άλλη στο chat.

 

Σαχλαμάρες θα ξαναπώ.

Link to comment
Share on other sites

φιλη πηρε καρτα του συγκεκριμενου προγραμματος αλλα δεν μπορει να το μοιρασει σε αλλες συσκευες (ενω στη vodafone της ειπαν οτι γινεται). Μηπως θελει και κατι αλλο στην ρυθμιση τυπος APN εκτος του default?

 

Για να έχουμε hotspot κάνουμε τις εξής ρυθμίσεις:

apn: internet

user name: user

password: pass

Τύπος MVNO: SPN

Τιμή MVNO: Vodafone GR

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι μεσα στο apn οι 2 τελευταιες επιλογες δεν ειναι διαθεσιμες για να τις πειραξεις...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι μεσα στο apn οι 2 τελευταιες επιλογες δεν ειναι διαθεσιμες για να τις πειραξεις...

 

Δοκιμασε να κανεις νεο APN κι οχι edit το υπαρχον

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...