Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα πρέπει να τους βλέπεις και τους δύο εφόσον ειναι στο ΑΦΜ σου. Πιθανότατα τους έβαλαν κατω απο διαφορετικά μητρώα. Αν η σύνδεση είναι φρέσκια θέλει λιγο χρόνο για να φανεί στο My Vodafone app. Περίμενε καμμια μερα και επικοινώνησε πάλι μαζι τους

 

Tip: Επειδή πολλοι oparators στο call center μπερδεύουν το προιόν αυτά με άλλα προϊόντα της εταιρείας, όταν επικοινωνείτε στο chat να τους στέλνετε το link από το site για να ξέρουν σε τι ακριβώς αναφέρεστε...

 

https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να τους βλέπεις και τους δύο εφόσον ειναι στο ΑΦΜ σου. Πιθανότατα τους έβαλαν κατω απο διαφορετικά μητρώα. Αν η σύνδεση είναι φρέσκια θέλει λιγο χρόνο για να φανεί στο My Vodafone app. Περίμενε καμμια μερα και επικοινώνησε πάλι μαζι τους

 

Tip: Επειδή πολλοι oparators στο call center μπερδεύουν το προιόν αυτά με άλλα προϊόντα της εταιρείας, όταν επικοινωνείτε στο chat να τους στέλνετε το link από το site για να ξέρουν σε τι ακριβώς αναφέρεστε...

 

https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

 

Έχουν περάσει 2 ημέρες και ακόμα δε φαίνεται τίποτα. Ίσως φανεί αργότερα.

Σχετικά με την ταχύτητα, είστε ευχαριστημένοι; Download ~6-7mbps, Upload ~29-35mbps.

Όχι και τόσο καλά για 4g+ δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Στις περιοχες που κινουμαι εγώ δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο πρόβλημα σε καμμία από τις εφαρμογές ή υπηρεσίες που χρησιμοποιώ

Πλεον η καρτα έχει μονιμη θεση στο δευτερο sim slot στο κινητό μου

 

Με 5 Ευρώ το μήνα για 10Gb νομιζω ειναι ταμαμ..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Χρειάζεται να κάνουμε καμιά ενέργεια για να ενεργοποιήσουμε την κάρτα sim την 1η φορά που θα τη χρησιμοποιήσουμε;

 

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω την κάρτα σ' ένα tp-link MR200 (από wind simplifi) αλλά δε συνδέεται καν.

Τα μόνα led που ανάβουνε, είναι το power & το Wifi.

Για να αποκλείσω την πιθανότητα να είναι χαλασμένο το tp-link, έβαλα την Q που έχω, κι αμέσως έβγαλε 4G, τρεις γραμμές.

(Χωρίς να βάλω καν ρυθμίσεις APN. Μιλάω για τα λεντάκια που έχει η συσκευή επάνω)

 

Ύστερα έβαλα την κάρτα της vodafone στο κινητό και δεν μπορεί να κάνει καν register στο δίκτυο της vodafone..

 

Τι γίνεται; Υπάρχει περίπτωση να μου έδωσαν λάθος SIM;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καπου πιο πίσω λέγαμε για όρια κλπ.

Σημερινό sms

Vodafone:ΦTAΣATE TO MHNIAIO OPIO OPΘHΣ XPHΣHΣ ΔEΔOMENΩN. H TAXYTHTA ΣAΣ ΘA MEIΩΘEI & ΘA EΠANEΛΘEI ΣE ΦYΣIOΛOΓIKA EΠIΠEΔA ME THN ENAPΞH TOY NEOY KYKΛOY TIMOΛOΓHΣHΣ.

 

Εβαλα και εγω το πακετο με τα 50GB me 6,90 στο CU γιατί δεν παλευεται με τιποτα.?Στις 16-11 θα επανέλθει.

 

Τι π@παριές είναι αυτές;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Πάνος, κοίταξα προσεκτικά στο τιμοκατάλογο του συγκεκριμένου προγράμματος και δεν αναφέρεται πουθενά

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjv8tKI7O_sAhXMDOwKHQ9lAR0QFjAAegQIDBAC&url=https%3A%2F%2Fwww.vodafone.gr%2Ffiles%2F1490684786646-giga-wifi-on-the-spot-Vodafone_Giga_WiFi_onthe_spot.pdf&usg=AOvVaw1uDmT70m1bLgXfbja5LPfi

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο chat.Γραφω για το sms και τι γραφει............

 

-Το μηνιαίο όριο πολιτικής ορθής χρήσης είναι τα 100GB.Η τιμολόγηση σας γίνεται στις 16/11/2020 για να επανέλθει και η ταχύτητα.

 

-Στον τιμοκατάλογο δεν υπάρχει καποια τετοια αναφορά.

Και η ταχυτητα που εχει τωρα είναι λιγότερα και απο PSTN.Oπότε είναι σαν να μην υπάρχει σύνδεση

 

-Έχει να κάνει το μηνιαίο όριο ορθής χρήσης και θα επανέλθει στις 16/11/2020

 

-Ναι,αλλα πουθενα δεν αναφερεται κάποιο όριο.Πακέτο όμως μπορώ να αγοραζω και ας μην μπορω να το χρησιμοποιήσω.Αν εσεις το βλέπετε λογικό τι να πω;

 

-Δεν έχει να κάνει με θέμα λογικής,αλλά λειτουργίας σύνδεσης.

 

-Δεν θα έπρεπε όμως να αναφερεται καπου αυτό;

 

-Ναι αναφέρετε στο site μας μαζί με τις υπόλοιπες πληροφορίες του προγράμματος,

 

-Και όμως στην σελιδα του δεν υπάρχει κάτι.

 

-Θέλετε να μας δώσετε κινητό επικοινωνίας για να σας στείλουμε τον σύνδεσμο από το site για ενημέρωση;

-69ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Αλλα όπως και να έχει τωρα δεν μπορεί να γίνει κάτι να ξεμπλοκάρει;Εχω τοσα GB αγορασμένα.

 

-Η ανάκτηση της ταχύτητας θα γίνει στις 16/11/2020 με την τιμολόγηση σας.Θα ενημερωθείτε για τον σύνδεσμο στο κινητό σας

 

Η συνομιλία έχει ολοκληρωθεί (το έκλεισε μόνη της)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το όριο χρήσης ήταν 100GB ανά τιμολογιακό μήνα αλλά έχει καταργηθεί καιρο τώρα, όπως και το αντίστοιχο όριο στα καρτοκινητά (3GB/μέρα). Κάλεσε κατευθείαν την τεχνική υποστήριξη, δεν θα βγάλεις άκρη με την εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το όριο χρήσης ήταν 100GB ανά τιμολογιακό μήνα αλλά έχει καταργηθεί καιρο τώρα, όπως και το αντίστοιχο όριο στα καρτοκινητά (3GB/μέρα). Κάλεσε κατευθείαν την τεχνική υποστήριξη, δεν θα βγάλεις άκρη με την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Eχουμε νουμερο που μπορείς να καλεσεις απο κινητό κοσμοτέ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο,βλέπω είναι δωρεαν απο όλους τους παρόχους.

1 ωρα και 40 λεπτα αναμονη!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αυτός ο δωρεάν αριθμός;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα! Όσον αφορά το Vodafone WiFi on the spot η χρέωση για την αγορά πακέτων γίνεται όπως και η ανανέωση καρτοκινητής μέσω χρεωστικής κάρτας σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αυτός ο δωρεάν αριθμός;

 

13840 είναι δωρεάν απο όλους τους παρόχους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κύριοι καλημέρα! Όσον αφορά το Vodafone WiFi on the spot η χρέωση για την αγορά πακέτων γίνεται όπως και η ανανέωση καρτοκινητής μέσω χρεωστικής κάρτας σωστά;

 

Οχι.Βάζεις πακέτο και σου έρχεται λογαριασμός στον μήνα απο την ενεργοποίηση.Αν θες όμως μπορεις να πληρωνεις και νωρίτερα απο το account στην vodafone.

Link to comment
Share on other sites

13840 είναι δωρεάν απο όλους τους παρόχους.

Ευχαριστω πολύ φίλε μου, εύχομαι να βγάλεις άκρη με το θέμα σου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα! Όσον αφορά το Vodafone WiFi on the spot η χρέωση για την αγορά πακέτων γίνεται όπως και η ανανέωση καρτοκινητής μέσω χρεωστικής κάρτας σωστά;
Η αγορά πακέτων γίνεται άμεσα και δεν πληρώνεις τίποτα για να ενεργοποιηθούν. Στο τέλος του μήνα σου έρχεται λογαριασμός για το κόστος των πακέτων που αγόρασες και μόνο (δεν έχει πάγιο ή τέλος κινητής). Εκεί πληρώνεις όπως θες. Και με κάρτα φυσικά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά πακέτων γίνεται άμεσα και δεν πληρώνεις τίποτα για να ενεργοποιηθούν. Στο τέλος του μήνα σου έρχεται λογαριασμός για το κόστος των πακέτων που αγόρασες και μόνο (δεν έχει πάγιο ή τέλος κινητής). Εκεί πληρώνεις όπως θες. Και με κάρτα φυσικά.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Mark!! Τρέχω να το παραγγείλω κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, εννοεί ότι μπορείς να αγοράσεις το πακέτο και εκείνη τη στιγμή να πληρώσεις κιόλας τον λογαριασμό (προπληρωμή) ώστε να μην περιμένεις στο τέλος του μήνα να έρθει λογαριασμός κλπ κλπ. Έτσι λειτουργεί σαν καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, εννοεί ότι μπορείς να αγοράσεις το πακέτο και εκείνη τη στιγμή να πληρώσεις κιόλας τον λογαριασμό (προπληρωμή) ώστε να μην περιμένεις στο τέλος του μήνα να έρθει λογαριασμός κλπ κλπ. Έτσι λειτουργεί σαν καρτοκινητο.

 

εγω έτσι κάνω,είμαι -10,17€ αυτη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Πάνος, κοίταξα προσεκτικά στο τιμοκατάλογο του συγκεκριμένου προγράμματος και δεν αναφέρεται πουθενά

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjv8tKI7O_sAhXMDOwKHQ9lAR0QFjAAegQIDBAC&url=https%3A%2F%2Fwww.vodafone.gr%2Ffiles%2F1490684786646-giga-wifi-on-the-spot-Vodafone_Giga_WiFi_onthe_spot.pdf&usg=AOvVaw1uDmT70m1bLgXfbja5LPfi

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι τιμές είναι αυτές?Μόλις μπήκα στο αντίστοιχο site και είδα οτι τα 10 gb στοιχίζουν 4,95€

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές είναι αυτές?Μόλις μπήκα στο αντίστοιχο site και είδα οτι τα 10 gb στοιχίζουν 4,95€

 

Aυτες που γραφεις ειναι οι τιμες,εχει κανει λαθος ο φιλος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Aυτες που γραφεις ειναι οι τιμες,εχει κανει λαθος ο φιλος.:)

 

οκ ..ειπα και εγω..........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Aυτες που γραφεις ειναι οι τιμες,εχει κανει λαθος ο φιλος.:)

 

δεν είναι λαθος απλά τωρα εχει προσφορά.

Giga Boost 10GB για 30 μέρες

Από 9,90€ μόνο 4,95€

 

Giga Boost 40GB για 30 μέρες

Από 19,90€ μόνο 9,95€

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λαθος απλά τωρα εχει προσφορά.

Giga Boost 10GB για 30 μέρες

Από 9,90€ μόνο 4,95€

 

Giga Boost 40GB για 30 μέρες

Από 19,90€ μόνο 9,95€

 

Για μονιμη την βλεπω την προσφορα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...