Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έληγε το πακέτο με τα 40gb και ειχε μείνει υπόλοιπο ενεργοποιησα νεο πακέτο και ολα μεταφέρθηκαν στη νεα ημερομηνία λήξης 17/8.Πολυ καλο νεο
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πιο τέλειο θα ήταν αν μεταφέρει το πακέτο των 10gb υπόλοιπα από το πακέτο των 40gb. Αν δοκιμάσει κανείς ας μας ενημερώσει.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενεργοποίησα σήμερα την σύνδεση αλλά από το μεσημέρι μπαίνω στην σελίδα και μου δείχνει μεν την σύνδεση μου για να την διαχειριστώ αλλά δεν μου εμφανίζει τα πακέτα για αγορά. Μπήκα και από κινητό και από laptop με edge, chrome. Τίποτα. Μου λέει συνεχώς "κάτι πήγε στραβά". rs280ps είχες κι εσύ πρόβλημα. Έκανες κάτι ή απλά κάποια στιγμή σου εμφανίστηκαν;

edit: Στις οδηγίες τους, αναφέρουν αν χρειαστεί να αφαιρούμε το s από το https αλλά παρ'όλο που το κάνω μπαίνει ξανά μόνο του.

Edited by volaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε λίγο πως την κάνω αυτή τη σύνδεση; Θα πάω σε κατάστημα και τι ακριβώς θα ζητήσω; Θα μου δώσουν κάρτα σιμ που είναι μόνο για ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε λίγο πως την κάνω αυτή τη σύνδεση; Θα πάω σε κατάστημα και τι ακριβώς θα ζητήσω; Θα μου δώσουν κάρτα σιμ που είναι μόνο για ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρειάζεται η ταυτότητα και το ΑΦΜ σου. Κανουν την ενεργοποίηση, σου δινουν κάρτα, σου προτείνουν την αγορά ενος mifi εάν θέλεις και αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται η ταυτότητα και το ΑΦΜ σου. Κανουν την ενεργοποίηση, σου δινουν κάρτα, σου προτείνουν την αγορά ενος mifi εάν θέλεις και αυτό ήταν.

 

Μέχρι 30 Ιουλίου τρέχει προσφορά 50% έκπτωση στο mifi για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύει πλέον η σελίδα. Σε πάει κάπου που έχει οδηγίες, λέει εδώ μπορείς να δεις το υπόλοιπο και να ενεργοποιείς πακέτα, αλλά δεν έχει τίποτα σχετικό. Νομίζω είναι ότι σου δείχνει αν έχεις συνδεθεί από άλλη σύνδεση και όχι από την συγκεκριμένη κάρτα sim. Ελπίζω να είναι bug και να το φτιάξουν.

 

Edit : τελικά έφτιαξε με επανεκκίνηση του ρουτερ. Να πω ότι μου είχαν στείλει και sms την στιγμή που είχαν μείνει 8gb από τα 40 που είχα πάρει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30 Ιουλίου τρέχει προσφορά 50% έκπτωση στο mifi για όποιον ενδιαφέρεται.
Δηλαδή πόσο βγαίνει; Είχε 40€ νομίζω, αν έπεσε πχ στα 20 πάω να το χτυπήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο βγαίνει; Είχε 40€ νομίζω, αν έπεσε πχ στα 20 πάω να το χτυπήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

20€ βγαινει αλλα πρεπει να εχεις σταθερο βονταφον για να παρεις την εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος ποσο διαρκει η μπαταρια του mifi με σχετικα καλο σημα και 2-3 συσκευες συνδεδεμενες πανω του?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος ποσο διαρκει η μπαταρια του mifi με σχετικα καλο σημα και 2-3 συσκευες συνδεδεμενες πανω του?

Αναλόγως τις διεργασίες εάν κατεβάζεις παράδειγμα ή απλό σέρφινγκ.

Αν θες μπορείς να το κουμπώσεις σε ένα powerbank και να το βγάλεις έξω στο μπαλκόνι για καλύτερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερει καποιος πιο πριν οτι μετα την καταναλωση πακετου υπαρχει χρεωση 5ε/200mb.

 

Ξερει καποιος αν ισχυει αυτο? Εγω στο καταστημα που ρωτησα μου ειπαν οτι οταν τελειωσουν τα δεδομενα του πακετου, ουσιαστικα σταματαει να δινει ιντερνετ, και οτι δεν υπαρχει περιπτωση επιπλεον χρεωσης.

 

Επισης στον αναλυτικο τιμοκαταλογο δεν αναφερεται κατι για επιπλεον χρεωση...

 

Λεει μαλιστα:

"Μετά την κατανάλωση του διαθέσιμου όγκου του προγράμματός σας, μπορείτε να ανανεώσετε τη χρήση σας επιλέγοντας

ένα από τα παρακάτω επιπρόσθετα πακέτα δεδομένων."

 

Λεει επισης:

"Με το Giga WiFi on the spot έχεις τον απόλυτο έλεγχο του τι πληρώνεις, χωρίς δέσμευση σε μηνιαίο πάγιο. Κάθε μήνα θα εκδίδεται ηλεκτρονικός λογαριασμός με βάση τα πακέτα Giga Boost που έχεις ενεργοποιήσει. "

 

 

Αναλόγως τις διεργασίες εάν κατεβάζεις παράδειγμα ή απλό σέρφινγκ.

Αν θες μπορείς να το κουμπώσεις σε ένα powerbank και να το βγάλεις έξω στο μπαλκόνι για καλύτερο σήμα.

 

OK, το καταλαβαινω. Απλα πχ, ειναι πιο κοντα στη μια ωρα ή στη μια μερα...?

Edited by Diplomat

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Αναφερει καποιος πιο πριν οτι μετα την καταναλωση πακετου υπαρχει χρεωση 5ε/200mb.

 

Ξερει καποιος αν ισχυει αυτο? Εγω στο καταστημα που ρωτησα μου ειπαν οτι οταν τελειωσουν τα δεδομενα του πακετου, ουσιαστικα σταματαει να δινει ιντερνετ, και οτι δεν υπαρχει περιπτωση επιπλεον χρεωσης.

 

Επισης στον αναλυτικο τιμοκαταλογο δεν αναφερεται κατι για επιπλεον χρεωση...

 

Λεει μαλιστα:

"Μετά την κατανάλωση του διαθέσιμου όγκου του προγράμματός σας, μπορείτε να ανανεώσετε τη χρήση σας επιλέγοντας

ένα από τα παρακάτω επιπρόσθετα πακέτα δεδομένων."

 

Λεει επισης:

"Με το Giga WiFi on the spot έχεις τον απόλυτο έλεγχο του τι πληρώνεις, χωρίς δέσμευση σε μηνιαίο πάγιο. Κάθε μήνα θα εκδίδεται ηλεκτρονικός λογαριασμός με βάση τα πακέτα Giga Boost που έχεις ενεργοποιήσει. "

 

 

 

OK, το καταλαβαινω. Απλα πχ, ειναι πιο κοντα στη μια ωρα ή στη μια μερα...?

 

Κοντά στις 4-5 ώρες.

Μετά την κατανάλωση δεν υπάρχει επιπλέων χρέωση, σταματάει η παροχή ίντερνετ. Μόνο στην ιστοσελίδα vodafone.gr/myvmb μπορείς να μπεις για να αγοράσεις πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στις 4-5 ώρες.

Μετά την κατανάλωση δεν υπάρχει επιπλέων χρέωση, σταματάει η παροχή ίντερνετ. Μόνο στην ιστοσελίδα vodafone.gr/myvmb μπορείς να μπεις για να αγοράσεις πακέτα.

 

Ευχαριστω πολυ!

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να προμηθευτεί την sim μαζί με το mifi απευθείας από κατάστημα, ή πρέπει να γίνει ηλεκτρονική αίτηση;

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να προμηθευτεί την sim μαζί με το mifi απευθείας από κατάστημα, ή πρέπει να γίνει ηλεκτρονική αίτηση;

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

Εγω το πηρα κατευθειαν απο το καταστημα. Υπαρχει χρεωση 20 ευρω για να σου δειξουν (και καλα) πως λειτουργει το προιον. Το mifi ειναι επιπλεον 40 ευρω (καποιοι ανεφεραν οτι υπαρχει προσφορα μιση τιμη για συνδρομητες voda)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 30 Ιουλίου τρέχει προσφορά 50% έκπτωση στο mifi για όποιον ενδιαφέρεται.

Οντως ισχυει. Ηρθε και σ' εμενα μηνυμα. Κατα τη γνωμη μου το mifi ειναι περιττο, οποιος εχει ενα εστω 4ετιας κινητο κανει μια χαρα δουλιτσα.de5feba6306aa65dedb4124c110484b0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να προμηθευτεί την sim μαζί με το mifi απευθείας από κατάστημα, ή πρέπει να γίνει ηλεκτρονική αίτηση;

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

Ναι, κανονικά. Δεν υπάρχει άλλη χρέωση μόνο τα 40 ευρώ για το mifi

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπει στο mifi αλλη καρτα εκτος vodafone?

διοτι εκει που το θελω το σημα της βοντα ειναι χαλια. Ε με δυσκολια. και στα 70 μετρα απο το σπιτι μολις βγω παραλια 4G!

με καρτα κοσμοτε εχω Η κανω δουλιτσα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι κλειδωμένο. Απλώς επειδή είναι άλλου παρόχου, θα πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις APN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το vodafone.gr/myvmb σας δείχνει data και πακέτα σήμερα? είχα μπει εχθές το βράδυ και σήμερα προσπαθώ και δεν μου δείχνει τα δεδομένα μου ούτε διαθέσιμα πακέτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το vodafone.gr/myvmb σας δείχνει data και πακέτα σήμερα? είχα μπει εχθές το βράδυ και σήμερα προσπαθώ και δεν μου δείχνει τα δεδομένα μου ούτε διαθέσιμα πακέτα..

Και σε εμένα μια από τα ίδια μάλλον έχουν θέμα συστημικό

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μια από τα ίδια μάλλον έχουν θέμα συστημικό

ευχαριστώ! γιατί κάνω τηλεργασία και είμαι τυφλός...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπει στο mifi αλλη καρτα εκτος vodafone?

διοτι εκει που το θελω το σημα της βοντα ειναι χαλια. Ε με δυσκολια. και στα 70 μετρα απο το σπιτι μολις βγω παραλια 4G!

με καρτα κοσμοτε εχω Η κανω δουλιτσα στο σπιτι.

 

Η cosmote δουλεύει, απλά βάζεις την κάρτα, δεν χρειάζεται ρυθμίσεις. Για wind δεν ξέρω αν χρειάζονται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...