Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, από που μπορώ να προμηθευτώ καρτα ; Έβαλα τα στοιχεία μου με πήρανε τηλεφωνο και όταν ρους ανέφερα ότι επιθυμώ να εχω το συγκεκριμενο πρόγραμμα μου είπαν να πάω σε κατάστημα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση σας . Επειδή είδα ότι πολλοί παρήγγειλαν και τους το έφερε ο courier υπέθεσα οτι δεν κατάλαβε καλά ή εγώ δεν του έδωσα να καταλάβει τι ακριβώς ηθελα στον τηλεφωνητή της Vodafone. . Θα παω το απόγευμα σε καταστημα . Εαν γίνει στο καταστημα σε πόση ώρα ενεργοποιειται;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση σας . Επειδή είδα ότι πολλοί παρήγγειλαν και τους το έφερε ο courier υπέθεσα οτι δεν κατάλαβε καλά ή εγώ δεν του έδωσα να καταλάβει τι ακριβώς ηθελα στον τηλεφωνητή της Vodafone. . Θα παω το απόγευμα σε καταστημα . Εαν γίνει στο καταστημα σε πόση ώρα ενεργοποιειται;

 

Αν δεν υπαρξει καποιο προβλημα στο συστημα τους, η ενεργοποιηση ειναι αμεση.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 18/6 παρήγγειλα, Δευτέρα 22/6 παρέλαβα και σήμερα Παρασκευή 26/6 ενεργοποιήθηκε πριν λίγο. Οπότε μία εβδομάδα την θέλει σίγουρα λόγω κούριερ.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ ωραίο πρόγραμμα και καλή απάντηση της Vodafone στον ανταγωνισμό . Μακάρι να το διατηρήσει το πρόγραμμα και κυρίως τις τιμές . Εγώ πήγα σήμερα σε κατάστημα έκανα την σύμβαση και μέχρι να πάω στην καφετέρια ενεργοποιήθηκε .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις την κάρτα και υπογραφεις ένα συμβόλαιο 1 χρόνου χωρίς παγιο.

Και όποτε θες ενεργοποιείς το πρόγραμμα με τα 40 γιγα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις την κάρτα και υπογραφεις ένα συμβόλαιο 1 χρόνου χωρίς παγιο.

Και όποτε θες ενεργοποιείς το πρόγραμμα με τα 40 γιγα;

 

τι ειναι αυτο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίρνεις την κάρτα και υπογραφεις ένα συμβόλαιο 1 χρόνου χωρίς παγιο.

Και όποτε θες ενεργοποιείς το πρόγραμμα με τα 40 γιγα;

Δεν υπογράφεις δέσμευση από όσο θυμάμαι. Ναι, όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχει βαλει κανενας την σιμ σε κινητο ανδροιδ για να κανει hotspot απο εκει; Γιατι ενω συνδεομαι κανονικα στο κιν που εχω βαλει την σιμ απο το hotspot, στο δικο μου κινητο βγαζει οτι δεν υπαρχει προσβαση στο ιντερνετ!!!

 

Ψαχνω να δω αν χρειαζεται καμια αλλη ρυθμιση που μου ξεφευγει...

 

Υ.γ. το κιν που εχω βαλει την σιμ μπαινει κανονικα νετ μετα τις ρυθμισεις για το APN που ειπε ενας φιλος παραπανω!

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω χοτσποτ κανονικά από ένα παλιότερο κινητό, μήπως είναι θέμα του κινητού? Με άλλη σιμ λειτουργεί το χοτσποτ?

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή της Vodafone δεν μπορώ να έχω πρόσβαση για να βλέπω τα MB;

 

για μπες εδω myusage.vodafone.gr να δεις αμα σου εμφανιζει κατι. Ειναι σελιδα που εμφανιζει τα υπολοιπα και στα πακετα και στο υπολοιπο σε ευρω αλλα οχι την ημερομηνια ληξης τους !!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Από συσκευή που είναι συνδεδεμένη στο hotspot (ή από το κινητό που έχεις αυτή τη σιμ) μπες με δεδομένα στο myvmb.vodafone.gr

Αν έχεις ήδη εγγραφεί στο my Vodafone (αν είσαι πελάτης συμβολαίου κινητής ή και σταθερής), θα εμφανιστεί αυτόματα και το mobile broadband. Αλλιώς θα πρέπει να κάνεις εγγραφή (αν δεν έχεις ήδη ή αν είσαι πελάτης μόνο καρτοκινητης) με τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Στον αναλυτικό τιμοκατάλογο, αναφέρει: "Πρόγραμμα χρήσης: 200ΜΒ / Μηνιαίο Πάγιο Δωρεάν"

 

Τα 200ΜΒ, έρχονται κάθε μήνα;

Δηλαδή, η κάρτα προσφέρει απολύτως δωρεάν 200ΜΒ κάθε μήνα;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω χοτσποτ κανονικά από ένα παλιότερο κινητό, μήπως είναι θέμα του κινητού? Με άλλη σιμ λειτουργεί το χοτσποτ?

 

Εχεις βαλει το απν που ειπε παραπανω ο φιλος η εχεις βαλει κατι αλλο;

 

Παρατηρω πως αν και εχω ενεργοποιησει ενα πακετο 40 γιγα, δεν τρωει απο αυτα, αλλα απο τα 200μεγα της υπηρεσιας και για αυτο υποψιαζομαι μηπως κατι δεν παει καλα...

 

Δοκιμαζω να κανω ενημερωση σε εφαρμογες και δεν παιζουν ενω πχ δε σαιτ μεσω μπροουσερ μπαινω κανονικα, υποψιαζομαι οτι παιζει καποιος προξυ για αυτα τα μεγκα;

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τρώει πρώτα του προγράμματος επειδή λήγουν πρώτα, γιατί τυχόν υπόλοιπο από το προσθετο πακέτο μπορεί να λήγει τον επόμενο ημερολογιακό μήνα, και να λήγει τότε πρώτο.

 

Ναι, δίνει δωρεάν 200ΜΒ.

 

Το ΑΡΝ μάλλον έχει κλειδωμένο το hotspot στα κινητά, δοκιμάστε το webonly.vodafone.gr

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό γιατί μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό? Και εξηγούμε: αφού δεν υπάρχουν δεσμεύσεις στο συμβόλαιο γιατί χρειάζεται να υπογράψεις χαρτιά και όρους συμβολαίου για να απόκτησης το πρόγραμμα? Γιατί δεν το έκαναν με κάρτα πχ χωρίς συμβόλαια και υπογραφές? Αν πχ υπογράψεις και πάρεις την κάρτα και δεν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο αλλά τρως μόνο τα 200mb δεν υπάρχει κάποιος όρος πάνω σε αυτό και να σε χρεώνει κάτι έξτρα πχ? Απλές απορίες είναι και δεν κατηγορώ την Vodafone, μπράβο κιόλας που προχωράει μπροστά και φέρνει επιτέλους κάτι καινούργιο για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά είμαι κάπως καχύποπτος προς όλο αυτό. Μου θυμίζει το πρόγραμμα της cosmote με μηδενικό πάγιο (sim πχ για συναγερμό-κλήσεις) που αργότερα του έβαλαν πάγιο και σιγά σιγά αυξανόταν κιόλας. Η φάση μου φαίνεται too good to be true...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να λάβεις υπ όψιν ότι κατά την διάρκεια της 12μηνης παραμονής απαγορεύεται οποιαδήποτε αύξηση του παγίου ή μείωση των παροχών.

Επίσης ρητά αναφέρει ότι είσαι ελεύθερος να φύγεις όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαγορεύεται γιατί δεν υπάρχει δέσμευση. Δεν σε αναγκάζει κανείς να μείνεις 12 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...