Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το ηξερα στην αρχη και εμπαινα με το apn της cu το αλλαξα και μετα εμπαινα με H+ μιλησα με εξυπηρετηση και μου ενεργοποιησε το 4g. Μακαρι να κρατησουν την προσφορα ολο το καλοκαιρι δεν υπαρχει πουθενα τα 40gb 10 ευρω μαζι με ΦΠΑ

 

Την παρήγγειλα και εγώ ,μόλις την πάρω μπαίνω και κάνω λογαριασμό?και μετα τους καλώ για να ενεργοποιήσω το 4G?Πως ενεργοποιώ το πακέτο?Με αφήνει να βάλω χρήματα απο την εφαρμογή?Ποιο είναι το apn?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

μολις μπεις θα φτιαξεις καινουριο προφιλ στις ρυθμισεις του ιντερνετ θα βαλεις apn:internet

username:user password: pass . Μετα θα μπεις στη σελιδα http://www.vodafone.gr/myvmb με http όχι https και εκει μπορεις να δεις την χρηση σου τα 200 πρωτα mb ειναι για 2 ημερες. Εκει ενεργοποιεις τα πακετα και στο τελος του μηνα ερχεται ηλεκτρονικα ο λογαριασμος. Φτιαχνεις λογαριασμο με τον αριθμο τηλεφωνου και βλεπεις τα υπολοιπα και κατεβαζεις και την συμβαση ηλεκτρονικα. Μιλας με την εξυπηρετηση online και σου ενεργοποιουν το 4G και εισαι κομπλε για ολο το καλοκαιρι. Το μονο που δεν ξερω ειναι αν τα πακετα αθροιζονται δηλαδη αν βαλεις τα 40gb και στο τελος του μηνα ενεργοποιησεις παλι τα 40gb αν αθροιζονται με τα υπολοιπομενα ή χανονται τα παλαια.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεν αθροιζονται... Τα υπόλοιπα όπως τα είπες.. Μπορείς ομως να βάλεις οσα θελεις.

Εγώ θελω 100-120 Gb τον Αυγουστο οπότε θα φορτώσω 3 40άρια τέλος Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεν αθροιζονται... Τα υπόλοιπα όπως τα είπες.. Μπορείς ομως να βάλεις οσα θελεις.

Εγώ θελω 100-120 Gb τον Αυγουστο οπότε θα φορτώσω 3 40άρια τέλος Ιουλίου

 

Μου είπαν απο το cc οτι μέχρι 100gb μπορείς να χρησιμοποιήσεις

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρακτικά μπορείς να πάρεις 2 φορές το 40αρι και 2 φορές το 10αρι πακέτο και με σύνολο 30€ να έχεις 100gb και χωρίς τον ημερήσιο κόφτη αλλά ούτε και δέσμευση συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος γιατί βγαίνει ίδια τιμή. Αν ενεργοποιείς τα πακέτα αφού καταναλώσεις τα ΜΒ σου (και όχι ταυτόχρονα), τυχόν υπόλοιπο από το τελευταίο πακέτο των 40GB θα υπάρχει και στην αρχή του νέου κύκλου χωρίς τον κόφτη, άρα μπορεί ένα μήνα να την βγαλει με 20€ αντί για 30.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα απο τον courier την data sim ,τι κανω τώρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελει προσοχη το apn δεν ειναι το ιδιο οπως με τα καρτοκινητα και το 4g το ενεργοποιείς online μεσω της εξυπηρετησης

 

Εχουμε το τηλ της εξυπηρέτησης εκτος απο το πενταψήφιο 13830

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καντε το Online ρε παιδιά από το chat.. Θα μιληστε με εκπρόσωπο εκει για να μην χρεώνεστε..

Πνιγεστε σε μια κουταλια νερό...

Link to comment
Share on other sites

Καντε το Online ρε παιδιά από το chat.. Θα μιληστε με εκπρόσωπο εκει για να μην χρεώνεστε..

Πνιγεστε σε μια κουταλια νερό...

ok, αλλα αμα βαριέσαι να γραφεις και να τους εξηγείς,αναγκάζεσαι

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε και μόνοι σας να δοκιμάσετε να ενεργοποιήσετε το 4G αν είναι ανενεργό (που συνήθως στις νέες συνδέσεις είναι ενεργό), στέλνοντας 4G NAI στο 1285
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε και μόνοι σας να δοκιμάσετε να ενεργοποιήσετε το 4G αν είναι ανενεργό (που συνήθως στις νέες συνδέσεις είναι ενεργό), στέλνοντας 4G NAI στο 1285

Το ειχα δοκιμάσει δεν μπορει να γινει γιατι η καρτα δεν στελνει μυνημα μονο data ειναι. Μονο τηλεφωνικα ή online

Link to comment
Share on other sites

SMS στέλνει κανονικά όπως κάθε VMB, το γράφει και στον τιμοκατάλογο

Χρέωση SMS: 0,1276 €/ SMS σε δίκτυα εσωτερικού, 0,2108€ /SMS σε δίκτυα εξωτερικού.
Link to comment
Share on other sites

SMS στέλνει κανονικά όπως κάθε VMB, το γράφει και στον τιμοκατάλογο

Προσωπικα εμένα δεν με αφηνε το κινητο να στειλω μυνημα το ιδιο γινεται και στη cosmote internet καρτα το ειχα ρωτησει μαλιστα και στο τσατ online και μου ειπε με μυνημα δεν γινεται η ενεργοποιηση. Εχεις την καρτα και εχεις ενεργοποιησει το 4G ή μιλας ετσι....

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν το έχω, αλλά έχω vmb 4sharing. Ίδια πλατφόρμα είναι με άλλο τρόπο χρέωσης.

Τέλος πάντων όπως και να'χει υπάρχουν τρόποι χωρίς να περιμένετε στην εξυπηρέτηση και να χρεωνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δοκιμάσει δεν μπορει να γινει γιατι η καρτα δεν στελνει μυνημα μονο data ειναι. Μονο τηλεφωνικα ή online

 

Επιβεβαιωνω, παροτι λαμβανει μηνυματα δεν μπορει να στειλει. Ενεργοποιησα το 4G μιλωντας με την εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έκανε να ενεργοποιηθεί σε εσάς? Παρέλαβα μεσημέρι Δευτέρας και ακόμα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι τα χαρτιά πρέπει να πάνε πίσω και να επεξεργαστούν θέλει 2-3 εργάσιμες μέρες. Αν δεν ενεργοποιηθεί μέχρι αύριο το βράδυ, κάλεσε τους.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα Δευτέρα ήρθε, σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο μου έλεγε η κοπέλα ότι το νούμερο φαίνεται σε μια εταιρεία. Μετά από πολύ μπλα μπλα κατάλαβε τι γίνετε και μου είπε ότι θα στείλει αίτημα για ενεργοποίηση.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την πήρα πεμπτη από κατάστημα της vodafone 19:50 και μολις την εβαλα στο κινητο ενεργοποιηθηκε αμεσως και μιλησα στο chat κατα τις 21:20 και ενεργοποιηθηκε το 4G
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα από τσατ μαζί τους το μεσημέρι κ απλά μου ζήτησαν να τους δώσω ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για να με καλέσουν να μου πουν για την πορεία της ενεργοποίησης, βλέπουμε.. πιστεύω αύριο θα είναι έτοιμη, γενικά η βονταφον στις ενεργοποιήσεις αργεί.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ημουν τυχερος, το μονο προβλημα είναι ότι ενω βλεπω τα υπόλοιπα από το login απο το site δεν μπορω να log in απο την εφαρμογη της vodafone κολλαει μονο για αυτη την sim για το καρτοκινητο δεν εχω προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...