Jump to content

[ROM] Slim ICS


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθεσω εχεις semaphore με το μπλε cwm recovery. Αν ναι βαλε εναν παλαιοτερο, τον 2.4 για παραδειγμα που εχει το παλιο cwm.

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα όπως έγραψα στο edit παραπάνω, αλλά ο sema έφταιγε τελικά;

Όλες τις φορές τις δοκιμές τις έκανα με τον 2.5.0.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα όπως έγραψα στο edit παραπάνω, αλλά ο sema έφταιγε τελικά;

Όλες τις φορές τις δοκιμές τις έκανα με τον 2.5.0.

 

Μπα εγώ αντιμετώπιζα προβλήματα με το νεότερο cwm που περιέχει ο sema από την 2,5 και μετά νομίζω. Για αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις βάζω τον παλιό που έχει το παλιό recovery (με πορτοκαλί γράμματα :p)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο οδηγος

 

Νικολα μαλλον θα βαρεθεις να ανανεωνεις τον οδηγο μου φαινεται :D

Ετοιμη και η 4.0 ;)

 

Ηρακλη ευχομαι να ερθετε προς s3 μερια.. Αλλη φαση η ΠΑΡΕΑ εδω! ;)

Δεν την παλευω καθολου στο forum του s3 απο τωρα με καποιους που μπλεκω..:X

 

Τώρα με το με το SIII θα μας βαρέθηκε ήδη:lol::lol: Καλορίζικο Νικο:luck:

 

Ευχαριστω φιλε!

Δεν βαριεμαι καθολου πιστεψε με :D

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος ο οδηγος

 

 

 

Ηρακλη ευχομαι να ερθετε προς s3 μερια.. Αλλη φαση η ΠΑΡΕΑ εδω! ;)

Δεν την παλευω καθολου στο forum του s3 απο τωρα με καποιους που μπλεκω..:X

 

 

 

Ευχαριστω φιλε!

Δεν βαριεμαι καθολου πιστεψε με :D

 

Μπορει Νικολα ειμαι αρκετα μπερδεμενος ποια θα ειναι η επομενη συσκευη μου αλλα σιγουρα το s3 ειναι απο τις υποψηφιες.Ευχομαι με τους περισσοτερους τουλαχιστον απο εδω μεσα να συνεχιστει η επικοινωνια μας και στο μελλον σε αλλα thread γιατι πραγματικα σας εκτιμαω :o

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4 πριν λίγο. Τι launcher είναι τούτο ? Δεν έχει τίποτα μόνο κάτι εικονίδια στη μέση της οθόνης !
Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν ειχα περασει τον semaphore στο δικο μου galaxy s δεν ειχα κανενα προβλημα με το recovery. ειχα μονο ενα θεμα με το underclocking αλλα ξαναφλασαρα και λυθηκε!

@nikospot ειναι ο launcher που εχει βαλει ο καναδος, αν θες τον stock καλο ειναι μεσα στο base να αλλαξεις τα apk με αυτου που θες

Link to comment
Share on other sites

Άσε δεν τον πειράζω αυτόν καλού κακού εξάλλου δεν πιάνει και χώρο, απλά δε θα τον χρησιμοποιώ :p
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι, απλα εγω το εκανα στο δικο μου για να μη με ρωτησει με ποιο launcher θελω να δουλεψω και για να εχω μονο αυτα που θελω εγω στη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την 3.9 κάθε τόσο πέφτει σε bootloop ανεξαρτήτως kernel και όποτε του ρθει. Θα του περάσω την 4.0 να δω. Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Toυ έβαλα την 4.0 και δε μου ανοίγει ξανά! Ατελείωτο bootloop! Αρχίζω να πιστεύω πως έχω hardwarικό πρόβλημα με το κινητό μου..

 

Υπαρχει και το ενδεχομενο ομως φιλε κατι να μην κανεις σωστα κατα την εγκατασταση :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή το gps ήταν (τουλάχιστον σε μένα) για κλάμματα και καθώς νωρίτερα ήμουν κάτοχος Galaxy ACE, έκλεψα τη δουλειά ενός Έλληνα XDA member και ROM maker, του iTasoulas και τώρα το gps δουλεύει ως πρέπει (κλειδώνει μέσα σε δευτερόλεπτα). Απλά κάνετε extract το gps.conf που έχει στην τελευταία ROM του και αντικαθιστάτε το SLIM gps.conf!
Link to comment
Share on other sites

Toυ έβαλα την 4.0 και δε μου ανοίγει ξανά! Ατελείωτο bootloop! Αρχίζω να πιστεύω πως έχω hardwarικό πρόβλημα με το κινητό μου..

 

κι εμενα μου το εκανε αυτο. τη ρομ την εχεις περασει στην microsd; αν ναι, οταν κανει το bootloop, βγαλε την μπαταρια, βγαλε την καρτα μνημης και ξανανοιξε το τηλεφωνο, εμενα δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή το gps ήταν (τουλάχιστον σε μένα) για κλάμματα και καθώς νωρίτερα ήμουν κάτοχος Galaxy ACE, έκλεψα τη δουλειά ενός Έλληνα XDA member και ROM maker, του iTasoulas και τώρα το gps δουλεύει ως πρέπει (κλειδώνει μέσα σε δευτερόλεπτα). Απλά κάνετε extract το gps.conf που έχει στην τελευταία ROM του και αντικαθιστάτε το SLIM gps.conf!

 

Μπορείς να ανεβάσεις το αρχείο gps.conf?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Ενώ τα έχω όλα στο τερμα ο ήχος είναι πολύ χαμηλός. Και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και στα μηνύματα και γενικά σε όλες τις ειδοποιήσεις. Μήπως ξέρει κανένας τι γίνεται;
Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο. Ενώ τα έχω όλα στο τερμα ο ήχος είναι πολύ χαμηλός. Και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και στα μηνύματα και γενικά σε όλες τις ειδοποιήσεις. Μήπως ξέρει κανένας τι γίνεται;

 

Ο ήχος ρυθμίζεται στο settings->sound->volumes->ringtone & notifications για τα ringtones σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή το gps ήταν (τουλάχιστον σε μένα) για κλάμματα και καθώς νωρίτερα ήμουν κάτοχος Galaxy ACE, έκλεψα τη δουλειά ενός Έλληνα XDA member και ROM maker, του iTasoulas και τώρα το gps δουλεύει ως πρέπει (κλειδώνει μέσα σε δευτερόλεπτα). Απλά κάνετε extract το gps.conf που έχει στην τελευταία ROM του και αντικαθιστάτε το SLIM gps.conf!

 

Ωραίος! Το gps κλειδώνει σφαίρα ακόμη και μέσα στο σπίτι! :D

Προχτές περίμενα πάνω από 5 λεπτά για να βρει σήμα με πεντακάθαρο ουρανό....

 

Το ανεβάζω σαν συνημμένο αρχείο για όποιον το θέλει, για να μην κατεβάζετε ολόκληρη την ρομ. ;)

 

[ATTACH]25592[/ATTACH]

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το εκανε αυτο. τη ρομ την εχεις περασει στην microsd; αν ναι, οταν κανει το bootloop, βγαλε την μπαταρια, βγαλε την καρτα μνημης και ξανανοιξε το τηλεφωνο, εμενα δουλεψε

Σε εμένα δεν πιάνει τίποτα! Τα iinstall τα έκανα και από την εσωτερική και την εξωτερική μνήμη. Δεν κάνω κάποιο λάθος στη διαδικασία πάντως. Θα γυρίσω νομίζω σε cm9.. Έχω απογοητευτεί και από την 3.9 και από την 4.0. Η 3.4 νομίζω που είχα παλιότερα δε μου δημιουργούσε προβλήματα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ρυθμίζεται στο settings->sound->volumes->ringtone & notifications για τα ringtones σου.

 

Ναι το ξέρω αυτό. Τις μπάρες τις έχω τέρμα αλλά ο ήχος δεν είναι ικανοποιητικός. Ίσως να έχει πάθει κάτι το τηλέφωνο ή να είναι από την slim. Πάντως όσο ήμουν σε gb 2.3.4 η ένταση ήταν πολύ πιο μεγάλη. Αυτό το έχω παρατηρήσει από τότε που έβαλα slim. Από 3.6 και μέχρι τώρα στην 4 είναι το ίδιο.

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν πιάνει τίποτα! Τα iinstall τα έκανα και από την εσωτερική και την εξωτερική μνήμη. Δεν κάνω κάποιο λάθος στη διαδικασία πάντως. Θα γυρίσω νομίζω σε cm9.. Έχω απογοητευτεί και από την 3.9 και από την 4.0. Η 3.4 νομίζω που είχα παλιότερα δε μου δημιουργούσε προβλήματα ποτέ

 

σημερα εβαλα slim στο galaxy s ενος φιλου (ειχα καποια προβληματακια που ευτυχως λυθηκαν!) και επρεπε πριν τη slim να βαλω την CM οπως λεει στο site. Εκανα το install απο την εξωτερικη και εκανε το γνωστο πλεον bootloop. οταν πηγε να αρχισει το 3ο εβγαλα την καρτα μνημης και εγινε κανονικα η εγκατασταση. τωρα του περασα τη slim και το σεταρει τωρα που γραφω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εγκατεστησα το spirit fm για ραδιοφωνο,και δουλευει μια χαρα.Ομως γιατι λενε ολοι στο xda do it with your own risk;γιατι ειναι επικυνδυνο για την συσκευη;Eγω μια χαρα εχω το hands free πανω και ακουω απο τα ακουστικά οπως άκουγα και στις Girgerbread.Που υπαρχει πρόβλημα;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...