Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III

sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα πλαστικα του ειναι σαν του S2 με υπερκαλυπτει ποιοτικα αλλα απο οτι βλεπω οι αποψεις διιστανται.

Εμενα ενας πολυ σημαντικος παραγοντας ειναι η ορατοτητα κατω απο τον ηλιο.Απο οτι ειπε ο Alex δεν τα παει πολυ καλα σε αυτο τον τομεα.

Οποτε ερωτησεις:

@Alex

η ορατοτητα(κατω απο τον ηλιο) πως ειναι σε σχεση με το one x?

@jastonas

η ορατοτητα(κατω απο τον ηλιο) πως ειναι σε σχεση με το LG 2X?(μηπως και θυμασαι απο το λιγο που το ειχες...)

Να επισημανω πως δεν το κανω VS απλα ειναι ο μονος τροπος για να εχω μια ταξη μεγεθους για ενα χαρακτηριστικο της συσκευης

• Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφορεί και το μπλε επιτέλους!!!

Πριν λίγο είδα ότι είχα email από το amazon.de και με ενημέρωσαν ότι εστάλη το δικό μου. Θα παραλάβω με UPS αύριο πρωί γράφει.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Αλεξ χαίρομαι οταν διαβάζω αμερόληπτες κριτικές .Να σου πω την αλήθεια στην αρχη με τοσο ενθουσιασμό που διέκρινα στο γράψιμο σου δεν μπορούσα να φανταστώ οτι θα μας έλεγες μια τοσο αντικειμενική άποψη .

Η αλήθεια ειναι οτι κανένα τηλέφωνο δεν ειναι τέλειο καπου θα υστερεί το ενα ενω θα υπερτερεί το αλλο ,τα βάζουμε λοιπον κάτω και αποφασίζουμε τι μας κάνει

Εγω θα ήθελα να μας πει σε σχέσει με το one x οως σου φαίνεται ,αν και γνωρίζω οτι δεν το ειχες(one x) αρκετό καιρό στη κατοχή σου .

Καλορίζικο και απο μενα ,και περιμένουμε και άλλες εντυπώσεις

Το S3 ειναι ανετο στο χερι,ελαφρυ και εχει ομορφο ντιζαιν σε λευκο μου αρεσει στανταρ,το παραπανω που εχει το One X που το ειχα περιπου 2 εβδομαδες μεχρι που το επεστρεψα, ειναι η αισθηση στο χερι οτι κραταω κατι πολυ ποιοτικο και στιβαρο,αρκετα προσεγμενο και λιγο πιο ομορφο απο αποψη ντιζαιν....

Δεν μου αρεσε η καμπουρα στη καμερα του,επισης δεν μου αρεσε το on/off που ειναι απο πανω και ειναι δυσχρηστο και αβολο,ποιοτητα οθονης στα ιδια απο αποψη ευκρινειας,ζωντανιας χρωματων με το S3 και σε εσωτερικο και εξωτερικο χωρο,το λευκο στο One X ειναι θερμο,και στο S3 ειναι ψυχρο

Το μεγαλο συν του S3 ειναι το on/off button που ειναι στα πλαγια και επισης το hardwere home button που ειναι η καλυτερη υλοποιηση απο τη Samsung σε android πλατφορμα πολυ βολικο,ανετο σε καθημερινη χρηση με εξυπηρετη παρα πολυ.

Η μπαταρια πρεπει να ελαφρα καλυτερη σε σχεση με το One X λογω τεχνολογιας οθονης,και μεγαλυτερης χωρητικοτητας μπαταριας

Αυτα ελπιζα να σε καλυψα:)

Στον φιλο πανω Αγγελο απαντησα για την οθονη.Χειροτερα και τα 2 σε σχεση με xperia s.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

Οχι ειναι extra και το αγοραζεις εσυ,μονο σε Sony ερχονται με hdmi,εμενα δεν μου ηρθε στη συσκευασια

Στο πιο πανω φιλο δεν αμφιβαλλω καθολου οτι θα τα παει πολυ καλα το S3,τα οποια αρνητικα τα οποια τα λεω οχι γενικα και αοριστα,αλλα συγκεκριμενα με παραδειγματα σε καθημερινη χρηση και δουλευοντας παραλληλα και αλλο κινητο και ετσι βγαζω τα συμπερασματα μου απο αυτα που βλεπω με τα ματια μου ,και στη τελικη επειδη ειμαι κατοχος της συσκευης αυτης δεν σημαινει οτι δεν θα αναφερω αυτα που δεν μου αρεσουν,οπως και αυτα που αρεσουν που εχουν χιλιοειπωθει και απο εμενα προσωπικα........σε τελικη οταν αγοραζω τετοια συσκευη οπως και για αλλες ειμαι απαιτητικος.......και γενικα δεν χαιδευω τα αυτια καμιας εταιρεια η' συσκευης.

Alex αυτο που ουσιαστικα θελω να πω ειναι οτι στους κατοχους του πρωτου και του δευτερου galxay δεν θα του φανει πλαστικουρα το κινητο , γιατι εχουν συνηθισει ηδη απο τα 2 προηγουμενα (ΣΥμφωνω και εγω οτι η Samsung πρεπει να δουλεψει παραπανω το design).

Τωρα οσο αφορα την οθονη , θεωρουσα τις οθονες και του Ι και του ΙΙ τις κορυφαιες στη αγορα (οχι ΑΠΟ τις κορυφαιες , ΟΙ κορυφαιες). και του galaxy s III ειναι κατα τη γνωμη μου ενα click πανω . Τωρα δεν ξερω πως ηταν η οθονη του xperia s , αλλα παλι οι κατοχοι τοθ Ι και του ΙΙ θα ενθοθσιαστουν

Και για αυτούς που παραπονιούνται για την μνήμη, το κινητό εδώ και 15 ώρες έχει μόνο 100mb ελεύθερα, αλλά όλα τρέχουν σφαίρα.

Προφανώς η ρύθμιση της samsung για καλό multitasking είναι να επιτρέπει στην μνήμη να χρησιμοποιείται και όχι να χαραμίζεται όπως στο HOX. Στην τελική, για αυτό το έχουμε το 1GB, για να το χρησιμοποιούμε, όχι για να έχουμε 500mb ελεύθερα και να χαιρόμαστε.

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Το ξαναλεω για τελευταια φορα για να μη γινομαι κουραστικος......

Η ευκρινεια,ζωντανια,αντιθεση της οθονη του S3 σε εσωτερικους χωρους ειναι πολυ καλη,αλλα λιγο καλυτερη ειναι του xperia s

Σε εξωτερικο χωρο και κατω απο ηλιο θελει 100% φωτεινοτητα το S3 και ειναι ελαφρος χειροτερα απο xperia s με 50%

Τα συμπερασματα ειναι περιττα,το τονιζω αυτο που με ενοχλει ειναι σε εξωτερικο χωρο,θελει βελτιωση στο τομεα αυτο

Το μεγαλο μειον του xperia s ειναι η ιδιαιτερα ενεργοβορα οθονη του.

Edited by alextrela

Προς κατόχους,με το ένα χέρι το δουλεύει εύκολα κανείς?
[sIGPIC][/sIGPIC]Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Ανετα οπως το One X που εχεις πιασει,εκτος αν δεν σου βολευει το συγκεκριμενο μεγεθος:)

Κυκλοφορεί και το μπλε επιτέλους!!!

Πριν λίγο είδα ότι είχα email από το amazon.de και με ενημέρωσαν ότι εστάλη το δικό μου. Θα παραλάβω με UPS αύριο πρωί γράφει.

Πότε το έκανες παραγγελεια?

Εγώ από τις 14 Μαΐου στο Γερμανικό Amazon και ακόμα τίποτα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Ερωτηση προς τους κατοχους υπαρχει τροπος για music conrtol on lock screen που υποτιθετε στο παγωτο ειναι δεδομενο,με το μαμισιο player και οχι με τριτο πχ Player Pro διοτι δεν εχω βρει τροπο να το ρυθμισω αν γινεται:p

Ενημερωση απο βολτα στον Πειραια

Πλαισιο θα μπει στην αποθηκη 15/6 και θα διατηθετε απο 16/6

Γερμανος θα εχει δυο κομματια την Παρασκευη 8/6/1

Multirama κανονικη διαθεση η Παρασκευη 8/6 η Δευτερα 11/6, εχουν φερει και θηκες σιλικονης , διαφανες και μαυρες

Public Παρασκευη 8/6/12

Καλημερα.Λυστε μου μια απορια ρε παιδια για να φορτιση 100% ποση ωρα θελει;;;

Γιατι το GS2 που ειχα μεχρι εχθες εκανε 3ωρες και 15λεπτα με μπαταρια 1650mAh.

Αυτο το κτηνος που εχει 2100mAh ποσο θα κανει 4ωρες λεω εγω τωρα.

Edited by Rospy7

Ερωτηση προς τους κατοχους υπαρχει τροπος για music conrtol on lock screen που υποτιθετε στο παγωτο ειναι δεδομενο,με το μαμισιο player και οχι με τριτο πχ Player Pro διοτι δεν εχω βρει τροπο να το ρυθμισω αν γινεται:p

Στην lock screen έχεις την δυνατότητα να "κατεβάσεις" το notification και έχεις music control από εκεί.

Θέλει δηλαδή ένα swype παραπάνω.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro  ...Keep on Spending!

Multirama κανονικη διαθεση η Παρασκευη 8/6 η Δευτερα 11/6, εχουν φερει και θηκες σιλικονης , διαφανες και μαυρες

Public Παρασκευη 8/6/12

Ξέρουμε αν κάποιο από αυτά τα μαγαζιά κάνει άτοκες δόσεις; (οι καιροί γαρ δύσκολοι...).

Το πρωι το εβαλα να φορτισει απο 15% και σε 1,5 ωρα περιπου ειχε φορτισει

Στην lock screen έχεις την δυνατότητα να "κατεβάσεις" το notification και έχεις music control από εκεί.

Θέλει δηλαδή ένα swype παραπάνω.

Α....μαλιστα,ευχαριστω πολυ:p

Να ρωτησω οσοι εχουν παρει αυτη τη μνημη http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1338977899&sr=8-12 ειναι οντως καλη η'απατη (εχω διαβασει οτι αρκετα παιδια με S3 την εχουν παραγγειλει)

Edited by alextrela

παντως το μεγεθος θελει λιγο συνηθεια , με το ενα χερι δυσκολευσε , Το δουλευεις βεβαια αλλα εχεις το φοβο μην σου πεσει . Το αστειο ειναι οτι σημερα φυσαει αρκετα και εξω που το δουλευα λιγο , ενιωθα την αντισταση του αερα στο κινητο , αρα το κρατουσα γερα και με τα 2 χερια .

Το πρωι το εβαλα να φορτισει απο 15% και σε 1,5 ωρα περιπου ειχε φορτισει

Α....μαλιστα,ευχαριστω πολυ:p

Να ρωτησω οσοι εχουν παρει αυτη τη μνημη http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1338977899&sr=8-12 ειναι οντως καλη η'απατη (εχω διαβασει οτι αρκετα παιδια με S3 την εχουν παραγγειλει)

την εχω παρει ,για tablet ,απο εδω

http://www.photoagora.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=37408

και ειναι μια χαρα :)

@jastonas

η ορατοτητα(κατω απο τον ηλιο) πως ειναι σε σχεση με το LG 2X?(μηπως και θυμασαι απο το λιγο που το ειχες...

Αυτή την στιγμή ούτε με το S2 δεν μπορώ να το συγκρίνω. Δεν είχα χρόνο να το παίξω σε εξωτερικούς χώρος ακόμα.

Ναι, απλά δεν είναι για πολλά πολλά..!

Και εγώ λίγο που το έψαξα δεν τα κατάφερα.

Απο 15% στο 100% charged μέσα σε 2 ώρες περίπου με τον φορτιστή του.

Public Παρασκευη 8/6/12

Μήπως είπανε και έχουν και τα 2 χρώματα, ή θα φέρουν μόνο το άσπρο;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S2 | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Η αληθεια ειναι πως κατω απο εντονο φως ημερας (ηλιο) ειναι λιγο δυσκολο να διαβασεις το περιεχομενο της οθονης. Το S2 ηταν αρκετα καλυτερο σε αυτο το θεμα.
__________________kostas ntinos______________

παντως το μεγεθος θελει λιγο συνηθεια , με το ενα χερι δυσκολευσε , Το δουλευεις βεβαια αλλα εχεις το φοβο μην σου πεσει . Το αστειο ειναι οτι σημερα φυσαει αρκετα και εξω που το δουλευα λιγο , ενιωθα την αντισταση του αερα στο κινητο , αρα το κρατουσα γερα και με τα 2 χερια .

Για αυτο το λογω φιλε μου και λογο glossy υφης θελει θηκη οπωσδηποτε:) σε mat για καλυτερο κρατημα.

Εγω το φορτισα με το φορτιστη του xperia s και μου εκανε στανταρ κατω απο 2 ωρες,οχι με το μαμισιο:p

Μήπως είπανε και έχουν και τα 2 χρώματα, ή θα φέρουν μόνο το άσπρο;

Το multirama θα εχει και τα δυο χρωματα (ετσι ειπε η υπαλληλος)

Public Παρασκευη 8/6/12

Το Πλαίσιο 15/6 ;;;; :shock::shock::shock::shock: Νομίζω παίζουν με την υπομονή μου. Έχω επιδότηση από vodafone και μόνο στο Πλαίσιο μπορώ να τη χρησιμοποιήσω! Ελπίζω να είναι ημερομηνία ασφαλείας και να το φέρουν πιο νωρις γιατί έχω αρχίσει να σκέφτομαι εναλλακτικες! :mad:

βλεπω οτι οι κατοχοι αυξανονται με μεγαλο ρυθμο!αυριο θα το εχω και εγω σε ασπρο!οσο αναφορα το s3 της φιλης μου που ειχε την μικρη ροζ αποχρωση στο κατω δεξιο ακρο σημερα που το ειδα πραγματι εχει μειωθει κατα πολυ και εγω δεν την πιστευα!δεν μπορω ν εξηγησω γιατι αλλα η αποχρωση εχει περιοριστει τελειως στην ακρη της οθονης πια....κατα τα αλλα το κινητο δεν χορταινω να το εχω στα χερια μου

Στα καταστήματα υπάρχει αυτή τη στιγμή ανοιχτό να μπορείς να το δεις?

Οχι, σημερα ειναι η παρουσιαση για τους δημοσιογραφους απο την Samsung οποτε απο τις επομενες μερες θα το δεις και στα καταστηματα

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

• Create New...