Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οριστε Γιαννη:

http://img694.imageshack.us/img694/1112/screenshot2012060716310.png

 

 

 

+1000000000000000000000

Δεκα το πρωι παρελαβα,φορτισα, εντεκα και μιση ηταν με Omega........

 

Άσχετο, αλλά το widget του καιρού ποιο είναι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσχετο, αλλά το widget του καιρού ποιο είναι;

 

WMD Weather

 

Φυσικα και μπορεις

ρυθμισεις > wallpaper >και επιλεγεις

 

Με αφήνει να διαλεξω μόνο από τα θεματα φοντου και όχι ότι θέλω εγώ...τελικά σίγουρα κάτι δεν έχει κάτσει καλά με την Omega σε εμένα...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικά που διάβασα στα προηγούμενα ποστ.

 

1. Κι εμένα η μπαταρία πήγε άμεσα 99% και 98% μετά την πρώτη φόρτιση.

2. Ο TW δε μου κάνει κανένα restart ποτέ. το δοκίμασα και με SD card και χωρίς.

3. Το δικό μου μπλε είναι το αρχικό μπλε που όλοι ξέρουμε. Παίζει να είμαι ο μόνος με μπλε ως τώρα ε;

4. Το S2 θα το αποχωριστώ αύριο το πρωί. Η γυναίκα προτιμά ακόμη και τώρα το S1 !!?!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Με αφήνει να διαλεξω μόνο από τα θεματα φοντου και όχι ότι θέλω εγώ...τελικά σίγουρα κάτι δεν έχει κάτσει καλά με την Omega σε εμένα...

 

Μάλλον δεν εχει κάτσει καλα η rom

και το πρόβλημα ειναι στην συλλογη φωτογραφιών γιαυτό και δεν σε αφήνει να επιλέξεις wallpaper

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την πρώτη φόρτιση έπεσε στο 99% ακαριαία , στην δεύτερη κράτησε λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω.και σε σας το ίδιο κάνει?

Μην σε αγχώνει καθόλου. Θα στρώσει αυτό.

Όταν πάει στο 100% μην βγάζεις τον φορτιστή. Άστο τουλάχιστον μισή ώρα παραπάνω για τις πρώτες 4-5 φορτίσεις, και μετά να το αφήνεις κανένα 15λεπτο.

 

Εγώ αύριο που θα το πάρω να το βάλω στην πρίζα με τη μία ή να το σκαλίσω πρώτα να πέσει στο 30% 'όπως είπες TobyK?

 

 

 

Εγώ πάλι πιστεύω ότι τό άσπρο είναι πιο εντυπωσιακό.

Κάτι άλλο για την μπαταρία τελικά να το αφήσουμε να σβήσει; για πρώτη φόρτιση

Επειδή θα το ρωτήσουν κι' αλλά παιδιά, σας γράφω αναλυτικά την πιο σωστή διαδικασία σύμφωνα με την εμπειρία και τις γνώσεις μου :

 

1) βγάζετε το κινητό από την κούτα και το ανάβετε. το χρησιμοποιείται μέχρι να σβήσει εντελώς από μπαταρία.

 

2) φορτίζετε το κινητό μέχρι να φτάσει 100%, και από την στιγμή που θα φθάσει στο 100, να το αφήσετε κανένα μισάωρο ακόμα στον φορτιστή. Μην το βγάλετε αμέσως μόλις φτάσει στο 100.

 

Οποίος έχει υπομονή (το ξέρω είναι δύσκολο), η ιδανική φόρτιση είναι με εντελώς κλειστή την συσκευή (όχι standby), και φόρτιση σε υπολογιστή με το καλώδιο από την θύρα usb. Αυτό γιατί η usb του υπολογιστή βγάζει έξοδο μικρή σε mah (αν θυμάμαι καλά γύρω στα 550), και η μπαταρία φορτίζετε πιο αργά και με μικρότερες θερμοκρασίες.

 

Όσοι τώρα δεν έχετε την υπομονή να το φορτίσετε σε υπολογιστή, τουλάχιστον όταν το φορτίζετε, είτε η συσκευή να είναι εντελώς κλειστή ή αν είναι ανοιχτή να μην την χρησιμοποιείται όσο φορτίζεται.

 

3) όταν φορτίσει λοιπόν, το χρησιμοποιείται όπως θέλετε μέχρι να σβήσει εντελώς από μπαταρία. Όχι 1%. Να σβήσει τελείως.

Στην αποφόρτιση θα παρατηρήσετε ότι δεν πέφτει η μπαταρία τελείως αναλογικά. Για παράδειγμα θα δείτε ότι από το 2% μέχρι να σβήσει θα λέτε "μα ακόμα κρατάει;;;".

Αυτό γίνεται γιατί η μπαταρία στρώνει μετά από κάποιος πλήρους κύκλους φόρτισης.

 

4) όταν σβήσει εντελώς, επαναλαμβάνεται τα βήματα 2 και 3 για τουλάχιστον 4 φορές.

 

5) μετά τους 4 αυτούς πλήρους κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης, μπορείτε να χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο σας όπως εσείς θέλετε.

Απλώς είναι καλό όσο μπορείτε να μην πέφτει η μπαταρία κάτω από 30%, άντε στο 20%.

Συμβουλή. Ακόμα και στο 60% να είναι, αν έχετε φορτιστή κοντά/μαζί σας, κουμπώστε το. Δεν χάνεται τίποτα.

 

Τα έγραψα όσο πιο απλά μπόρεσα. Πιστεύω να βοήθησα :-)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νεο μπλέ. Όλοι οι χρήστες στο XDA που παρέλαβαν μπλέ και ανεβασαν φώτογραφίες το δείχνουν. Αν ψαξετε μια δυο σελίδες πίσω θα δείτε αυτό που έγραψα και χθες. Να και καποιες άλλες φωτο από το XDA

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27109699&postcount=2281

 

Εγώ πάντως που το πήρα από saturn Γερμανίας είναι το peddle blue και είναι ίδιο με τις φωτογραφίες που ανεβάζουν στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστούμε για το αναλυτικό ποστ.

 

Είδα ένα βίντεο για το πως γίνεται το ρουτ λέει πατάμε τα 3 κουμπιά για να κάνει restart όταν το κάνω εγώ μου γράφει ότι αν πάτησω volume up θα κάνει κάτι με το os αν κατάλαβα καλά κ με volume down restart

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το πήρα από saturn Γερμανίας είναι το peddle blue και είναι ίδιο με τις φωτογραφίες που ανεβάζουν στο xda.

 

Μπορείς να ανεβασεις καμια φωτο να το δουμε κ εμεις οι πικραμενοι; :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νεο μπλέ. Όλοι οι χρήστες στο XDA που παρέλαβαν μπλέ και ανεβασαν φώτογραφίες το δείχνουν. Αν ψαξετε μια δυο σελίδες πίσω θα δείτε αυτό που έγραψα και χθες. Να και καποιες άλλες φωτο από το XDA

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27109699&postcount=2281

 

Διαφωνώ, όπως είπα το είδα κι εγώ από κοντά πολλές φορές. Δεν υπάρχουν 2 μπλε. Ανάλογα με το πώς θα το φωτογραφήσεις μπορεί να φανεί πιο σκούρο ή πιο ανοιχτό. Το έγραψα και εδώ. Η Samsung στις περισσότερες φωτογραφίες το έχει κάνει να φαίνεται πολύ ανοιχτό μπλε.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

εστησα το κινητο οπως πρεπει με omega πριν λιγο, μια χαρα ολα προς το παρον.

 

και spikes ειδα

και lag ειδα

 

οχι σε κανονικο βαθμο βεβαια (πραγματικα ελαχιστα καποιες φορες, αλλοι μπορει να μην το καταλαβαινουν) αλλα με το smoothness που εχει το κινητο, λιγο πιο αργα να παει στο scrollαρισμα το καταλαβαινεις. ειδικα εγω που ειμαι και ψυχανωμαλος με κατι τετοια :lol:

αυτος ο μυθος δηλαδη "δεν κολλαει καθολου" κλπ, δεν ισχυει.

ειναι βαρια κουβεντα το "lag" για να χαρακτηρισω αυτο που θελω βεβαια, αλλα δεν μπορω αλλιως.

(αυτα τα lags/spikes τα εχω δει και στο 4-4s)

 

καλη αισθηση στο χερι αλλα οχι κατι σπουδαιο.

μολις το δουλεψετε και ιδρωσουν τα χερια σας (ειδικα στο ασπρο), σας περιμενει μια εκπληξη πισω στο καπακι.. :lol:

 

οι συντομευσεις για wifi κλπ που σκρολαρουν πανω στην status ειναι ακρως εκνευριστικες για ατομα που δουλευουν γρηγορα το κινητο.

πρεπει να περιμενεις να κανει τη βολτα του και δεν μενει εκει που το αφηνεις.

 

η οθονη ειναι καλη (εξω δεν την δοκιμασα) και δεν εχει πιξελιασμα.

αν φερεις το κινητο οσο πιο κοντα στο ματι μπορεις ( λιγο πριν στραβωθεις :lol: ), θα δεις λιγο "ατελεια" στα ακρα των μικρων γραμματοσειρων αλλα οχι πιξελς

 

στο cpu spy μου δειχνει τις συχνοτητες 300 & 400 "unused".

δεν ξερω αν επρεπε να δουλευουν η ετσι ειναι.

 

αυτα στα μειον για μενα για την πρωτη μερα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το bug με το reload του TW είναι πολύ ενοχλητικό...

5 στις 10 φορές που επιστρέφεις στο home screen με το home button, o Touchwiz κάνει επαναφόρτωση μαζί με τα widget..τις περισσότερες φορές που το κάνει, ειναι μετά τον browser..

Στο XDA το αναφέρουν πολλοι και δυσυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια λύση.Το παράξενο είναι πως και με τον Apex κάνει τα ίδια..ελπίζω να μην είναι θέμα μνήμης...:worry:

Να πώ πως φοράω την official Rom XXALE8(Γερμανική)

Αντιμετωπίζει κανείς από εδώ το ίδιο πρόβλημα;

Κατα μεγάλο ποσοστο προέρχεται απο το ics. Συμβαίνει μετα απο συνεχόμενα "back" όταν θες να βγεις απο τον browser? δούλεψε το λίγο χωρίς να βγαίνεις με back απο τον browser. Απλα κλείσε το tab και βγες με home button. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα στο κάνει.

Μετα απο reload δες πόση μνήμη έχει η συσκευη. Αν είναι όση μετα απο restart, σημαινει ότι έγινε κλείσιμο σε όλες τις εφαρμογές όχι μόνο στο TW.

Με τον apex πιστεύω θα γίνεται πιο συχνα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την αποστολη μυνηματων, αν ειναι οκ με τους 160 χαρακτηρες στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την αποστολη μυνηματων, αν ειναι οκ με τους 160 χαρακτηρες στα ελληνικα?

 

Κανονικά 160 χαρακτηρες αλλά με κεφαλαια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 160 χαρακτηρες αλλά με κεφαλαια...

 

εμενα και με κεφαλαια μετα τα 4-5 πρωτα γραμματα το μετρημα παει σε 65 αριθμο

Link to comment
Share on other sites

εμενα και με κεφαλαια μετα τα 4-5 πρωτα γραμματα το μετρημα παει σε 65 αριθμο

 

Εμένα γραφει κανονικά 160

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με το στοκ είμαι...

 

δεν ξερω τι γινεται?εμενα στα 3 πρωτα πληκτρα πηγαινει στο 62 το μετρημα....

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται παλι το go sms θα πρεπει να ξεπλυνει τη μπουγαδα :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το GO SMS και γράφω με μικρά από επιλογή. Πριν το βάλω όμως και όσο έμεινα με stock πρόλαβα κι έστειλα 2-3 sms. Πήγαν με κεφαλαία Ελληνικά και ήταν κανονικά στους 160 χαρακτήρες ο μετρητής.

 

edit: Μόλις είδα ότι έγινε νέο δωμάτιο για τον 3ο γαλαξία. Μήπως να πήγαινε πρώτο πάνω από S1 και S2 ?

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το GO SMS και γράφω με μικρά από επιλογή. Πριν το βάλω όμως και όσο έμεινα με stock πρόλαβα κι έστειλα 2-3 sms. Πήγαν με κεφαλαία Ελληνικά και ήταν κανονικά στους 160 χαρακτήρες ο μετρητής.

 

edit: Μόλις είδα ότι έγινε νέο δωμάτιο για τον 3ο γαλαξία. Μήπως να πήγαινε πρώτο πάνω από S1 και S2 ?

 

στους 160 χαρακτηρες ειναι και εμενα αρχικα αλλα μετα απο 4 γραμματα πηγαινει κατευθειαν στα 65....μπορει καποιος να επιβεβαιωσει με τον stock?

Link to comment
Share on other sites

στους 160 χαρακτηρες ειναι και εμενα αρχικα αλλα μετα απο 4 γραμματα πηγαινει κατευθειαν στα 65....μπορει καποιος να επιβεβαιωσει με τον stock?

 

Δεν μπορεί...κάτι συμβαίνει με τις ρυθμίσεις...

Αν ήταν δεν θα δούλευε ούτε σε μένα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί...κάτι συμβαίνει με τις ρυθμίσεις...

Αν ήταν δεν θα δούλευε ούτε σε μένα...

 

παντως και στο nexus ενα απο τα ιδια γινεται....μαλλον θα περασω καποιο αλλο προγραμμα μνμτων

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...