Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Λυστε μου μια απορια ρε παιδια για να φορτιση 100% ποση ωρα θελει;;;

Γιατι το GS2 που ειχα μεχρι εχθες εκανε 3ωρες και 15λεπτα με μπαταρια 1650mAh.

Αυτο το κτηνος που εχει 2100mAh ποσο θα κανει 4ωρες λεω εγω τωρα.

Το πρωι το εβαλα να φορτισει απο 15% και σε 1,5 ωρα περιπου ειχε φορτισει

Στην lock screen έχεις την δυνατότητα να "κατεβάσεις" το notification και έχεις music control από εκεί.

Θέλει δηλαδή ένα swype παραπάνω.

 

Α....μαλιστα,ευχαριστω πολυ:p

 

Να ρωτησω οσοι εχουν παρει αυτη τη μνημη http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1338977899&sr=8-12 ειναι οντως καλη η'απατη (εχω διαβασει οτι αρκετα παιδια με S3 την εχουν παραγγειλει)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως το μεγεθος θελει λιγο συνηθεια , με το ενα χερι δυσκολευσε , Το δουλευεις βεβαια αλλα εχεις το φοβο μην σου πεσει . Το αστειο ειναι οτι σημερα φυσαει αρκετα και εξω που το δουλευα λιγο , ενιωθα την αντισταση του αερα στο κινητο , αρα το κρατουσα γερα και με τα 2 χερια .
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι το εβαλα να φορτισει απο 15% και σε 1,5 ωρα περιπου ειχε φορτισει

 

 

Α....μαλιστα,ευχαριστω πολυ:p

 

Να ρωτησω οσοι εχουν παρει αυτη τη μνημη http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1338977899&sr=8-12 ειναι οντως καλη η'απατη (εχω διαβασει οτι αρκετα παιδια με S3 την εχουν παραγγειλει)

την εχω παρει ,για tablet ,απο εδω

http://www.photoagora.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=37408

και ειναι μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

@jastonas

η ορατοτητα(κατω απο τον ηλιο) πως ειναι σε σχεση με το LG 2X?(μηπως και θυμασαι απο το λιγο που το ειχες...

 

Αυτή την στιγμή ούτε με το S2 δεν μπορώ να το συγκρίνω. Δεν είχα χρόνο να το παίξω σε εξωτερικούς χώρος ακόμα.

 

Προς κατόχους,με το ένα χέρι το δουλεύει εύκολα κανείς?

 

Ναι, απλά δεν είναι για πολλά πολλά..!

 

Ερωτηση προς τους κατοχους υπαρχει τροπος για music conrtol on lock screen που υποτιθετε στο παγωτο ειναι δεδομενο,με το μαμισιο player και οχι με τριτο πχ Player Pro διοτι δεν εχω βρει τροπο να το ρυθμισω αν γινεται:p

 

Και εγώ λίγο που το έψαξα δεν τα κατάφερα.

 

Καλημερα.Λυστε μου μια απορια ρε παιδια για να φορτιση 100% ποση ωρα θελει;;;

Γιατι το GS2 που ειχα μεχρι εχθες εκανε 3ωρες και 15λεπτα με μπαταρια 1650mAh.

Αυτο το κτηνος που εχει 2100mAh ποσο θα κανει 4ωρες λεω εγω τωρα.

 

Απο 15% στο 100% charged μέσα σε 2 ώρες περίπου με τον φορτιστή του.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση απο βολτα στον Πειραια

Πλαισιο θα μπει στην αποθηκη 15/6 και θα διατηθετε απο 16/6

Γερμανος θα εχει δυο κομματια την Παρασκευη 8/6/1

Multirama κανονικη διαθεση η Παρασκευη 8/6 η Δευτερα 11/6, εχουν φερει και θηκες σιλικονης , διαφανες και μαυρες

Public Παρασκευη 8/6/12

Μήπως είπανε και έχουν και τα 2 χρώματα, ή θα φέρουν μόνο το άσπρο;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως κατω απο εντονο φως ημερας (ηλιο) ειναι λιγο δυσκολο να διαβασεις το περιεχομενο της οθονης. Το S2 ηταν αρκετα καλυτερο σε αυτο το θεμα.
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

παντως το μεγεθος θελει λιγο συνηθεια , με το ενα χερι δυσκολευσε , Το δουλευεις βεβαια αλλα εχεις το φοβο μην σου πεσει . Το αστειο ειναι οτι σημερα φυσαει αρκετα και εξω που το δουλευα λιγο , ενιωθα την αντισταση του αερα στο κινητο , αρα το κρατουσα γερα και με τα 2 χερια .

 

Για αυτο το λογω φιλε μου και λογο glossy υφης θελει θηκη οπωσδηποτε:) σε mat για καλυτερο κρατημα.

 

Εγω το φορτισα με το φορτιστη του xperia s και μου εκανε στανταρ κατω απο 2 ωρες,οχι με το μαμισιο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είπανε και έχουν και τα 2 χρώματα, ή θα φέρουν μόνο το άσπρο;

Το multirama θα εχει και τα δυο χρωματα (ετσι ειπε η υπαλληλος)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση απο βολτα στον Πειραια

Πλαισιο θα μπει στην αποθηκη 15/6 και θα διατηθετε απο 16/6

Γερμανος θα εχει δυο κομματια την Παρασκευη 8/6/1

Multirama κανονικη διαθεση η Παρασκευη 8/6 η Δευτερα 11/6, εχουν φερει και θηκες σιλικονης , διαφανες και μαυρες

Public Παρασκευη 8/6/12

 

Το Πλαίσιο 15/6 ;;;; :shock::shock::shock::shock: Νομίζω παίζουν με την υπομονή μου. Έχω επιδότηση από vodafone και μόνο στο Πλαίσιο μπορώ να τη χρησιμοποιήσω! Ελπίζω να είναι ημερομηνία ασφαλείας και να το φέρουν πιο νωρις γιατί έχω αρχίσει να σκέφτομαι εναλλακτικες! :mad:

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι οι κατοχοι αυξανονται με μεγαλο ρυθμο!αυριο θα το εχω και εγω σε ασπρο!οσο αναφορα το s3 της φιλης μου που ειχε την μικρη ροζ αποχρωση στο κατω δεξιο ακρο σημερα που το ειδα πραγματι εχει μειωθει κατα πολυ και εγω δεν την πιστευα!δεν μπορω ν εξηγησω γιατι αλλα η αποχρωση εχει περιοριστει τελειως στην ακρη της οθονης πια....κατα τα αλλα το κινητο δεν χορταινω να το εχω στα χερια μου
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα υπάρχει αυτή τη στιγμή ανοιχτό να μπορείς να το δεις?

 

Οχι, σημερα ειναι η παρουσιαση για τους δημοσιογραφους απο την Samsung οποτε απο τις επομενες μερες θα το δεις και στα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντεξα να περιμενω τα τοπικα καταστηματα και το εκανα παραγγελια απο εδω extreme-mobile.gr, και πιο φτηνα και πιο γρηγορα,γερμανικης εισαγωγης ,λετε να εχω θεμα με το gps ?

θα το εχω αυριο λογικα και ο τυπος ηταν εξυπηρετικοτατος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο προγραμματακι να κλειδωνει η οθονη με τη μια χωρις να κανει εφε και τα σχετικα στο xperia s ειχα το screen off utils αλλα στο S3 μου κανει εφε και διαφορα τετοια με παει στη lock screen και σβηνει μετα απο 7-8 '',τα ιδια μου κανει και το screen off and lock

Καποιο καλυτερο να σβηνει αμεσα?:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντεξα να περιμενω τα τοπικα καταστηματα και το εκανα παραγγελια απο εδω extreme-mobile.gr, και πιο φτηνα και πιο γρηγορα,γερμανικης εισαγωγης ,λετε να εχω θεμα με το gps ?

θα το εχω αυριο λογικα και ο τυπος ηταν εξυπηρετικοτατος :)

 

Αν πας απο εκει το απογευμα θα το παρεις κιολας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν πας απο εκει το απογευμα θα το παρεις κιολας...

 

Δυστηχως ειμαι Κρητη :wacko: ΑΥτα εχει το νησι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο προγραμματακι να κλειδωνει η οθονη με τη μια χωρις να κανει εφε και τα σχετικα στο xperia s ειχα το screen off utils αλλα στο S3 μου κανει εφε και διαφορα τετοια με παει στη lock screen και σβηνει μετα απο 7-8 '',τα ιδια μου κανει και το screen off and lock

Καποιο καλυτερο να σβηνει αμεσα?:p

 

Μάλλον δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς...αλλά αν πατήσεις το power botton το κινητό κλειδώνει κατευθειαν χωρίς κάποιο εφφε και καθυστέρηση..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς...αλλά αν πατήσεις το power botton το κινητό κλειδώνει κατευθειαν χωρίς κάποιο εφφε και καθυστέρηση..

 

Εννοω χωρις το power button:p

 

Update: Εγκατεστησα το Lock Screen Off και κλεινει μπαμ και κατω.....

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις

 

1. Εμφανισιακά είναι πολύ πιο όμορφο από κοντά από ‘τι στις φωτογραφίες

2. Όσο αφορά το μέγεθος ,εμφανισιακά δεν φαίνεται τόσο μεγάλο, αλλά στο χέρι το καταλαβαίνεις , μπορεί μεν να το κρατάς με το ένα χέρι , αλλά σίγουρα θα αισθάνεσαι πιο σίγουρος και με τα 2.

3. Ποιότητα κατασκευής: ναι έχει πλαστικά, όμως φαίνεται στιβαρό και το μεταλλικό φινίρισμα που έχει του δίνει ένα στυλ πολυτέλειας. Η αίσθηση που σου δίνει στο χέρι ίσως είναι καλύτερη απ αυτή του S II

4. Οθόνη : Όσοι είχατε το SII ξέρεται, Πραγματικά φανταστική

5. Το UI ότι πιο smooth έχω δουλέψει,

6. Όσο αφορά χρόνο ανοίγματος εφαρμογών και loading , δεν θα καταλάβετε καμία διαφορά με το SII , ελάχιστα πιο γρήγορο , που σε daily use δεν καταλαβαίνεις καμία απολύτως διαφορά

7. Browsing experience . Δεν έχω λόγια όλα γίνονται ταχύτατα και η μεγάλη οθόνη βοηθαει αρκετά.

8. Κάμερα : Φανταστική το burst mode απλά κορυφαίο

9. GPS στο πρώτο άνοιγμα μέσα σε εσωτερικό χώρο μακριά από παράθυρο , στίγμα μέσα σε 30’’ (ακριβεια 30 μετρων), έξω ακαριαία , μιλάμε βρήκε 14 δορυφόρους με την μια (ακρίβεια 5 έως 10 μετρά)

10. Στις επαφές στην δεξια μπαρα για γρήγορη μετάβαση στο γράμμα που θέλεις, δεν έχει Ελληνικά

11. Είναι ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ !!!!!!! από τα πιο σημαντικά του πλεονεκτήματα.

 

 

Το κινητό και λόγο μεγέθους , πιστεύω απευθύνεται αποκλειστικά σε συνειδητοποιημένους χρήστες και gatzetakides, pου χρησιμοποιούν το κινητό ως Smartphone για να τους διευκολύνει στην καθημερινότητα τους αλλά και στην εργασία τους.

Οι υπόλοιποι που θέλουν ένα κινητό απλώς touch screen για να παίζουν κανένα παιχνιδάκι και να serfarουν που και που ,καλύτερα να στραφούν αλλού, σε πιο οικονομικές εξίσου αξιόλογες αλλά και πιο όμορφες λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πότε το έκανες παραγγελεια?

Εγώ από τις 14 Μαΐου στο Γερμανικό Amazon και ακόμα τίποτα.

 

Γιάννη το είχα παραγγείλει 5 Μαΐου από amazon.de και το έχω ήδη στα χέρια μου.

Στείλε ένα pm αν μπορείς με οδηγίες για root και την τελευταία OMEGA...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το είχα παραγγείλει 5 Μαΐου από amazon.de και το έχω ήδη στα χέρια μου.

Στείλε ένα pm αν μπορείς με οδηγίες για root και την τελευταία OMEGA...

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία!

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το recovery,

το παίρνεις από εδώ και το flashαρεις με odin.

Μέτα βάζεις την Omega μέσω CWM Recovery και έχεις αυτόματα root.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οσοι οσες επιθυμητε να αποκτησετε το κινητο σημερα http://www.extreme-mobile.gr Eγω το πηρα κι εχω τρελαθει ρε παιδια,τρομερο.Καλα "χιλιομετρα"οσοι το αποκτησατε. Edited by twins1706
λαθος url
Link to comment
Share on other sites

Για το Πλαισιο δεν είναι σίγουρες οι ημερομηνίες παραλαβής. Αλλά θα φέρουν το υπεργ@μ@το metalic blue .

 

Δεν υπάρχει Metallic Blue σύμφωνα με την Samsung:

http://www.droiddog.com/android-blog...edium=facebook

UPDATE: Samsung has confirmed that there is no further delay to the pebble blue model of the Galaxy SIII for the US and that the appearance hasn’t changed. So I guess the video just has some really weird lighting. Upsetting, since I love the gray color. Oh well, blue is nice too…… I want one either way.

 

Είχα και γω ελπίδα:(......

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...