Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και πολλούς μήνες εχω το gboard και γράφω 80% με ομιλία, ενώ μέχρι πριν λίγο καιρό πήγαινε σφαίρα σε ταχύτητα, τώρα είνα τα ζώα μου αργά, μιλάω και κάνει αρκετα δευτερόλεπτα να γράψει αυτά που του είπα. Φταίει το τηλεφωνό μου? φταίει κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είχα ξαναρωτήσει, αλλά δε θυμάμαι να είχα πάρει απάντηση.

 

1. Αν κάνω log in στο SwiftKey, για να κατεβάσω κάποια θέματα, μετά μπορώ να κάνω log out;

 

2. Αν τελικά ισχύει το 1, μετά το log out τα θέματα που κατεβάζουμε λειτουργούν;

 

Απαντάω στον εαυτό μου.

 

1. Γίνεται.

 

2. Χάνονται όλα τα θέματα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο SwiftKey πως μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να μην πιάνει όλο το φάρδος της οθόνης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο SwiftKey πως μπορώ να κάνω το πληκτρολόγιο να μην πιάνει όλο το φάρδος της οθόνης;
Το βρήκα παιδιά. Ευχαριστώ ☺️
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ερωτηση παιδιά,

 

Gboard μεχρι προχθες παταγα το μικροφωνακι μιλαγα και μετα το ξαναπαταγα να σταματησει να ηχογραφει και εγραφε αυτα που ελεγα, φωνητικη πληκτρολογηδη με λιγα λογια , εδω και δυο μερες δεν κανει τιποτα , ουτε ελληνικα ουτε στα αγγλικα..

 

εκανα απεγκατασταση , τιποτα, τα ιδια και τα ιδια

 

εχει κανεις καμιά ιδέα. ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδιά,

 

Gboard μεχρι προχθες παταγα το μικροφωνακι μιλαγα και μετα το ξαναπαταγα να σταματησει να ηχογραφει και εγραφε αυτα που ελεγα, φωνητικη πληκτρολογηδη με λιγα λογια , εδω και δυο μερες δεν κανει τιποτα , ουτε ελληνικα ουτε στα αγγλικα..

 

εκανα απεγκατασταση , τιποτα, τα ιδια και τα ιδια

 

εχει κανεις καμιά ιδέα. ?

 

Την ίδια ερώτηση έκανα προ ημερών και δεν πήρα απάντηση. Εκεί που πατούσα το μικρόφωνο και έγραφε με την μια ό,τι του έλεγα, τώρα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να τα γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ερώτηση έκανα προ ημερών και δεν πήρα απάντηση. Εκεί που πατούσα το μικρόφωνο και έγραφε με την μια ό,τι του έλεγα, τώρα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να τα γράψει.

 

μακαρι να εκανε δευτερολεπτα , τωρα δεν κανει καθολου :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Δεν μπορω με τιποτα να συνηθισω την γραμματοσειρα των android... (και λογω ορασης, και λογω μικρου μεγεθους)

Θα ημουν ΚΑΤΑΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ αν καποιος εχει να μου προτεινει (αξιοπιστο, λειτουργικο, και δοκιμασμενο) ΑΛΦΑΡΗΘΜΙΤΙΚΟ πληκτρολογιο να κατεβασω!

(Ο,τι εχω δοκιμασει, ηταν μουφα, ή δεν ειχε ελληνικους χαρακτηρες..)

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

@antonio_r

Ρυθμίσεις/Οθονη/Γραμματοσειρά και μέγεθος γραμματοσειράς, από ελει μπορείς να αλλάξεις τύπο και μέγεθος

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τατουαζ πανω σου το 'κανα και σε ενοχλησε ΤΟΣΟ πολυ? Ή σου τρωω τηλεοπτικο χρονο?

Δεν ειχα ξαναασχοληθει με android, και δεν ηξερα που να το ποσταρω. Τοσο απλα.

Ενα ευγενικο μηνυμα ειναι.

Σε αντιθεση με το δικο σου.

(Λιγη κατανοηση και καλοσυνη, δεν εβλαψε ποτε... Τιποτα τυχαιο τελικα σ' αυτη την χωρα..)

 

1.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigbuttons

 

2.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ssw.android.keyboardold

 

Δεν ξέρω αν σου κάνει κάποιο από αυτά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@maarinos και mr_47 ευχαριστω παρα πολυ!

Αλλα: τα δοκιμασα και στην πρωτη περιπτωση απλα μου δινει λιιγο μεγαλυτερο πληκτρολογιο )που χωρις γυαλια και παλι δεν μπορω, και στην δευτερη και τριτη, δεν εχουν ελληνικα..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ ομως!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πως ήμουν σίγουρος ότι το TouchPal(η το swiftkey )είχαν επιλογή και μάλιστα ανά γλώσσα για αλφαριθμητικο τ9 πληκτρολόγιο!!τώρα το κατηργησαν;

 

EDIT

 

TOUCHPAL είναι που λέει το έχει και από ότι θυμάμαι μεγάλωνε όσο θες! αλλά στις ρυθμίσεις layout που είναι ;δεν το βρίσκω!

 

17067f755360a082446f3a054d292a05.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

πως ήμουν σίγουρος ότι το TouchPal(η το swiftkey )είχαν επιλογή και μάλιστα ανά γλώσσα για αλφαριθμητικο τ9 πληκτρολόγιο!!τώρα το κατηργησαν;

 

EDIT

 

TOUCHPAL είναι που λέει το έχει και από ότι θυμάμαι μεγάλωνε όσο θες! αλλά στις ρυθμίσεις layout που είναι ;δεν το βρίσκω!

 

17067f755360a082446f3a054d292a05.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

το κατηργησαν :(

οπως κι αλλου... δεν ξερω γιατι ετσι, ειδικα τα ελληνικα, να ειναι τοσο ''απαξιωμενα''..

Link to comment
Share on other sites

το κατηργησαν :(

οπως κι αλλου... δεν ξερω γιατι ετσι, ειδικα τα ελληνικα, να ειναι τοσο ''απαξιωμενα''..

δοκίμασε το smart keyboard pro η μόνη σου ελπίδα. πολύ καλό. για το μέγεθος δεν θυμάμαι τι επιλογές έχει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Antonio-r

Το πιο μεγαλο μεγεθος του SwiftKey Keyboard

 

k9UO83S.png

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

το κατηργησαν :(

οπως κι αλλου... δεν ξερω γιατι ετσι, ειδικα τα ελληνικα, να ειναι τοσο ''απαξιωμενα''..

έτσι φαίνεται το smart keyboard pro 19e5c5e0d6961f5de68172f66e90b54a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2,49 ευρω.. θα το δοκιμασω!

Ευχαριστω παιδια!

 

υπάρχει και η trial έκδοση απλά να δοκιμάσεις να δεις άμα σου κάνει

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.cdeguet.smartkeyboardtrial

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το sync του gboard να ειναι τοσο χαλια;

Αφου ειχε θεμα και επρεπε να βαλω παλαιοτερη εκδοση για να εχω καν sync, τα μισα δεν τα εχει πλεον καν, και απο προβλεψη επομενης λεξης δεν εχει κανει sync τιποτα!!

 

Πιθανως να εχει σχεση οτι φοραω custom και open gapps, αλλα ΔΕΝ θα επρεπε να εχει, οπως δεν εχει και το swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Τατουαζ πανω σου το 'κανα και σε ενοχλησε ΤΟΣΟ πολυ? Ή σου τρωω τηλεοπτικο χρονο?

Δεν ειχα ξαναασχοληθει με android, και δεν ηξερα που να το ποσταρω. Τοσο απλα.

Ενα ευγενικο μηνυμα ειναι.

Σε αντιθεση με το δικο σου.

(Λιγη κατανοηση και καλοσυνη, δεν εβλαψε ποτε... Τιποτα τυχαιο τελικα σ' αυτη την χωρα..)

Lol!! Τωρα ειδα το μηνυμα σου.

Ειθισται να βαζουμε σε ενα σημειο το ερωτημα μας γιατι ετσι οπως το εκανες τωρα εχεις παρει απαντησεις του στυλ "σου απαντησα στο αλλο θεμα"!

Δεν υπαρχει λογος να κανεις το ιδιο ερωτημα σε πολλα σημεια, το βαζεις σε ενα και θα σου απαντησει οποιος θελησει.

Επισης το κειμενο μου "Εχεις βαλει το ιδιο ακριβως μηνυμα σε 3 διαφορετικα θεματα!" τι το "μη ευγενικο" εχει;!

Κατανοηση και καλοσυνη υπαρχει οπως και ενδιαφερον να σου υποδειξω κατι σωστο.

Καλη σου συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χάσει επεισόδια έτσι; σημεία στίξης φωνητικά δεν γράφει ακόμη κανένα όπως το swype ; δηλαδή το gboard που ουσιαστικά κάνει την φωνητική πληκτρολόγηση σε όλα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τατουαζ πανω σου το 'κανα και σε ενοχλησε ΤΟΣΟ πολυ? Ή σου τρωω τηλεοπτικο χρονο?

Δεν ειχα ξαναασχοληθει με android, και δεν ηξερα που να το ποσταρω. Τοσο απλα.

Ενα ευγενικο μηνυμα ειναι.

Σε αντιθεση με το δικο σου.

(Λιγη κατανοηση και καλοσυνη, δεν εβλαψε ποτε... Τιποτα τυχαιο τελικα σ' αυτη την χωρα..)

 

Δηλαδή όταν έχει ο καθένας ερώτηση, είναι σωστό να γεμίζει τα θέματα με την ερώτησή του;

Ευγενικό αλλά μη πρέπον.

Ελπίζω να μην ξαναγίνει :)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η trial έκδοση απλά να δοκιμάσεις να δεις άμα σου κάνει

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.cdeguet.smartkeyboardtrial

 

Ευχαριστω πολυ! :)

Kατι αλλο. Δεν εχω ξανααγορασει εφαρμογες κλπ δινοντας την πιστωτικη/χρεωστικη μου καρτα. Ειναι ασφαλεις αυτες οι συναλλαγες?

(π.χ. δεν θα μπορεσει να με ξαναχρεωσει αυθαιρετα μελλοντικα, και μετα να ψαχνομαι?) :)

Link to comment
Share on other sites

@antonio_r

Στα Public MediaMarkt lidl SevenSpot έχουν προπληρωμένες κάρτες.

@lek88

Ευχαριστώ. Στο Αργοστόλι δεν τις έχει πάρει το μάτι μου, θα ρωτήσω αν τις έχουνε.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...