Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Swype και γενικά το sync δουλεύει μια χαρά.

Τώρα έβαλα μια custom Lollipop Rom εδώ και 4 μέρες και δεν φέρνει το backup με τίποτα.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο swype είναι εφικτό να προσθέσουμε επιπλέον καταλήξεις domain για να τις χρησιμοποιούμε όταν πληκτρολογούμε διευθύνσεις σε κάποιον web browser; Για παράδειγμα θέλω να προσθέσω το .gr, να υπάρχει διαθέσιμο όταν πατάω κρατημένο το .com που εμφανίζεται δεξιά του spacebar, όπως έχει το .net, .org κλπ. Γίνεται;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Swype και γενικά το sync δουλεύει μια χαρά.

Τώρα έβαλα μια custom Lollipop Rom εδώ και 4 μέρες και δεν φέρνει το backup με τίποτα.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Πολλές φορές κολλάει το sync και θέλει uninstall/install ή απλά να κάνεις cancel το sync και πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κολλάει το sync και θέλει uninstall/install ή απλά να κάνεις cancel το sync και πάλι από την αρχή.

Τα έκανα όλα αυτά και τίποτα.

Τελικά έκανα restore στο κινητό μέσω titanium το backup του tablet και όλα κομπλέ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ πριν καιρό με Swype, και τελικά με έσωσε το TiBu.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ΚΑτεβασα κ γω το swiftkey να δω αν θα με βολεψει. αλλα δεν θελω να μου βγαζει λεξη η προβλεψη με το που τελειωνει η πανω σειρα του πληκτρολογιου. δηλ. το πληκτρολογιο εχει ας πουμε πανω πανω τα γραμματα ε-ρ-τ-υ-ι-θ κτλ κτλ... εκει θελω να τελειωσει.

κ να μου μην βγαλει απο πανω, αλλη σειρα με λεξεις - προβλεψεις. γινται ? δεν βρισκω ρυθμιση για να το βγαλω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά έχει γίνει εδώ και λίγες μέρες port το πληκτρολόγιο του sense 6. Σε ένα zip έβαλα την εφαρμογή καθώς και τις 2 γλώσσες που εγώ χρησιμοποιώ (ελληνικά,αγγλικά).

Εδώ https://mega.co.nz/#!TJNz0QCK!Q-5RrQuWj2M1x18gb3MzAqnr89PPASqpvbsXR1NuYSc είναι τα αρχεία, ενώ εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2735764 μπορείτε να μπείτε να πείτε ευχαριστώ, να κατεβάσετε επιπλέον γλώσσες και να δοκιμάσετε την προσπάθεια για port και του launcher του sense 6.

Υ.Γ. Συμβατό με 4.4+. Δεν απαιτεί root.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Swype και γενικά το sync δουλεύει μια χαρά.

Τώρα έβαλα μια custom Lollipop Rom εδώ και 4 μέρες και δεν φέρνει το backup με τίποτα.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Το ίδιο παρατηρώ σε CM12 (που βασίζεται στη lolli), ενώ στη CM11 όλα κομπλέ. Αυτό γίνεται σε swype και swiftkey χωρίς όμως αποτέλεσμα μέχρι στιγμής - και δεν έχω τα back up.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Update για το Swype και εκτός των τριών νέων free themes (επιτέλους, material design! ) δείχνει να γράφει κι ακόμα καλύτερα, τρομερή πρώτη εντύπωση! Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όλε! (10 char)

 

Update για το Swype και εκτός των τριών νέων free themes (επιτέλους, material design! ) δείχνει να γράφει κι ακόμα καλύτερα, τρομερή πρώτη εντύπωση!

Ναι αλλά φαίνονται οι ειδικοί χαρακτήρες πάνω από τα γράμματα!

Και επίσης είναι πλέον τραγικό στο ότι πολλές φορές θέλει πιο ακριβές swipe για να προτείνει λέξεις! Απαράδεκτη αναβάθμιση .κανένας που βρίσκω την προηγούμενη έκδοση;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά φαίνονται οι ειδικοί χαρακτήρες πάνω από τα γράμματα!

Και επίσης είναι πλέον τραγικό στο ότι πολλές φορές θέλει πιο ακριβές swipe για να προτείνει λέξεις! Απαράδεκτη αναβάθμιση .κανένας που βρίσκω την προηγούμενη έκδοση;

 

Αυτό το παθαίνεις μόνο στο νέο theme ή γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παθαίνεις μόνο στο νέο theme ή γενικά;

Γενικά! (Το γενικά το έκανα swipe ΤΡΕΙΣ φορές για το πάρει! Το "για" επίσης) .απλά τραγική αναβάθμιση.θέλει πολύ ακρίβεια πλέον! Έχω αγορασμενη έκδοση που μπορώ να βρω προηγούμενη ξέρει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... εγώ το "γενικά" ΤΡΕΙΣ φορές το έγραψα και τις τρεις σωστά το έβγαλε... και προσπάθησα να το κάνω και λάθος!! :P

 

Παρατηρείτε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά;

 

Για να γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση, δεν ξέρω αν μπορείς :(

 

Επίσης, μόλις έβγαλε και update στα Ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης είναι πλέον τραγικό στο ότι πολλές φορές θέλει πιο ακριβές swipe για να προτείνει λέξεις!

 

Αυτό δεν το παρατήρησα επειδή δεν χρησιμοποιώ τις προτάσεις λέξεων προφανώς, κατά τ'άλλα μια χαρά γράφει τη λέξη που θες ακόμα κι αν δεν πατήσεις σωστά πάνω στα γράμματα. Αυτό παρατήρησα εγώ.

 

Όντως στο material design δεν εμφανίζονται οι ειδικοί χαρακτήρες πάνω από κάθε γράμμα, ή πρέπει να θυμάσαι που βρίσκονται ώστε να επιλέξεις με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου τον ειδικό χαρακτήρα που θες (ναι σιγά μην τα θυμόμαστε όλα απ'έξω) ή μπορείς να τους βρεις επιλέγοντας το πλήκτρο "?123". Εγώ προς το παρόν πειραματίζομαι με την πρώτη επιλογή, θυμάμαι αρκετούς χαρακτήρες σε ποιο πλήκτρο βρίσκονται η αλήθεια είναι.. υπάρχει και η δυνατότητα να αλλάξω theme όμως σε περίπτωση που με δυσκολέψει αυτό.

Προσωπικά μου αρέσει η αναβάθμιση, δείχνει να τρέχει σφαίρα, δεν θέλω να σταματήσω να γράφω! "lol"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και εγώ δηλώνω ευχαριστημένος.. τρομερή η πρώτη εντύπωση, δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, δείχνει πανάλαφρο και πανέμορφο. Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν και εγώ εδώ και ένα χρόνο χρησιμοποιώ το Fleksy, το material theme απλά πανέμορφο στο Swype (όπως και σε όλα βεβαία τα πληκτρολόγια).

 

Και μπράβο τους που το έδωσαν δωρεάν, το αντίστοιχο στο Fleksy έπρεπε να το αγοράσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει και την αναβάθμιση της ελληνικής γλώσσας για το Swype.

Δεν σας έβγαλε ενημέρωση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έβγαλε καν την αναβάθμιση με το material , μάλλον επειδή το έχω από Amazon apps κατεβάσει .
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει και την αναβάθμιση της ελληνικής γλώσσας για το Swype.

Δεν σας έβγαλε ενημέρωση;

Ναι μου την έβγαλε και; έχει γίνει άχρηστο πλέον όπως το έκαναν! Πιο γρηγορα γραφω με typing ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... εγώ το "γενικά" ΤΡΕΙΣ φορές το έγραψα και τις τρεις σωστά το έβγαλε... και προσπάθησα να το κάνω και λάθος!! :P

 

Παρατηρείτε και άλλοι τέτοια συμπεριφορά;

 

Για να γυρίσεις σε προηγούμενη έκδοση, δεν ξέρω αν μπορείς :(

 

Επίσης, μόλις έβγαλε και update στα Ελληνικά..

 

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν αναφέρει και την αναβάθμιση της ελληνικής γλώσσας για το Swype.

Δεν σας έβγαλε ενημέρωση;

 

Παρατηρείς καλύτερο λεξικό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...