Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

δεν καταλαβα....

σε εμενα λειτουργει κανονικα...

το swype ειναι με αγορα πλεον?

απο ποτε ρε παιδια?

Το swype ειναι προεγκατεστημενο σε samsung συσκευες (δεν ξερω αν ειναι σε ολες αλλα στις περισσοτερες). Σαν εφαρμογη ομως ειναι επι πληρωμη. οποτε οι κατοχοι αλλων συσκευων πρεπει να το αγορασουν. Το swype beta ειναι δοκιμαστικη εκδοση η οποια ληγει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το swype ειναι προεγκατεστημενο σε samsung συσκευες (δεν ξερω αν ειναι σε ολες αλλα στις περισσοτερες). Σαν εφαρμογη ομως ειναι επι πληρωμη. οποτε οι κατοχοι αλλων συσκευων πρεπει να το αγορασουν. Το swype beta ειναι δοκιμαστικη εκδοση η οποια ληγει μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

 

Ακριβώς.

Και εγώ μάλλον είχα χάσει κάποιο update, αλλά μόλις ξαναέτρεξα τον installer μου κατέβηκε η 1.3 και όλα οκ με το beta.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εσκασε μηνυμα οτι εληξε το trial του Swype beta!!

Τωρα τι κανουμε;

Όπως είπαν και άλλοι νωρίτερα, έληξαν μόνο κάποιες παλιότερες beta του Swype, το κάνουν για να εξασφαλίσουν ότι το ενημερώνουμε τακτικά. Πάντως η αειθαλής 3.26.92 μπορεί να συνυπάρχει με τις τελευταίες beta σαν χωριστό πληκτρολόγιο και με χωριστό λεξικό :).

 

Μια ερώτηση παιδιά έχω αγοράσει το SwiftKey. Και όταν στέλνω SMS σε άλλες συσκευές του βλέπουν το μήνυμα σαν ερωτηματικά γιατί συμβαίνει αυτό?

Λογικά δε οφείλεται μόνο στο Swiftkey, αλλά στο συνδυασμό με το πρόγραμμα SMS που χρησιμοποιείς - μπορείς να μας πεις ποιο είναι για να βοηθήσουμε με τις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά έχω αγοράσει το SwiftKey. Και όταν στέλνω SMS σε άλλες συσκευές του βλέπουν το μήνυμα σαν ερωτηματικά γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Πήγαινε μηνύματα - ρυθμίσεις - λειτουργία εισαγωγής - αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση στο swiftkey,εχω ενα προβλημα:Οταν γραφω οριζοντια με διαχωρισμενο πληκτρολογιο δεν μπορω να χρησιμοποιησω 3 ελληνικα γραμματα:

β,ν,μ(μικρα,οχι κεφαλαια).Μου τα βγαζει λατινικα,δηλαδη b,n,m.

Aυτο μου το κανει μονο στο διαχωρισμενο πληκτρολογιο.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση στο swiftkey,εχω ενα προβλημα:Οταν γραφω οριζοντια με διαχωρισμενο πληκτρολογιο δεν μπορω να χρησιμοποιησω 3 ελληνικα γραμματα:

β,ν,μ(μικρα,οχι κεφαλαια).Μου τα βγαζει λατινικα,δηλαδη b,n,m.

Aυτο μου το κανει μονο στο διαχωρισμενο πληκτρολογιο.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;

 

ναι και σε μενα το ιδιο συμβαινει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση στο swiftkey,εχω ενα προβλημα:Οταν γραφω οριζοντια με διαχωρισμενο πληκτρολογιο δεν μπορω να χρησιμοποιησω 3 ελληνικα γραμματα:

β,ν,μ(μικρα,οχι κεφαλαια).Μου τα βγαζει λατινικα,δηλαδη b,n,m.

Aυτο μου το κανει μονο στο διαχωρισμενο πληκτρολογιο.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;

 

Δεν μας διευκρίνησες όμως ποια έκδοση έχεις από το πληκτρολόγιο. Εγώ που έχω το SwiftKey for tablet δεν μου το κάνει αυτό...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη πολλες φορες επειγεινα στειλω μηνυμα ενω οδηγαω,υπαρχει εφαρμογη πουναλεω με τηφωνη μου το μηνυμα στα ελληνικα κ αυτο να τοστελνει σε κειμενο?
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας διευκρίνησες όμως ποια έκδοση έχεις από το πληκτρολόγιο. Εγώ που έχω το SwiftKey for tablet δεν μου το κάνει αυτό...

 

Το SwiftKey 3.1 για κινητό Android

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένουμε και ελπίζουμε απλά!

 

Όποιος έχει πρόβλημα καλό θα ήταν να στείλει ένα από email στους developers όπου θα περιγράφει το πρόβλημα του.

 

Δεν μπορούν να το μαντέψουν αν δεν τους το αναφέρει κάποιος.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας διευκρίνησες όμως ποια έκδοση έχεις από το πληκτρολόγιο. Εγώ που έχω το SwiftKey for tablet δεν μου το κάνει αυτό...

 

Εμένα το κάνει και στην έκδοση του ταμπλετ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένουμε και ελπίζουμε απλά!

 

Όποιος έχει πρόβλημα καλό θα ήταν να στείλει ένα από email στους developers όπου θα περιγράφει το πρόβλημα του.

 

Δεν μπορούν να το μαντέψουν αν δεν τους το αναφέρει κάποιος.

 

Το έχω κάνει ήδη

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το TouchPal υποστηρίζει και ελληνικά πλέον. Μάλιστα διαθέτει και αλφαριθμητικό t9. Προσωπικά ξέχασα πολύ γρήγορα το επίσης πολύ καλό swiftkey.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το TouchPal υποστηρίζει και ελληνικά πλέον. Μάλιστα διαθέτει και αλφαριθμητικό t9. Προσωπικά ξέχασα πολύ γρήγορα το επίσης πολύ καλό swiftkey.

 

Φίλε απλά respect...

Απίστευτο πληκτρολόγιο έπαθα πλάκα.

Ούτε καν ήξερα ότι υπήρχε..

Το καλύτερο όλων και μάλιστα δωρεάν.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απλά respect...

Απίστευτο πληκτρολόγιο έπαθα πλάκα.

Ούτε καν ήξερα ότι υπήρχε..

Το καλύτερο όλων και μάλιστα δωρεάν.

Sent from my note

 

Εγώ το ήξερα εδώ και μήνες, αλλά δεν υποστήριζε ελληνικά. Το περίμενα πως και πως, τους έστειλα και email μήπως και τα βάλουν. Συνδυάζει swiftkey και Swype, αλλά είναι πολύ καλύτερο και από τα δύο κατά τη γνώμη μου. Έχει πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ήξερα εδώ και μήνες, αλλά δεν υποστήριζε ελληνικά. Το περίμενα πως και πως, τους έστειλα και email μήπως και τα βάλουν. Συνδυάζει swiftkey και Swype, αλλά είναι πολύ καλύτερο και από τα δύο κατά τη γνώμη μου. Έχει πολλές επιλογές.

 

Είμαι σε cm rom και έψαχνα ένα καλό πληκτρολόγιο.

Το συγκεκριμένο τα σπάει.

Μου θυμίζει πολύ το στοκ πληκτρολόγιο που έβγαλε ή Samsung στο note 2

Τεσπα πολύ βολικό γρήγορο και με πολύ καλό λεξικό.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, αλλά τα γράμματα δεν είναι με τη σειρά στο τ9 (π.χ. το Γ το έχει στο 4, στη θέση του G, που σημαίνει ότι κάνουν προσαρμογή του ελληνικού πάνω στο αγγλικό), κι ούτε έχει επιλογή για να έχω βελάκια στο κάτω μέρος (πάνω κάτω αριστερά δεξιά) τα οποία χρησιμοποιώ συνέχεια και είναι μεγάλη ευκολία...

 

:(

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ τούτο το TouchPal που λέτε... σας μισώ γιατί με κάνατε να κλάψω τα λεφτά μου για το swiftkey που είχα δώσει.. απίστευτα καλό και η αυτόματη διόρθωση περιλαμβάνει άξονα και μπινελίκια.... κάνεις add εύκολα νέες λέξεις που χρησιμοποιείς... θα το δοκιμάσω λίγες μέρες...
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το περιμενα το touchpal αλλα μια που το εβαλα και μια που το εβγαλα.το αλφαριθμητικο ειναι αλλα αντι αλλων τα ελληνικα γραμματα,βελακια δεν μπορεις να βαλεις κλπ.αν βελτιωθει το ξανα βαζω...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αυξάνεται ο ανταγωνισμός!

Θα ήθελα να είχε σύμβολα σε όλα τα γράμματα για μεγαλύτερη ευκολία.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αυξάνεται ο ανταγωνισμός!

Θα ήθελα να είχε σύμβολα σε όλα τα γράμματα για μεγαλύτερη ευκολία.

 

Όπως ο swiftkey... ναι... και πάνω που είχα συνηθίσει να αλλάζω γλώσσα κάνοντας σκρολ στο space bar πρέπει να συνηθίσω πάλι αλλιώς... πάντως για δωρεάν προσφέρει παρά πολλά.... τα ίδια ακριβώς προσφέρει ο swiftkey με 3ευρώ περίπου..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Όπως ο swiftkey... ναι... και πάνω που είχα συνηθίσει να αλλάζω γλώσσα κάνοντας σκρολ στο space bar πρέπει να συνηθίσω πάλι αλλιώς... πάντως για δωρεάν προσφέρει παρά πολλά.... τα ίδια ακριβώς προσφέρει ο swiftkey με 3ευρώ περίπου..

 

Η γλώσσα αλλάζει εύκολα πάντως αν σύρεις το δάχτυλο σου προς το space..

Τώρα το είδα..

Πραγματικά απίστευτο πληκτρολόγιο για δωρεάν..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο είναι λίγο ανάποδο. Παρ' όλα αυτά μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί να τους στείλει ένα email να το διορθώσουν. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο με τα δύο γράμματα σε κάθε πλήκτρο και είναι πολύ βολικό. Επίσης το δοκίμασα και στο swiping και είναι καλύτερο και από το original Swype.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...