Jump to content

Bluetooth Gamepad


EliasKir
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να μαθω αν χρησιμοποιει καποιος bluetooth gamepad σε android συσκευη και αν δουλευει σωστα.

Παιζω πολυ με emulators και ειδα το phonejoy που τους υποστηριζει ολους και καποια (πανω απο 100) παιχνιδια του play store. Το θεμα ειναι ομως οτι δεν το βρισκω Ευρωπη.

Μπορει κανεις να δωσει παραπανω πληροφοριες ή να προτεινει κατι αλλο?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δίμηνο που με πιασε πάλι μια νοσταλγία κατέβασα emulators για nes και snes. Στη συνέχεια αγόρασα το sixaxis από το market και συνδεσα τον μοχλό του ps3. Όλα τα κουμπιά λειτουργούσαν κανονικά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Ειδικά άμα το κινητό μου είχε και έξοδο σε HDMI θα ήταν φανταστική η εμπειρία.

 

Ο μοχλός είναι αρκετά ακριβώς σε περίπτωσή που κάποιος δεν έχει PlayStation, άλλα το αναφέρω όπως και να χει για τους φίλους που έχουν ήδη στην κατοχή τους ένα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δίμηνο που με πιασε πάλι μια νοσταλγία κατέβασα emulators για nes και snes. Στη συνέχεια αγόρασα το sixaxis από το market και συνδεσα τον μοχλό του ps3. Όλα τα κουμπιά λειτουργούσαν κανονικά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Ειδικά άμα το κινητό μου είχε και έξοδο σε HDMI θα ήταν φανταστική η εμπειρία.

 

Ο μοχλός είναι αρκετά ακριβώς σε περίπτωσή που κάποιος δεν έχει PlayStation, άλλα το αναφέρω όπως και να χει για τους φίλους που έχουν ήδη στην κατοχή τους ένα.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω PS3 και οντως βγαινει λιγο ακριβη. Αλλα παιζω το Mario στο N64 emulator και εχω τρελαθει. Θελω να το παιξω στην οθονη οπωσδηποτε!

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...