Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Motorola RAZR V3


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταπληκτικό άρθρο για μια καταπληκτική συσκευή.

 

Ήμουν κάτοχος της. Design και στιβαρότητα άψογα...!!! Λειτουργικότητα και δυνατότητες όχι και οι καλύτερες αλλά who cares..... :D :D

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω σε σχεδόν άριστη κατάσταση και με καινούργια σφραγισμένη original μπαταρία, η συσκευή είναι πολύ καλή με ωραιο design και πολύ καλή ακουστική.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε bomber που άνοιξες αυτό το θέμα. Όντως κινητάρα κ η αρχή του modding την εποχή που σε αλλά κινητά δεν μπορούσες να κανείς τίποτα.

 

Ακόμα θυμάμαι που διάβαζα με τις ώρες ώστε να μπορέσω να καταλάβω τον κώδικα και με hex editor να αλλάξω και να ενεργοποίησω κρυφές λειτουργίες του κινητού.

 

Τώρα διάβασα το θέμα ενώ είμαι σκόπια και μου ζωντάνεψες μνήμες... Χαιρετίσματα Βαγγέλη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :)

 

Αυτό το κινητό ήταν όπως πολύ σωστά είπε και ο bomber και η σπίθα που δημιούργησε τεράστιες κοινότητες modding! Ίσως όχι τόσο στην Ελλάδα αλλά στο εξωτερικό το modding ήταν full time job! Και πραγματικά το modding ήταν αυτό που κατάφερε και έκανε αυτά τα κινητά τόσο αξεπέραστα γιατί παρά τις μειωμένες δυνατότητες τους μπορούσες να τους αλλάξεις κυριολεκτικά όλη την εμφάνιση τους και να μην τα βαριέσαι ποτέ. Χαίρομαι που εγώ ο bomber και αρκετοί ακόμα modders καταφέραμε και βοηθήσαμε αρκετούς moto ιδιοκτήτες να μην βαρεθούν ποτέ τα κινητά τους. Ήταν πραγματικά ωραίες εποχές για την motorola τότε που μεσορανούσε και έβγαζα το ένα κινητό πιο όμορφο από το άλλο.

 

Φυσικά όλα τα moto κινητά μου παραμένουν ακόμα λειτουργικά. Δε ξέρω αν είναι τόσο στην ποιότητα κατασκευής, όσο στην αγάπη και φροντίδα που τους έδωσα! Περιμένωαπό τον bomber nostalgia και για πολλά ακόμα moto κινητά σύντομα!!

 

Τρομερές εποχές. Ξενύχτια και φλασαρίσματα ατελείωτα μέχρι να τελειοποιήσουμε το DRM ή το skin ή την γραμματοσειρά. Ωραία ήταν τότε, ήμασταν και μικρότεροι και ήταν όλα πιο ανέμελα. Για άλλο Μοτορόλα δεν μπορώ να κάνω σχετικό άρθρο, μιας και με κανένα άλλο δε δέθηκα τόσο και δε μου βγαίνει. Ωραία και στιβαρή και μεταλλική συσκευή ήταν και το L9 αλλά δεν έπιασε.

 

Μπράβο ρε bomber που άνοιξες αυτό το θέμα. Όντως κινητάρα κ η αρχή του modding την εποχή που σε αλλά κινητά δεν μπορούσες να κανείς τίποτα.

 

Ακόμα θυμάμαι που διάβαζα με τις ώρες ώστε να μπορέσω να καταλάβω τον κώδικα και με hex editor να αλλάξω και να ενεργοποίησω κρυφές λειτουργίες του κινητού.

 

Τώρα διάβασα το θέμα ενώ είμαι σκόπια και μου ζωντάνεψες μνήμες... Χαιρετίσματα Βαγγέλη!

 

Έτσι! Καλός πολίτης φίλε! (θα πήξεις!) :p

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αγαπημένο μου κινητό.

Είναι το μόνο κινητό που ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά και σύγκρινα μαζί του κάθε άλλο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου (πριν και μετά απ' αυτό).

Θυμάμαι πως το άλλαξα με το Samsung D900 που κι εκείνο ήταν κουκλάκι.

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κινητό το έχω ακόμα!

Έμενα Καναδά όταν είχε βγεί και είχε γίνει πανικός και εκεί.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

ορίστε... με κάνατε και εσκασα 22 ευρώ για να το πάρω σήμερα!! :P χαλάλι του!

μαύρο χρώμα, σε άριστη κατάσταση απο το παζάρι της κεραμεικού! Τέλειο τέλειο!!!

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

τιι ομορφο κινητο...το ειχα στα χερια μου για λιγο καιρο....μπορω να πω το καλυτερο της μοτο εκεινα τα χρονια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ορίστε... με κάνατε και εσκασα 22 ευρώ για να το πάρω σήμερα!! :P χαλάλι του!

μαύρο χρώμα, σε άριστη κατάσταση απο το παζάρι της κεραμεικού! Τέλειο τέλειο!!!

 

Με βάζεις σε σκέψεις... 22 ευρώ μόνο; Το δικό μου έχει γρατζουνίτσες κτλ και με εκνευρίζουν όταν τις βλέπω! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με βάζεις σε σκέψεις... 22 ευρώ μόνο; Το δικό μου έχει γρατζουνίτσες κτλ και με εκνευρίζουν όταν τις βλέπω! :mad:

 

ναι μου το άφησε απο 25 στα 22. :D αλλα ήταν χωρίς φορτιστη, βρηκα αρκετα v3 αλλα απο συνολικά 5-6 που είδα μόνο το μαυρο που πήρα και ένα φούξια ήταν σε καλή κατάσταση, ολα τα άλλα ήταν...

Για δευτερο κινητό είναι ότι πρέπει πανέμορφο!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το άρθρο σου ... λατρεμένο κινητό... και από όσο βλέπω αρκετοί από εμάς το έχουμε στην συλλογή μας :)
[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Άντε ψηθείτε να κάνουμε ομαδική παραγγελία και να βγούμε στους δρόμους της Αθήνας. Το "κίνημα V3".

Στέλνουμε ηχηρό μήνυμα στην moto ότι θέλουμε smartphone με το ίδιο ακριβώς design.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε ψηθείτε να κάνουμε ομαδική παραγγελία και να βγούμε στους δρόμους της Αθήνας. Το "κίνημα V3".

Στέλνουμε ηχηρό μήνυμα στην moto ότι θέλουμε smartphone με το ίδιο ακριβώς design.

 

Δυστυχώς, τα clamshell τελείωσαν. Οι καταναλωτές θέλουν in κινητά με οθονάρες αφής πια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τα clamshell τελείωσαν. Οι καταναλωτές θέλουν in κινητά με οθονάρες αφής πια.

 

ομως δεν πρεπει να βγαινουν και κινητα για κουμπια για ανθρωπους που δεν σκαμπαζουν απο τεχνολογια?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γιατι όσοι σκαμπάζουν από τεχνολογία δε χρειαζονται τα πληκτρολόγια;;;;

 

θα γουσταρα ένα V3 με ανοιχτό λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Άλλο ένα V3r εδώ ολοζώντανο απο το 06 non stop..black..κύριο κινητό..τί να μου πουν τα πλαστικά τούβλα με τα touch..

 

Που'σαι ρε ψυχή!!! :D

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε guru panasonicalfakia..πούλα την vintage συλλογή με τα g93 για την 4c ;)

ο ΜsK είναι εδώ τριγύρω?..τα χαιρετίσματά μου.

 

Αυτά τα θέματα μού φέρνουν στο μυαλό εποχές nokiadon vs ericssonadon και από δίπλα siemensades με το sl/m45 και εσας με τα gd και τους startac/razerrades..old school unwired στας πάτρας@Mods underground με τις καλές trancies!!

6210vs t39...t68i...t610...3210..όταν τα κινητά ήταν κινητά ..αν δεν κρατούσε η μπαταρία καμια βδομάδα, τα "φτύναμε"..

 

ακόμα θυμάμαι φατσικά και την ψηλή κοκκινομάλα κατερίνα από των θεατρικών σπουδών..χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΙΝΗΤΑΡΑ! Προχτες το παρηγγειλα μεσω eBay απο Κινα στα 45 ευρω με μεταφορικα

Αριστη εξωτερικη κατασταση γραφει.Δεν ειναι καινουριο αχρησιμοποιητο αλλα Seller refurbished.Περιμενω να το παρω στα χερια μου σε κανα 15ημερο να το δω.Αμα ενδιαφερεστε στειλτε μηνυμα να το παραγγειλω.Ειναι διαθεσιμο σε 10 χρωματα

http://i821.photobucket.com/albums/zz136/chinaphone2009/v3.jpg

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ΚΙΝΗΤΑΡΑ! Προχτες το παρηγγειλα μεσω eBay απο Κινα στα 45 ευρω με μεταφορικα

Αριστη εξωτερικη κατασταση γραφει.Δεν ειναι καινουριο αχρησιμοποιητο αλλα Seller refurbished.Περιμενω να το παρω στα χερια μου σε κανα 15ημερο να το δω.Αμα ενδιαφερεστε στειλτε μηνυμα να το παραγγειλω.Ειναι διαθεσιμο σε 10 χρωματα

http://i821.photobucket.com/albums/zz136/chinaphone2009/v3.jpg

 

Πάντως τα χρώματα είναι περίεργα. πχ το μαύρο V3 είναι ματ και όχι γυαλιστερό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εδώ το καλό φτυάριιι!Ξεθάβω γιατί θέλω να ρωτήσω, το v3 και v3i πωλλούνται aliexpress στα περίπου στα 25 ευρώ.

Υπάρχουν και στο ebay λίγο παραπάνω.

Αξίζουν λέτε σε διάρκεια μπαταρίας?έχει πάρει κανείς? ή τσάμπα τα λεφτά, θα ναι καμιά κινεζιά?

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα να παρεις το σταρταπ το παλιο ρετρο κατασταση παρα αυτο :D

 

Δεν το ψήνω, ωράιο το σταρτακ δε λέω, αλλά θα μαι τέρμα χιπστεράς!

Αυτό μου αρέσει περισσότερο!

 

Τελικά τί λέει το V3 από Κίνα? Φαντάζομαι κλώνος θα ναι, αλλά αξίζει?Κυρίως μπαταρία-ποιότητα κατασκευής με ανησυχεί(δηλαδή τα πάντα :p ).

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...