Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα

σωστος. αυτο εκανα και εγω για 1 εβδομαδα! τελικα δεν αντεξα και το εδωσα πισω. Στα τσακιδια αμα ειναι να μιλαμε για ποιοτητα κατασκευης.

 

Το χειροτερο ολων ηταν οταν στην τελευταια επικοινωνια με την htc μου ειπαν οτι ειναι cosmetic damage και δεν το καλυπτει ουτε η εγγυηση!!!! Οποτε πισω στην amazon μεσα στις 30 μερες που δικαιουμαι επιστροφη!!!!

 

Εμένα αν δε το πάρουν πίσω γιατί προφανώς το birdphone δεν είναι amazon θα κάνω το ακόλουθο:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να το σπάσω χ....κα!!!!!!!!!!!Αφού η HTC έγινε έτσι χάρισμά τους...Το θέμα είναι ότι δε χάνουν μονο εμένα από πελάτη....χάνουν πολλούς!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και να το σπάσω χ....κα!!!!!!!!!!!Αφού η HTC έγινε έτσι χάρισμά τους...Το θέμα είναι ότι δε χάνουν μονο εμένα από πελάτη....χάνουν πολλούς!!!!!!!!!

 

αντι να το σπασεις, δωστο πισω αν μπορεις για οποιοδηποτε λογο και ζητα τα χρηματα σου πισω

Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ολων ηταν οταν στην τελευταια επικοινωνια με την htc μου ειπαν οτι ειναι cosmetic damage και δεν το καλυπτει ουτε η εγγυηση!!!! Οποτε πισω στην amazon μεσα στις 30 μερες που δικαιουμαι επιστροφη!!!!

 

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την υποστήριξη της HTC, αλλά να επισημάνω ότι αναγνωρίζουν πλέον κανονικά το πρόβλημα με το ξεφλούδισμα των μαύρων συσκευών ONE S και μέσα σε ένα διάστημα 20 (αν θυμάμαι καλά) ημερών από την αγορά το επιστρέφεις στο κατάστημα αγοράς (όχι σε επίσημο service).

Για περισσότερες πληροφορίες στο http://www.htc.com/gr/contact/#phone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό είναι κορυφή! Τέλεια αίσθηση στο χέρι, πανάλαυρο, πανέμορφο και ταχύτατο! Το s/n ξεκινάει απο SH23 αλλά μέχρι και τώρα (δεύτερη μέρα) δεν έχω δει το παραμικρό. Ούτε στην θύρα usb. Ελπίζω να είμαι εντάξει γιατί μέχρι τώρα μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό είναι κορυφή! Τέλεια αίσθηση στο χέρι, πανάλαυρο, πανέμορφο και ταχύτατο! Το s/n ξεκινάει απο SH23 αλλά μέχρι και τώρα (δεύτερη μέρα) δεν έχω δει το παραμικρό. Ούτε στην θύρα usb. Ελπίζω να είμαι εντάξει γιατί μέχρι τώρα μου έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις..

 

Μακάρι να σου συνεχίσει έτσι,το μαύρο φαντάζομαι ότι έχεις πάρει.

Καιρό είχα να πιάσω κινητό που να μην το σπρώξω μετά από λίγο για πώληση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου συνεχίσει έτσι,το μαύρο φαντάζομαι ότι έχεις πάρει.

Καιρό είχα να πιάσω κινητό που να μην το σπρώξω μετά από λίγο για πώληση

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Το μαύρο πήρα. Και παρόλο που το πήρα μαζί με θήκη το χρησιμοποιω για αρχή χωρίς να το τεστάρω. Για πώληση λογικό είναι να μην το σκέφτεσαι ενω πέρα απο σχέδιο-ποιότητα το h/w χτυπάει τον tegra 3.. και με τον 28nm krait έχουμε να δούμε πολλά....

Link to comment
Share on other sites

αντι να το σπασεις, δωστο πισω αν μπορεις για οποιοδηποτε λογο και ζητα τα χρηματα σου πισω

 

Tο πήγα σήμερα στην arvato και απ ότι κατάλαβα από τα συμφραζόμενα θα αλλάξουν το μεταλλικό με καινούρια παραλαβή που με ενημέρωσαν ότι τους στάλθηκε από την htc , πιο ανθεκτικό από το προηγούμενο.Όταν τους ρώτησα γιατί δε το αντικαθιστάτε με καινούρια συσκευή μου απάντησαν...εσείς εγγυάστε ότι δε θα έχει πρόβλημα ή δε θα είναι πάλι από προβληματική παρτίδα?Στο τέλος βέβαια μου είπε πάλι το παραμυθάκι ότι άμα είναι φθορά από δικό μου λάθος τότε θα με ενημερώσουν για το κόστος...Για να δούμε...!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανένας πρόβλημα με την ένταση του σήματος ; Έχω VF και τις περισσότερης φορές έχω 1 ή 2 γραμμές σήμα . Πολλές φορές και καθόλου . Σε μέρη που με την προηγούμενη συσκευή δεν είχα ποτέ πρόβλημα ( πάλι HTC) .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανένας πρόβλημα με την ένταση του σήματος ; Έχω VF και τις περισσότερης φορές έχω 1 ή 2 γραμμές σήμα . Πολλές φορές και καθόλου . Σε μέρη που με την προηγούμενη συσκευή δεν είχα ποτέ πρόβλημα ( πάλι HTC) .

 

Αλήθεια είναι...και εγω έχω σχεδον παρόμοιο πρόβλημα...3g μπαινεις κανονικά?Γιατί εγώ όποτε το ενεργοποιούσα μετά από δευτερόλεπτα γινόταν disconnected.Στο one x που είχα πριν δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα.Για ενημέρωσε με σχετικά και με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Είδατε γι' αυτό το grip of death. Αν δηλαδή έχει διαφορά αν το κρατάτε με το χέρι στο πάνω ή το κάτω μισό ή αν είναι κάπου ακουμπημένο?
Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την υποστήριξη της HTC, αλλά να επισημάνω ότι αναγνωρίζουν πλέον κανονικά το πρόβλημα με το ξεφλούδισμα των μαύρων συσκευών ONE S και μέσα σε ένα διάστημα 20 (αν θυμάμαι καλά) ημερών από την αγορά το επιστρέφεις στο κατάστημα αγοράς (όχι σε επίσημο service).

Για περισσότερες πληροφορίες στο http://www.htc.com/gr/contact/#phone

 

αυτο στο ειπαν στο ελληνικο site υποστηριξης?

 

γιατι εγω εχω εγγραφη επιστολη σε email απο το αντιστοιχο αγγλικο που στην αρχη λεγανε, ναι μπορει μερικες συσκευες να εχουν προβλημα και ζητα να τις αντακτησουν απο το καταστημα αγορας, και 1 μηνα μετα μου λεγανε οτι ειναι cosmetic damage και δεν δικαιουμαι εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο στο ειπαν στο ελληνικο site υποστηριξης?

 

γιατι εγω εχω εγγραφη επιστολη σε email απο το αντιστοιχο αγγλικο που στην αρχη λεγανε, ναι μπορει μερικες συσκευες να εχουν προβλημα και ζητα να τις αντακτησουν απο το καταστημα αγορας, και 1 μηνα μετα μου λεγανε οτι ειναι cosmetic damage και δεν δικαιουμαι εγγυηση.

 

Ναι από την τηλεφωνική υποστήριξη για Ελλάδα πριν 2-3 μέρες.

Πριν από αυτούς μου το είπαν στο Expansys, ότι η HTC τους έδωσε το OK για αντικατάσταση μαύρων εντός κάποιον ημερών από την ημερομηνία αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα αυτά...για να δούμε τι θα μου πουν κι εμένα από την arvato τη Δευτέρα.Το θέμα είναι τα καταστήματα το γνωρίζουν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

οντως καλο το νεο αυτο, αλλα εγω εχοντας αλλαξει ηδη 3 συσκευες και με τις 3 να εχουν το ιδιο προβλημα, βαρεθηκα να κανω την ιδια δουλεια μεχρι η HTC να κουνηθει. οποτε την αφησα πισω μου!

 

Καλη συνεχεια με οσους το ρισκαρουν!

Link to comment
Share on other sites

οντως καλο το νεο αυτο, αλλα εγω εχοντας αλλαξει ηδη 3 συσκευες και με τις 3 να εχουν το ιδιο προβλημα, βαρεθηκα να κανω την ιδια δουλεια μεχρι η HTC να κουνηθει. οποτε την αφησα πισω μου!

 

Καλη συνεχεια με οσους το ρισκαρουν!

 

Γιατί δεν πας στο γκρι που δεν έχει αυτο το πρόβλημα και είναι και πιο όμορφο (κατα τη γνώμη μου τουλάχιστον) ;

Link to comment
Share on other sites

γιατι εφοσον η HTC ειχε τετοια αντιμετωπιση σε μενα προσωπικα, δεν θελω να εχω να κανω με την συγκεκριμενη εταιρια, παρα το γεγονος οτι παντα ειχα HTC. Για μενα δειχνει προχειροτητα να βγαλουν ενα κινητο ετσι, να το πολυδιαφημισουν και μετα να κανουν την παπια για την ανθεκτικοτητα του.

 

Το γκρι, περα του οτι δεν μου αρεσει σαν χρωμα, δεν θα το επαιρνα ποτε, γιατι απλο αλουμινιο παρολο που ειναι πολυ ομορφο, ειναι πααααρα πολυ ευπαθες και θα γρατσουνιστει πολυ ευκολα. Αν ειναι να το παρω να του βαλω και θηκη, τοτε κλαφτα.

 

Με την συγκυρια, μιας και βγηκε το samsung galaxy s3, του αλλαζεις μπαταρια οποτε θες, ειναι πολυ καλυτερη συσκευη, παρα το γεγονος οτι δεν ειχα ποτε samsung, ειπα να την δοκιμασω, ετσι την εχω ηδη προπαραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εφοσον η HTC ειχε τετοια αντιμετωπιση σε μενα προσωπικα, δεν θελω να εχω να κανω με την συγκεκριμενη εταιρια, παρα το γεγονος οτι παντα ειχα HTC. Για μενα δειχνει προχειροτητα να βγαλουν ενα κινητο ετσι, να το πολυδιαφημισουν και μετα να κανουν την παπια για την ανθεκτικοτητα του.

 

Το γκρι, περα του οτι δεν μου αρεσει σαν χρωμα, δεν θα το επαιρνα ποτε, γιατι απλο αλουμινιο παρολο που ειναι πολυ ομορφο, ειναι πααααρα πολυ ευπαθες και θα γρατσουνιστει πολυ ευκολα. Αν ειναι να το παρω να του βαλω και θηκη, τοτε κλαφτα.

 

Με την συγκυρια, μιας και βγηκε το samsung galaxy s3, του αλλαζεις μπαταρια οποτε θες, ειναι πολυ καλυτερη συσκευη, παρα το γεγονος οτι δεν ειχα ποτε samsung, ειπα να την δοκιμασω, ετσι την εχω ηδη προπαραγγειλει.

 

Δεν είναι και τόσο ευπαθες. Έχω δει τεστ αντοχής του και δύσκολα χαράσεται. Το χρώμα στις γρατζουνιες δεν βγαίνει.. Όσο για το s3 δυστυχώς είναι χαμηλότερης ποιότητας σαν κατασκευή και προσωπικά το απορρίπτω λόγω μεγέθους (όπως και το One X άλλωστε)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 10 μερες απο Cityshop σε metallic grey χρωμα.

Η συσκευη ειναι απλα super!

Αψογη λειτουργια σε ολα και κανενα θεμα με ξεφλουδισματα.

Φοβερη αισθηση αφης στο χερι, solid κατασκευη, υπεροχη οθονη με παρα πολυ καλη ανταποκριση στην αφη!

Γενικα τα αξιζει τα φραγκα του η συγκεκριμενη συσκευη.

Και αν ποτε τ' αλλαζα παλι HTC θα παιρνα!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 10 μερες απο Cityshop σε metallic grey χρωμα.

Η συσκευη ειναι απλα super!

Αψογη λειτουργια σε ολα και κανενα θεμα με ξεφλουδισματα.

Φοβερη αισθηση αφης στο χερι, solid κατασκευη, υπεροχη οθονη με παρα πολυ καλη ανταποκριση στην αφη!

Γενικα τα αξιζει τα φραγκα του η συγκεκριμενη συσκευη.

Και αν ποτε τ' αλλαζα παλι HTC θα παιρνα!

 

Φαντάζομαι βέβαια όχι μαύρο με μεθόδο που φτιάχνονται τα αστροδιαστημοπλοια της HTC...:p

Σε ζηλεύω που έχεις το ασημί:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο ευπαθες. Έχω δει τεστ αντοχής του και δύσκολα χαράσεται. Το χρώμα στις γρατζουνιες δεν βγαίνει.. Όσο για το s3 δυστυχώς είναι χαμηλότερης ποιότητας σαν κατασκευή και προσωπικά το απορρίπτω λόγω μεγέθους (όπως και το One X άλλωστε)

 

ετσι ελεγα και εγω μολις επιασα το one X. Μετα απο χρηση του one S ομως ειδα οτι ισως μου πεφτει μικρο, ειδικα στα sms οταν πληκτρολογω με τα 2 χερια και δεν το γυριζω στο πλαι, που παρα ειναι πλατυ καθε κινητο. Ειδα το one X που ειναι παρομοιο σε μεγεθος με το SGS3 και δεν ειχα κανενα προβλημα. Θα δειξει. Εξαλλου ολα ειναι θεμα χρησης, και αμα εχεις μεγαλα χερια ολα μικρα σου φαινονται!

 

Οσο για την ποιοητα κατασκευης, το SGS3 ειναι ακριβως το ιδιο υλικο με το One X απλα το δευτερο ειναι ματ και το πρωτο γυαλιστερο. οποτε δεν με απασχολει. Και μονο το οτι μπορεις να αλλαξεις το πισω καπακι αμα γρατσουνιστει και να ειναι σαν καινουριο αρκει!

 

Τωρα για την αλουμινενια γκρι εκδοση του one S, δεν θα σταθω ουτε σε συκγριτικα ουτε σε λεγομενα αλλων. Ειχα το htc desire z με το αλουμινενιο καπακι μπαταριας. Επεσε 1 φορα κατω απο χαμηλη αποσταση και εκανε 10 εκατοστα slide. Το καπακι ηταν γεματο γρατσουνιες, και για πεταμα. Το αλουμινιο σαν μεταλλο ειναι πολυ μαλακο. Τo anodise που κανουν δεν ειναι για να αποκτησει σκληροτητα,αλλα γινεται για τη σκουρια και μονο. Ειναι μεθοδος που την κανουν σε αλουμινενια μερη αυτοκινητων εδω και παρα πολλα χρονια. Ετσι το μονο που μενει πανω απο το αλουμινιο ειναι το γκρι χρωμα του. Προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι αρκετα ευπαθες και αμα το κινητο αρχιζει μεσα σε λιγους μηνες χρησης να μοιαζει σαν να ειναι κειμηλιο, προσωπικα δεν μου αρεσει. Ειδικα τα κινητα που ειναι φτιαγμενα για να τα ευχαριστιεσαι, απο τετοια μεταλλα, θελουν πολυ φροντιδα. Μια φορα θα σου συμβει και μετα αστα να πανε. Το ιδιο συνεβαινε και με τα παλια πανακριβα Νokia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...