Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ήμουν από τους πρώτους που πήραν το κινητό, καθώς το πήρα με preorder από τα expansys, id est, τιμή στον Θεό. Hey τουλάχιστον εξασφάλισα S4 επεξεργαστή…

 

Αρχικά ενθουσιασμένος, έλεγα είναι πολύ smooth, δεν πρόκειται να το φλασάρω ποτέ. Λίγο όμως το γεγονός ότι άρχισε να βαραίνει τρώγοντας κολλήματα πολύ περίεργα, λίγο το μικρόβιο του φλασαρίσματος, και λίγο η απογοήτευση που official OTA λάβαμε μόνο μέχρι την 4.1.1, τερματίζοντας το support μέσα στο ίδιο έτος παρουσίασης και κυκλοφορίας, δεν άντεξα και τελικά το ξεκλείδωσα! Πλέον με hboot 2.16 (δεν υπάρχει επιστροφή για κανένα λόγο) και cm based 5.1.1 roms.

 

Με τις custom roms βέβαια έρχεται και το ανάλογο κόστος… ελλιπέστατο bug testing και resolving, τουλάχιστον σε σχέση με το official. Καταλαβαίνω πλέον γιατί είναι τόσο δύσκολο οι κατασκευαστές να βγάλουν update. Αλλά και πάλι, σε μια ακριβή συσκευή το αναμένεις.

 

Στα 3,5 χρόνια κατοχής το ξεζούμισα. Ναι έκανα την απόσβεσή μου. Από hardware ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα, όπως helicoptering issue, μόνο η μπαταρία έφτασε στα όρια της και την άλλαξα. Πλέον όμως με ART και 1GB ram δεν τραβάει. Ούτε μπορώ να επιστρέψω σε JB. Καιρός να μπει σε ένα συρτάρι σαν backup συσκευή και να προχωρήσω παρακάτω.

 

Έχω πάρα πολλά παράπονα από την HTC, που τους τα έχω εκφράσει γραπτώς, και αν έκαναν ίσως τον κόπο να διορθώσουν έστω τα μισά, η HTC θα παρέμενε η αγαπημένη μου μάρκα. Αλλά προς το παρών, not gonna happen. Ήμουν htcάκιας από τις εποχές του TyTN, αλλά έφτασε ο κόμπος στο χτένι, δε μπορώ να κάνω πλέον τα στραβά μάτια.

 

LG G4 η επόμενη επιλογή μου, μετά από πολύ μελέτη και έρευνα. Ελπίζω να με δικαιώσει. Και ξέρετε τι? «Είναι τόσο smooth, που δε θα το φλασάρω ποτέ!»

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λευτέρη join the club..Από τους πιο φανατικούς υποστηρικτές της htc και πλέον κυκλοφορώ με G4.

Κατάντησε γελοίο το θέμα των αναβαθμίσεων σε συσκευές ναυαρχίδες και πίστεψέ έχουν περάσει όλες

οι ναυαρχίδες της από τα χέρια από το ανεπανάληπτο HD2 μέχρι το M8 που ήταν και το τελευταίο.

Δεν γίνεται να μου αφήνεις το M8 1 χρόνο με τραγική μπαταρία με το άθλιο το 5.0.1 που ξέρεις

ότι έχει θέμα κι ενώ όλοι οι υπόλοιποι έχουν δώσει την 5.1.x στις ναυαρχίδες τους..

Προσωπικά δεν ξέρω πότε θα ξαναπάρω htc συσκευή αλλά αν συνεχίσει έτσι καλύτερα να το κλείσει το

μαγαζί ή να πουληθεί σε κανένα άλλο. Πραγματικά με έχει κουράσει το θέμα htc και αναβαθμίσεις,

όπως επίσης αρχίζει να με κουράζει και το ίδιο το android που σε κάθε νέα έκδοση φτιάχνουν ένα πράγμα

και χαλάνε δέκα εκεί στην google...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το one S της γυναίκας μου κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις και έχει καταντήσει πολύ κουραστικό.

Σκέφτεται να πάει σε LG και συγκεκριμένα στο G4 (ίσως περιμένουμε λίγο να πέσει η τιμή κι' άλλο λόγω G5).

 

Το θέμα με τις επανεκκινήσεις φτιάχνεται εύκολα και ανέξοδα;

Επίσης σε περίπτωση που θέλουμε να πουλήσουμε το one S πόσο λέτε να πιάνει και που αξίζει να το πουλήσεις (sorry αλλά δεν έχω κάνει ξανά τέτοια διαδικασία);

Link to comment
Share on other sites

Το one S της γυναίκας μου κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις και έχει καταντήσει πολύ κουραστικό.

Σκέφτεται να πάει σε LG και συγκεκριμένα στο G4 (ίσως περιμένουμε λίγο να πέσει η τιμή κι' άλλο λόγω G5).

 

Το θέμα με τις επανεκκινήσεις φτιάχνεται εύκολα και ανέξοδα;

Επίσης σε περίπτωση που θέλουμε να πουλήσουμε το one S πόσο λέτε να πιάνει και που αξίζει να το πουλήσεις (sorry αλλά δεν έχω κάνει ξανά τέτοια διαδικασία);

 

To LG g4 είναι σίγουρα πολύ καλή επιλογή. Για τις επανεκκινήσεις δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. (Προσοχή αυτό σβήνει όλα τα data από το κινητό και το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση, οπότε φροντίστε να αποθηκεύσετε ό,τι δεν θέλετε να χάσετε). Για τη διαδικασία δες εδώ: http://www.htc.com/gr/support/htc-one-s/howto/153946.html

Αν αυτό δεν πιάσει πιστεύω δεν αξίζει τον κόπο να το πας για service. Αν πουληθεί δεν νομίζω να πιάσει πάνω από 70-80 €.

Edited by Denant
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις το WiFi και πιστεύω πως θα σταματήσει τις επανεκινήσεις. Ας βολευτεί με δεδομένα 3G.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε 2 φορές επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά ξανά τα ίδια. Δεν έχει νόημα να έχει μόνο 3g ακόμα και αν αυτό λύνει το πρόβλημα. Κάποια άλλη πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδιά μήπως έχει κανείς κάποιο docking station για το κινητό να μας πει εντυπώσεις;

αν και αρκετά παλιό πλέον το κινητό είναι φοβερό και θα ήθελα ένα docking station....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έγινε 2 φορές επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά ξανά τα ίδια. Δεν έχει νόημα να έχει μόνο 3g ακόμα και αν αυτό λύνει το πρόβλημα. Κάποια άλλη πρόταση;

 

ειχα το ίδιο πρόβλημα και μετα απο 3 επαναφορες το έλυσα κλείνοντας το wifi...1 βδομαδα μετα δεν εχει ξανακλεισει...(μολις ανοιξα το wifi ομωσ αρχισαμε) αλλα δεν γινεται να ειμαι συνεχεια με 3g... Μήπως βρηκες καμια αλλη λυση???? δε μπορω να καταλαβω γιατι φταιει το wifi.....:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...