Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ειμαι πλεον κάτοχος του htc one s με s3 στα 1700mhz απλα αυτο που θα θελα να ρωτήσω εινα αυτα τα 2 πραγματάκια :

πως βάζω ελληνικό μενού και μπως μπορω να απενεργωποιησω τις ενημερώσεις γιατι δεν θελω να βαλω την έκδοση 4.1 JB καθώς διαβάζω σε πολλα forum οτι υπαρχουν προβλήματα .

ευχαριστώ

 

μια χαρα ειναι η jb. πες μας για τι προβληματα ακουσες να σε βοηθησουμε...

 

 

μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές όμως σωστά, και να τις ενημερώνω ? το μονο που 8ελω ειναι απλα να παραμηνω στην 4.0 μέχρι να λυθούν τα προβλήματα που υπάρχουν στην 4.1 .

 

δεν προβλεπεται να λυθουν τα προβληματα της jb, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν. οποτε βαλε την jb να ευχαριστηθεις το κινητο.

 

εφαρμογες ενημερωνεις κατευθειαν απο το play store.

Edited by relentlessgeo
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στον dolphin τσέκαρε τι σου έχει στην επιλογή more-->settings-->web content-->flash player

Επίσης στο manage apps κοίταξε αν έχεις εγκατεστημένο το flash player 11.1. Αν όχι, δες εδώ

 

Φιλε Λευτέρη ο dolphin δεν υποστηρίζει flash player στην 4.1(μου βγάζει μήνυμα).Ο flash player ειναι εγκατεστήμενος κανονικά!!!

 

μια χαρα ειναι η jb. πες μας για τι προβληματα ακουσες να σε βοηθησουμε...

 

 

 

δεν προβλεπεται να λυθουν τα προβληματα της jb, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν. οποτε βαλε την jb να ευχαριστηθεις το κινητο.

 

εφαρμογες ενημερωνεις κατευθειαν απο το play store.

1.Δεν λειτουργεί σωστά η γρήγορη εκκινηση!!

2.Καταναλώνει λίγο περισσότερο μπαταρία απο οτι με την 4.0.Τώρα αυτό μπορεί να οφείλεται στο οτι πολλές εφαρμογές δεν είναι ενημερωμένες για την 4.1 και ενδεχομένως δημιουργούνται καποια προβλήματα απο εκει. Γενικά πάντως όπως είπα και παραπάνω η 4.1 δεν πρόσθεσε κάτι νέο όσον αφορά τη χρήση του κινητού (εκτός ίσως οτι εγινε πιο smooth) αντθέτως θα έλεγα.

3.Στο ραδιοφωνο όταν είναι σβηστη η οθόνη (κατάσταση αναμονής) δε δουλευουν τα πλήκτρα volume+,-.!!!! Να πω κι άλλα;;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ σε όλα (εκτός από το ραδιόφωνο που δεν χρησιμοποιώ και δεν ξέρω)

Το έχουμε γράψει αρκετοί από τη στιγμή της αναβάθμισης κ μετά οτί έχουμε δει αρκετά μεγάλη διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας (προς το καλό). Το πιο σημαντικό από όλα πιστεύω είναι αυτό. Τα υπόλοιπα πάνω κάτω είναι ίδια. Μιλάω για unbranded και S3

 

1.Δεν λειτουργεί σωστά η γρήγορη εκκινηση!!

2.Καταναλώνει λίγο περισσότερο μπαταρία απο οτι με την 4.0.Τώρα αυτό μπορεί να οφείλεται στο οτι πολλές εφαρμογές δεν είναι ενημερωμένες για την 4.1 και ενδεχομένως δημιουργούνται καποια προβλήματα απο εκει. Γενικά πάντως όπως είπα και παραπάνω η 4.1 δεν πρόσθεσε κάτι νέο όσον αφορά τη χρήση του κινητού (εκτός ίσως οτι εγινε πιο smooth) αντθέτως θα έλεγα.

3.Στο ραδιοφωνο όταν είναι σβηστη η οθόνη (κατάσταση αναμονής) δε δουλευουν τα πλήκτρα volume+,-.!!!! Να πω κι άλλα;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω εντοπίσει μετά την αναβάθμιση είναι στον ήχο, όταν ακούω μουσική και μιλήσω στο τηλέφωνο ο ήχος, όταν συνεχίσει η μουσική δεν είναι ο ίδιος.. Θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει.. πολύ σπαστικό..
Link to comment
Share on other sites

1.Δεν λειτουργεί σωστά η γρήγορη εκκινηση!!

2.Καταναλώνει λίγο περισσότερο μπαταρία απο οτι με την 4.0.Τώρα αυτό μπορεί να οφείλεται στο οτι πολλές εφαρμογές δεν είναι ενημερωμένες για την 4.1 και ενδεχομένως δημιουργούνται καποια προβλήματα απο εκει. Γενικά πάντως όπως είπα και παραπάνω η 4.1 δεν πρόσθεσε κάτι νέο όσον αφορά τη χρήση του κινητού (εκτός ίσως οτι εγινε πιο smooth) αντθέτως θα έλεγα.

3.Στο ραδιοφωνο όταν είναι σβηστη η οθόνη (κατάσταση αναμονής) δε δουλευουν τα πλήκτρα volume+,-.!!!! Να πω κι άλλα;;

 

1. τι εννοεις γρηγορη εκκινηση?

2. δεν ισχυει. εμφανης βελτιωση εκτος αν χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη που τρωει πολλη μπαταρια ή δεν ειναι optimized. αυτο δεν ειναι προβλημα της jb ομως.

3. δεν ισχυει. το χρησιμοποιω συνεχεια και αυξομειωνω την ενταση με κλειστη οθονη.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το κινητό με το s3 επεξεργαστή και παρατηρώ οτι μετα την αναβάθμιση σε 4.1.1 ενώ είναι ενεργοποιημένη "λειτουργιά τρεπης" οταν μου στέλνουν μηνυμα ή με περνούν τηλ δεν κάνει δόνηση! Είναι κάποιο πρόβλημα ή πρέπει να κάνω εγώ κάποια ρύθμιση;

Επίσης παρατηρώ οτι η μπαταριά σε εμενα κρατάει περισσότερο μετά την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Λευτέρη ο dolphin δεν υποστηρίζει flash player στην 4.1(μου βγάζει μήνυμα).Ο flash player ειναι εγκατεστήμενος κανονικά!!!

Περίεργο, μόλις το τσέκαρα και παίζει κανονικά, σε ποιο site σου δημιουργεί θέμα? Εγώ το τσεκάρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο zougla.gr στην κάμερα κυκλοφορίας live cam1 δεν έχω εικόνα

 

Μια χαρά μου παίζει... τσέκαρες τη ρύθμιση του dolphin που σου είπα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου παίζει... τσέκαρες τη ρύθμιση του dolphin που σου είπα?

 

Και εγώ πήγα να τσεκάρω τη ρύθμιση αλλά λέει ότι ο dolphin δεν υποστηρίζει πλέον τον Adobe και να γυρίσουμε σε iphone agent για να δούμε html5 σελίδες!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήγα να τσεκάρω τη ρύθμιση αλλά λέει ότι ο dolphin δεν υποστηρίζει πλέον τον Adobe και να γυρίσουμε σε iphone agent για να δούμε html5 σελίδες!

 

Και εμένα το ίδιο μου βγάζει, αλλά οι σελίδες που αναφέραμε παραπάνω μου παίζουν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

1. τι εννοεις γρηγορη εκκινηση?

2. δεν ισχυει. εμφανης βελτιωση εκτος αν χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη που τρωει πολλη μπαταρια ή δεν ειναι optimized. αυτο δεν ειναι προβλημα της jb ομως.

3. δεν ισχυει. το χρησιμοποιω συνεχεια και αυξομειωνω την ενταση με κλειστη οθονη.

 

εννοεί την επιλογή που υπάρχει στην τροφοδοσία τέρμα κάτω. Ανοίγει πολύ γρήγορα το κιν αλλά εγώ δε το συνιστώ..

κάποιες εφαρμογές μπορεί να προκαλέσουν δυσλειτουργία.

Την θεωρώ ανούσια την επιλογή αυτή γτ προσωπικά το κινητό το κάνω μια επανεκκίνηση μια φορά το μήνα , μπορεί και παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλώδιο audio για να συνδέσω το κινητό σε εξωτερικό ηχείο για να ακούω μουσική. Έχω ένα ηχειακι με μια υποδοχή audio line in
Link to comment
Share on other sites

μετα απο την αναβάθμιση σε 4.1.1 , οταν συνδέω το κινητο στο pc δεν μπορώ να δώ το κινητό σαν usb device κ

να επεξεργατώ τα αρχεία οπως στην 4.0.4 αλλά ουτε με βγάζει κ την επιλογη για usb κατι που είχε .πως μπορώ να

το διορθώσω?

επισης πως φεύγει η επιλογή για το προγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας που εχει στην κεντρική οθόνη?

κ πως μπορώ να κρύψω κάποιους φακέλους απο το poweramp που μου εμφανιζει οτι σαβουρα φακελο υπάρχει απλα κ μονο

επειδη εχει μέσα ενα mp3

Edited by tmgiorgio24
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα περιεργο προβλημα με καποια παιχνιδια ,μου βγαζει ενω εχει γινει κανονικα η εγκατασταση και επαιξα μια δυο φορες το μηνυμα οτι χρειαζεται update και ενω ξεκινα η διαδικασια σταματα και μενει στασιμος ο δεικτης και δεν μπορω να παιξω,αυτο συμβαινει με παιχνιδια της gameloft

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι μετά την αναβάθμιση στη διάρκεια μιας κλήσεις δεν μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση?

 

ναι δυστυχως πρεπει να το απομακρυνεις απο το αυτι σου, να "αναψει" παλι η οθονη και τοτε μπορεις να την αυξομειωσεις. Αλλα τοτε δεν ακους καλα τον συνομιλητη :(

Link to comment
Share on other sites

:lol: εγω σας το ειπα μάπα η JB καλύτερα ICS 4.0 και δουλεύει σφαίρα και χωρίς προβλήματα το κινητό :cool:
Link to comment
Share on other sites

:lol: εγω σας το ειπα μάπα η JB καλύτερα ICS 4.0 και δουλεύει σφαίρα και χωρίς προβλήματα το κινητό :cool:

 

Εμένα πάντως δουλεύει άψογα και σίγουρα καλύτερα από ics

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει άψογα και σίγουρα καλύτερα από ics

 

Προφανώς και δουλεύει καλύτερα με JB.. Θέλω να πιστεύω ότι ο φίλος δεν το εννοούσε αυτό που είπε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

(το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν πήρα απάντηση...)

Edited by skriker21
Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως πρεπει να το απομακρυνεις απο το αυτι σου, να "αναψει" παλι η οθονη και τοτε μπορεις να την αυξομειωσεις. Αλλα τοτε δεν ακους καλα τον συνομιλητη :(

 

Σε εμένα μια χαρά δουλεύει. Μόνο σε κλήση μέσω Skype χρειάζεται να κάνω αυτό που λες

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

(το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν πήρα απάντηση...)

 

Φαντάζομαι έχεις ανοικτό το gps

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

(το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν πήρα απάντηση...)

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ.... παλιά με έβρισκε με την μια χωρίς χρήση GPS εννοείται !

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

(το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν πήρα απάντηση...)

 

Το έχω γράψει τουλάχιστον 3 φορές. Πηγαίνετε ρυθμίσεις --> τοποθεσία και επιλέξτε το τελευταιο που λέει επανεγκατάσταση. Με αυτό τον τρόπο κάνετε επανεγκατάσταση της υπηρεσίας εντοπισμού και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα σας, εμένα ήταν κολλημένο σε μια τοποθεσία αμέσως μετά δούλεψε και δουλεύει μια χαρά. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...