Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευτυχώς ρε παιδιά γιατί όταν το χα ποστάρει πριν απο καμιά βδομάδα νόμιζα ότι είμαι μόνο εγώ :( λοιπόν πολλά mail στο support της htc στην Αγγλία με κάποια εν ονόματι suzi δεν έδωσαν αποτέλεσμα, και στο τέλος μου είπε να πάω arvato να μου το ξαναφλασάρουν. την πάτησα κ το πήγα κ μου το κατσαβίδιασαν τσάμπα, ενώ τους είχα πει ότι δεν είναι θέμα hardware γιατί το power button είναι οκ :mad: όταν ρώτησα το γιατί μου είπαν ότι ήθελαν να δουν αν έχει υγρασία:blink::blink:anyway μετά από ψάξιμο αν αποεπιλέξεις την επιλογή γρήγορης εκκίνησης στο μενού τροφοδοσίας λύνεται το ζήτημα, ανάβει με την πρώτη αλλά αργεί να φορτώσει. βάλτε κανα ticket και σεις μήπως γίνουμε πολλοί κ το κοιτάξουν κ βγάλουν κανα patch και σωθούμε, μέχρι τότε υπομονή. btw όταν ρώτησα την τύπισσα αν μπορώ να στείλω το τηλ. εξωτερικό να το δουν γιατί δεν εμπιστεύομαι αυτούς εδώ μου απάντησε "βεβαίως η εγγύηση ισχύει σε όποια χώρα θέλετε, μου λέτε κ το κανονίζω":worry: αλλά το ρώτησα κατόπιν εορτής...

Και γτ να έχεις ενεργοποιημένη την γρήγορη εκκίνηση. Θέλω να πω τόσο σημαντικός είναι ο χρόνος που κερδίζεις?(5" νομίζω). Χώρια που σου λέει ότι κάποιες εφαρμογές μπορεί να μη λειτουργούν σωστά(το έλεγε σε ics τώρα βλέπω δε το γράφει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

 

Το κινητό (S3 επεξεργαστή) πήρε αναβάθμιση στην 4.1.1 πριν 2 βδομάδες περίπου.

 

Ερώτηση

 

Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο μέσα στο μενού? Όταν λέω μενού εννοώ το πλέγμα που βρίσκεται στο κέντρο κάτω και που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο μέσα στο μενού? Όταν λέω μενού εννοώ το πλέγμα που βρίσκεται στο κέντρο κάτω και που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές.

 

Drag and drop μια εφαρμογή πάνω σε μια ήδη υπάρχουσα :)

 

EDIT: Διαβάζοντας τον kollatos κατάλαβα ότι δεν είχα διαβάσει καλά νωρίτερα, άρα άκυρο :)

Edited by vangelisk1983
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Το κινητό (S3 επεξεργαστή) πήρε αναβάθμιση στην 4.1.1 πριν 2 βδομάδες περίπου.

 

Ερώτηση

 

Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο μέσα στο μενού? Όταν λέω μενού εννοώ το πλέγμα που βρίσκεται στο κέντρο κάτω και που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές.

 

Απλό, δεν μπορείς..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Το κινητό (S3 επεξεργαστή) πήρε αναβάθμιση στην 4.1.1 πριν 2 βδομάδες περίπου.

 

Ερώτηση

 

Πώς μπορώ να δημιουργήσω φάκελο μέσα στο μενού? Όταν λέω μενού εννοώ το πλέγμα που βρίσκεται στο κέντρο κάτω και που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές.

 

Άλλος launcher

Link to comment
Share on other sites

Drag and drop μια εφαρμογή πάνω σε μια ήδη υπάρχουσα :)

 

EDIT: Διαβάζοντας τον kollatos κατάλαβα ότι δεν είχα διαβάσει καλά νωρίτερα, άρα άκυρο :)

 

Αυτό γίνεται στην αρχική οθόνη μόνο. Εγώ ρωτάω για δημιουργία φακέλου μέσα στο μενού των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως.

Έκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου μια - δυο φορές και στην αρχή την άλλαζε αυτόματα, αλλά μετά από την δεύτερη μέρα πάλι σταθερή η τοποθεσία...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την αναβάθμιση, δεν μου εντοπίζει σωστά (στο ρολόι καιρού της HTC) την τοποθεσία που βρίσκομαι ενώ πριν άλλαζε την τοποθεσία αμέσως.

Έκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου μια - δυο φορές και στην αρχή την άλλαζε αυτόματα, αλλά μετά από την δεύτερη μέρα πάλι σταθερή η τοποθεσία...έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;

Εγω παρατηρω ότι με την αναβάθμιση η μπαταρία κραταει λιγότερο (οχι σημαντική διαφορά αλλά είναι φανερή).Επίσης στον browser που χρησιμοποιώ (Dolphin) δεν εχει flash player στην 4.1.Μάλλον η αναβαθμιση εκανε τα πράγματα χερότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος αντιμετωπίσει το πρόβλημα να κλείνει η σύνδεση δεδομένων (με το Wi-Fi) ύστερα από 15 λεπτά, ακόμα και όταν δεν είναι ενεργοποιημένο το πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας (όπως γράφει στη σελίδα 204 του manual).

Γνωρίζω πως καταναλώνει μπαταρία, αλλά θέλω να το έχω ανοικτό για να δέχομαι κλήσεις στο Viber, πράγμα που δεν γίνεται όταν αποσυνδέεται από το Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος αντιμετωπίσει το πρόβλημα να κλείνει η σύνδεση δεδομένων (με το Wi-Fi) ύστερα από 15 λεπτά, ακόμα και όταν δεν είναι ενεργοποιημένο το πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας (όπως γράφει στη σελίδα 204 του manual).

Γνωρίζω πως καταναλώνει μπαταρία, αλλά θέλω να το έχω ανοικτό για να δέχομαι κλήσεις στο Viber, πράγμα που δεν γίνεται όταν αποσυνδέεται από το Wi-Fi.

 

Μήπως αυτό γίνεται μόνο το βράδυ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρω ότι με την αναβάθμιση η μπαταρία κραταει λιγότερο (οχι σημαντική διαφορά αλλά είναι φανερή).Επίσης στον browser που χρησιμοποιώ (Dolphin) δεν εχει flash player στην 4.1.Μάλλον η αναβαθμιση εκανε τα πράγματα χερότερα!!!

 

Εμένα μια χαρά φαίνεται η μπαταρία!!!Κατέβασε τον opera που υποστηρίζει φουλ flash ....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος αντιμετωπίσει το πρόβλημα να κλείνει η σύνδεση δεδομένων (με το Wi-Fi) ύστερα από 15 λεπτά, ακόμα και όταν δεν είναι ενεργοποιημένο το πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας (όπως γράφει στη σελίδα 204 του manual).

Γνωρίζω πως καταναλώνει μπαταρία, αλλά θέλω να το έχω ανοικτό για να δέχομαι κλήσεις στο Viber, πράγμα που δεν γίνεται όταν αποσυνδέεται από το Wi-Fi.

 

Πήγαινε στις σύνθετες ρυθμίσεις του wifi και στο "Διατήρηση ενεργοποίησης Wi-Fi κατά την αναμονή" διάλεξε "Πάντα". Αν είναι ήδη επιλεγμένο τότε η αποσύνδεση όπως σωστά είπε ο φίλος kollatos γίνεται μόνο μετά τις 0:00 το βράδυ μέχρι το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τη διαφορά έχει το one s με το one s c2, που βλέπω στο Skroutz?

 

Το C2 έχει τον παλιότερο επεξεργαστή και αργεί αρκετά να πάρει τα updates..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι πλεον κάτοχος του htc one s με s3 στα 1700mhz απλα αυτο που θα θελα να ρωτήσω εινα αυτα τα 2 πραγματάκια :

πως βάζω ελληνικό μενού και μπως μπορω να απενεργωποιησω τις ενημερώσεις γιατι δεν θελω να βαλω την έκδοση 4.1 JB καθώς διαβάζω σε πολλα forum οτι υπαρχουν προβλήματα .

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τη διαφορά έχει το one s με το one s c2, που βλέπω στο Skroutz?

 

Πρόσεξε όμως ότι τα περισσότερα που είναι one s είναι στην πραγματικότητα τα c2 δηλ με τον s3 επεξεργαστή. Μόνο branded υπάρχουν με τον s4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι πλεον κάτοχος του htc one s με s3 στα 1700mhz απλα αυτο που θα θελα να ρωτήσω εινα αυτα τα 2 πραγματάκια :

πως βάζω ελληνικό μενού και μπως μπορω να απενεργωποιησω τις ενημερώσεις γιατι δεν θελω να βαλω την έκδοση 4.1 JB καθώς διαβάζω σε πολλα forum οτι υπαρχουν προβλήματα .

ευχαριστώ

 

Κατέβασε το morelocale από play store. Μια χαρά είναι η jb

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πηρα ενα htc one s με τον s4 και ενω ο πωλητης ελεγε οτι ειναι αριστη η κατασταση του και εδωσα 250 ευρω μου ρθε με μια εκδορα στα πλαγια σαν να ξεβαψε στο σημειο ,υπαρχει τροπος να αλλαξει το σωμα ή να ψαξω για σιλικονατη θηκη

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε όμως ότι τα περισσότερα που είναι one s είναι στην πραγματικότητα τα c2 δηλ με τον s3 επεξεργαστή. Μόνο branded υπάρχουν με τον s4

 

μην λές μόνο branded, το δικό μου είναι με τον s4 και δεν είναι branded (εκτός αν εννοείς ότι τώρα πλέον τα μόνα που κυκλοφορούν είναι branded ενώ παλαιότερα υπήρχαν και μη-branded)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρω ότι με την αναβάθμιση η μπαταρία κραταει λιγότερο (οχι σημαντική διαφορά αλλά είναι φανερή).Επίσης στον browser που χρησιμοποιώ (Dolphin) δεν εχει flash player στην 4.1.Μάλλον η αναβαθμιση εκανε τα πράγματα χερότερα!!!

 

Στον dolphin τσέκαρε τι σου έχει στην επιλογή more-->settings-->web content-->flash player

Επίσης στο manage apps κοίταξε αν έχεις εγκατεστημένο το flash player 11.1. Αν όχι, δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

εγω διαβάζω οτι ολο προβλήματα υπαρχουν οσοι εχουν την JB υπαρχει τρόπος να παραμηνω στην ICS 4.0? πως σταματάω τις ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

εγω διαβάζω οτι ολο προβλήματα υπαρχουν οσοι εχουν την JB υπαρχει τρόπος να παραμηνω στην ICS 4.0? πως σταματάω τις ενημερώσεις

 

Settings --> About --> Software updates --> ξετσεκάρεις το Scheduled check

Link to comment
Share on other sites

Settings --> About --> Software updates --> ξετσεκάρεις το Scheduled check

 

μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές όμως σωστά, και να τις ενημερώνω ? το μονο που 8ελω ειναι απλα να παραμηνω στην 4.0 μέχρι να λυθούν τα προβλήματα που υπάρχουν στην 4.1 .

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιες νέες εκδόσεις του android θα πάρει το HTC One S; Εγώ άκουσα για την έκδοση 4.2.2 κάπου εδώ στο forum νομίζω το διάβασα επίσης ήθελα να ρωτήσω αν παίζει να πάρει και την έκδοση android 5;
Link to comment
Share on other sites

μην λές μόνο branded, το δικό μου είναι με τον s4 και δεν είναι branded (εκτός αν εννοείς ότι τώρα πλέον τα μόνα που κυκλοφορούν είναι branded ενώ παλαιότερα υπήρχαν και μη-branded)

 

Ναι για τώρα εννοώ ότι δεν υπάρχουν S4 unbranded. Και το δικό μου έτσι είναι .(αγορά Οκτώβρη από τα τελευταία που βρήκα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...