Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι διαφορες δεν ειναι τοσο σημαντικες νομιζω, περα απο ελαφρως καλυτερη μπαταρια και καλυτερο σχεδιασμο σε καποια widgets και κυριως στο gallery, που πλεον οι φωτο κατηγοριοποιουνται αυτοματα ανα ημερα κι ετσι βρισκεις πιο γρηγορα μια παλια φωτογραφια.

 

στα αρνητικα οτι πλεον για να περασεις τραγουδι (και γενικα αρχειο ηχου) χρειαζεσαι sync manager.

στο Usb connection πλεον το αναγνωριζει μονο ως camera κι οχι σαν storage device.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αδιά να ρωτήσω κάτι;Είμαι εδώ και 10 μέρες κάτοχος του One s.Παρατηρώ στην οθόνη μια κιτρινιλα.Όταν την κοιτάξω ελαφρώς από πλάγια φεύγει αυτή η κιτρινιλα και βλέπω κανονικό λευκό.Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;Μήπως είναι ιδιαιτερότητα της amoled οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

ορισμένες φορές έχω βλέπω ότι η ένταση κουδουνίσματος έχει πέσει στο μισό χωρίς να το πειράξω εγώ. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό; μήπως είναι κάποια επιλογή ή κάτι άλλο (ίσως κάποιο πρόγραμμα) που το δημιουργεί αυτό;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ορισμένες φορές έχω βλέπω ότι η ένταση κουδουνίσματος έχει πέσει στο μισό χωρίς να το πειράξω εγώ. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό; μήπως είναι κάποια επιλογή ή κάτι άλλο (ίσως κάποιο πρόγραμμα) που το δημιουργεί αυτό;

 

Και σε μένα.

Συνήθως όταν από αθόρυβο το βάζω κανονικό . Από το stock widget.

Δε ξέρω γιατί

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα.

Συνήθως όταν από αθόρυβο το βάζω κανονικό . Από το stock widget.

Δε ξέρω γιατί

υπάρχει και σε άλλους το πρόβλημα αυτό;

δοκιμάστε το και πείτε μας για να δούμε αν φταίει αυτό και να ψάξουμε για λύση.... :)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχετε λάβει 4.1 αδέλφια με S3; Να ελπίζουμε ποτέ για 4.2;;;

 

καλησπέρα! και εγώ την 4.0.4 εχω ακομη με S3. Καθε μερα κανω έλεγχο για ενημερώσεις και μπαίνω στο forum μήπως έχουμε καμιά εξέλιξη!

Επίσης παρατησω οτι οταν το σβήνω μετα απο λιγο αφου εχει σβήσει αναβοσβήνει μια κίτρινη λωρίδα στην οθόνη δεν μου το έκανε παλια

λέτε να φταίει η θήκη σιλικόνης ή η ζελατίνα;

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει εκδρομη του ΣΚ και μολις ελαβα αλλη μια επιβεβαιωση οτι η καμερα του κινητου τα σπαει. :)

περιμενω φωτο απο ενα φιλο που εχει το iphone για να τις δημοσιευσω και εδω, παντως On screen στα κινητα του ONE εδειχναν πολυ ανωτερες.

επισης, μια διορθωση σε σχεση με κατι που ειχα γραψει παραπανω, με την JB σε USB connection μπορεις τελικα να μεταφερεις αρχεια μουσικης χωρις το sync manager.

Edited by tomcat13
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα.

Συνήθως όταν από αθόρυβο το βάζω κανονικό . Από το stock widget.

Δε ξέρω γιατί

 

η αληθεια ειναι οτι το πλαινο πληκτρο εντασης ειναι αρκετα ευαισθητο, μηπως το πατας χωρις να το προσεξεις?

εμενα που εχω slip case μου συμβαινει συχνα.

Link to comment
Share on other sites

......

επισης, μια διορθωση σε σχεση με κατι που ειχα γραψει παραπανω, με την JB σε USB connection μπορεις τελικα να μεταφερεις αρχεια μουσικης χωρις το sync manager.

 

Δλδ πως γινεται αυτο ? το PC βλεπει το κινητο σαν εξωτερικο σκληρο, οπως τωρα με την 4.0.4 ?

Link to comment
Share on other sites

με την JB σε USB connection μπορεις τελικα να μεταφερεις αρχεια μουσικης χωρις το sync manager.

 

το κάνει σε όλους αυτό; γιατί εμένα με mac δεν το βλέπω σαν αποθηκευτικό χώρο

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για ενα λογο που δεν γνωριζω τα location services δεν δουλευουν στο one s που μολις αγορασα για παραδειγμα εντοπισμος τοποθεσιας σε χαρτη ή για τον καιρο δεν δουλευει μπορω να κανω κατι ? (δεν εχω βαλει την sim ακομα γιατι δεν την εχω μετατρεψει σε micro sim παιζει ρολο αυτο ?) ευχαριστω :)
Not a fanboy. Just a minimal fan.
Link to comment
Share on other sites

το κάνει σε όλους αυτό; γιατί εμένα με mac δεν το βλέπω σαν αποθηκευτικό χώρο

 

Και γώ macbook έχω και το αναγνωρίζει κανονικά σαν να είναι φλασάκι(αν εννοείς αυτό)

Επιλέγεις την αντίστοιχη ρύθμιση από το κινητό κατα την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να δημιουργησουμε φακέλους όχι στην επιφάνεια εργασίας αλλά στις εφαρφογες (app drower) ;

Υ.Γ. τι είναι το S OFF?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

To s-off ειναι αυτο που θα σας βοηθησει να κανετε unbrand τα κινητα σας ωστε να βαλετε καποιο generic cid και να περνετε τα updates πιο γρηγορα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την Παρασκευή το βράδυ αυτήν την σελίδα στο ηλεκτρονικό κατάστημα eshop.gr. Σύμφωνα με την περιγραφή πωλείται το z520 μοντέλο, η τιμή ήταν 369€ και η κατάσταση: "Άμεσα διαθέσιμο".

Παράλληλα υπήρχε και υπάρχει ακόμα και αυτή η σελίδα, όπου σύμφωνα με την περιγραφή πωλείται το z560 μοντέλο στην τιμή των 399€. Παραγγέλνω λοιπόν αμέσως την συσκευή της πρώτης σελίδας, όπως τις παρουσίασα παραπάνω, η κατάσταση του προϊόντος γίνεται αμέσως: "Εξαντλημένο" και σήμερα πάω όλο χαρά στο eshop point της περιοχής μου να παραλάβω το htc one s με τον s4 unbranded και με εγγύηση eshop. Πριν αγοράσω την συσκευή ζητάω να δω το μοντέλο στο πίσω μέρος του κουτιού και ΝΑΙ (!) έλεγε Z560! :mad::p:lol:

Φυσικά και δεν το αγόρασα παιδιά, απλά το αναφέρω για να έχετε το νου σας γιατί απ' ότι φαίνεται οι τυπάδες είναι ΑΣΧΕΤΟΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ορισμένες φορές έχω βλέπω ότι η ένταση κουδουνίσματος έχει πέσει στο μισό χωρίς να το πειράξω εγώ. Υπάρχει κάποιος λόγος που συμβαίνει αυτό; μήπως είναι κάποια επιλογή ή κάτι άλλο (ίσως κάποιο πρόγραμμα) που το δημιουργεί αυτό;

 

Και σε μένα.

Συνήθως όταν από αθόρυβο το βάζω κανονικό . Από το stock widget.

Δε ξέρω γιατί

 

επειδή μάλλον στο widget που ήταν έτοιμο οφείλεται το παραπάνω πρόβλημα.......υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί widget για εναλλαγή ήχου/δόνησης που να λειτουργεί άψογα στο one S μας;

ρωτάω γιατί στο google play είδα μερικά τέτοια widget άλλα κάποιος έλεγε ότι είχε πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον στο widget που ήταν έτοιμο οφείλεται το παραπάνω πρόβλημα.......υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί widget για εναλλαγή ήχου/δόνησης που να λειτουργεί άψογα στο one S μας;

ρωτάω γιατί στο google play είδα μερικά τέτοια widget άλλα κάποιος έλεγε ότι είχε πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο....

Εγώ για αυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ ένα toggle στη notification bar, και ποτέ δεν αντιμετώπισα το προαναφερθέν πρόβλημα. Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

To s-off ειναι αυτο που θα σας βοηθησει να κανετε unbrand τα κινητα σας ωστε να βαλετε καποιο generic cid και να περνετε τα updates πιο γρηγορα!

 

Αν κάνουμε s off μπορούμε να κάνουμε root χωρίς τη χρησιμοποιηση του HTC dev?

Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς s-off μπορεις πλέον να φλασαρεις τα πάντα.Χωριά του ότι μπορεις να κανεις πάλι τον bootloader να λέει locked

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα οτι μετά το update σε 4.1 στο igo δεν ακούγονται σωστά οι φωνητικές οδηγίες πλοήγησης. Ακούγονται κομμένες. Σε όλες τις γλώσσες. Αντίθετα στο sygic ολά καλά. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις απεκτησα το κινητο εχουμε καμια καλη θηκη να προτεινουμε??

 

Φιλε μου οι πιο ωραιες θηκες για το κινητο κατ'εμε, ειναι της Cruzerlite.Μπορεις να τις δεις στο σαιτ τους η' στο amazon.com.Το μονο κακο που εχουν ειναι οτι ερχονται μονο απο Αμερικη (οποτε και ειναι τσιμπημενα τα μεταφορικα).Παντως ειναι απο τις ελαχιστες θηκες που εχω δει να ομορφαινουν το κινητο.(αν και απο μονο του ειναι κουκλι!!)

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους 4.1.1 στο HOS μου!!!!!! :D Πραγματικα πολυ smooth η πλοηγηση στα μενου,ωραιο το νεο πληκτρολογιο (αν και συνυθως βαζω απο το play store) ,πολυ καλη η αναβαθμιση στην καμερα και γενικα το κινητο πεταει!Να σημειωθει οτι πηγα κατευθειαν απο 4.0.3 σε 4.1.1 οποτε καταλαβαινετε τον ενθουσιασμο μου.Το μονο "κακο" ειναι οτι σε 10 μερες ερχεται το Nexus 4 απο Αγγλια οποτε θα πρεπει να το πουλησω και να το αποχωριστω...(εκτος αν πουλησω το Nexus ;-) )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...