Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το σκεφτόμουν δυο μέρες γιατί είναι πιο δύσκολο από το να πάρεις ένα Samsung και να του περάσεις μέσω Odin μια official χωρίς προετοιμασίες κλπ. αλλά άξιζε τελικά.;)

 

 

Ολες τις εντολες χειροκινητα τις περασες η copy paste?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχασες ομως την εγγυηση με το debrand?

Ποια εγγύηση δηλαδή,της Arvato που θα μου έλεγε πως τα Tmobile.de δεν τα καλύπτει,ήθελα S4 unbranded αλλά δεν έβρισκα,κάποτε τα πούλαγε και το PLAISIO-μονο S3 βρηκα αλλά δεν το ήθελα.

Η αγορά αυτή έγινε συνειδητά από το εξαιρετικό vnp και ήμουν ήδη υποψιασμένος για τις εγγυήσεις κλπ.;)

 

Ολες τις εντολες χειροκινητα τις περασες η copy paste?

Το tricky part είναι μόνο εκεί στον Hex Editor,όντως θέλει προσοχή στο CID(έβαλα το HTC__001 και έτσι μόλις πέρασε η RUU και μπούταρε έκανα έλεγχο και μου έβγαλε την JB 3.16 OTA) τις άλλες εντολές στο cmd επίσης copy paste και όλα πήγαν smooth as butter.:);)

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Η ολη διαδικασια γινετε στο κινητο η μεσα απο το pc?

 

Εννοείται μέσα από το PC,εαν δεν είσαι σίγουρος ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα άστο για να μην έχεις πρόβλημα μετά με bricked κλπ.;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα.Το GPS αργει να βρει (αν βρει) δορυφορους κι ετσι δεν εχω πλοηγηση.Κατεβασα το GPS Test κι εκανα μια δοκιμη στο μπαλκονι του σπιτιου μου και βρηκε 2 δορυφορους με σημα 20-25 (αν αυτο το νουμερο που βγαζει μετραει το σημα). Με το RAZR που ειχα πριν, στο ιδιο σημειο επιανε πολυ πιο δυνατα.Εχω ακομα 4.0.3 ,ειχε η εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα κ 3ερει πως μπορω να το λυσω? (Προφανως οταν λεω οτι δεν εβρισκε δορυφορους εννοω σε εξωτερικους χωρους και στις ρυθμισεις->τοποθεσια τα εχω ολα ενεργοποιημενα) Θα δοκιμασω το gps test σε λιγο και στο δρομο και θα σας ενημερωσω..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μέσα από το PC,εαν δεν είσαι σίγουρος ότι μπορείς να το κάνεις καλύτερα άστο για να μην έχεις πρόβλημα μετά με bricked κλπ.;)

 

Δεν νομιζω να μπορω να αντισταθω στον πειρασμο...

Θα το προσπαθησω και θα δω μηπως φτιαξω εναν αναλυτικο οδηγο ισως και video... Ισως χρειαστω και την βοηθεια σου...

Θελει ψαξιμο ακομα.

 

 

Ασχετο με τα παραπανω αλλα αντμετωπισα ενα αλλο προβλημα με το κινητο. Ο χωρος αποθηκευσης ειναι format msdos αποτελεσμα αυτου ειναι αν μην μπορω να γρψω αρχεια πανω απο 4 giga. Μπορω να τον κανω φορματ se NTFS?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόση διαφορα στα benchmarks?'Εχω την 4.0.4 4s.Στο Antutu v3.0.3 έκανε 10577 και στο quadrant standard 5170 με την διαφορά στην μνήμη 9037 και Ι/Ο 5552.Μάλλον η 4.1 θα κάνει εμφανή διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορω να αντισταθω στον πειρασμο...

Θα το προσπαθησω και θα δω μηπως φτιαξω εναν αναλυτικο οδηγο ισως και video... Ισως χρειαστω και την βοηθεια σου...

Θελει ψαξιμο ακομα.

 

 

Ασχετο με τα παραπανω αλλα αντμετωπισα ενα αλλο προβλημα με το κινητο. Ο χωρος αποθηκευσης ειναι format msdos αποτελεσμα αυτου ειναι αν μην μπορω να γρψω αρχεια πανω απο 4 giga. Μπορω να τον κανω φορματ se NTFS?

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αυτά παρόλο που έχουν αναφερθεί πολλές φορές σε διάφορα topics και άλλων κατασκευαστών,τα αφήνω ως έχουν ούτε θέλω να κάνω μορφοποίηση σε άλλο πρότυπο κλπ. γιατί συμβαίνουν και ατυχήματα......after all είναι κινητό/smartphone και όχι media player για μένα.

Οσον αφορά τις οδηγίες εδώ αναλυτικά-με βοήθησαν πολύ;)(στα γαλλικά όμως αλλά δείχνει βημα βημα την διαδικασία και τις οθόνες cmd )

http://forum.frandroid.com/topic/106020-tuto-debrander-son-htc-one-s-supprimer-la-surcouche-operateur-changer-de-cid/

Link to comment
Share on other sites

Media player οχι αλλα ειναι ενα πολυ καλο usb... Mε μερικους περιορισμους μαλλον...

 

 

Τι εννοει Working Adb?

Edited by math01141
Link to comment
Share on other sites

κάποιες από τις φωτογραφίες των επαφών μου έχουν θολώσει(χάσανε την ανάλυση τους). Είναι ακριβώς οι ίδιες φώτο κ πριν φαινόντουσαν κανονικά.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

κάποιες από τις φωτογραφίες των επαφών μου έχουν θολώσει(χάσανε την ανάλυση τους). Είναι ακριβώς οι ίδιες φώτο κ πριν φαινόντουσαν κανονικά.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι έγινε?

 

Περνά την επαφή σου στο τηλέφωνο από την κάρτα sim.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην οθόνη έχει παρατηρήσει κανένας οτι σε μικρή κλίση τα χρώματα ,και φαίνεται κυρίως σε λευκό φόντο, γίνονται ελαφρώς γαλάζια?Π.χ. στις ρυθμίσεις που είναι λευκό το φόντο,έχοντας το κινητό σε σχετικά πλάγια θέση,όχι υπερβολικά,φαίνεται να μπαίνει το γαλάζιο.Δεν ξέρω εάν είναι απο την οθόνη ή το τζάμι.Απλά ρωτάω μήπως είναι ιδέα μου.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το θέμα της αποσύνδεσης του wifi το παρουσίαζε και σε εμένα.

 

Την προηγούμενη εβδομάδα με την αλλαγή του router στο σπίτι λόγω νέου συμβολαίου το πρόβλημα σταμάτησε!! Το παλιό router που είχα ήταν το Gennet Oxygen και το νέο είναι το ZTE ZXV10 H108L. Και τα δύο είναι της Wind.

 

Πιστεύω πως μπορεί να έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση του router...

Link to comment
Share on other sites

Περνά την επαφή σου στο τηλέφωνο από την κάρτα sim.

 

Τις επαφές μου τις έχω μόνο στο google λογαριασμό και οι φωτογραφιες εμφανίζονται από τα προφίλ τους στο fb λόγω συγχρονισμού.

Δε βοηθάει αυτό που λες..:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι και εγω να αντικαταστησω το galaxy1 με το One s, και συγκεκριμενα απο το expansys . να το προχωρησω σαν παραγγελία ? τη γνωμη σας, ευχαριστω:)

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα.Το GPS αργει να βρει (αν βρει) δορυφορους κι ετσι δεν εχω πλοηγηση.Κατεβασα το GPS Test κι εκανα μια δοκιμη στο μπαλκονι του σπιτιου μου και βρηκε 2 δορυφορους με σημα 20-25 (αν αυτο το νουμερο που βγαζει μετραει το σημα). Με το RAZR που ειχα πριν, στο ιδιο σημειο επιανε πολυ πιο δυνατα.Εχω ακομα 4.0.3 ,ειχε η εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα κ 3ερει πως μπορω να το λυσω? (Προφανως οταν λεω οτι δεν εβρισκε δορυφορους εννοω σε εξωτερικους χωρους και στις ρυθμισεις->τοποθεσια τα εχω ολα ενεργοποιημενα) Θα δοκιμασω το gps test σε λιγο και στο δρομο και θα σας ενημερωσω..

 

Τελικα οταν το δοκιμασα στο δρομο ολα δουλευαν αψογα! Σχετικα με την ερωτηση που εκανε και καποιος φιλος πιο πανω για το αν χρεωνεται η χειροκινητη αναβαθμιση σε 4.1 στην arvato, δεν ξερει κανεις να απαντησει????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σκεφτομαι και εγω να αντικαταστησω το galaxy1 με το One s, και συγκεκριμενα απο το expansys . να το προχωρησω σαν παραγγελία ? τη γνωμη σας, ευχαριστω:)

 

εχεις καποια συγκεκριμενη απορια? για το κινητο? για το καταστημα? :)

 

γιατι προσωπικα, νομιζω οτι το κινητο ειναι απο τις καλυτερες επιλογες στα android και θα σου λεγα να το παρεις. τωρα η επιλογη του καταστηματος ειναι δικη σου αποφαση. το εξπανσυς θεωρειται απο τα ακριβα παντως.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ερώτηση που έκανα στο public πειραια με ενημέρωσαν ότι πλέον το one s εχει καταργηθεί και αναμένεται σε αντικατάσταση του το one sv!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ερώτηση που έκανα στο public πειραια με ενημέρωσαν ότι πλέον το one s εχει καταργηθεί και αναμένεται σε αντικατάσταση του το one sv!!

 

αντικαταστάτης του εξαίρετου one s, το one sv??? :blink:

ουδεμία σχέση έχουν μεταξύ τους...

το ένα ήταν high end και το άλλο είναι mid range στη καλύτερη

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αντικαταστάτης του εξαίρετου one s, το one sv??? :blink:

ουδεμία σχέση έχουν μεταξύ τους...

το ένα ήταν high end και το άλλο είναι mid range στη καλύτερη[/Q

Εχει όμως τον S4 στα 1,2 GHZ, καλύτερη εμπρόσθια κάμερα και παιρνει micro sd up to 32 Gb!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει όμως τον S4 στα 1,2 GHZ, καλύτερη εμπρόσθια κάμερα και παιρνει micro sd up to 32 Gb!!

 

όντως έχει τον s4, δεν το είχα προσέξει...

καλό αυτό, θα μπορούσαν να του είχαν βάλει και το ίδιο καλή κάμερα όπως και μια έξοδο mhl, για την οθόνη πάλι, ούτε κρύο, ούτε ζέστη

επίσης πιο πολύ αναφερόμουν στη premium ποιότητα που έδινε το μέταλλο του one s, στο sv δε συμβαίνει κάτι τέτοιο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως για την ποιοτητα δε το συζητώ.Θύμισε μου το one s έχει αλουμινιο απο πίσω έτσι δεν είναι; (το one sv είναι πλαστικό!!)
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως για την ποιοτητα δε το συζητώ.Θύμισε μου το one s έχει αλουμινιο απο πίσω έτσι δεν είναι; (το one sv είναι πλαστικό!!)

 

ναι αλουμίνιο είναι

και του sv δεν πρέπει να είναι πλαστικό, πρέπει να είναι κάτι σε πολυκαρβονικό όπως του one x

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...