Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρησιμοποιουσα antivirus μεχρι στιγμης οποτε σιγουρα δεν φταιει αυτο για την μπαταρια. Απλα δεν ειχα συνηθισει να φορτιζω το κιν μου καθε μερα η δυο φορες τη μερα. Επισης πριν απο λιγο επαιζα angry birds για ενα δεκαλεπτο και ζεσταθηκε αρκετα και αγχωθηκα.Πως μπορω να τσεκαρω αν ειναι μεγαλη η θερμοτητα; Και οντως ειναι πανεμορφο και μολις το μονταρα... :( ελπιζω να μην χρειαστει να το γυρισω πισω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση μου στη 4.0.4 όταν πατάω συνεχόμενα μια επαφή και εμφανιστεί το μενού, διαλέγω default action --> call mobile αλλά δεν το πιάνει...καμμιά ιδέα για το πώς να τηλεφωνώ σε μια επαφή κατευθείαν εκτός από την προσθήκη στις αγαπημένες επαφές?
Link to comment
Share on other sites

στο ebay αλλα και στο amazon o,τι βλεπω εχει σαν model number κωδικο που αρχιζει απο 99 πχ....

Item model number: 99HSB032-00

Το 99 μπροστα δεν υποδηλωνει μοντελο απο αμερικα?

Αρα δεν υπαρχει εγγυηση ευρωπαικη σωστα?

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

στο ebay αλλα και στο amazon o,τι βλεπω εχει σαν model number κωδικο που αρχιζει απο 99 πχ....

Item model number: 99HSB032-00

Το 99 μπροστα δεν υποδηλωνει μοντελο απο αμερικα?

Αρα δεν υπαρχει εγγυηση ευρωπαικη σωστα?

Όλα με 99 ξεκινάνε.

Σύμφωνα με αυτό: http://www.connect.de/news/htc-one-s-in-zwei-varianten-auf-dem-markt-1291882.html

απο το PartNumber που δίνεις, μπορείς να καταλάβεις μόνο ότι είναι με τον S3 και χρώματος μαύρου.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βλέπω τις τελευταίες μέρες οτι υπάρχει ελλειψη στο συγκεκριμένο μοντέλο σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες (όχι e-shop).Ξέρετε κάτι για το συγκεκριμένο θέμα;Απο το πλαίσιο μου είπαν ότι μπορεί να το σταμάτησαν!!!
Link to comment
Share on other sites

και η vodafone ετσι ειπε πριν απο 2 εβδομαδες, οχι μονο για το one s αλλα και για το x

 

Επειδη υπήρχε το ίδιο πρόβλημα και κοντά στις γιορτές όταν πηρα τηλ την αντιπροσωπεία, μου είπαν ότι ενδεχομένως λόγω των εορτων υπάρχει κάποια ελλειψη και ότι η κατάσταση θα ομαλοποιηθεί μετάτις γιορτες. Δε το βλέπω!!

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω ακουσει οτι η HTC σταματησε την παραγωγη των τηλεφωνων αυτων. τωρα εαν ειναι αληθεια αυτο δεν το ξερω.
Link to comment
Share on other sites

παντως εχω ακουσει οτι η HTC σταματησε την παραγωγη των τηλεφωνων αυτων. τωρα εαν ειναι αληθεια αυτο δεν το ξερω.
Μάλλον θα τους ξαναπάρω τηλέφωνο!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα τους ξαναπάρω τηλέφωνο!!

 

και μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις.....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

παιδια, εχω το One S με S3 περιπου ενα διμηνο και δεν εχω κανενα θεμα, το κινητο ειναι σουπερ.

εχω καποιες ερωτησεις να κανω, εχω android 4.0.3 htc sense 4.0, και δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση για αναβαθμιση. Αυτο σημαινει πως εχω κινητο που δεν ειναι για την Ευρωπη.. κ πως θα αργησω να παρω την 4.1? δεν ειναι περιεργο που δεν εχω παρει καν την 4.0.4? οταν γινει η αναβαθμιση, θα παει αυτοματα κ η htc sense σε 4.1? κ που ακριβως πρεπει να παω για να μου την περασουν χειροκινητα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μου απαντησει κανεις; παλιοτερα καποιος ειχε πει οτι του ανεβασε θερμοκρασια και το γυρισε πισω... Πως θα καταλαβω αν η θερμοκρασια που ανεβαζει ειναι φυσιολογικη; minakipap παρατηρησες να ζεσταινεται το δικο σου οταν παιζεις παιχνιδια; μαλλον τιμωρουμαι επειδη τσιγκουνευτηκα τα 40 ευρω διαφορα με το S4...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το διπλο ποστ δεν μου βγαζει επεξεργασια απο το κινητο. Μολις κατεβασα μια εφαρμογη για να τεσταρω τη θερμοκρασια και ενω φορτιζα το κινητο και ειχα ανοιχτο wifi επαιξα για πεντε λεπτα με το ρολοι angry birds και ανεβασε θερμοκρασια μπαταριας 40. Ας μου πει καποιος αν ειναι φυσιολογικο κι αν δεν ειναι πρεπει να το στειλω πισω; δεν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο; θυμιζω οτι εχω το s3 και το πηρα απο το eshop... Ας απαντησει καποιος please!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

παιδια, εχω το One S με S3 περιπου ενα διμηνο και δεν εχω κανενα θεμα, το κινητο ειναι σουπερ.

εχω καποιες ερωτησεις να κανω, εχω android 4.0.3 htc sense 4.0, και δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση για αναβαθμιση. Αυτο σημαινει πως εχω κινητο που δεν ειναι για την Ευρωπη.. κ πως θα αργησω να παρω την 4.1? δεν ειναι περιεργο που δεν εχω παρει καν την 4.0.4? οταν γινει η αναβαθμιση, θα παει αυτοματα κ η htc sense σε 4.1? κ που ακριβως πρεπει να παω για να μου την περασουν χειροκινητα?

ευχαριστω

την 4.0.4 νομίζω την έχουν πάρει όλοι με S3, η 4,1 χρειάζεται λίγο χρόνο ακόμη. Πήγαινε ρυθμίσεις>πληροφορίες>ένημερώσεις λογισμικού>έλεγχος τώρα.

 

Συγγνωμη για το διπλο ποστ δεν μου βγαζει επεξεργασια απο το κινητο. Μολις κατεβασα μια εφαρμογη για να τεσταρω τη θερμοκρασια και ενω φορτιζα το κινητο και ειχα ανοιχτο wifi επαιξα για πεντε λεπτα με το ρολοι angry birds και ανεβασε θερμοκρασια μπαταριας 40. Ας μου πει καποιος αν ειναι φυσιολογικο κι αν δεν ειναι πρεπει να το στειλω πισω; δεν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο; θυμιζω οτι εχω το s3 και το πηρα απο το eshop... Ας απαντησει καποιος please!

Μέχρι 40 και με φορτιστή είναι λογικό πιστεύω. Από κει και πάνω πρέπει να αρχίσεις να προβληματίζεσαι...

Πάντως εγώ με την jb βλέπω διαφορά 2-3 βαθμούς πιο κάτω

Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.3 έχουμε πάρει μέχρι στιγμής με το S3. Αν πάρω στα κεντρικά άραγε θα μου πουν για τη θερμοκρασία; Γιατί τώρα είναι και χειμώνας. Αν είναι καλοκαίρι ας πούμε με το που μπαίνω WiFi ή παίζω θα χτυπάει 40αρια? Είναι φυσιολογικό; Άντε να δούμε μήπως με το jellybean υπάρξει διαφορά... Αλλά πότε θα έρθει κανείς δεν ξέρει!
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε αυτό στο πληκτρολόγιό που καλείς αριθμούς *#*#3424#*#*

ίσως σε κάποιο από τα διαγνωστικά τεστ να σου δείξει αν υπάρχει πρόβλημα.

 

Εγώ το πήγα στο service επειδή κόλλησε μια φορά,και μου άλλαξαν μόνοι τους μπαταρία,επειδή πράγματι ανέβαζε θερμοκρασία κάποιες φορές,χωρίς καν να το αναφέρω καθώς το θεωρούσα φυσιολογικό.Μάλλον είχε πρόβλημα η μπαταρία,γιατί έχω τον S4 τουλάχιστον σύμφωνα με το κουτί και αφού είναι branded στην t-mobile.

 

Καλά όταν έχεις φορτιστή-wi-fi-παιχνίδια συγγνώμη αλλά είναι μαρτύριο για το κινητό να τα κάνεις όλα αυτά μαζί.Οποιοδήποτε κινητό θα ανέβαζε θερμοκρασία.Και γενικότερα είναι λάθος να χρησιμοποιείς το κινητό τόσο πολύ όταν φορτίζει,δε γίνεται σωστή φόρτιση.

 

Περίεργο που δεν έχουν πάρει οι S3 την 4.0.4.Χειροκίνητα σας την περνάνε στο επίσημο service,πχ στην Αθήνα στην Arvato,Πάτρα που είμαι εγώ στην Αγίου Ανδρέου(ΝΟΚΙΑ Center) κοκ)

Edited by ceidmaster
Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.3 έχουμε πάρει μέχρι στιγμής με το S3. Αν πάρω στα κεντρικά άραγε θα μου πουν για τη θερμοκρασία; Γιατί τώρα είναι και χειμώνας. Αν είναι καλοκαίρι ας πούμε με το που μπαίνω WiFi ή παίζω θα χτυπάει 40αρια? Είναι φυσιολογικό; Άντε να δούμε μήπως με το jellybean υπάρξει διαφορά... Αλλά πότε θα έρθει κανείς δεν ξέρει!
Κ

Κάποιοι τυχςροί έχουμε πάρει και ρην 4.1!!! :)

O κωδικός για self test είναι *#*#3424#*#*

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η σωστη ενότητα εδώ που γραφω, παρακαλώ μετακεινηστε.

 

Θα είμαι σύντομος,

αγόρασα χθες βράδυ από VNP shop ένα HTC ONE S. Το πήρα σπίτι και βλέπω πως είναι της T-Mobile (boot animation, bloatware ktl). Τι δικαιώματα έχω? Πουθενά στο σιτε δεν αναφέρει, ούτε μου είπε ο πωλητής κάτι τέτοιο. Γενικα δεν θα είχα θεμα αλλά π.χ. δεν μπορώ να βάλω την Jelly bean γιατί δεν την έχει βγάλει ακόμα η Tmobile.

 

Παρακαλώ πείτε μου πως να το χειριστώ. Φοβάμαι μην ισχυριστεί πως είναι καλυμένος λόγω του ότι είναι ευρωπαικό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα μου απαντησει κανεις; παλιοτερα καποιος ειχε πει οτι του ανεβασε θερμοκρασια και το γυρισε πισω... Πως θα καταλαβω αν η θερμοκρασια που ανεβαζει ειναι φυσιολογικη; minakipap παρατηρησες να ζεσταινεται το δικο σου οταν παιζεις παιχνιδια; μαλλον τιμωρουμαι επειδη τσιγκουνευτηκα τα 40 ευρω διαφορα με το S4...

 

Olomna εγω ιδιαιτερο θεμα με την θερμοκρασια δεν εχω, απλα φροντιζω να μν πολυπαιζω παιχνιδια οταν φορτιζει!

 

Γινεται να μην κανω την αναβαθμιση σε 4.0.4 κ να παω στη 4.1 οοοοοταν ερθει η ωρα??

Με την 4.0.4 ειδατε καμια σημαντικη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχω βρεί το κινητό σε eshop,branded της tmobile με ελληνικό μενού και όχι branded απο γερμανία χωρίς ελληνικό μενού.Και τα 2 είναι με τον s4 επεξεργαστή. Ποιό απο τα 2 μου προτείνετε να πάρω?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού Vodafone HTC One S όπως το γράφει στο Play Store τις Google σύμφωνα με μια ανάρτηση στο forum του myphone το κινητό έπρεπε να πάρει την ενημέρωση σε Android 4.1.2 Jelly Bean τα Χριστούγεννα αλλά τίποτα μέχρι τώρα κάνω ελέγχους ενημερώσεων αλλά τίποτα ξέρει κανείς τι γίνετε και αν τελικά ενημερωθεί η όχι και πότε γιατί πέρασε πολύς καιρός και ακόμα τίποτα κανένα νέο; :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο αρκετά τηλέφωνα στο eshop-μάγαζο, παρήγγειλα το one s grey με τον s4 της Tmobile.Μου είπαν οτι εκτός απο το logo κατα το boot δεν υπάρχει κάποιο άλλο logo πάνω στην συσκευή.Εγώ πίστευα οτι κάτω απο το ακουστικό έγραφε tmobile,αλλά μου διευκρίνισαν οτι δεν υπάρχει και πως εάν δεν είναι το κινητό όπως μου είπαν μπορώ να έχω επιστροφή χρημάτων.αααα.και με ελληνικό menu χωρίς το morelocale ,φαντάζομαι.Μακάρι να είναι έτσι.Τα υπόλοιπα αύριο με την παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μην κανω την αναβαθμιση σε 4.0.4 κ να παω στη 4.1 οοοοοταν ερθει η ωρα??

Με την 4.0.4 ειδατε καμια σημαντικη διαφορα?

Δεν το γνωρίζω αν γίνεται, υπό την άποψη ότι μπορεί να μη σου βγάζει το notification της JB αν εκκρεμεί άλλη αναβάθμιση, αλλά ακόμα και να γίνεται, δεν καταλαβαίνω το λόγο που θα το ήθελε κάποιος αυτό... Η 4.0.3 είναι η πρώτη version που είχε το One S, που σημαίνει αρκετά bugs που διορθώθηκαν στην 4.0.4. Επομένως άλλοι παρακαλάνε να την πάρουν έστω και αυτή, και συ το σκέφτεσαι? :D

 

Γειά σας. Εχω βρεί το κινητό σε eshop,branded της tmobile με ελληνικό μενού και όχι branded απο γερμανία χωρίς ελληνικό μενού.Και τα 2 είναι με τον s4 επεξεργαστή. Ποιό απο τα 2 μου προτείνετε να πάρω?Ευχαριστώ.

Αν δεν έχουν σημαντική διαφορά στην τιμή, εγώ θα πήγαινα για το δεύτερο. Επίσης, αν είναι συσκευή που προορίζεται για την Ευρώπη, εν δυνάμει έχει Ελληνικό μενού, και ας μην φαίνεται άμεσα...

 

Παίδες ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού Vodafone HTC One S όπως το γράφει στο Play Store τις Google σύμφωνα με μια ανάρτηση στο forum του myphone το κινητό έπρεπε να πάρει την ενημέρωση σε Android 4.1.2 Jelly Bean τα Χριστούγεννα αλλά τίποτα μέχρι τώρα κάνω ελέγχους ενημερώσεων αλλά τίποτα ξέρει κανείς τι γίνετε και αν τελικά ενημερωθεί η όχι και πότε γιατί πέρασε πολύς καιρός και ακόμα τίποτα κανένα νέο; :( :( :(

Αν το κουτί σου γράφει πίσω στο μοντέλο Z560e, λογικό είναι να μην την έχεις πάρει ακόμα. Περιμένεις, μαζί με πολλούς άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο αρκετά τηλέφωνα στο eshop-μάγαζο, παρήγγειλα το one s grey με τον s4 της Tmobile.Μου είπαν οτι εκτός απο το logo κατα το boot δεν υπάρχει κάποιο άλλο logo πάνω στην συσκευή.Εγώ πίστευα οτι κάτω απο το ακουστικό έγραφε tmobile,αλλά μου διευκρίνισαν οτι δεν υπάρχει και πως εάν δεν είναι το κινητό όπως μου είπαν μπορώ να έχω επιστροφή χρημάτων.αααα.και με ελληνικό menu χωρίς το morelocale ,φαντάζομαι.Μακάρι να είναι έτσι.Τα υπόλοιπα αύριο με την παραλαβή.

Δεν ξέρω από που το πήρες αλλά και εγώ πριν λίγες μέρες το πήρα από vnp (S4,TMobile) φυσικά δεν έχει λογότυπο στο κινητό πάνω,το branding είναι ελαφρύ-λίγες εφαρμογές που απενεργοποιούνται που δεν είναι διακριτά της TMobile-δηλαδή bloatware περι τις 5-6 εφαρμογές,ένα bootanimation στην εκκίνηση και τίποτα άλλο.Ελληνικά χωρίς morelocale και 160 χαρακτηρες στα μηνυματα αφού έχει και την ελληνική κωδικοποίηση.

Εχει πάνω την 4.0.4 και σύντομα ελπίζω να έρθει το ΟΤΑ JB....:);)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχω βρεί το κινητό σε eshop,branded της tmobile με ελληνικό μενού και όχι branded απο γερμανία χωρίς ελληνικό μενού.Και τα 2 είναι με τον s4 επεξεργαστή. Ποιό απο τα 2 μου προτείνετε να πάρω?Ευχαριστώ.

 

Εννοείται το 2ο. Το ελληνικό μενού δεν είναι πρόβλημα (morelocale). Πιατεύω ότι και το 1ο έχει το morelocale προεγκατεστημένο. Εφόσον είναι της tmobile δε μπορεί να έχει ελληνικά (νομίζω).

Branded όμως πρόβλημα στο σερβις με μεγάλες καθυστερήσεις.

 

Μήπως να ακυρώσεις την παραγγελία , αν δεν υπάρχει διαφορά στην τιμή φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...