Jump to content

LG Optimus L3 (E400)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν πήρα το κινητό,μέσα στη συσκευασία είχε και μια γραφίδα όπως δείχνει εδώ http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=61990&selectedCategoryId=93 . Αυτή μπαίνει πουθενά στο κινητό ή πρέπει να το κουβαλάω χώρια?

Nokia 6220 classic

LG L3 E400

 

 

The best sound comes from the air!UH-1H

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, θέλω μία βοήθεια. Πήρα πριν μία εβδομάδα το κινητάκι. Πολύ ωραίο, ειδικά τα android. Το έχω βολευτεί αρκετά και το έμαθα και γρήγορα. Έχω ένα θέμα. Στην αρχή όταν με καλούσαν τα εικονίδια που εμφανιζόταν στην οθόνη ήταν δύο κουμπιά, ένα κουμπί πράσινο από αριστερά όπου έπρεπε να το σύρω δεξιά για να απαντήσω και ένα κόκκινο από τα δεξιά όπου έκανα απόρριψη όταν έσυρα προς τα αριστέρα. Ξαφνικά αυτά δεν εμφανίζονται πια και έχω σαν κουμπιά τα κανονικά τα τετράγωνα.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως τα επαναφέρουμε;

 

Ευχαριστώ! :):!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω μία βοήθεια. Πήρα πριν μία εβδομάδα το κινητάκι. Πολύ ωραίο, ειδικά τα android. Το έχω βολευτεί αρκετά και το έμαθα και γρήγορα. Έχω ένα θέμα. Στην αρχή όταν με καλούσαν τα εικονίδια που εμφανιζόταν στην οθόνη ήταν δύο κουμπιά, ένα κουμπί πράσινο από αριστερά όπου έπρεπε να το σύρω δεξιά για να απαντήσω και ένα κόκκινο από τα δεξιά όπου έκανα απόρριψη όταν έσυρα προς τα αριστέρα. Ξαφνικά αυτά δεν εμφανίζονται πια και έχω σαν κουμπιά τα κανονικά τα τετράγωνα.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως τα επαναφέρουμε;

 

Ευχαριστώ! :):!:

 

Χωρις να ειμαι σίγουρη τα κουμπιά που λες εμφανίζονται οταν η οθόνη ειναι αναμενη και η συσκευή ξεκλείδωτη! Δοκίμασε να αφήσεις το κινητό να σβήσει η οθόνη και κάλεσε, λογικά θα εμφανιστεί αυτό που θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

LG Optimus L3

 

http://www.techdigest.tv/lg-optimus-l3.jpg

 

Λειτουργικό σύστημα: Android 2.3 Gingerbread

Επεξεργαστής: 800MHz

Μνήμη RAM: 384MB

3G/ HSPA

Οθόνη: 3.2 ίντσες, LCD, 320×240 pixels

Κάμερα: 3.15 Megapixel, όχι LED flash

Δεύτερη κάμερα: Όχι

Ενσωματωμένη μνήμη: 1GB

Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 32GB)

Wi-Fi n, GPS, Bluetooth 2.1, micro USB, FM Radio

Μπαταρία: 1500 mAh

Διαστάσεις: 102.6×61.6×11.85 χλστ.

Βάρος: 109 γρ.

Έχω κι εγώ το lg e400 και θέλω να μου πείτε αν μπορεί να απενεργοποιηθεί το πλήκτρο αυξομείωσης ήχου(+-) το αριστερό δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχει και η σχεση μου αυτο που του το πηρα ειναι μια χαρα....αλλα και σε εμας μασ εβγαλε οτι εχει λιγο μνημη στην εσωτερικη μνημη (αφου κατεβασαμε καποιες εφραμογες)....δεν γινεται να κανουμε κατι με απλα βηματα ωστε να μετακινησουμε τις εφραρμογες στην καρτα μνημης και να αποθηκευονται εκει αυτοματα οταν κατεβαζουμε κατι???
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχει και η σχεση μου αυτο που του το πηρα ειναι μια χαρα....αλλα και σε εμας μασ εβγαλε οτι εχει λιγο μνημη στην εσωτερικη μνημη (αφου κατεβασαμε καποιες εφραμογες)....δεν γινεται να κανουμε κατι με απλα βηματα ωστε να μετακινησουμε τις εφραρμογες στην καρτα μνημης και να αποθηκευονται εκει αυτοματα οταν κατεβαζουμε κατι???

 

Εδώ υπάρχει όλη η διαδικασία:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614700

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....παει η σχεση μου να στειλει μθνημα και δεν την αφηνει λογω οτι λεει δεν εχει μνημη,,,,τι εννοει????μνημη εχει και εχει σβησει και εφαρμογεσ...βοηθεια σασ παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, θα ήθελα να ρωτήσω τι γινέται με το gps, πόση ώρα θέλει σε ανοικτό χώρο να κλειδώσει δορυφόρους; κρατά τη σύνδεση και μέσα στο αυτοκίνητο ή την χάνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα, θα ήθελα να ρωτήσω τι γινέται με το gps, πόση ώρα θέλει σε ανοικτό χώρο να κλειδώσει δορυφόρους; κρατά τη σύνδεση και μέσα στο αυτοκίνητο ή την χάνει;

 

Θέλει από 1 εως 3 λεπτά για να βρει σήμα και δεν χάνει σήμα ποτέ μέσα στο αμάξι ακόμα και από κάτω από την οροφή δεν το χάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια!! μολις απεκτησα και εγω σημερα το κινητο και εχω μερικες αποριες η αληθεια ειναι...προσπαθησα να βαλω ως ηχο κλησης καποιο διαφορετικο ηχο για καποια επαφη μου αλλα δεν μπορεσα να βρω πως γινεται...ξερει κανεις αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?? και αν ναι πως γινεται?
ελσακι
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα πρόβλημα και θέλω τη βοήθεια σας. Μου έπεπσε το κινητό Lg E400 από τη τσέπη και εμφανησιακά έχει μόνο ένα μικρό γδαρσιματάκι στο πλαι πάνω στο αλουμινένιο πλαίσιο. Η οθόνη είναι άθικτη. Παρόλα αυτά ανάβοντας το κινητό η οθόνη είναι άσπρη, εμφανίζονται κάθετες μαύρες γραμμές και δεν φαίνεται τίποτα. Το πρόβλημα είναι στην οθόνη του κινητού ή σε κάτι άλλο? Η συσκευή είναι σε εγγύηση. Καλύπτεται τέτοια βλάβη από την εγγύηση? Αν το πρόβλημα είναι στην οθόνη και δεν το καλύπτει η εγγύηση, παραγγέλνοντας μια οθόνη από το ebay, ο τύπος της οθόνης είναι ένας για το συγκεκριμένο κινητό ή πρέπει να το παραγγείλω με κάποιο κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα πρόβλημα και θέλω τη βοήθεια σας. Μου έπεπσε το κινητό Lg E400 από τη τσέπη και εμφανησιακά έχει μόνο ένα μικρό γδαρσιματάκι στο πλαι πάνω στο αλουμινένιο πλαίσιο. Η οθόνη είναι άθικτη. Παρόλα αυτά ανάβοντας το κινητό η οθόνη είναι άσπρη, εμφανίζονται κάθετες μαύρες γραμμές και δεν φαίνεται τίποτα. Το πρόβλημα είναι στην οθόνη του κινητού ή σε κάτι άλλο? Η συσκευή είναι σε εγγύηση. Καλύπτεται τέτοια βλάβη από την εγγύηση? Αν το πρόβλημα είναι στην οθόνη και δεν το καλύπτει η εγγύηση, παραγγέλνοντας μια οθόνη από το ebay, ο τύπος της οθόνης είναι ένας για το συγκεκριμένο κινητό ή πρέπει να το παραγγείλω με κάποιο κωδικό?

Δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Πρέπει να αγοράσεις από το eBay και να την αλλάξεις μόνος σου. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη.

Έχω αλλάξει δυο φορές.

Το βράδυ θα ανοίξω το pc μου, θα βρω τον πωλητή που έχω κάνει αγορά, σε 10-15 ημέρες έχεις παραλάβει με πολύ καλή συσκευασία. Κόστος ~14 ευρώ.

Θα σου γράψω και οδηγίες για την αντικατάστασή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Πρέπει να αγοράσεις από το eBay και να την αλλάξεις μόνος σου. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη.

Έχω αλλάξει δυο φορές.

Το βράδυ θα ανοίξω το pc μου, θα βρω τον πωλητή που έχω κάνει αγορά, σε 10-15 ημέρες έχεις παραλάβει με πολύ καλή συσκευασία. Κόστος ~14 ευρώ.

Θα σου γράψω και οδηγίες για την αντικατάστασή.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Περιμένω..

Αγορα σε την απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/180984762552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 θα ερθει σε ενα χαρτινο κουτακι, μεσα θα υπαρχει αλλο ενα χαρτινο κουτακι που μεσα ειναι η οθονη σε προστατευτικο πλαστικο με φουσκαλές !

Παρε το προστατευτικο πλαστικο με της φουσκαλες και βαλε το τηλεφωνο με την οθονη προς τα κατω.

Βγαλε τη μπαταρια.

Ξεβιδωσε της βιδες και το βαλτες σε ''εικονικη'' σειρα για να της βαλεις παλι στην ιδια θεση ;)

Παρε ενα μικρο ισιο κατσαβιδι και ακολουθησε τα παρακατω.

Εικονα:

1-2) Βγαλε το κατω πλαστικο τραβοντας προς τα επανω εκει δειχνω στο 1, δεν θυμαμαι αν εχει καποιο ''κολπο'' στις τρυπες στο 2.

3) Ξεκινα να ξεκουμπωσεις το πλαστικο απο το σημειο κατω απο τα πληκτρα εντασης, μετα βρες ''πατημα'' στο επανω μερος και ξεκουμπωσε σιγα-σιγα. Στο κατω μερος ειναι λιγο δυσκολο, τραβηξε προς τα εσενα(το προσωπο σου) και προς τα επανω.

4) Αποσυνδεσε της δυο καλοδιοταινιες.

5) Εκει εχει ενα ''αγκιστρο'' που κραταει την πλακετα, σπρωξε προς τα δεξια για να την βγαλεις.

Αριστερα απο τα πληκρα εντασης εχει ενα πλαστικο με τρεις επαφες, ανασηκωσε το για να μπορεσεις να βγαλεις την οθονη.

6) Απο το επανω μερος βρες καποιο ''πατημα'', σπρωξε προς τα κατω και προς το προσωπο σου για να αποκοληθει η οθονη, προσεξε μην κανεις ζημια(γρατσουνια) στο digitizer. Η οθονη οπως θα την βγαζεις εχει στο κατω μερος αυτοκολλητη ταινια ;)

 

Μην πιασεις το digitizer απο τη μεσα πλευρα για να μην κανεις δακτυλιες, Βγαλε με προσοχη το protector που εχει η νεα οθονη και τοποθετησε την οθονη ''κουμπονοντας'' πρωτα τα ''αυτακια'' στο επανω μερος και αφησε την να πεσει στη θεση της.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αγορα σε την απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/180984762552?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 θα ερθει σε ενα χαρτινο κουτακι, μεσα θα υπαρχει αλλο ενα χαρτινο κουτακι που μεσα ειναι η οθονη σε προστατευτικο πλαστικο με φουσκαλές !

Παρε το προστατευτικο πλαστικο με της φουσκαλες και βαλε το τηλεφωνο με την οθονη προς τα κατω.

Βγαλε τη μπαταρια.

Ξεβιδωσε της βιδες και το βαλτες σε ''εικονικη'' σειρα για να της βαλεις παλι στην ιδια θεση ;)

Παρε ενα μικρο ισιο κατσαβιδι και ακολουθησε τα παρακατω.

Εικονα:

1-2) Βγαλε το κατω πλαστικο τραβοντας προς τα επανω εκει δειχνω στο 1, δεν θυμαμαι αν εχει καποιο ''κολπο'' στις τρυπες στο 2.

3) Ξεκινα να ξεκουμπωσεις το πλαστικο απο το σημειο κατω απο τα πληκτρα εντασης, μετα βρες ''πατημα'' στο επανω μερος και ξεκουμπωσε σιγα-σιγα. Στο κατω μερος ειναι λιγο δυσκολο, τραβηξε προς τα εσενα(το προσωπο σου) και προς τα επανω.

4) Αποσυνδεσε της δυο καλοδιοταινιες.

5) Εκει εχει ενα ''αγκιστρο'' που κραταει την πλακετα, σπρωξε προς τα δεξια για να την βγαλεις.

Αριστερα απο τα πληκρα εντασης εχει ενα πλαστικο με τρεις επαφες, ανασηκωσε το για να μπορεσεις να βγαλεις την οθονη.

6) Απο το επανω μερος βρες καποιο ''πατημα'', σπρωξε προς τα κατω και προς το προσωπο σου για να αποκοληθει η οθονη, προσεξε μην κανεις ζημια(γρατσουνια) στο digitizer. Η οθονη οπως θα την βγαζεις εχει στο κατω μερος αυτοκολλητη ταινια ;)

 

Μην πιασεις το digitizer απο τη μεσα πλευρα για να μην κανεις δακτυλιες, Βγαλε με προσοχη το protector που εχει η νεα οθονη και τοποθετησε την οθονη ''κουμπονοντας'' πρωτα τα ''αυτακια'' στο επανω μερος και αφησε την να πεσει στη θεση της.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ Karthan7 για την άμεση ανταπόκριση. Εκανα ήδη την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εκανα root το κινητο εκανα την sd των 8gb partition το χωρισα σε 1.5 gb σε ext2 για τις εφαρμογες την εβαλα στο τηλ και μετεφερα τις εφαρμογες με το link2sd η ερωτηση μου ειναι η εξης ενω η καρτα ειναι 8 gb μετα το partition που εκανα ο υπολοιπος αποθηκευτικος χωρος που εμφανιζεται ειναι αυτο που περισευει απο το partition τα υπολοιπα περιπου 6 gb της καρτα που πηγαν και δεν μπορω να τα δω και να τα εκμεταλευτω? την εκανα και partition σε fat32 αλλα ετσι δεν την διαβαζει καθολου μπορει καποιος να μου πει εαν γνωριζει κατι?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση εκανα root το κινητο εκανα την sd των 8gb partition το χωρισα σε 1.5 gb σε ext2 για τις εφαρμογες την εβαλα στο τηλ και μετεφερα τις εφαρμογες με το link2sd η ερωτηση μου ειναι η εξης ενω η καρτα ειναι 8 gb μετα το partition που εκανα ο υπολοιπος αποθηκευτικος χωρος που εμφανιζεται ειναι αυτο που περισευει απο το partition τα υπολοιπα περιπου 6 gb της καρτα που πηγαν και δεν μπορω να τα δω και να τα εκμεταλευτω? την εκανα και partition σε fat32 αλλα ετσι δεν την διαβαζει καθολου μπορει καποιος να μου πει εαν γνωριζει κατι?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ο αδερφός μου αγόρασε το LG OPTIMUS L3 E400 σήμερα και δεν μπορούμε να το συνδέσουμε στο internet. Προσπαθώ να συνδεθώ ακριβώς όπως συνδέομαι με το δικό μου κινητό, αλλά ενώ λέει πως είναι συνδεμένο, λέει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν το διακομιστή" όταν μπαίνω στο playstore, youtube κλπ.

Ενώ το δικό μου συνδέεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να διορθώσω το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τι συνδεση εχει?εχει περασει τις ρυθμισεις apn για internet?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, το σύνδεσα σε ένα ανοιχτό δίκτυο κανονικά, αλλά στο δικό μου, κάνει έλεγχο ταυτότητας και μετά αποσυνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις διαγραφη του δικτυου και επανασυνδεση παλι?

 

Αλλιως μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ να κανεις αναζητηση ασυρματων συσκευων και να το συνδεσεις ετσι εκανα τουλαχιστον εγω οταν αλλαξα ρουτερ και δεν κλειδωνε στο δικτυο μου

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πόσο ελεύθερο χώρο έχει το τηλέφωνο από τη μάνα του για εφαρμογές ?
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L3 (E400)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...