Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να το κάνεις μέσω lg pc suite η κατεβάζοντας από το site της lg το lg update tool.

 

Φίλε μου κατέβασα και το lg pc suite και το lg update tool από τον υπολογιστή ενός φίλου μου γιατί έχει windows λειτουργικό. Στην σουίτα μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση...και στο lg update tool μου δεν μπορώ να πατήσω το κουμπί της αναβάθμισης... πφφ μου λέει έχω την τελευταία έκδοση V10k τι συμβαίνει? θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε JB?

 

Υ.Σ Συγνώμη για το διπλό μήνυμα απλά ήθελα να κάνω παράθεση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια:

Επειδη επαιξα με το κινητο σε ενα καταστημα θελω να ρωτησω το εξης:

Αν η συσκευη δεν εχει καρτα SIM, οπως συμβαινει στα καταστηματα, δεν εμφανιζονται οι συντομευσεις στην lockscreen? Προσπαθησα πολλη ωρα να τις εμφανισω, αλλα τιποτα. Εμφανιζεται μονο το "emergency call" χαμηλα στην lockscreen.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασα και το lg pc suite και το lg update tool από τον υπολογιστή ενός φίλου μου γιατί έχει windows λειτουργικό. Στην σουίτα μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση...και στο lg update tool μου δεν μπορώ να πατήσω το κουμπί της αναβάθμισης... πφφ μου λέει έχω την τελευταία έκδοση V10k τι συμβαίνει? θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε JB?

 

Υ.Σ Συγνώμη για το διπλό μήνυμα απλά ήθελα να κάνω παράθεση

 

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά. Δοκιμασε να κατεβάσεις αν δεν το έκανες τους drivers από το lg update tool μήπως και το προχωρήσει αλλιώς δοκίμασε σε άλλο pc. η κάνε την αναβάθμιση με τον τρόπο που έχει ποστάρει κάπου πιο πάνω ο leolipop.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά. Δοκιμασε να κατεβάσεις αν δεν το έκανες τους drivers από το lg update tool μήπως και το προχωρήσει αλλιώς δοκίμασε σε άλλο pc. η κάνε την αναβάθμιση με τον τρόπο που έχει ποστάρει κάπου πιο πάνω ο leolipop.

 

Αληθώς Ανέστη! Χρόνια πολλά να είμαστε καλά όλοι με υγεία. Λοιπόν θα κατεβάζω από άλλο pc το lg update tool μέσω του site της lg και το pc suite κιόλας και θα δω τι θα γίνει. θα ενημερώσω για τα νέα... απλά πρέπει να έχω κλειστό το κινητό μου?? γενικά πως το κάνουμε? Sτην lg απλά λεει συνδέστε το κινητό και αν είναι θα είναι αναμένο το κουμπι για την αναβάθμιση αυτό μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το έχεις ανοικτό και φορτισμένο σε σύνδεση usb lg suite αν θυμάμαι καλά γιατί εμένα το έχει τώρα σαν lg λογισμικό. Edited by dimmelis
επεξήγηση
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα το έχεις ανοικτό και φορτισμένο σε σύνδεση usb lg suite αν θυμάμαι καλά γιατί εμένα το έχει τώρα σαν lg λογισμικό.

Γεια λοιπόν τα κατέβασα και το lg mobile support και το pc suite κι πάλι μου λεει έχω την τελεφταία έκδοση v10k δηλαδή φοβάμαι και μήπως το χαλάσω και το κινητό δεν ξέρω κιόλας τι να κάνω...έκανα ένα αντίγραφο ασφαλείας στο lg suite για παν ενδεχόμενο και τώρα??

Link to comment
Share on other sites

Γειά, μπήκα να διαβάσω αν έχει βγει κάτι new για την καταπολέμιση των κολλημάτων του κινητού αλλά απ οτι βλέπω όλοι μας περιμένουμε το new update που δεν νομίζω να λύσει τα θέματα που έχει το κινητό.

 

Παρόλαυτά αν δεν καταφέρω να το πουλήσω σε κάποιον άνθρωπο που να θέλει ενα σπαστικό κινητό στην ζωή του, αναμένετε βιντεάκι στο youtube που θα το τσαλαπατάω με το αυτοκίνητο και θα βγάζω κραυγές ηδονής !

 

Χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνω μου λέει φέρνω την νεότερη έκδοση...έκανε αναβάθμιση ένα 20λεπτο και πάλι έχω android 4.0.3...τι να κάνουμε ελληνική έκδοση είναι i don't know... η τελεφταία έκδοση V10K λεει... θα μπορεί να γίνει από το κινητό μέσω wi fi? ΟΤΑ αν δεν κάνω λάθος λέγεται αυτός ο τρόπος... δεν ξέρω ρε παίδες αν μπορείτε να βοηθήσετε λίγο παραπάνω :)...

 

ντιπ καρα ντιπ ανίδεος ρε παιδιά :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηρα απο το πλαισιο 27/4/13 το lg l7. Απο την ημερα που το πηρα και χωρις να εχω εγκατεστημενη καμια εφαρμογη η φωτεινότητα της οθονης αυξωμειωνει συνεχεια μονη της σε βαθμο που γεινετε κουραστικο στα ματια, απο της ρυθμισεις το εχω βαλει στο φουλ 100% και δεν βλεβω να εχει κατι για να σταματαει αυτο.το πηγα στο πλαισιο και απανω που πηγαν να μου το αλλαξουν ο τεχνικος τους μου ειπε οτι ειναι φισιολογικο και οτι όλα με τις καινουργιες οθονες τετοιου τυπου ετσι κανουν και προσπαθουν να προσαρμοστουν στο φως του χώρου. .αργοτερα μου ειπαν οτι ανοιξαν και αλλη συσκευη τετοια και εκανε το ιδιο οποτε ειναι ασκοπο να μου το αλλαξουν.εσεις τι λετε γιαυτην την περιπτωση με τον φωτεινοτητα ειναι λογικο? Δεν έχει πουθενά ρυθμιση στο αυτόματο και τις ρυθμισεις για εξοικονομισης ενεργειας είναι απεναιργοποιημενες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηρα απο το πλαισιο 27/4/13 το lg l7. Απο την ημερα που το πηρα και χωρις να εχω εγκατεστημενη καμια εφαρμογη η φωτεινότητα της οθονης αυξωμειωνει συνεχεια μονη της σε βαθμο που γεινετε κουραστικο στα ματια, απο της ρυθμισεις το εχω βαλει στο φουλ 100% και δεν βλεβω να εχει κατι για να σταματαει αυτο.το πηγα στο πλαισιο και απανω που πηγαν να μου το αλλαξουν ο τεχνικος τους μου ειπε οτι ειναι φισιολογικο και οτι όλα με τις καινουργιες οθονες τετοιου τυπου ετσι κανουν και προσπαθουν να προσαρμοστουν στο φως του χώρου. .αργοτερα μου ειπαν οτι ανοιξαν και αλλη συσκευη τετοια και εκανε το ιδιο οποτε ειναι ασκοπο να μου το αλλαξουν.εσεις τι λετε γιαυτην την περιπτωση με τον φωτεινοτητα ειναι λογικο? Δεν έχει πουθενά ρυθμιση στο αυτόματο και τις ρυθμισεις για εξοικονομισης ενεργειας είναι απεναιργοποιημενες.

 

Απο αυτα που ξερω το κινητο μας δεν εχει αισθητηρα ωστε να ρυθιζει μονο του την οθονη. Αρα δεν πρεπει να ειναι οκ η συσκευή. Αυτο ξερω εγω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνω μου λέει φέρνω την νεότερη έκδοση...έκανε αναβάθμιση ένα 20λεπτο και πάλι έχω android 4.0.3...τι να κάνουμε ελληνική έκδοση είναι i don't know... η τελεφταία έκδοση V10K λεει... θα μπορεί να γίνει από το κινητό μέσω wi fi? ΟΤΑ αν δεν κάνω λάθος λέγεται αυτός ο τρόπος... δεν ξέρω ρε παίδες αν μπορείτε να βοηθήσετε λίγο παραπάνω :)...

 

ντιπ καρα ντιπ ανίδεος ρε παιδιά :p

Η επισημη ειναι οντως η 10Κ (δηλαδη η 4.0.3). κάποιοι απο εμας εχουμε την 20 (δηλαδη 4.1.2) η οποια για καποιο λογο εχει αποσυρθει. Αν την θες θα πρεπει να κανεις τα βήματα που εχει εδώ:

Αλλιως θα περιμενεις μεχρι να βγει ξανά η επίσημη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη ειναι οντως η 10Κ (δηλαδη η 4.0.3). κάποιοι απο εμας εχουμε την 20 (δηλαδη 4.1.2) η οποια για καποιο λογο εχει αποσυρθει. Αν την θες θα πρεπει να κανεις τα βήματα που εχει εδώ:

Αλλιως θα περιμενεις μεχρι να βγει ξανά η επίσημη.

 

αα αποσύρθηκε δηλαδη...θα τσεκάρω τα βήματα...αλλά θα περιμένω μέχρι να βγει η επίσημη. γιατί αποσύρθηκε ? να σαι καλά σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Europe Open LGP700 V20D 2013-05-09

http://www.smartphenom.com/2013/01/l...-beta.html?m=1

Μπορει καποιος να την κανει rooted?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Θα ηθελα μια συμβουλη αν γινεται!Σε λιγες μερες θα βγει η επιδοτηση μου!!!θα με συνιστουσατε να αγορασω το lg optimus l7-p700???το τελευταιο κινητο μου ηταν το samsung gt s5600v και εχω μεινει λιγο πισω...κυριος με ενδιαφερει η οθονη(μεγεθος,χρωματα,αναλυση κλπ)!!!!βγαζει προβληματα???ευχαριστω!! Edited by manosgate4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Θα ηθελα μια συμβουλη αν γινεται!Σε λιγες μερες θα βγει η επιδοτηση μου!!!θα με συνιστουσατε να αγορασω το lg optimus l7-p700???το τελευταιο κινητο μου ηταν το samsung gt s5600v και εχω μεινει λιγο πισω...κυριος με ενδιαφερει η οθονη(μεγεθος,χρωματα,αναλυση κλπ)!!!!βγαζει προβληματα???ευχαριστω!!

Κατα την γνωμη μου θεωρω οτι ειναι μια παρα πολυ "τίμια" προταση, θα στο συνιστουσα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου θεωρω οτι ειναι μια παρα πολυ "τίμια" προταση, θα στο συνιστουσα!

 

Ευχαριστω φιλε!!και κατι ακομα..πιο καλη επιλογη πιστευεις οτι ειναι απο το xperia j???

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου σαφώς πιο σωστή επιλογή από το "J". Το λέω γιατί και στις δικές μου επιλογές ήταν και το "J" και τελικά το απέρριψα.
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου σαφώς πιο σωστή επιλογή από το "J". Το λέω γιατί και στις δικές μου επιλογές ήταν και το "J" και τελικά το απέρριψα.

 

Οκ ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Θα ηθελα μια συμβουλη αν γινεται!Σε λιγες μερες θα βγει η επιδοτηση μου!!!θα με συνιστουσατε να αγορασω το lg optimus l7-p700???το τελευταιο κινητο μου ηταν το samsung gt s5600v και εχω μεινει λιγο πισω...κυριος με ενδιαφερει η οθονη(μεγεθος,χρωματα,αναλυση κλπ)!!!!βγαζει προβληματα???ευχαριστω!!

 

Με ολο το σεβασμο, θα πηγαινα στο φρεσκοτατο LG Optimus L7 II, που εχει καλυτερες δυνατοτητες. (μου αρεσει κιολας και για χαρη του σκεφτομαι να παω στην LG, αν και ευχαρισρτημενος απο την Samsung).

Οι κριτικες που ειχα διαβασει για το πρωτο L7 ηταν οτι ειχε lag, αν και τα παιδια εδω ειναι πιο αρμοδια να απαντησουν. Βεβαια η οθονη, που σε ενδιαφερει πρεπει να ειναι η ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα που είναι τώρα είναι μια πολύ καλή επιλογή, και τα lag φτιάχνονται με αναβάθμιση στην jb :)
Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτα που είναι τώρα είναι μια πολύ καλή επιλογή, και τα lag φτιάχνονται με αναβάθμιση στην jb :)

 

Σωστα. Αλλα εχετε παρει jelly bean? Εννοω επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να δείτε αν αναβαθμίζεται μέσω LG Tool ή μέσω OTA γιατί διάβασα ότι ξεκίνησε η επίσημη μέσω δικτύου και είναι η v20d...
Link to comment
Share on other sites

εχω την 20A rooted και μου λεει οτι δεν εχει αλλη, μαλλον θα παω με το γνωστο "εργαλειο" αξιζει τον κοπο?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...