Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά χτες έβαλα την jb όλα τέλεια .σήμερα πριν λίγο έκανε ένα reboot από μόνο του το έχει κάνει σε κανένα που την έχει περάσει;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα πρόβλημα η μέρα σήμερα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια τι γινεται; Πως τα βλεπετε;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είχα ξαναφέρει...το λέω πάλι. Αν κάνω λάθος ας μέ διορθώσετε. Η συγκεκριμένη Rom δεν ειναι αυτή που προορίζεται για κινητά μέ cid 304 αλλά και αλλά πολλά cid. Το software number για Ελλάδα τελειώνει σε 190. Αυτό το software που τελειώνει σε .27 ειναι για Netherlands. Θα παραθέσω και link σε επόμενο edit μου.

 

Να και το link όπου φαινεται καθαρά ποιο software ειναι για κάθε cid.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2009525

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεσαι.

1.Το .190 ήταν leak το οποίο προοριζόταν για beta testing απο τα elevate members.

2.Tα releases δεν είναι για κάθε χώρα αλλά για κάθε ευρύτερη περιοχή (EMEA,ASIA etc)

3.Το World Wide English Europe ROM είναι Χ.ΧΧ.401.ΧΧ δηλαδή στην περίπτωση μας 3.14.401.27 (έχουν προηγηθεί και τα .24 .22 )

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεσαι.

1.Το .190 ήταν leak το οποίο προοριζόταν για beta testing απο τα elevate members.

2.Tα releases δεν είναι για κάθε χώρα αλλά για κάθε ευρύτερη περιοχή (EMEA,ASIA etc)

3.Το World Wide English Europe ROM είναι Χ.401.ΧΧ δηλαδή στην περίπτωση μας 3.14.401.27 (έχουν προηγηθεί και τα .24 22 )

 

Οκ. Μέ τη διευκρίνηση σου κατάλαβα και γω τώρα τι παίζεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εβαλα και εγω την Jelly bean, ολα κυλισαν ομαλα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την ταχυτητα της. Εχω καποια θεματακια ομως.

 

1) Στο σπιτι μου εχω ενα κεντρικο router και 2 αλλα που λειτουργουν σαν access points. Ενω συνδεεται σε ολα οπως πριν, στο internet μπαινει μονο απο το κεντρικο (τα εχω κανει restart ολα).

 

2) Δεν μπορω να κανω sync τα google contacts, παταω "Touch to sync", εμφανιζεται το συμβολο του sync για μισο δευτερολεπτο και δεν γινεται τιποτα.

 

3) Στην εφαρμογη Clock εχει default τοποθεσια το Helsinki και δεν υπαρχει επιλογη να το σβησω.

 

4) Στο weather app, εκει που ελεγε την περιοχη, τωρα λεει απλα "Current Location"

 

Μετα απο πολυ ψαξιμο τα ελυσα ολα, αυτο με το wifi μου εβγαλε τη πιστη. Δοκιμασα static ip, να αλλαξω encryption και οτι αλλη ρυθμιση υπηρχε στις σελιδες των router. Τελικα, εφτιαξε αλλαζοντας απο στις ρυθμισεις του κεντρικου router τη LAN IP απο 192.168.2.1 σε 192.168.1.1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω ένα παράξενο φαινόμενο από τη κυριακή και μετά.

ειχα συνδεδεμένω το κινητό στο λαπτοπ εμ το usb καλωδιο για να περασω κατι τραγουδια (συνολικα 2GB) και υστερα το χρησιμοποιησα στο αυτοκινητο ως gps με το φορτιστη που εχω για καμια 1.5 ωρα

 

απο τοτε εχω ενα περιεργο προβλημα με τη μπαταρια.

 

με το που ανοιγω την οθονη, η μπαταρια πεφτει γρηγορα. εκεινη την ωρα ειτε θα κοιταζω το tapatalk είτε facebook είτε μπορει να απαντω σε κανα sms/google talk

 

μεσα πχ σε 7 λεπτα το πρωι επεσε απο το 100-93% και πριν λιγο παλι από το 73-67% μεσα σε περιπου παλι 7 λεπτα.

 

αυτοι οι χρονοι ειναι φυσιολογικοι; δεν θυμαμαι πριν το σκ να ειχα τετοια απωλεια. οσο ειναι σε αδρανεια το κινητο δειχνει να πεφτει πολυ ομαλα οπως πριν.

 

υπαρχει περιπτωση να επαθε τιποτα η μπαταρια με το φορτιστη του κινητου; (ο φορτιστης ειναι της samsung που ειχα για το παλιο κινητο s2)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να συνδέσω τον εξωτερικό μου σκληρό δίσκο αλλά δεν μου το αναγνωρίζει!Είναι ntfs, γι'αυτο δεν μου το αναγνωρίζει λέτε ?
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπωσεις απο jelly bean πολυ καλες. Ενα quadrant για τους benchmark fans

http://i50.tinypic.com/35jhw2b.png

 

Και η αποδοση της μπαταριας για το πρωτο 10% με browsing κυριως (χωρις power saving)

http://i45.tinypic.com/20f3vyt.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω ένα παράξενο φαινόμενο από τη κυριακή και μετά.

ειχα συνδεδεμένω το κινητό στο λαπτοπ εμ το usb καλωδιο για να περασω κατι τραγουδια (συνολικα 2GB) και υστερα το χρησιμοποιησα στο αυτοκινητο ως gps με το φορτιστη που εχω για καμια 1.5 ωρα

 

απο τοτε εχω ενα περιεργο προβλημα με τη μπαταρια.

 

με το που ανοιγω την οθονη, η μπαταρια πεφτει γρηγορα. εκεινη την ωρα ειτε θα κοιταζω το tapatalk είτε facebook είτε μπορει να απαντω σε κανα sms/google talk

 

μεσα πχ σε 7 λεπτα το πρωι επεσε απο το 100-93% και πριν λιγο παλι από το 73-67% μεσα σε περιπου παλι 7 λεπτα.

 

αυτοι οι χρονοι ειναι φυσιολογικοι; δεν θυμαμαι πριν το σκ να ειχα τετοια απωλεια. οσο ειναι σε αδρανεια το κινητο δειχνει να πεφτει πολυ ομαλα οπως πριν.

 

υπαρχει περιπτωση να επαθε τιποτα η μπαταρια με το φορτιστη του κινητου; (ο φορτιστης ειναι της samsung που ειχα για το παλιο κινητο s2)

οχι δεν νομιζω να επαθε κατι η μπαταρια.Οταν εισαι στο 100% η μπαταρια κατεβαινει πιο γρηγορα στην αρχη,ειδικα αν μπαινεις στο νετ με data την καταπινει.Επισης αν εχεις το power toggles για να βλεπεις τα ποσοστα,μην στηριζεσαι σε αυτο,δεν παιρνει συνεχεια μετρηση και δεν συμβαδιζει με το πραγματικο ποσοστο της μπαταριας.Μπορει πχ την ωρα που δειχνει 70 το πραγματικο να ειναι 67 (το βλεπεις απο τις ρυθμισεις).Για δοκιμασε κατι,φορτισε το κινητο μεχρι το 65% και βγαλτο απο το φορτιστη.Λογικα πρεπει να δεις την μπαταρια να αδειαζει με αρκετα πιο αργους ρυθμους
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να επαθε κατι η μπαταρια.Οταν εισαι στο 100% η μπαταρια κατεβαινει πιο γρηγορα στην αρχη,ειδικα αν μπαινεις στο νετ με data την καταπινει.Επισης αν εχεις το power toggles για να βλεπεις τα ποσοστα,μην στηριζεσαι σε αυτο,δεν παιρνει συνεχεια μετρηση και δεν συμβαδιζει με το πραγματικο ποσοστο της μπαταριας.Μπορει πχ την ωρα που δειχνει 70 το πραγματικο να ειναι 67 (το βλεπεις απο τις ρυθμισεις).Για δοκιμασε κατι,φορτισε το κινητο μεχρι το 65% και βγαλτο απο το φορτιστη.Λογικα πρεπει να δεις την μπαταρια να αδειαζει με αρκετα πιο αργους ρυθμους

 

μμμ τωρα ειμαι στο 67% οπως δειχνει το app Που υπαρχει στην εκδοση του android για μετρητη της μπαταριας.

εχω την υποψια οτι εν μερη ισχυει και αυτο που λες, οτι δεν δειχνει την πραγματικη κατανα΄λωση της μπαταριας σε πραγματικο χρονο, αλλα παιρνει διακριτες τιμές και τελικα δημιουργει το διαγραμμα.

 

το πρωι ημουν με wifi Και τωρα με 2g εκτος απο κανα 4 λεπτο με 3g που δυστυχως οπως και σε ολα τα κινητα που εχω δοκιμασει το ρημαδι πινει την μπαταρια πολυ γρηγορα

 

βεβαια στο ενδιαμεσο απο το πρωι, που το εβγαλα απο τη μπριζα (εδω και 7 ωρες) εχω 26 λεπτα ομιλιας, 36 λεπτα οθονη συνεχως σε 2g για τα data, και καμια 1-1,5 ωρα ραδιο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση απ οτι εγραψε και η htc hellas θα γινει στα μεσα δεκεμβριου, οποτε εμεις απλα περιμενουμε....

 

Δεν ειναι μονο η Ελλαδα. Το update δεν εχει δωθει ακομα και σε πολλες μεγαλες χωρες. Αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα συνέχεια εδώ για τις κίτρινιλες στην οθόνη και έλεγα πάλι καλά εγώ δεν έχω καμία 5 μήνες περίπου που έχω το τηλέφωνο.εδώ και κάτι μέρες όμως έχει βγάλει μια κιτρινιλα στην οθόνη δίπλα από micro usb και έχω ξενερώσει τελείως.είναι βέβαια πολύ άχνη σχεδόν δεν την βλέπεις αλλά εμένα πάει το μάτι μου συνέχεια.ήθελα να ρωτήσω εγώ που μένω Γιάννενα πως μπορώ να το στείλω για φτιαξιμο?και έχω ξεκλειδώσει και τον bootloader.πόσο καιρό θα κάνει να επισκευαστεί?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα συνέχεια εδώ για τις κίτρινιλες στην οθόνη και έλεγα πάλι καλά εγώ δεν έχω καμία 5 μήνες περίπου που έχω το τηλέφωνο.εδώ και κάτι μέρες όμως έχει βγάλει μια κιτρινιλα στην οθόνη δίπλα από micro usb και έχω ξενερώσει τελείως.είναι βέβαια πολύ άχνη σχεδόν δεν την βλέπεις αλλά εμένα πάει το μάτι μου συνέχεια.ήθελα να ρωτήσω εγώ που μένω Γιάννενα πως μπορώ να το στείλω για φτιαξιμο?και έχω ξεκλειδώσει και τον bootloader.πόσο καιρό θα κάνει να επισκευαστεί?
1-2 σελιδες πιο πισω εγραψα στον Brolly την διαδικασια η οποια ισχυει για ολους ανεξαρτητου τοπου διαμονης (εννοειται βεβαια εντος Ελλαδας).Η διαδικασια διαρκει συνηθως 6-10 μερες εκτος αν χρειαστει κατι που δεν υπαρχει στο στοκ της arvato.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως να τραβάω slow motion video από το κινητό με καλύτερη ανάλυση ή κάτι άλλο που έχετε δοκιμάσει εσείς ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως να τραβάω slow motion video από το κινητό με καλύτερη ανάλυση ή κάτι άλλο που έχετε δοκιμάσει εσείς ?

Από όσο ξέρω δεν μπορείς να τραβήξεις slo-mo video σε μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που σου δίνει.

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας διαφωτίσει :)

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις κανονικη βιντεοκληση μεσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας δεν μπορεις!

μονο μεσω skype η καποιας αλλης third party εφαρμογη

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν μπορείς να τραβήξεις slo-mo video σε μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που σου δίνει.

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας διαφωτίσει :)

 

Πως τραβας slow mation video δε βλεπω καμια επιλογή στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω αριστερά έχει ένα εικονίδιο όπου μπαίνεις στην επιλογή hdr κ όλα τα αλλά αλλά πρώτο από ολλα έχει ένα εικονίδιο που λέει slow motion .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να συνδέσω τον εξωτερικό μου σκληρό δίσκο αλλά δεν μου το αναγνωρίζει!Είναι ntfs, γι'αυτο δεν μου το αναγνωρίζει λέτε ?

 

αν είσαι root βάλε το stickmount για να βλέπεις ntfs.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

αν είσαι root βάλε το stickmount για να βλέπεις ntfs.

Επειδή ήμουν ρουτ αλλά με την αναβάθμιση χάθηκε πως μπορώ να το ξανακάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...