Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ddr2 το + απο που και ποσο αν θελεις να μου πεις.

ευχαριστω

 

Από expansys σχεδόν 650 ευρώ με τα μεταφορικα. Μαύρο χρωμα, έκδοση 64gb. :)

 

 

 

 

Eιχα την εντυπωση οτι ειχες το original hox πριν αλλα καταλαβα πως μαλον οχι.Αυτα που αναφερεις για οθονη,σημα,gps,wifi,browser κλπ,ειναι χαρακτηριστικα,γενικα του hox (τα ιδια περιμεναμε να ειναι και στο plus γιατι δεν αλλαζει κατι),το οποιο χωρις αμφιβολια ειναι εξαιρετικη συσκευη.Αυτο που θελαμε περισσοτερο να δουμε ειναι για την αυτονομια που του δινει η μεγαλυτερη μπαταρια,αλλα συμφωνα με τις παρατηρησεις σου η διαφορα πρεπει να ειναι μικρη.Ειχα αναφερει σε παλιοτερα ποστ μου οτι με τα 240 mha διαφορας που υπαρχουν ουσιαστικα και με την περισσοτερη καταναλωση του υπερχρονισμενου tegra,υπολογιζα την διαφορα αυτονομιας μεταξυ των 2 hox +/- 40 λεπτα (ισως και λιγοτερο).Απ οτι φαινεται καπου εκει θα κυμανθει.Οι συσκευες αυτες,με τις τεραστιες οθονες και τους τερατωδεις επεξεργαστες για να εχουν ικανοποιητικη αυτονομια θα επρεπε να εχουν μπαταριες απο 2600 mha και πανω.Σε ευχαριστουμε για το review σου :)

Η αυτονομία μου φαίνεται τυπική για συσκευή αυτού του μεγέθους και κατηγορίας. Μια μέρα και κάτι. Τόσο μου έβγαζε το razr, τόσο και το GN.

Η αυτονομία δεν προβληματίζει, αλλά δεν ενθουσιάζει κιόλας (όπως λένε συνήθως).

 

Να προσθέσω επίσης ότι η υφή του υλικού είναι διαφορετική από το απλό hox. Είναι απαλό σαν βελούδο. Το φοβαμαι (μάλλον άδικα) για γρατζουνιές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από expansys σχεδόν 650 ευρώ με τα μεταφορικα. Μαύρο χρωμα, έκδοση 64gb. :)

 

 

 

 

 

Η αυτονομία μου φαίνεται τυπική για συσκευή αυτού του μεγέθους και κατηγορίας. Μια μέρα και κάτι. Τόσο μου έβγαζε το razr, τόσο και το GN.

Η αυτονομία δεν προβληματίζει, αλλά δεν ενθουσιάζει κιόλας (όπως λένε συνήθως).

 

.

Για καθημερινη κανονικη χρηση,η αυτονομια ειναι μια χαρα,ουτε εγω αντιμετωπιζω προβλημα με το hox,ΑΛΛΑ αν αρχισειςνα το πιεζεις,να δουλεψει δηλαδη σε ψηλα ορια συμφωνα με τις δυνατοτητες του,τοτε θα σου καταπιει την μπαταρια εν ριπη οφθαλμου και αυτο φυσικα δεν ισχυει μονο για το hox/hox+ αλλα για οποιοδηποτε smartphone απο τα οσα κυκλοφορουν και το να παιξει το ενα με το αλλο στα +/- 30-60 λεπτα δε λεει κατι.Γι αυτο ειπα οτι επρεπε να βγαινουν με μεγαλες μπαταριες (πρεπει να γινουν και λεπτα βλεπεις κι εκει τα χαλαμε :wacko: ) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινη κανονικη χρηση,η αυτονομια ειναι μια χαρα,ουτε εγω αντιμετωπιζω προβλημα με το hox,ΑΛΛΑ αν αρχισειςνα το πιεζεις,να δουλεψει δηλαδη σε ψηλα ορια συμφωνα με τις δυνατοτητες του,τοτε θα σου καταπιει την μπαταρια εν ριπη οφθαλμου και αυτο φυσικα δεν ισχυει μονο για το hox/hox+ αλλα για οποιοδηποτε smartphone απο τα οσα κυκλοφορουν και το να παιξει το ενα με το αλλο στα +/- 30-60 λεπτα δε λεει κατι.Γι αυτο ειπα οτι επρεπε να βγαινουν με μεγαλες μπαταριες (πρεπει να γινουν και λεπτα βλεπεις κι εκει τα χαλαμε :wacko: )

 

Σωστά. Αλλά ήδη οι μπαταρίες είναι τεράστιες. Αν ακούγαμε πριν 3 χρόνια για κινητό με μπαταρία 2100 , θα νομίζαμε ότι κινεί τρένο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αλλά ήδη οι μπαταρίες είναι τεράστιες. Αν ακούγαμε πριν 3 χρόνια για κινητό με μπαταρία 2100 , θα νομίζαμε ότι κινεί τρένο....
Τα δεδομενα στην τεχνολογια συνεχως αλλαζουν.Πριν 3 χρονια αν σου ελεγε καποιος για κινητα με τετραπυρηνους επεξεργαστες και πενταρες οθονες θα του ελεγες οτι εχει αρωστημενη φαντασια :lol: anyway ειμαστε off topic και θα πεσει παντοφλα

 

Kατι αλλο,εχει παρει κανεις καποια βαση φορτισης της προκοπης?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος όσον αφορά που μπορώ να βρω το Χ+, γιατί στο skroutz δεν υπάρχει. :cool:

Εκτός και αν είναι με άλλη ονομασία.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Εχω να προσθεσω και γω για τον stock browser του απλου ΗΟΧ οτι ειναι τεραστιος!!!!!! Εκπληκτικος, smooth, και γρηγορος. Πεταξα ολους τους opera, dolphin και ...αλλα λογια να αγαπιομαστε!!! Δε ξερω αν ΗΟΧ και ΗΟΧ+ εχουν τον ιδιο browser αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.

 

Edit: Μηπως μπερδευτηκαν εκει στην HTC και αντι να δωσουν την αναβαθμιση σε μας...εβγαλαν απλα ενα αναβαθμισμενο κινητο HOX;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μπορεί να με κατατοπίσει κάποιος όσον αφορά που μπορώ να βρω το Χ+, γιατί στο skroutz δεν υπάρχει. :cool:

Εκτός και αν είναι με άλλη ονομασία.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

 

υπάρχει στο Expansys

 

http://www.expansys.com.gr/htc-one-x-64gb-black-237905/

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα ότι αύριο θα έχουμε Εκπλήξεις ΠΟΛΛΕΣ.. θα πάρουμε το update..για να δούμε μακάρι..φορτιστε για καλό και για κακό ΤΗΣ μπαταρίες σας..χεχεχε:p
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα ότι αύριο θα έχουμε Εκπλήξεις ΠΟΛΛΕΣ.. θα πάρουμε το update..για να δούμε μακάρι..φορτιστε για καλό και για κακό ΤΗΣ μπαταρίες σας..χεχεχε:p
Που το διαβασες???

 

edit: ρε συ Νικο,εριξες την χειροβομβιδα και την εκανες?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Που το διαβασες???

 

edit: ρε συ Νικο,εριξες την χειροβομβιδα και την εκανες?

 

Κάτσε ντε..... Το είδα και εκεί που λέει ο φίλος ποιο κάτω..και κάπου άλλου πριν λίγο που σερφάριζα .αλλά δεν βρίσκω την σελίδα .και δεν λεω Παραμύθια..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Θα προσθέσω ένα σχόλιο σχετικά με τις μπαταρίες των ΗΟΧ κ ΗΟΧ+. Η μεν είναι 1800mah η δε 2040mah min. Καταλαμβάνουν τον ίδιο χώρο, η δεύτερη είναι πιο βαριά. Η πρώτη είναι rated@3,6V, η δεύτερη 3,7V. Από όλα αυτά, συμπεραίνω συνολικά:

-Είναι διαφορετικής χημείας λιθίου μπαταρίες.

-Η μέτρηση για 3,6 και 3,7 βόλτ, γίνεται όταν τραβάμε από τη μπαταρία "μισού κύκλου φορτίο" σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, δε γνωρίζω ποιο ακριβώς είναι αυτό. Έτσι, στη πρώτη που είναι 1800Mah, τραβώντας 900ma παίρνουμε τάση 3,6V, σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Με τη δεύτερη, που είναι 2040mah, τραβώντας 1020ma παίρνουμε τάση 3,7V. Αυτή η διαφορά, σημαίνει 2 πράγματα: Η νέα μπαταρία, αντέχει περισσότερο φορτίο και αποδίδει καλύτερα. Έτσι, η διαφορά δε θα είναι μόνο ~13% περισσότερη διάρκεια, αλλά στη πραγματικότητα, θα μας δώσει περίπου 25% παραπάνω ενέργεια.

-Επίσης, η μεγαλύτερη τάση, σημαίνει ότι έχει μικρότερη εσωτερική αντίσταση, που με τη σειρά του αυτό σημαίνει μικρότερη θερμοκρασία, άρα το τηλέφωνο δουλεύει και ζεσταίνεται λιγότερο. Από όσο διάβασα, όντως ζεσταίνεται αρκετά λιγότερο από το HOX, παρά το Overclocking.

-Είναι min 2040mah, είμαι σίγουρος πως σχεδόν όλες θα είναι πάνω από 2100mah.

 

Όλα αυτά απο μια μπαταρία με μόνο 240mah Παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ντε..... Το είδα και εκεί που λέει ο φίλος ποιο κάτω..και κάπου άλλου πριν λίγο που σερφάριζα .αλλά δεν βρίσκω την σελίδα .και δεν λεω Παραμύθια..

 

αντε να δουμε ασπρη μερα...!!

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω πάρει απόφαση.. Δεν πρόκειται να τη δούμε πριν το '13..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να δωσω το iphone για το HOX?ειχα για καποια φαση samsung s2 αλλα με ξενερωνε το gps ου δεν κουμπωνε με τπτ και γενικα το intergration του λειτουργικου.Ειδα ενα hox mε sense και μου φανηκε καλυτερο λογικα με το jelly θα ειναι ακομα καλυτερο (το jelly δεν περιμενετε?).

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

να δωσω το iphone για το HOX?ειχα για καποια φαση samsung s2 αλλα με ξενερωνε το gps ου δεν κουμπωνε με τπτ και γενικα το intergration του λειτουργικου.Ειδα ενα hox mε sense και μου φανηκε καλυτερο λογικα με το jelly θα ειναι ακομα καλυτερο (το jelly δεν περιμενετε?).

 

Γενικά το ΗΟΧ δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το galaxy S2, κατ'επέκταση ούτε και το GPS του.

το sense το ζηλεύουν όλα τα android κινητά (μιλάμε για όσους παίζουν με stok) αλλά και πολλοί iOS χρήστες οι οποίοι εδώ και 5 χρόνια βλέπουν την ίδια αρχική οθόνη χωρίς δυνατότητα παραμετροποίησης, η μόνη μεγάλη αλλαγή ήταν η δημιουργία ΦΑΚΕΛΩΝ για τις εφαρμογές και το διαφήμιζε και ο jobs λες και ανακάλυψαν την Ατλαντίδα. Όπως και τώρα με το panorama mode, που το διαφήμιζαν έτσι ,λες και κανένα άλλο κινητό δεν έχει πανόραμα(εδώ είναι με το samsung wave 2-3 χρόνια πρίν το iphone5).

Όταν λες έχεις iphone και αν αξίζει να το δώσεις για να πάρεις το HOX είναι σαν να λες , εχω ΝΟΚΙΑ , αξίζει να το δώσω για το ΗΟΧ??? Που ξέρουμε αν έχεις το ΝΟΚΙΑ 3310 ή το lumia 920?? εχει διαφορά... θα σου πω λοιπόν αν υποθέσω συμφονα με τις ονομασίες μοντέλων της apple αν έχεις iphone τοτε είναι το πρωτο iphone αρα αξίζει να το δώσεις για το ΗΟΧ. γενικά αξίζει να δώσεις όλα τα iphone για το ΗΟΧ. και το 5αρι αρκεί να είναι το ΗΟΧ+ αυτά. :)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

...

3) Βάζω morelocal2 και έχω ελληνικά παντού εκτός από το location στο widget του καιρού, κάνω επαναφορά εργοστασιακών με sim μέσα ξανακατεβάζω morelocal2, τα ίδια αποτελέσματα....

 

Τελικά το πρόβλημα δεν είχε να κάνει με τα ελληνικά και κατ' επέκταση ούτε με το morelocal2. Η τοποθεσία παρέμενε στα λατινικά μετά και την εγκατάσταση του morelocal2 μόνο και μόνο γιατί δεν γινόταν ενημέρωση της τοποθεσίας!

Έτσι λοιπόν αν κάποιοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα κατά την ενημέρωση του καιρού, δεν τους ενημερώνει δηλαδή την τοποθεσία (είχε αναφερθεί από κάποιον στο παρελθόν) πρέπει να πάνε ρυθμίσεις - τοποθεσία και στην υπηρεσία εντοπισμού να κάνουν επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Iphone4 έχω

Αν και ειμαστε off topic για συγκρισεις κινητων θα σου πω οτι κατα τη γνωμη μου το HOX υπερτερει σε ολα. Μεγαλη απολαυστικη οθονη, πολυ καλο λειτουργικο. Δε θα σου λειπει τιποτα λοιπον δινοντας τοσα χρηματα. Ενω στο iphone4 ξερεις και μονος σου οτι ειναι ενα πανακριβο κινητο αλλα πιο "απλουστευμενο" και του λειπουν στοιχειωδη πραγματα οπως ας πουμε μεταφορα με bluetooth κτλ, κτλ, κτλ που τα εχουν μεχρι και το κινητο ...του πατερα μου. Εξαρταται λοιπον τι ζητας απο ενα κινητο. Οτι και να ζητας στη τελικη η λυση ειναι μια: ΗΟΧ :up::dance::respect:

Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφέρουν πως το update ξεκίνησε σε Βέλγιο, Σουηδία, Τσεχία, Σλοβακία, Ρουμανία, Νορβηγία, Ολανδία, Δανία και άλλες χώρες της Ευρώπης. Ελπίζω να μην αργήσει η δική μας σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφέρουν πως το update ξεκίνησε σε Βέλγιο, Σουηδία, Τσεχία, Σλοβακία, Ρουμανία, Νορβηγία, Ολανδία, Δανία και άλλες χώρες της Ευρώπης. Ελπίζω να μην αργήσει η δική μας σειρά.

Στειλε ντε το link να μη ψαχνουμε...;)

Link to comment
Share on other sites

. και του λειπουν στοιχειωδη πραγματα οπως ας πουμε μεταφορα με bluetooth κτλ, κτλ, κτλ που τα εχουν μεχρι και το κινητο ...του πατερα μου.

 

και ράδιο δεν έχει ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ

εγω στο γήπεδο είμαι με ράδιο περιγραφή του αγώνα, και επίσης μετά την δουλεία που γυρνάω με λεωφορείο ακούω πάλι ραδιάκι.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Στειλε ντε το link να μη ψαχνουμε...;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2028941&page=15

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...