Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε σταθερή ip στο pc, εκτός του range του dhcp, όπως πρότεινε ο φίλος και δοκίμασε να γυρίσεις το wifi του router σε g αν έχεις n.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώσε σταθερή ip στο pc, εκτός του range του dhcp, όπως πρότεινε ο φίλος και δοκίμασε να γυρίσεις το wifi του router σε g αν έχεις n.

 

Δεν έχει σχέση με την ip. Είναι πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας όταν συνδέεται το κινητό. Όταν το κινητό είναι εκτός μια χαρά παίζει το internet.. Μην ψάχνετε άδικα, το έχουν ήδη αναφέρει και στο xda και η htc είναι ενήμερη για το πρόβλημα και ψάχνει λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έχει κάνει ένα άλλο κουλό 4-5 φορές.Στα καλα καθούμενα αποσυνδεεται από το WiFi του σπιτιού κι ενώ το βλέπει κανονικά μαζί με αλλά 15 δικτυα,δεν ξανασυνδεεται με τιποτα.Η μόνη λύση είναι πάντα επανεκινηση του ρουτερ και μετά όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά τα νέα... Ετοιμαστείτε για jelly (διόρθωση http://www.e-go.gr/tech/article.asp?catid=17290&subid=2&pubid=129182974 Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την jb το κινητο θα αποκτησει usb otg ετσι δεν ειναι; Δηλαδη θα μπορεις να μεταφερεις αρχεια απο και προς ενα εξ.σκληρο δισκο η ενα στικακι;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι για το δικο μας εκει :blink:

 

Διόρθωση. http://www.e-go.gr/tech/article.asp?catid=17290&subid=2&pubid=129182974

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την jb το κινητο θα αποκτησει usb otg ετσι δεν ειναι; Δηλαδη θα μπορεις να μεταφερεις αρχεια απο και προς ενα εξ.σκληρο δισκο η ενα στικακι;
Nαι,κανονικα

 

αντε να δουμε :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις επομενες 2 εβδομαδες δηλαδη.

 

Τωρα γιατι εχω την εντυπωση οτι παιζει καποια κοντρα εδω;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στις επομενες 2 εβδομαδες δηλαδη.

 

Τωρα γιατι εχω την εντυπωση οτι παιζει καποια κοντρα εδω;

 

Τι εννοείς ;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να πεσει το μάτι μου στο simple electonics όπου εχει το κινητό στα388€..ξερει κανένας το μαγαζί;από Αγγλία ειναι;ειναι αξιόπιστο;γίνεται να κανω μια παραγγελία με αντικαταβολή;η εγγύηση ισχύει κανονικά;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να πεσει το μάτι μου στο simple electonics όπου εχει το κινητό στα388€..ξερει κανένας το μαγαζί;από Αγγλία ειναι;ειναι αξιόπιστο;γίνεται να κανω μια παραγγελία με αντικαταβολή;η εγγύηση ισχύει κανονικά;
Ψαξτο καλύτερα,γιατί η τιμή αυτή βρωμάει (και πολυ θα'λεγα)
Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να πεσει το μάτι μου στο simple electonics όπου εχει το κινητό στα388€..ξερει κανένας το μαγαζί;από Αγγλία ειναι;ειναι αξιόπιστο;γίνεται να κανω μια παραγγελία με αντικαταβολή;η εγγύηση ισχύει κανονικά;

 

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=18859

 

εδώ άλλα λέει; ή δεν είναι αυτό το site που το είδες;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι τα τηλέφωνα της ΗΤC στην ελλάδα για service?

εχω αυτό το πρόβλημα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28913212&postcount=2130

 

το κινητό είναι αγορασμένο απο το expansys το αγγλικό. με απόδειξη κανονικά...

Έχει service στην Θεσσαλονίκη; ή πρέπει να φύγει Αθήνα?

ή μπορώ να το στείλω στο Expansys?

τι προτείνεται;

 

Βασικά επειδή ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΚΕΥΗ αλλα αντικατάσταση (εχω την προβληματική φουρνια ΗΤ23) ποια είναι η καλύτερη οδός για να επωφεληθώ των δικαιωμάτων μου ταχύτερα; http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28331377&postcount=1875

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και άσχημα ε??Έκανα κάτι λιβιτουριες στην φόρτιση προχθές και βλέπω καλουτσικα αποτελέσματα.Δεν το ελιωσα τόσο στο σκάλισμα,μέτριες καταστάσεις,με 1,5 ώρα κλήσεις,αρκετό WiFi,κάμποσα downloads,μερικά e-mail,κάνα δεκάλεπτο gps κλπ.Εκεί που έβλεπα οτι μου την έριχνε ήταν όταν έμπαινα με tapatalk (πάνω από 20 φορές) μέσω δικτύου από τον δρομο Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να πεσει το μάτι μου στο simple electonics όπου εχει το κινητό στα388€..ξερει κανένας το μαγαζί;από Αγγλία ειναι;ειναι αξιόπιστο;γίνεται να κανω μια παραγγελία με αντικαταβολή;η εγγύηση ισχύει κανονικά;

 

Ψαξτο καλύτερα,γιατί η τιμή αυτή βρωμάει (και πολυ θα'λεγα)

 

Μακριά από το κατάστημα μιας και έχει ασιατικές συσκευές. Οπότε εγγύηση γιοκ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και άσχημα ε??Έκανα κάτι λιβιτουριες στην φόρτιση προχθές και βλέπω καλουτσικα αποτελέσματα.Δεν το ελιωσα τόσο στο σκάλισμα,μέτριες καταστάσεις,με 1,5 ώρα κλήσεις,αρκετό WiFi,κάμποσα downloads,μερικά e-mail,κάνα δεκάλεπτο gps κλπ.Εκεί που έβλεπα οτι μου την έριχνε ήταν όταν έμπαινα με tapatalk (πάνω από 20 φορές) μέσω δικτύου από τον δρομο

 

Lol :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Lol :-P
Aν και δεν φαινεται αριθμος ποσοστου μπαταριας(πρεπει να εισαι αρκετα ψηλα συμφωνα με το εικονιδιο μπαταριας),εισαι σε καλα επιπεδα αν εχεις κανει μετρια χρηση.Με jb φανταζομαι ε? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

οντως παραξενο καταστημα. Εχει ηδη το Htc j ετοιμοπαραδοτο και στα 546.

 

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=20926

 

Μα δεν ειναι το J butterfly. Tο απλο J ειναι... http://www.gsmarena.com/htc_j-4997.php

Link to comment
Share on other sites

Aν και δεν φαινεται αριθμος ποσοστου μπαταριας(πρεπει να εισαι αρκετα ψηλα συμφωνα με το εικονιδιο μπαταριας),εισαι σε καλα επιπεδα αν εχεις κανει μετρια χρηση.Με jb φανταζομαι ε?

 

Όταν τράβηξα την φώτο (πριν κανα μισάωρο δλδ) ήταν στο 60%.. Ναι με JB είμαι.

Γενικά χθες το κινητό καθόταν στο σπίτι με μόνο καμιά ώρα τηλέφωνα και καμιά 15αριά sms..

Το θεωρώ χρήση κάτω του μετρίου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τράβηξα την φώτο (πριν κανα μισάωρο δλδ) ήταν στο 60%.. Ναι με JB είμαι.

Γενικά χθες το κινητό καθόταν στο σπίτι με μόνο καμιά ώρα τηλέφωνα και καμιά 15αριά sms..

Το θεωρώ χρήση κάτω του μετρίου..

Εγω προσπαθησα προχθες να <ξεχειλωσω>(τροπος του λεγειν) την μπαταρια.Παρατηρω οτι προς το τερμα δεν φορτιζει σωστα.Μου πεταει συχνα το πρασινο λαμπακι στα 91% και μεσα σε πολυ λιγα λεπτα παει στο 100%,πραγμα μη φυσιολογικο,μαλον υπαρχει θεμα με τα battery stats και δεν φορτιζει οπως πρεπει.Εκανα κατι περιεργα λοιπον κατα την φορτιση και απ οτι ειδα υπαρχει αισθητη διαφορα,παντα με 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...