Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια με πριν φιλε μου.

Ανοιξα angry birds, μπηκα σε μια πιστα και πατησα pause, βγηκα, ανοιξα web browser με 2 καρτελες, ενα ακομα game, Google Playstore, facebook, google drive, skroutz (εφαρμογη) και οταν πηγα να ξαναμπω στο angry birds το φορτωσε απο την αρχη....

Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω αν μου το εκανε αυτο και το SGS II... :(

 

Δεν το θυμάσαι γιατι είναι μια περίπτωση που σπάνια θα χρησιμοποιήσεις :D

Πληροφοριακά πάντως στο iPad 2, ότι και να κανεις σε εύλογο χρονικό διάστημα, τα θυμωμένα πουλιά είναι εκει και σε περιμένουν.:lol:

Πάντως έχω την εντύπωση ότι και στο Sii συνέβαινε το ίδιο και μαλλον οφείλεται στο πως λειτουργούν τα Apis στα Games.

Το λέω αυτο γιατι κάποιες εφαρμογές δεν κλείνουν με τίποτα ενω αντίθετα άλλες που μάλιστα κρατούν σχετικα λίγη ram δεν μπορούσα να τις κρατήσω ανοικτές. Πχ το Evernote στο Sii το έβρισκα συνεχώς κλειστό ακόμα και μετα απο σύντομο χρονικό διάστημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενδιαφερουσα κινηση :http://www.navimania.gr/blog/?p=635

 

Δεν ειμαστε τωρα να ανοιγουμε κινητα για να βαλουμε μια μεγαλυτερη μπαταρια. Παρε εναν εξωτερικο φορτιστη.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

εκανα και γω την αναβαθμση.

για την ωρα το wifi στο σπιτι μου ειναι ακριβως το ιδιο.

ενα πραγμα προσεξα.σε επαφες που με καλουν και χω εικονα επαφης κανει 1 δευτερο παραπανω να την εμφανισει οταν καλουν

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ και τις 2 αναβαθμίσεις που μου έβγαλε διαθέσιμες,η θερμοκρασία πλέον ανεβαίνει και μέχρι τους 40 βαθμούς κάποιες φορές.

Και λίγα πράγματα για το κινητό αν κι έχουν αναφερθεί ξανά πιστεύω.

Σαν ποιότητα κατασκευής το εργαλείο είναι άλλου,ξεχνάμε ότι γνωρίζαμε από galaxy nexus και CIA.

Εδώ ήμαστε σε άλλη κατηγορία σαφώς υπεράνω από τα υπόλοιπα.

Το μέγεθος του παρόλο που είναι μεγάλο δεν έχει ο χρήστης κανένα θέμα στο να το δουλέψει με το ένα χέρι,το grip είναι φανταστικό.

Η οθόνη τώρα,αρκετά καλή μπορώ να πω,pixels δεν θα δει ο χρήστης.

Σε απεικόνιση χρωμάτων είναι πολύ καλή αν και κάπως άτονη στην πιστότητα χρωμάτων.

Σε σχέση με του one s η οθόνη του x είναι λιγότερο φανταχτερή και λιγότερο καθαρό το λευκό της,με διάφορα μάλιστα,όχι δεν έχει πρόβλημα το x,απλά έτσι είναι.

Στον τομέα του ήχου το κινητό είναι παρα πολύ καλό δυνατό ηχείο και ποιοτικό όπως αρμόζει σε ένα ακριβο super mobile.

Συνδεσιμότητα,Wi-Fi.Bluetooth,just no problem,πολύ θετικό και σε αυτόν τον τομέα.

Nfc δεν έχω δοκιμάσει και δε νομίζω να δοκιμάσω καθώς δεν με ενδιαφέρει,αλλά και δεν συμπαθώ την συγκεκριμένη λειτουργία.

Πλοήγηση στο ίντερνετ?καλή,όχι καλύτερη όμως από του one s.

Η μπαταρία είναι στα πρότυπα του xperia s,φυσιολογική για τις δυνατότητες που έχει το κινητό αυτό,ίσως να σηκώνει και περαιτέρω βελτίωση.

Lags δεν μου χει παρουσιάσει πέρα από μόνο μια φορά κατά την πλοήγηση.

Σε γενικές γραμμές είναι παρά πολύ καλό το τηλέφωνο αν και για μένα τα σκήπτρα του one s προς το παρόν δεν μπορεί και δεν έχει και τα κότσια κανένα κινητό από αυτά που κυκλοφορούν να του τα πάρουν,το one s υπερτερεί έναντι όλων,πολύ απλά.

Η παραπάνω γνώμη είναι ξεκάθαρη,από έναν χρήστη που χει αλλάξει εκατοντάδες συσκευές και δεν εκθειάζει κάτι που κρατάει αν δεν είναι άξιο θαυμασμού και άριστης λειτουργίας και φυσικά,από έναν χρήστη που ουδεμίαν εμπιστοσύνη δεν έχει προς τα διάφορα reviews των διαφόρων sites,αν δε πιάσει ο ίδιος το κινητό στο χέρι του.

προς το παρόν λοιπόν,το one s είναι ο ΗΓΕΤΗΣ για μένα.

Τώρα αν προτείνω το x?ναι,το προτείνω,αν κάποιος θέλει μεγάλη οθόνη,πολύ καλές επιδόσεις,με ένα ερωτηματικό όμως,τότε ας το πάρει,το σίγουρο είναι ότι θα το ευχαριστηθεί.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια με πριν φιλε μου.

Ανοιξα angry birds, μπηκα σε μια πιστα και πατησα pause, βγηκα, ανοιξα web browser με 2 καρτελες, ενα ακομα game, Google Playstore, facebook, google drive, skroutz (εφαρμογη) και οταν πηγα να ξαναμπω στο angry birds το φορτωσε απο την αρχη....

Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω αν μου το εκανε αυτο και το SGS II... :(

 

 

με το τελευταιο Update ειναι οσο χαλια δειχνει εδω η διορθωθηκε?

 

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

με το τελευταιο Update ειναι οσο χαλια δειχνει εδω η διορθωθηκε?

 

 

Αυτο που δείχνει ο τύπος δεν ισχύει. Δεν ξέρω τι έχει κάνει αλλα είναι καθαρα φτιαχτο βίντεο με σκοπό τις εντυπώσεις. Έκανα το εξής άνοιξα το Pulse, άνοιξα τον official browser με 3 tabs. To myphone, το XDA και τις ειδήσεις στο google. Κάθε τόσο άνοιγα ένα άρθρο στο pulse και μετα πήγαινα στον browser όπου άνοιγα κάποιο διαφορετικο thread. Επεστρεφα και δεν γίνονταν reload στο pulse. To έκανα 3 φορές με κάθε site. Παράλληλα είχα ανοικτό και το Flipboard το οποίο είναι βαρύ κι αυτο.

Εκτός αυτού αν δεν κάνω λάθος τα WP έχουν δυνατότητα να κρατούν μόνο 6 εφαρμογές σε multi tasking. Καμία σχέση με android λοιπόν όπου υπάρχει διαφορετικη φιλοσοφία και τρέχουν σε διάφορες φάσεις παρα πολλές εφαρμογές.

Μην το ψάχνεις λοιπόν αν σου αρέσει το τηλέφωνο πάρτο. Διαφορετικά αν είσαι ικανοποιημένος μ αυτο που έχεις, μείνει σ αυτο.

Να ξέρεις ότι το 90% των βίντεο αυτου του είδους δεν είναι αντικειμενικά.

Τελειώνοντας το μήνυμα ξανά επέστρεψα στο pulse και πάλι δεν έκανε reload.

Είμαι με την 1.29.401.07 και όχι με την τελευταία.

Κωνσταντίνε φιλικά πάντα έτσι, πιστεύω να με καταλαβαίνεις αφου είμαστε χρόνια στα ίδια threads.

 

@@ταξιδιωτης22

Τα χρώματα της οθόνης είναι θερμά παραπάνω απ όσο θα έπρεπε.

Το sense χρειάζεται περαιτέρω βελτίωση για να φτάσει στα επίπεδα των άλλων launchers γιατι σέρνει πολλα μαζι του. Είναι μερικα κλικ πίσω σε ταχύτητα η καλύτερα σε αίσθηση γιατι στην πράξη δηλαδη άνοιγμα και χρήση εφαρμογών δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

Είμαι κάμποσες μέρες με apex μ ένα στήσιμο ακριβώς όμοιο με αυτο που είχα στο sense. Απλα τα widgets προέρχονται απο το play. Δεν υπάρχει ίχνος lag και το scrolling είναι ακριβώς όπως στο iPad μου που το έχω δίπλα.

Πιστεύω ότι έχουμε γίνει υπερβολικοί τελευταία. Όσο εντείνεται η οικονομική κρίση ασχολούμαστε περισσότερο ψάχνοντας τρόπους για να ξεχάσουμε :).

Η ουσία είναι μια: έχουμε ένα πανέμορφο smartphone που κάνει υπέροχα την δουλεια του. Το αν είναι λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου πιο γρήγορο η αργο λίγη σημασία έχει. Δεν εννοώ την σύγκριση με το S, γενικα μιλάω.

Σίγουρα θα έλθουν καλύτερες συσκευές απ αυτο, κάποιες είναι στον δρόμο. Αλλα οι διάφορες που θα υπάρχουν δεν έχουν για όλους την ίδια σημασία.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ολοι οσοι λαβατε την τελευταια αναβαθμιση τι cid εχετε; Εγω με htc_001 εχω φτασει στην .07 μονο!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@@ταξιδιωτης22

Τα χρώματα της οθόνης είναι θερμά παραπάνω απ όσο θα έπρεπε.

Το sense χρειάζεται περαιτέρω βελτίωση για να φτάσει στα επίπεδα των άλλων launchers γιατι σέρνει πολλα μαζι του. Είναι μερικα κλικ πίσω σε ταχύτητα η καλύτερα σε αίσθηση γιατι στην πράξη δηλαδη άνοιγμα και χρήση εφαρμογών δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

Είμαι κάμποσες μέρες με apex μ ένα στήσιμο ακριβώς όμοιο με αυτο που είχα στο sense. Απλα τα widgets προέρχονται απο το play. Δεν υπάρχει ίχνος lag και το scrolling είναι ακριβώς όπως στο iPad μου που το έχω δίπλα.

Πιστεύω ότι έχουμε γίνει υπερβολικοί τελευταία. Όσο εντείνεται η οικονομική κρίση ασχολούμαστε περισσότερο ψάχνοντας τρόπους για να ξεχάσουμε :).

Η ουσία είναι μια: έχουμε ένα πανέμορφο smartphone που κάνει υπέροχα την δουλεια του. Το αν είναι λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου πιο γρήγορο η αργο λίγη σημασία έχει. Δεν εννοώ την σύγκριση με το S, γενικα μιλάω.

Σίγουρα θα έλθουν καλύτερες συσκευές απ αυτο, κάποιες είναι στον δρόμο. Αλλα οι διάφορες που θα υπάρχουν δεν έχουν για όλους την ίδια σημασία.

 

Δεν είναι άσχημη η οθόνη,το μόνο σίγουρο,ίσως επειδή έχω και το άλλο με την amoled κι όσο να ναι έχει συνηθίσει το μάτι μου,μου φαίνεται έτσι.

Το κινητό είναι πολύ καλό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δείχνει ο τύπος δεν ισχύει. Δεν ξέρω τι έχει κάνει αλλα είναι καθαρα φτιαχτο βίντεο με σκοπό τις εντυπώσεις. Έκανα το εξής άνοιξα το Pulse, άνοιξα τον official browser με 3 tabs. To myphone, το XDA και τις ειδήσεις στο google. Κάθε τόσο άνοιγα ένα άρθρο στο pulse και μετα πήγαινα στον browser όπου άνοιγα κάποιο διαφορετικο thread. Επεστρεφα και δεν γίνονταν reload στο pulse. To έκανα 3 φορές με κάθε site. Παράλληλα είχα ανοικτό και το Flipboard το οποίο είναι βαρύ κι αυτο.

Εκτός αυτού αν δεν κάνω λάθος τα WP έχουν δυνατότητα να κρατούν μόνο 6 εφαρμογές σε multi tasking. Καμία σχέση με android λοιπόν όπου υπάρχει διαφορετικη φιλοσοφία και τρέχουν σε διάφορες φάσεις παρα πολλές εφαρμογές.

Μην το ψάχνεις λοιπόν αν σου αρέσει το τηλέφωνο πάρτο. Διαφορετικά αν είσαι ικανοποιημένος μ αυτο που έχεις, μείνει σ αυτο.

Να ξέρεις ότι το 90% των βίντεο αυτου του είδους δεν είναι αντικειμενικά.

Τελειώνοντας το μήνυμα ξανά επέστρεψα στο pulse και πάλι δεν έκανε reload.

Είμαι με την 1.29.401.07 και όχι με την τελευταία.

Κωνσταντίνε φιλικά πάντα έτσι, πιστεύω να με καταλαβαίνεις αφου είμαστε χρόνια στα ίδια threads.

 

@@ταξιδιωτης22

Τα χρώματα της οθόνης είναι θερμά παραπάνω απ όσο θα έπρεπε.

Το sense χρειάζεται περαιτέρω βελτίωση για να φτάσει στα επίπεδα των άλλων launchers γιατι σέρνει πολλα μαζι του. Είναι μερικα κλικ πίσω σε ταχύτητα η καλύτερα σε αίσθηση γιατι στην πράξη δηλαδη άνοιγμα και χρήση εφαρμογών δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

Είμαι κάμποσες μέρες με apex μ ένα στήσιμο ακριβώς όμοιο με αυτο που είχα στο sense. Απλα τα widgets προέρχονται απο το play. Δεν υπάρχει ίχνος lag και το scrolling είναι ακριβώς όπως στο iPad μου που το έχω δίπλα.

Πιστεύω ότι έχουμε γίνει υπερβολικοί τελευταία. Όσο εντείνεται η οικονομική κρίση ασχολούμαστε περισσότερο ψάχνοντας τρόπους για να ξεχάσουμε :).

Η ουσία είναι μια: έχουμε ένα πανέμορφο smartphone που κάνει υπέροχα την δουλεια του. Το αν είναι λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου πιο γρήγορο η αργο λίγη σημασία έχει. Δεν εννοώ την σύγκριση με το S, γενικα μιλάω.

Σίγουρα θα έλθουν καλύτερες συσκευές απ αυτο, κάποιες είναι στον δρόμο. Αλλα οι διάφορες που θα υπάρχουν δεν έχουν για όλους την ίδια σημασία.

 

εγώ έχω το lumia 800 υπέρ ευχαριστημένος αλλά έχω αναβάθμιση και χρειάζομαι ένα αππ για την δουλεια μου και το iPhone μου αρέσει αλλά για την δουλεια που το θέλω η οθόνη είναι μικρή..

 

Κάτι ακομα το pulse δεν κάνει reload ο browser κάνει reload

Και τι πρόβλημα είναι του ics η της HTC αυτό το reload όπως του angry birds?

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το lumia 800 υπέρ ευχαριστημένος αλλά έχω αναβάθμιση και χρειάζομαι ένα αππ για την δουλεια μου και το iPhone μου αρέσει αλλά για την δουλεια που το θέλω η οθόνη είναι μικρή..

 

Κάτι ακομα το pulse δεν κάνει reload ο browser κάνει reload

Και τι πρόβλημα είναι του ics η της HTC αυτό το reload όπως του angry birds?

 

Δεν είναι πρόβλημα όπως είπα ξανα, είναι θέμα ρυθμίσεων κάθε εφαρμογής. Στο δικο μου τεστ, το reload στον browser άρχισε όταν άνοιξα περισσότερα threads σε κάθε tab που είχα σε χρήση. Έπειτα είχα σε πλήρη λειτουργία δυο εφαρμογές όπως το Pulse και το Flipboard που απαιτούν τεράστιες ποσότητες ram, συν 3 tab 2 site με αρκετα βαριές σελίδες. Σε φυσιολογικές συνθήκες χρησης δεν δημιουργείται πρόβλημα.

Μοναδικη επιπτωση ειναι αν εχεις αρχισει να γραφεις κατι σ ενα φορουμ, το παρατησεις να πας να δεις καποια αλλα πραγματα και οταν γυρισεις χασεις αυτα που εγραψες λογο reload. Πόσο συχνά όμως μπορει να συμβει, να γράφεις μήνυμα και ταυτόχρονα να διαβάζεις άρθρα στις 2 πιο βαριές εφαρμογές.

Πρέπει να το δούμε υπο το πρισμα της λογικής.

Θα μπορούσαν να το σταματήσουν με αλλαγη ρυθμίσεων. Όμως μην ξεχνάμε ότι ανοίγοντας πολλα tab καταναλώνονται πολλα ΜΒ ram που χρειάζονται σε άλλες εφαρμογές. Αν δεν γίνεται καθάρισμα, στο τέλος θα χάνουμε άλλες σημαντικές εφαρμογές. Άλλωστε το reload είναι κάτι που γίνεται ακαριαία. Αν δεν έχεις γρηγορη σύνδεση απλα δεν θα κανεις τέτοια χρήση με πολλα tabs εκ των πραγμάτων.

 

Για παράδειγμα στο iPad 2 δύσκολα γίνεται reload στον browser με 512ΜΒ ram. Στο iPad 3 όμως λόγο της τεράστιας ανάλυσης χρειάστηκε να πανε στο 1GB για να πετύχουν την ίδια συμπεριφορά. Όμως άλλες εφαρμογές κάνουν όχι απλα reload, αλλα κλείνουν εντελώς. Βλέπουμε δηλαδη, ότι κάθε εφαρμογη έχει διαφορετικη συμπεριφορα.

Κάθε λειτουργικο έχει διαφορετικη υλοποίηση στο multi tasking. Στα android δαπαναται μεγάλη ποσότητα ram σε εφαρμογές που βρίσκονται σε κάποια φάση χωρίς κάνω να τις έχεις ανοίξει. Δηλαδη με το boot της συσκευής μπαίνουν σε μια φάση ετοιμότητας και κρατάνε απο 8-10-15 ΜΒ η κάθε μια και υπάρχει περίπτωση να μην τις ανοίξεις ποτε. Στο iOS δεν γίνεται αυτο εκτός κάποιων βασικών OEM εφαρμογών.

Στα WP παλι που συγκρίνει ο τυπακος στο βίντεο είπαμε ότι τρέχουν μόλις 6 εφαρμογές

 

Δες ένα δικο μου βιντεακι παρόμοιο με αυτο που μας έδωσες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το lumia 800 υπέρ ευχαριστημένος αλλά έχω αναβάθμιση και χρειάζομαι ένα αππ για την δουλεια μου και το iPhone μου αρέσει αλλά για την δουλεια που το θέλω η οθόνη είναι μικρή..

 

Κάτι ακομα το pulse δεν κάνει reload ο browser κάνει reload

Και τι πρόβλημα είναι του ics η της HTC αυτό το reload όπως του angry birds?

 

 

Ρε παιδιά δεν είναι κάποιο πρόβλημα της συσκευής...άνοιξα angry birds,μετά browser με 4-5 tabs,facebook,twitter και όταν ξανά άνοιξα το angrybirds μου το ξεκίνησε από την αρχή σε Desire S και Asus transformer...γενικά έχει φάει απίστευτο πόλεμο η συσκευή!!

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

γενικά έχει φάει γενικά απίστευτο πόλεμο η συσκευή!!

 

Αυτο βλεπω κι εγω και μου προκαλεί απορία.το κινητακι ειναι αψογο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλεπω κι εγω και μου προκαλεί απορία.το κινητακι ειναι αψογο

 

Κακώς:lol:

Είναι απλα τα πράγματα. Την HTC τα τελευταια 2 χρονια την ειχαν ξεχασει οι αντιπαλοι της. Τωρα που κατάφερε να δώσει μια πολυ όμορφη και πρωτότυπη σχεδιαστικα νέα σειρά με αξιόλογο hardware και χωρίς να πάσχει κάπου σε software, κακοφάνηκε σε πολλούς.

Εκτός του ότι όλοι όσοι ασχολούμαστε μ αυτο το hobby κάνουμε σαν μικρά παιδιά, υπάρχουν καποιοι που κερδίζουν χρήματα απο την υποστήριξη συγκεκριμενων εταιρειών. Οπότε σκοπίμως πέφτει θαψιμο για ευνόητους λόγους.

Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο έβαλε και το χεράκι της η HTC με τις προβληματικές συσκευές που διοχέτευσε στην αγορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,βγαλμένο από την πρίζα την ώρα που που δείτε στην παρακάτω φωτογραφία.

Όλες αυτές τις ώρες,συνεχώς ίντερνετ μέσω Wi-Fi,bt συνεχώς ανοιχτό,σε κάποιες στιγμές και το GPS,πολλές εγκαταστάσεις και Απεγκατάσταση εφαρμογών,συνεχώς σκάλισμα με λίγα λόγια μέχρι και την ώρα που τράβηξα το screenshot,όχι και τόσο άσχημα πιστεύω.

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/Screenshot_2012-05-20-06-05-58.png

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι έχω καταλάβει δεν είναι θέμα του κινητού αλλά του modem.

Ποιο modem έχει, είναι παλιό, πενταετίας δηλαδή?

 

πρίν που είχα το HTC EVO3D μου δούλευε κανονικά η ένδειξη WiFi ме то ίδιο modem router (LinkSys)

 

Άρα δεν φταίει το modem

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,βγαλμένο από την πρίζα την ώρα που που δείτε στην παρακάτω φωτογραφία.

Όλες αυτές τις ώρες,συνεχώς ίντερνετ μέσω Wi-Fi,bt συνεχώς ανοιχτό,σε κάποιες στιγμές και το GPS,πολλές εγκαταστάσεις και Απεγκατάσταση εφαρμογών,συνεχώς σκάλισμα με λίγα λόγια μέχρι και την ώρα που τράβηξα το screenshot,όχι και τόσο άσχημα πιστεύω.

 

Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα τα ποσοστα της μπαταριας.παντως διαβασα καπου οτι η htc εχει γραψει λαθος τους drivers του tegra3 με αποτελεσμα ναγινεται υπερκαταναλωση της μπαταριιας

Edited by kollatos

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα τα ποσοστα της μπαταριας.παντως διαβασα καπου οτι η htc εχει γραψει λαθος τους drivers του tegra3 με αποτελεσμα ναγινεται υπερκαταναλωση της μπαταριιας

 

 

 

Μάλλον η nvidia έγραψε λάθος τους drivers. Οι εταιρίες που κατασκευάζουν τα CPU-GPU γράφουν τους drivers.

Μάλλον η nVidia έγινε η ΑΤΙ όσων αφορά τους drivers στα κινητά. :lol:

 

ΥΓ. το θέμα είναι ότι έχουμε ένα ακατέργαστο διαμάντι όσον αφορά τον TEGRA που νιώθω ότι δεν τον εκμεταλλεύονται σωστά HTC και nVidia. Επειδή όμως η επιτυχία του TEGRA 3 είναι μεγάλης σημασίας για την nVidia πιστεύω θα δούμε αρκετές βελτιώσεις στο μέλλον (κάτι σαν τον CELL στο PS3.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

πρίν που είχα το HTC EVO3D μου δούλευε κανονικά η ένδειξη WiFi ме то ίδιο modem router (LinkSys)

 

Άρα δεν φταίει το modem

Δεν είναι έτσι. Πολλές φορές τα routers παύουν να συνεργάζονται σωστα με το ίδιο κινητο μετα απο update firmware πόσο μάλλον με άλλη συσκευη.

Πέρυσι είχα ένα Netgear router. Αρκετα καλο και γνωστή εταιρεία.

Είχα τότε το iPhone 4. Δούλευε μια χαρα. Μόλις δόθηκε το iOS 5 άρχισαν τα προβλήματα. Έβλεπε κανονικα το κινητο αλλα έχανε αμέσως την σύνδεση στο διαδίκτυο. Στο Nexus S της γυναίκας μου, δεν άφηνε να περάσουν οι notifications όταν ήταν η οθόνη κλειστή.

Το παρατησα και αγοράσα ένα Belkin με 80€ και ησυχασα απ όλα τα προβλήματα. Έχω πολυ καλύτερο σήμα και κανένα πρόβλημα.

 

Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα τα ποσοστα της μπαταριας.παντως διαβασα καπου οτι η htc εχει γραψει λαθος τους drivers του tegra3 με αποτελεσμα ναγινεται υπερκαταναλωση της μπαταριιας

Νικόλα πολλα ακούγονται και πολλα γράφονται. Ο καθένας λέει ότι θέλει.

Είναι δυνατόν η HTC να έκανε λάθος με τους drivers?

Σαν τον άλλο με το βίντεο σχετικα με το multi tasking. Ο τύπος είχε ανεβάσει τρία διαφορετικά βίντεο με το ίδιο θέμα. Το κανάλι του ήταν γεμάτο απο βίντεο με συσκευές WP. Φαίνεται ξεκάθαρα που το έκανε σκόπιμα πιθανότατα απο εμμονή και βλακεία να αποδείξει στον εαυτό κάτι. Στο δικο μου βίντεο για να κάνει reload ο browser χρειάστηκε να κάνω πραγματικη περιήγηση σε 2 sites και εκτός του pulse να ανοίξω και το Flipboard στα οποία έκανα επίσης κανονική χρήση ανοίγοντας άρθρα.

Αυτός ίσα που πήγαινε απο τον browser στο pulse. Μάλιστα κάποια στιγμη του έκανε reload και το pulse.

Η αυτονομία της συσκευης είναι σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα.

Μάλιστα τα παει εκπληκτικά καλα όταν είναι σε sleep mode. Με τις ίδιες ρυθμίσεις, συγχρονισμους κλπ, δεν χάνω σχεδόν τίποτα όλο το βράδυ, σε αντίθεση με το Galaxy Sii που για να μην χάσω 7-9% εκλεινα τα βραδιά τον αυτόματο συγχρονισμό και το wifi.

Ήταν κάτι που αποτυπωνονταν και στο status της μπαταρίας. Έβλεπα την συσκευη να ξυπνά και να μένει έτσι για πολυ μεγαλύτερα διαστήματα απ ότι τώρα. Σαν να κολλαγε ο συγχρονισμός.

Όταν έχουμε 4.5 ώρες αυτονομία συνεχούς browsing ίδια μ αυτη του Sii που είχε οθόνη 480x800 και μάλιστα super amoled plus, τότε θα πρέπει να είμαστε πολυ ευχαριστημένοι.

Θα δοκιμάσω μια μέρα και την αναπαραγωγή βίντεο αλλα με την φωτεινότητα στο 40% που είναι η ιδανική και αντιστοιχεί στο 70% μιας amoled. Πιστεύω ο χρόνος θα είναι πολυ μεγαλύτερος απ αυτόν που δίνουν στα τεστ όπου βάζουν την φωτεινότητα στο foul. Πράγμα υπερβολικο για την οθόνη του one x.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο Tegra 3 ειναι για κλωτσιες, οπως για κλωτσιες ηταν και ο 2. :lol:

Σιγα μην ειναι το θεμα στους drivers.

 

Ειναι κριμα που και στο ευρωπαϊκο HOX δεν εβαλαν τον Krait. :(

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Tegra 3 ειναι για κλωτσιες, οπως για κλωτσιες ηταν και ο 2. :lol:

Σιγα μην ειναι το θεμα στους drivers.

 

Ειναι κριμα που και στο ευρωπαϊκο HOX δεν εβαλαν τον Krait. :(

 

Ναι δείχνει πιο ευκινητος αλλα κάποιος απο Αμερική που έχει την AT&T έκδοση μου έστειλε μήνυμα όταν είδε το βιντεακι που ανέβασα και μου έλεγε ότι το δικο του κάνει refresh συνεχώς όταν προσπαθεί να κάνει ότι κι εγω.

Μην κρίνουμε πάντα με τις επιδόσεις στα benchmarks. Η Qualcomm ποτε δεν είχε τους καλύτερους επεξεργαστεί. Πάντα κάπου υπέφεραν.

Απλα ο Tegra δεν ανήκει στην κατηγορία της formula 1 :) οι επιδόσεις βρίσκονται στον Exinos.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κακώς:lol:

Είναι απλα τα πράγματα. Την HTC τα τελευταια 2 χρονια την ειχαν ξεχασει οι αντιπαλοι της. Τωρα που κατάφερε να δώσει μια πολυ όμορφη και πρωτότυπη σχεδιαστικα νέα σειρά με αξιόλογο hardware και χωρίς να πάσχει κάπου σε software, κακοφάνηκε σε πολλούς.

Εκτός του ότι όλοι όσοι ασχολούμαστε μ αυτο το hobby κάνουμε σαν μικρά παιδιά, υπάρχουν καποιοι που κερδίζουν χρήματα απο την υποστήριξη συγκεκριμενων εταιρειών. Οπότε σκοπίμως πέφτει θαψιμο για ευνόητους λόγους.

Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο έβαλε και το χεράκι της η HTC με τις προβληματικές συσκευές που διοχέτευσε στην αγορα.

Καλησπέρα σε όλους,

συμφωνώ με τα παραπάνω. Εγώ μετά απο πάρα πολύ καιρό επέστρεψα στην HTC και μπορώ να πώ ότι η συσκευή είναι πάρα πολύ καλή. Η μπαταρία είναι αρκετά καλή, όχι σαν του Note που επίσης έχω, αλλά είναι αξιόλογη και μπορεί με φυσιολογική χρήση (αρκετά τηλεφωνήματα, sms, λίγο 3G browsing κλπ) να κρατήσει 2 μέρες. Αν κάποιος παίζει συνεχώς με την συσκευή, έχει δηλαδή την οθόνη on, η μπαταρία θα αντέξει μόλις μία μέρα. Νομίζω ότι τα παραπάνω είναι φυσιολογικά. Κατά τα άλλα σχεδιαστικά είναι ότι πιο όμορφο κυκλοφορεί και αρκετά γρήγορο. Benchmarks δεν με ενδιαφέρουν, δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Τα παραπάνω τα λέω έχωντας χρησιμοποιήσει και το Galaxy Nexus για αρκετό καιρό. Πολύ όμορφο, τρομερά απλό και λειτουργικό stock UI, αλλά τρομερά κακό GPS, κακά ηχεία, τα ίδια με το OneX σε μπαταρία - αλλά το λάτρεψα το κινητό.

Το OneX είναι αυτή τη στιγμή πραγματικά πολύ καλή λύση. Δεν νομίζω ότι πέραν του Note υπάρχει πραγματικά κάτι αξιόλογο και συγκριτικά καλύτερο αυτή τη στιγμή. Το S3 μπορεί είναι πιο γρήγορο, ίσως εχει και "ελαφρώς" καλύτερη μπαταρία (δεν είμαι και τόσο σίγουρος γιατί στο τέλος της ημέρας είτε έχω 25% είτε 15% δεν έχει σημασία) και ελαφρώς πιο πολά καλούδια στο UI, σχεδιαστικά δεν είναι όμορφο. Και αυτό έχει την σημασία του.

Αυτά απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644749

ειμαστε σε καλο δρομο νομιζω.

αντε να βρεθει συντομα τροπος ασφαλης ωστε να μην υπαρχει θεμα εγγυησης.ζηλευω το τοπικ του s3.

Edited by griniaris
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι. Πολλές φορές τα routers παύουν να συνεργάζονται σωστα με το ίδιο κινητο μετα απο update firmware πόσο μάλλον με άλλη συσκευη.

Πέρυσι είχα ένα Netgear router. Αρκετα καλο και γνωστή εταιρεία.

Είχα τότε το iPhone 4. Δούλευε μια χαρα. Μόλις δόθηκε το iOS 5 άρχισαν τα προβλήματα. Έβλεπε κανονικα το κινητο αλλα έχανε αμέσως την σύνδεση στο διαδίκτυο. Στο Nexus S της γυναίκας μου, δεν άφηνε να περάσουν οι notifications όταν ήταν η οθόνη κλειστή.

Το παρατησα και αγοράσα ένα Belkin με 80€ και ησυχασα απ όλα τα προβλήματα. Έχω πολυ καλύτερο σήμα και κανένα πρόβλημα.

 

Επιβεβαιώνω απόλυτα το παραπάνω post, το δικό μου (one x) δουλεύει άψογα με το modem που έχω στο μαγαζί (είναι της HOL δεν θυμάμαι ποιο ακριβός), στο σπίτι με linksys wag200 πριν την αναβάθμιση δούλευε τέλια μετά την τελευταία αναβάθμιση όμως έχω θέματα ……

Θα δοκιμάσω αύριο να αλλάξω τα modem και θα επανέλθω…

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1644749

ειμαστε σε καλο δρομο νομιζω.

αντε να βρεθει συντομα τροπος ασφαλης ωστε να μην υπαρχει θεμα εγγυησης.ζηλευω το τοπικ του s3.

 

Αργούν ακόμα. Τα λεφτά είναι αλλου και δεν τους μένει χρόνος.:p:D

 

Δεν με απασχολεί και τόσο. Και στο Sii δεν φλασαριζα. Μόνο root για καθάρισμα της official Rom και NAND backup. Τώρα ούτε αυτα τα χρειάζομαι. Με το ics παγωνω ότι δεν θέλω απο την official rom και έτσι την καθαρίζω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρενθεση http://www.expansys.com.gr/htc-htc-one-x-polar-white-229819/?sbdelline=229819 η τιμη ανεβηκε 20 ευρω παλι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...