Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
menu key...

 

Sent from my HTC One X

 

Για αυτό έχουν ήδη ξεκινήσει τα πρώτα mods που το επαναφέρουν.

 

Δεν παύει ωστόσο να είναι παράξενο που δεν το είχε φροντίσει εξαρχής αυτό η HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα hands-on

 

επειδη εχει αναφερθει και πιο πισω.τελικα τα εφε στο γκατζετ του καιρου υπαρχουν κανονικα.αν δειτε την αρχη του 1ου βιντεο...

 

και επειδη ειχα επιλεξει απο την κοσμοτε να με ενημερωσει οταν θα το χει διαθεσιμο.στις 10.24 σημερα μου ρθε η ενημερση και ΝΑΙ ειναι πιο φθνο απο το πλαισιο για......10 λεπτα!!

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 24 ώρες μπορώ να πω τα παρακάτω...

 

1. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Το grip που σου δίνει στο χέρι είναι πολύ σταθερό.

2. Η οθόνη εμένα απλά με μαγεύει... Τα χρώματα είναι ποιο θερμά νομίζω από του GN και ποιο smooth.

3. To Sense είναι αρκετά προσεγμένο πλέον, γρήγορο και πολύ λειτουργικό.

4. Η ROM σίγουρα θέλει μερικά tunings αλλά από όσο διαβάζω υπάρχει ήδη έξω νέα beta έκδοση για testing από την HTC. Αναμένουμε για την αναβάθμιση.

5. Η μπαταρία μετά από μια φόρτιση όλο το βράδυ, ξεκίνησε στις 8am με 100%.

Τηλέφωνα γύρω στα 5 λεπτά, WIFI on, Sync ON (Exchange, Google, whatsapp, viber, etc), BT Audio Streaming περίπου 15 λεπτά, άπειρο παιχνίδι (σχεδόν καθόλου standby) και την τελευταία ώρα με FULL φωτεινότητα οθόνης και ενεργό GPS, έφτασε αισίως στα 30% στις 14:30.

Από τις 6:30 ώρες, θεωρώ ότι οι 5 είναι καθαρές χρήσης.

6. Η ταχύτητα για να βγάλεις φωτογραφίες είναι σε χρόνο ντε-τε!

7. Η συσκευή θερμαίνεται αρκετά μετά από πολύ χρήση, λογικό μιας και έχει 5 πυρήνες μέσα!

8. Χρειάστηκε να σβήσω αρκετές από τις εφαρμογές της HTC που έτρεχαν στο background γιατί απλά είναι ανούσιες (πχ. HTC Account, HTC Media Upload, PC Sync, Transfer, Tasks, etc)

 

Αυτό για την ώρα... μετά το ΣΚ θα έχω ποιο πολλά να μοιραστώ!

Το GN πάντως μπήκε στο συρτάρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έχουν ήδη ξεκινήσει τα πρώτα mods που το επαναφέρουν.

 

Δεν παύει ωστόσο να είναι παράξενο που δεν το είχε φροντίσει εξαρχής αυτό η HTC.

 

Άσ' τα John... Βασικά σε γενικές γραμμές καλύπτεται ο χρήστης από τις 3 τελίτσες που το αντικαθιστούν αλλά ρε συ χθες το βράδυ μου έσπασε τα νεύρα ο stock browser, ήθελα να πάω στην αρχική αλλά... δεν υπήρχε πουθενα το menu. :X:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειχα επιλεξει απο την κοσμοτε να με ενημερωσει οταν θα το χει διαθεσιμο.στις 10.24 σημερα μου ρθε η ενημερση και ΝΑΙ ειναι πιο φθνο απο το πλαισιο για......10 λεπτα!!

 

Ειδοποιήθηκα και εγώ απο κατάστημα Cosmote. Σήμερα παραλάβανε.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε για τις αναλυτικές εντυπώσεις! :)

Από εξωτερικό ηχείο και gps πώς τα πάει?

 

GPS πολύ γρήγορο και ακριβές. Το ηχείο τα σπάει! Είναι πολύ δυνατό!!!

Να προσθέσω, ότι είχα 2 widgets καιρού και Live Weather Wallpaper από τις 12 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

GPS πολύ γρήγορο και ακριβές. Το ηχείο τα σπάει! Είναι πολύ δυνατό!!!

 

Όχι πως υπήρχαν μεγάλες αμφιβολίες, αλλά μόλις έκλεισε το επόμενο κινητό μου... :D

Link to comment
Share on other sites

@geovass

Γιώργο η θερμοκρασία όταν λες ανέβηκε, πως είναι σε σχέση με το GN?

 

Το σκέφτομαι για 2 λόγους. Εξωτερική εμφάνιση, υλικά και την κάμερα που είναι σημαντική για μένα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου 1.5 μερα χρησης, το μονο μου ουσιαστικο προβλημα ειναι η ελλειψη menu key. Το συστημα με τις 3 τελειες απλα δεν δουλευει.

Το software χρειαζεται αρκετο optimization ακομα, παρουσιαζει lag, ανεπαισθητο μεν, αλλα σε ενα 4πυρηνο κινητο σου χτυπαει καπως.

Κατα τα αλλα το gps ειναι ταχυτατο ακομα και σε εσωτερικο χωρο, ενω το μεγεθος δεν προβληματιζει αρκετα ωστε να αμαυρωνει την εικονα του κινητου.

Το σημα και η ποιοτητα κλησης ειναι εξαιρετικα, η οθονη εχει φοβερη αποδοση, το ηχειο ειναι αρκουντως δυνατο και καθαρο.

Γενικα ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου.

Link to comment
Share on other sites

@geovass

Γιώργο η θερμοκρασία όταν λες ανέβηκε, πως είναι σε σχέση με το GN?

 

Το σκέφτομαι για 2 λόγους. Εξωτερική εμφάνιση, υλικά και την κάμερα που είναι σημαντική για μένα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κώστα νομίζω ότι είναι πιο ζεστό από το GN. Αλλά ξαναλέω, αυτό έγινε όταν το "πείραζα" πολύ και για πάνω από 10-15 λεπτά με όλα να είναι ανοιχτά και πολλές εφαρμογές να τρέχουν!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα νομίζω ότι είναι πιο ζεστό από το GN. Αλλά ξαναλέω, αυτό έγινε όταν το "πείραζα" πολύ και για πάνω από 10-15 λεπτά με όλα να είναι ανοιχτά και πολλές εφαρμογές να τρέχουν!

 

Αν όταν λες το πειραζες έκανες μεταφορές και διαγραφές OEM προγραμμάτων με τίποτα root explorer, τότε είναι φυσιολογικό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έκανα chat, άνοιγα εφαρμογές, έστηνα εφαρμογές, κλπ.

Προσοχή, δεν είπα οτι ζεσταίνεται γιατί πιστεύω οτι έχει πρόβλημα, απλά σαν παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

και στο πλαισιο διαθεσιμο αρα και ανοιχτο...για οσους θελουμε να το δουμε

 

Καλησπερα

Στο καταστημα του πλαισιου στην Καλλιθεα δεν υπαρχει ανοιχτο και δεν ξερουν ουτε ποτε θα ερθη και για πωληση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Στο καταστημα του πλαισιου στην Καλλιθεα δεν υπαρχει ανοιχτο και δεν ξερουν ουτε ποτε θα ερθη και για πωληση.

 

 

στο site του πλαισιο γραφει διαθεσιμο.οπως μου παν και απο το τηλ του πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

στο site του πλαισιο γραφει διαθεσιμο.οπως μου παν και απο το τηλ του πλαισιο

 

Δεν αμφισβητω αυτα που λες αλλα περασα απο το συγκεκριμενο καταστημα γιατι θελω να παρω το κινητο και αυτη ηταν η

απαντηση τους.Το διαθεσιμο μηπως παει στην παραγγελια απο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια, την πατησα με το πλαισιο στην αργυρουπολη δεν το εχουν, τωρα γυρισα. Οχι τιποτα αλλο θελω να δω το μεγεθος.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

τωρα μου παν οτι δεν εχει παει στα καταστματα.αν προλαβει θα παει δευτερα.τηλεφωνικα η μεσω ιοντερνετ για την ωρα η αγρα
Link to comment
Share on other sites

GPS πολύ γρήγορο και ακριβές. Το ηχείο τα σπάει! Είναι πολύ δυνατό!!!

Να προσθέσω, ότι είχα 2 widgets καιρού και Live Weather Wallpaper από τις 12 και μετά.

 

Το ηχείο ήταν πάντοτε μειονέκτημα στις συσκευές HTC.

Βελτιώθηκε;

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος κατοχος,αν τελικα εχει radio η συσκευη;ευχαριστω!

 

εχει φιλε μου

 

@geovass

 

Το σκέφτομαι για 2 λόγους. Εξωτερική εμφάνιση, υλικά και την κάμερα που είναι σημαντική για μένα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

σε αυτα τα σημεια το κινητο ειναι και τα δυνατα του σημεια. Παντως εγω οσο το σκαλισα δεν ειδα καμια ιδαιτερη ανοδο θερμοκρασια, δοκιμαζοντας κιολας hd video απο youtube.

Edited by Nikos_s3
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...