Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

HTC One X

 

http://androidhellas.com/wp-content/uploads/2012/02/HTC-One-X-promo.jpg

 

Πρόκειται για το πιο ισχυρό και ενδιαφέρον τηλέφωνο της HTC που αναμένεται να εμφανιστεί στην αγορά τον Απρίλιο.

 

Είναι το ισχυρότερο τηλέφωνο της HTC μέχρι σήμερα με επεξεργαστή 1.5GHz quad core (τετραπύρηνο) και μνήμη RAM 1GB.

 

Η τεχνολογία των κινητών έχει προχωρήσει πολύ τον τελευταίο καιρό με αποτέλεσμα να φτάσουμε να έχουμε τηλέφωνα με πανίσχυρους επεξεργαστές που διευκολύνουν την επεξεργασία των δεδομένων και τη λειτουργία εφαρμογών και ανοίγουν νέους ορίζοντες στη χρήση των κινητών τηλεφώνων.

 

Εντυπωσιακή οθόνη και ο πιο γρήγορος επεξεργαστής που έχουμε δει ποτέ στο HTC One X.

Το One X έχει τεράστια οθόνη 4.7 ιντσών με τεχνολογία Supel LCD 2 που προβάλει εικόνες και βίντεο σε ανάλυση 720p.

 

Το λειτουργικό σύστημα είναι Android 4.0 ενώ στο πίσω μέρος υπάρχει κάμερα 8MP με διπλό διάφραγμα έτσι ώστε να μπορείτε να τραβάτε φωτογραφίες και βίντεο παράλληλα. Ο φακός της κάμερας είναι εντυπωσιακός και δεν συγκρίνεται με τους φακούς που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στα κινητά τηλέφωνα.

 

Η τεχνολογία της κάμερας εντοπίζει το χαμόγελο και το πρόσωπο για εντυπωσιακά πορτρέτα ενώ η ταχύτητα των φωτογραφιών φτάνει τα 5fps.

 

Η μνήμη του τηλεφώνου είναι 32GB και δεν έχει δυνατότητα για microSD όμως δίνεται δωρεάν χώρος 25GB στο Dropbox για να συμπληρωθεί το κενό.

 

 

Εύρεση ημερομηνίας παραγωγής συσκευής.

 

JB Official RUU (3.14.401.31)

Edited by kollatos

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα :):):):)

 

Αντε μεγειά και με χαρά! Περιμένουμε σύντομα εντυπώσεις, σχόλια και ένα εκτενές review είναι πάντα καλοδεχούμενο :p :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα :):):):)

 

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις. Εμένα θα έρθει πιθανότατα αύριο. Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

 

Σαν μέγεθος πως σου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις. Εμένα θα έρθει πιθανότατα αύριο. Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

 

Σαν μέγεθος πως σου φαίνεται?

 

μεγειά και γρήγορα! Από ότι κατάλαβα το μέγεθος πρέπει να είναι ιδανικό γι αυτό το μέγεθος της οθόνης... έχει και την καμπύλη, σε συνδυασμό και με το ματ υλικό για καλό grip.. περιμένουμε εσάς!:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ! Εντυπώσεις από αύριο...

 

Αντε καλοριζικο και περιμενουμε !!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα :):):):)

 

Με γεια Γιώργο.μην αργεις γιατι περιμένω την γνώμη σου πως και πως....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα :):):):)

 

Μόλις παρέλαβα και εγώ! Εντυπώσεις από αύριο...

 

Καλορίζικο στους πρώτους χρήστες. Περιμένουμε πως και πως τις εντυπώσεις σας... :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φεύγει όπως ήρθε... :(

Υπάρχει κιτρινίλα στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης που είναι ορατό μόνο με άσπρο φόντο...

 

http://img21.imageshack.us/img21/1585/img20120403123020.jpg

 

http://img339.imageshack.us/img339/5470/img20120403123246.jpg

 

http://img823.imageshack.us/img823/7161/img20120403123256.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος από το expansys δεν το πήρες? Θα στο κάνουν τσάμπα?

 

Πρώτες εικόνες από το κινητό? :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω μιλήσει μαζί τους... θα στείλουν κουριερ να το πάρουν.

 

Ωχχχ, μόνο καλορίζικο δεν ήταν! Από που το πήρες; Μη μου πεις από Expansys! Αν και δεν παίζει ρόλο το κατάστημα για τυχόν ατέλειες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο Expansys. Και βέβαια θα το κάνουν τζάμπα...

Το κινητό (εκτός) από την κιτρινίλα είναι ΌΝΕΙΡΟ!! Έχω δίπλα το GN και ... γελάω!!!

Φοβερή ποιότητα κατασκευής, η οθόνη σε καθηλώνει και το Sense 4 είναι απλά αλλού... Είχα να δουλέψω Sense από την εποχή του HTC HERO, και νομίζω οτι με την έκδοση 4.0, το οπτικό κομμάτι μαζί με την ταχύτητα έχουν παντρεύει καταπληκτικά!

Link to comment
Share on other sites

το Sense 4 είναι απλά αλλού... Είχα να δουλέψω Sense από την εποχή του HTC HERO

 

Το Sense είναι το καλύτερο UI για Android , το μονο που το πλησιάζει είναι το Stock 4 της Google στο GN

αλλα και πάλι καμμία σχέση.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε γμτ με τις κιτρινίλες?? Και αυτό έχει πρόβλημα? Ελπίζω να είναι μεμονομένο περιστατικό και όχι της παρτίδας.

Πήρε κανείς από ελληνικό μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα κλικ πανω απο τα κινεζικα πλαστικα της samsung.

οθόνη αρκετα καλη, αλλα εγω προτιμω το απιστευτo μαυρο του nexus.

με ενοχλει που εχει το power button πανω και με σχετικα΄μικρη διαδρομή οποτε με δυσκολευει λίγο να ανοιξω το τηλεφωνο.

με custom rom πιστευω θα ενεργοποιείται και με τα πλαϊνα της εντασης.

πραγματικα πολυ καλο το sense ειδικα το productivity lockscreen (με previews mail, μηνυματων, ημερολογιου κλπ) κατι που λειπει από τα android και δεν μπορω να καταλαβω γιατι κανεις δεν εχει κανει κατι αντιστοιχο (το exec assistant ειναι μια .... και μιση).

Ενω ακομα και στο iphone υπαρχει το απιστευτο εργαλειο lockinfo :(

Ηχεια, ακουστικα πολυ καλα, απιστευτο grip με το υλικο που εχει χρησιμοποιηθεί.

να δουμε πως θα παει και η μπαταρια, και οταν βγαλει ο Paul κανονικο root και custom rom επανερχόμαστε.

Για 699 παντως που θα πωλειται στο Ελαντα, καλυτερα να πατε ενα ταξιδι στη disneyland :lol::lol::lol:

 

http://img220.imageshack.us/img220/1487/68325628.jpg

http://img801.imageshack.us/img801/5976/69504021.jpg

Edited by panaros
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι και εμένα έχει8 μια ελαφριά κιτρινίλα στο κάτω μέρος. Δεν είναι όμως ενοχλητική. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με την κατασκευή των οθονών των τελευταίων smartphones. To ίδιο θέμα έχει και το iPhone και το Xperia S. Με τον καιρό όμως εξαφανίζεται...

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει να κάνει με την κόλλα που χρησιμοποιούν, η οποία θέλει κάποιο χρόνο για να εξατμιστεί/απορροφηθεί.

Επίσης, ας μην ξεχνάμε ότι και οι Amoled της Samsung έχουν κιτρινωπή χροιά στο λευκό τους (βέβαια, σε όλη την επιφάνεια της οθόνης και όχι μόνο σε κάποιο μέρος της).

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το Sense είναι το καλύτερο UI για Android , το μονο που το πλησιάζει είναι το Stock 4 της Google στο GN

αλλα και πάλι καμμία σχέση.

ξέχασες να γράψεις..''προσωπικά εκτιμώ..'' :rolleyes:

εγώ πάλι εκτιμώ ότι σαν το μαμά δεν έχει..:)

πολύ δυνατό το Χ, αδιαμφισβήτητα top of the top class, το GN όμως δεν το αλλάζω προς το παρόν..:)

Link to comment
Share on other sites

πολύ δυνατό το Χ, αδιαμφισβήτητα top of the top class, το GN όμως δεν το αλλάζω προς το παρόν..:)

θα συμφωνησω οτι το stock ics του GN ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει, και εγω το nexus δεν το δινω, ακομα...

αλλα υπαρχουν κοματια του sense τα οποια προσδιδουν φοβερη χρηστικοτητα και γενικα η 'παραμετροποιηση' μιας HTC rom ειναι σκαλες ανωτερη softwarικα αλλα και αισθητικά από αντίστοιχες 'κινεζοποιήσεις' και iphone κλοπηright της samsung για παραδειγμα (note, sii) που πραγματικα 'θαβουν' το stock look του android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...