Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά το εξωτερικό ηχείο δεν είναι πολύ σιγανό; μην πω και το ακουστικό; με ρουτ μπορώ να τα δυναμοσω;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έπιασα και εγώ στα χέρια μου για λίγο, φοβερή κατασκευή. Απλά το κουμπί on/off θα ήταν φοβερό deal breaker για εμένα αν είχα σκοπό να το αγόραζα, τόσο από άποψη τοποθεσίας, όσο και από αίσθηση όπου δεν πατιέται καλά και μερικές φορές ήθελε νυχάκι. Κρίμα!
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Και που θα το βαλω αυτο αφου η θυρα ethernet στο pc ειναι κατειλημμενη ?

Θα βάλεις το καλώδιο που πάει στο pc σε αυτό και ένα καλώδιο από αυτό στο pc και θα έχεις internet και στο pc ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το καλώδιο που πάει στο pc σε αυτό και ένα καλώδιο από αυτό στο pc και θα έχεις internet και στο pc ;)

 

Ευχαριστω.Μηπως εναλλακτικα μπορω να το συνδεσω με ενα switch που ειναι συνδεδεμενο με το pc ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μηπως εναλλακτικα μπορω να το συνδεσω με ενα switch που ειναι συνδεδεμενο με το pc ?

 

Φυσικά, από το switch στέλνεις καλώδιο σε αυτό και σου μοιράζει ασύρματο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1. νομίζω ότι η μπαταρία μου την άκουσε. αρκετές φορές τελευταία μου έλεγε όταν το φορτιζα ότι το ρεύμα που καταναλώνει το κινητό είναι περισσότερο οπότε έπεφτε η μπαταρία. ένα βράδυ το ζορισα αρκετά και έσβηνε και μετά από λίγο το άνοιγα πάλι. πλέον αργεί πολύ να φορτίσει. το αφήνω ολο το βράδυ και πάει μέχρι 60. έκανε ένα καθάρισμα από το recovery τα battery stats και ανέβηκε κατευθείαν αλλά 10%. κάποιες φορές το ξεζουμιζω και δεν πέφτει και άλλες φορές πέφτει σφαίρα. με ποιον τρόπο είχαμε αναφέρει βλέπουμε την κατάσταση της μπαταρίας από ένα κρυφό μενού;

 

2. όταν πατάτα ένα link με ρώταγε με ποια εφαρμογή να το ανοίξει και επελεγα μόνο για εκείνη τη φορά. κατά λάθος πάτησα μια μέρα το πάντα. από που αλλάζει αυτό; όταν ανοίγω κάτι το ποιο να είναι το προεπιλεγμένο πρόγραμμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο *#*#3424#*#*. Το HTC Function Test θα εμφανιστεί ,πατάς accept και κανείς το τεστ της μπαταρίας που είναι στα more το κουμπί κάτω δεξιά .Ταυτόχρονα τρέχεις αν θέλεις και τα υπόλοιπα τεστ .

 

Θέλει 1 ώρα για να κάνει το τεστ. Τρεξ' το όταν έχεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Ήθελα να ρωτήσω πως ανανεώνεται το gallery? έχω βάλει μέσω ftp 2 φακέλους με εικόνες μέσα στο pictures αλλά δεν μου τις εμφανιζει στο gallery
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

2. όταν πατάτα ένα link με ρώταγε με ποια εφαρμογή να το ανοίξει και επελεγα μόνο για εκείνη τη φορά. κατά λάθος πάτησα μια μέρα το πάντα. από που αλλάζει αυτό; όταν ανοίγω κάτι το ποιο να είναι το προεπιλεγμένο πρόγραμμα.

 

Διαχείριση εφαρμογών -> Επιλέγεις την εφαρμογή -> Εκκαθάριση προεπιλογών.

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Καλησπέρα παιδιά μόλις πήρα με ανταλλαγή ένα htc one x+ (αγορασμένο από το Λονδίνο) το οποίο έχει custom rom insert coin και θέλω να επιστρέψω στην official,πως το κάνω? βοήθεια έχω πανικοβληθεί:-(
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Καλησπέρα παιδιά μόλις πήρα με ανταλλαγή ένα htc one x+ (αγορασμένο από το Λονδίνο) το οποίο έχει custom rom insert coin και θέλω να επιστρέψω στην official,πως το κάνω? βοήθεια έχω πανικοβληθεί:-(

 

Κατ' αρχήν μην πανικοβάλεσαι. Η insert coin είναι μια διαδεδομένη rom που ως επί τω πλείστω την κάνει τη δουλειά της.

Διάβασε λίγο τα παρακάτω και προχώρα βάσει οδηγιών:

HTC One X+ how back to stock rom

Any ways can go back to stock?

Share HTC One X+ official RUU ROM package - 4.1.1 EURO|US|Hong Kong|UK

RUU and Stock ZIPS

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2217613

 

To έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό το "κόλπο"

Θέλει λέει unroot και απο όσο κατάλαβα παίζει με stok ROM????

Edited by kollatos
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 1 ώρα για να κάνει το τεστ. Τρεξ' το όταν έχεις χρόνο.

87% έβγαλε. από σήμερα έστρωσε η μπαταρία. για να δούμε πως θα πάει.

Διαχείριση εφαρμογών -> Επιλέγεις την εφαρμογή -> Εκκαθάριση προεπιλογών.

 

ωραίος. thnx.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την ιστορία μου με την συσκευη μου η οποία στάλθηκε για σέρβις για επισκευη και μου επέστρεψε με χαλασμένη κεραία και κάμερα έτσι ?

Το ξανα στείλα το γύρισαν πίσω , με την κάμερα φτιαγμένη και την κεραία ανεπισκευαστη , τους πήρα τηλέφωνο έγινε χαμός και τώρα το ξανα στείλα αναγκαστικά , η συσκευή πέρασε απο έλεγχο .

Θα πρέπει να περιμένω 45 μερες ΠΑΛΙ για να έρθει το μ@μημενο ανταλλακτικο απο Γαλλία για ενα πρόβλημα που δεν προκάλεσα εγω έχω μείνει χωρις τηλέφωνο απο τον Απρίλη είμαι έξαλλος δεν πρόκειται να πάρω ποτε μα ποτε ξανα συσκευη htc όσο μαματο και αν το κάνουνε όσο μεγαλη μπαταρία αν βάλουν ακομα και καφε να κανει ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ .

Πιοο άθλια αντιμετώπιση δεν εχει υπάρξει στο κωλο χωριό που ζούμε εν τελεί μόνο τα μήλα χαίρουν ανθρώπινης αντιμετώπισης όσον αφορά τα σέρβις :mad:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ φίλε μου! Πόσο τραγικό;; Είναι θεοί οι άνθρωποι!!!!

Τράβα το όσο πάει! Βάλε κάνα δικηγόρο να τους πάρει κ τρέχα να στείλεις μια επιστολή σε συνήγορο καταναλωτή! Τρέλανέ τους! Μίλα με μαμά HTC! Πέθανέ τους τους ανεύθυνους!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την ιστορία μου με την συσκευη μου η οποία στάλθηκε για σέρβις για επισκευη και μου επέστρεψε με χαλασμένη κεραία και κάμερα έτσι ?

Το ξανα στείλα το γύρισαν πίσω , με την κάμερα φτιαγμένη και την κεραία ανεπισκευαστη , τους πήρα τηλέφωνο έγινε χαμός και τώρα το ξανα στείλα αναγκαστικά , η συσκευή πέρασε απο έλεγχο .

Θα πρέπει να περιμένω 45 μερες ΠΑΛΙ για να έρθει το μ@μημενο ανταλλακτικο απο Γαλλία για ενα πρόβλημα που δεν προκάλεσα εγω έχω μείνει χωρις τηλέφωνο απο τον Απρίλη είμαι έξαλλος δεν πρόκειται να πάρω ποτε μα ποτε ξανα συσκευη htc όσο μαματο και αν το κάνουνε όσο μεγαλη μπαταρία αν βάλουν ακομα και καφε να κανει ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ .

Πιοο άθλια αντιμετώπιση δεν εχει υπάρξει στο κωλο χωριό που ζούμε εν τελεί μόνο τα μήλα χαίρουν ανθρώπινης αντιμετώπισης όσον αφορά τα σέρβις :mad:

 

Φιλαράκι, περαστικά.

Πέθανέ τους. Άμεσα, κάνε παράπονα στην HTC (μαμά), μπας και πάρουν το σέρβις από αυτούς, ώστε,

να θέλουμε να ξναγοράσουμε HTC όσο μαμάτο που θα το κάνουν, όσο μεγαλύτερη μπαταρία κι αν βάλουν....

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με όποιον υπάρχει στην γραμμη εξυπηρέτησης αφού μερικοί με θυμούνται κιόλας , έχω τσακωθει τρεις φορές με την γραμμη παραπόνων τις δυο απο αυτές μάλιστα δεν ήξερε απο που να φύγει γιατι δεν έλεγα κάτι παράλογο , τώρα έστειλα μήνυμα στην htc να δούμε θα βγάλουμε άκρη ?

Θα περιμένω την απάντηση της htc και ετοιμάζομαι ήδη να καταθέσω καταγγελία σε συνήγορο καταναλωτή ... :mad:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με όποιον υπάρχει στην γραμμη εξυπηρέτησης αφού μερικοί με θυμούνται κιόλας , έχω τσακωθει τρεις φορές με την γραμμη παραπόνων τις δυο απο αυτές μάλιστα δεν ήξερε απο που να φύγει γιατι δεν έλεγα κάτι παράλογο , τώρα έστειλα μήνυμα στην htc να δούμε θα βγάλουμε άκρη ?

Θα περιμένω την απάντηση της htc και ετοιμάζομαι ήδη να καταθέσω καταγγελία σε συνήγορο καταναλωτή ... :mad:

 

Φιλαράκι κάνε την, να τρέχει ήδη! Δεν σου κάνω πλάκα, αργούν πολύ! Θα λήξει το θέμα κ μετά θα θυμηθούν να επικοινωνήσουν μαζί σου. Κάνει πάνω από 1-1,5 μήνα! Βάρα στο ψαχνό όσο είναι καιρός!

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Χμου από θερμοκρασίες τώρα που καλοκαίριασε πως πάτε; :cool:

 

Στο Χ+ με underclock στα 1.150 και uv στα -50mV είμαι στους 28c-32c idle, 30c με 37c σε κανονική χρήση (browsing στο τηλέφωνο, εφαρμογές κ.λπ.) και μέχρι 48c σε gaming. Οι θερμοκρασίες οι ίδιες ασχέτως με το αν επιλέξω 2 ή 4 πυρήνες στο tegra overclock. :ninja:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χμου από θερμοκρασίες τώρα που καλοκαίριασε πως πάτε; :cool:

 

Στο Χ+ με underclock στα 1.150 και uv στα -50mV είμαι στους 28c-32c idle, 30c με 37c σε κανονική χρήση (browsing στο τηλέφωνο, εφαρμογές κ.λπ.) και μέχρι 48c σε gaming. Οι θερμοκρασίες οι ίδιες ασχέτως με το αν επιλέξω 2 ή 4 πυρήνες στο tegra overclock. :ninja:

 

Φίλε μου καλησπέρα. Έχω κι εγώ το ΗΤC oneX+ ,

Underclocking πως έκανες; με custom ROM ή απλά με την original rom που απλά πήρες root δικαιώματα;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα. Έχω κι εγώ το ΗΤC oneX+ ,

Underclocking πως έκανες; με custom ROM ή απλά με την original rom που απλά πήρες root δικαιώματα;

 

Underclock μέσω των Venom Tweaks που έχει η ΡΟΜ που φοράω (ViperX+) αν και γίνεται και μέσω αυτής της εφαρμογής (απλά στη συγκεκριμένη δεν μπορείς να κάνεις ακόμα undervolt). Με την ίδια εφαρμογή ρυθμίζω τους πυρήνες που θέλω να είναι ενεργοί.

 

Να σημειώσω οτι χρησιμοποιώ τον τελευταίο EliteKernel, μακράν καλύτερος του stock τόσο σε αυτονομία όσο και θερμοκρασίες με πάνω/κάτω την ίδια απόδοση.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα και απο 'μενα και πολλα μπραβο για την καλη δουλεια που κανετε στο φορουμ, γενικοτερα. χθες προχωρησα στην αγορα ενος hox και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες. εχω διαβασει ελαχιστα reviews και αξιολογησεις, συνεπως ολα θα κριθουν στην πραξη. ουσιαστικα ειναι η πρωτη σοβαρη αποπειρα αποκτησης Android συσκευης, μιας και για χρονια ημουν κατοχος ενος 3gs. απο τα πρωτα κιολας λεπτα flashαρα ViperX αλλα εχω αρκετο δρομο ακομα ωστε να το setαρω. φοβερη η οθονη, ωραιο το sense και καλη και η camera. για τη μπαταρια θα δουμε στην πορεια.

 

τελος παντων, για να μην κουραζω, με περιμενει αρκετη μελετη στο φορουμ και για οποιαδηποτε απορια και προβλημα (που το απευχομαι), τα ξαναλεμε. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα κατάφερα , απο βδομάδα παραλαμβάνω ολοκαίνουργιο τηλέφωνο ως αντικατάσταση του δικού μου ύστερα απο ενα αναλυτικότατο Μαιλ στα κεντρικά της htc στην Ευρώπη .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: ειναι φυσιολογικο να σου παιρνει περιπου 3 ωρες για μια πληρη φορτιση ? συνδεδεμενο στην πριζα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...