Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σβήνει και μην λέτε ότι θέλετε.. Το factory reset σβήνει μόνο το /data και την /cache τίποτα άλλο...

 

παντως factory reset απο bootloader μια χαρα εσβησε τις φωτο...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως factory reset απο bootloader μια χαρα εσβησε τις φωτο...

 

Δεν μίλησα για bootloader...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καπου εχουν μπερδευτει τα πραγματα λιγακι.Το factory reset αν γινει απο bootloader σβηνει τα παντα.Eκτος απο clear σε /data , /cache, κανει format και την sd οποτε δεν μενει τιποτα (αυτο ειναι και το πιο σωστο).Αν παμε τωρα στο recovery (στοκ) το reset δεν κανει φορματ την sd.Στην τελευταια περιπτωση,καποιος που το εχει ρουταρει και εχει cwm recovery,εκει μπορει να κανει κατ επιλογη τα παντα.Σε καθε περιπτωση,μην μπερδευουμε τον bootloader με το recovery,καμια σχεση το ενα με το αλλο. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

θελω παρακαλω την γνωμη σας

ειμαι αναμεσα στο S3 και το ONE X.

βασικα μου αρεσει πιο πολυ το one x αλλα κολλαω στα προβληματα που αναφερθηκαν για την οθονη και το wifi. αλλα με χαλαει που δεν αλλαζει μπαταρια ευκολα. σαν τηλεφωνο ομως ειναι πανεμορφο. εσεις τι μου προτεινετε? μια μικρη βοηθεια.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

θελω παρακαλω την γνωμη σας

ειμαι αναμεσα στο S3 και το ONE X.

βασικα μου αρεσει πιο πολυ το one x αλλα κολλαω στα προβληματα που αναφερθηκαν για την οθονη και το wifi. αλλα με χαλαει που δεν αλλαζει μπαταρια ευκολα. σαν τηλεφωνο ομως ειναι πανεμορφο. εσεις τι μου προτεινετε? μια μικρη βοηθεια.

ευχαριστω.

Kαλημερα.Φιλε μου εδω που μπηκες να ρωτησεις...καταλαβαινεις,ολοι one x θα σου πουν :D Υπαρχει νημα γι αυτο που ρωτας εδω (αν και δεν προκειται να βγαλεις ακρη απο εκει).Προβληματα παντως με οθονη και wifi δεν υπαρχουν πλεον.Εσυ θα αποφασισεις τι θα παρεις αναλογα τα γουστα σου,εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειδικά και μετα το τελευταιο update που πηραμε,αν το εδινα,παλι one x θα ξαναεπαιρνα :up: Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνει και μην λέτε ότι θέλετε.. Το factory reset σβήνει μόνο το /data και την /cache τίποτα άλλο...

 

Δεν μίλησα για bootloader...

 

Αν δεις τα προηγουμενα posts μου, εγω για bootloader μιλουσα τοση ωρα, απλα καπου εγινε ενα μπερδεμα με recovery και bootloader.

Edited by Eladrin
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα προηγουμενα posts μου, εγω για bootloader μιλουσα τοση ωρα, απλα καπου εγινε ενα μπερδεμα με recovery και bootloader.

 

Ναι όντως έγινε ένα μπέρδεμα.. Τέσπα πιστεύω πλέον το ξεκαθαρίσαμε. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορειτε να μου προτεινετε μια εφαρμογη για τη διαχειρηση της μπαταριας ( στατιστικα,υπολοιπο μπαταριας χρηση καθε εφαρμογης...)??Εχω δοκιμασει GSam Battery Monitor, Battery Monitor Widget .

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Απο το mobilecenter. ( μαγαζι με θηκες στην Αθηνα, θα το βρειτε στο skroutz.gr)

Τη θηκη την εβγαλα και ειδα οτι σε μερικα σημεια. ( πχ γυρω απο το ηχειο) εχει αφησει κατι σαν αποτυπωμα (σα να ειναι λιγο πιο γυαλιστερο το χρωμα εκει...)

Ελπιζω να φυγει....:

Τελικα, εφυγε, αφου σκουπισα το κινητο με ενα πανακι που ειχα βαλει λιγο γυαλιστικο ταμπω αυτοκινητου. Το σκουπισα, το περασα με ενα πανακι ελαφρως βρεγμενο (για να φυγει η γλιτσα απο το γυαλιστικο ταμπω) και δοξα το Θεο, εφυγε η σταμπα της θηκης.

 

Ανακουφιση.......

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, εφυγε, αφου σκουπισα το κινητο με ενα πανακι που ειχα βαλει λιγο γυαλιστικο ταμπω αυτοκινητου. Το σκουπισα, το περασα με ενα πανακι ελαφρως βρεγμενο (για να φυγει η γλιτσα απο το γυαλιστικο ταμπω) και δοξα το Θεο, εφυγε η σταμπα της θηκης.

 

Ανακουφιση.......

 

 

Τελικα δηλαδη δεν θα την εχεις στο κινητο; Τι εννοεις σταμπα; Μηπως εχει κατι η θηκη στο σημειο εκεινο (καποια ατελεια) και εκανε το σημαδι;

Ρωταω γιατι το σκεφτομουν και εγω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει χρησιμοποιησει κανεις in-ear ακουστικα της AKG στο X? Aν ναι, ειναι συμβατα τα remote control κουμπια για τις κλησεις, play/pause κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα, εφυγε, αφου σκουπισα το κινητο με ενα πανακι που ειχα βαλει λιγο γυαλιστικο ταμπω αυτοκινητου. Το σκουπισα, το περασα με ενα πανακι ελαφρως βρεγμενο (για να φυγει η γλιτσα απο το γυαλιστικο ταμπω) και δοξα το Θεο, εφυγε η σταμπα της θηκης.

 

Ανακουφιση.......

Παρε βρε συ ενα καθαριστικο για οθονη υπολογιστη,το κανει σαν να βγηκε απο το κουτι με ενα απλο περασμα

 

 

Κατι αλλο,το wifi direct παλι δεν βλεπω να δουλευει :( το συνδεσα με τα 2 σαμυ μου αλλα..nothing!!Εξαλου δεν υπαρχει κι επιλογη πουθενα για αποστολη με το wifi (για φιγουρα το εβαλαν?? :what: )

Link to comment
Share on other sites

Στην σύνδεση με υπολογιστή πώς θα επιλέξουμε τι θα κάνει;(φόρτιση ή δίσκος) γιατί δεν υπάρχει πλέον στο jelly bean αυτή η επιλογή όταν βάζεις το usb.

 

Επίσης δεν ανοίγει το htc sync και δεν αναγνωρίζει τη συσκευή...Πως συγχρονίζουμε τώρα????

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν ενημέρωση οι drivers όπως και το HTC sync. Όταν συνδεεις το κινητό δε σου βγάζει 2 επιπλέον drives,ένα ο αποθηκευτικός χώρος και ένα δεύτερο με το HTC sync?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δηλαδη δεν θα την εχεις στο κινητο; Τι εννοεις σταμπα; Μηπως εχει κατι η θηκη στο σημειο εκεινο (καποια ατελεια) και εκανε το σημαδι;

Ρωταω γιατι το σκεφτομουν και εγω.

Οπως το λεω. Ειχε αφησει σταμπα. Σαν σφραγιδα! Πχ, εκει που κανει το κοψιμο στην καμερα, ειχε μεινει το αποτυπωμα (περιγραμμα) της θηκης στην πλατη του κινητου. Το χρωμα ηταν σαν πιο μαυρο. Ειναι πολυ μαλακη η πλατη τελικα. Η θηκη δεν εχει καμια ατελεια, ειναι μια χαρα παντως, Οποιος θέλει του τη χαριζω :p

 

Παρε βρε συ ενα καθαριστικο για οθονη υπολογιστη,το κανει σαν να βγηκε απο το κουτι με ενα απλο περασμα.

 

Κατι αλλο,το wifi direct παλι δεν βλεπω να δουλευει :( το συνδεσα με τα 2 σαμυ μου αλλα..nothing!!Εξαλου δεν υπαρχει κι επιλογη πουθενα για αποστολη με το wifi (για φιγουρα το εβαλαν?? :what: )

Δεν ειχα σκεφτει καθαριστικο οθονης! Πιστευεις θα βοηθουσε? καταλαβες τι επαθα?

 

Για το wifi direct με προβληματισε και εμενα. Βασικα, του λειπει το καταλληλο sw.

Κατεβασε την εφαρμογη wifi direct απο το μαρκετ και ξαναδες το. (Εγω δεν εχω δευτερη συσκευη για να δοκιμασω)

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπως το λεω. Ειχε αφησει σταμπα. Σαν σφραγιδα! Πχ, εκει που κανει το κοψιμο στην καμερα, ειχε μεινει το αποτυπωμα (περιγραμμα) της θηκης στην πλατη του κινητου. Το χρωμα ηταν σαν πιο μαυρο. Ειναι πολυ μαλακη η πλατη τελικα. Η θηκη δεν εχει καμια ατελεια, ειναι μια χαρα παντως, Οποιος θέλει του τη χαριζω :p

 

 

Μου φαινεται πολυ κουλο αυτο που λες. (Με εκανες και εβγαλα την θηκη τωρα για να δω). Τοσο ευαισθητο ειναι το +; Σχεδον απο τοτε που πηρα το δικο μου, του εχω θηκες. Τζελ επι το πλειστον, του ειχα ομως και σκληρη. Δεν ειχα προβλημα. Σου στελνω πμ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα τη χρηση του κινητου με jelly bean, εχει παρατηρησει κανεις αλλος να ειναι λιγο χειροτερη οταν το κινητο ειναι σε deep sleep? Εμενα π.χ μπορει να περνουσαν 4-5 ωρες και να μην επεφτε ουτε 1% με ICS.
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα τη χρηση του κινητου με jelly bean, εχει παρατηρησει κανεις αλλος να ειναι λιγο χειροτερη οταν το κινητο ειναι σε deep sleep? Εμενα π.χ μπορει να περνουσαν 4-5 ωρες και να μην επεφτε ουτε 1% με ICS.

 

Σε μενα συμπεριφερεται το ιδιο πανω-κατω. Ειτε στην αναμονη, ειτε στην χρηση.

 

Τα υπολοιπα πιστευω οτι ειναι placebo. Βελτιωση, που ειναι αξιας λογου, δεν υπαρχει.

 

Ολα αυτα με απενεργοποιημενη την εξοικονομηση εννοειται, για να υπαρχει μετρο συγκρισης και χωρις hard reset

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν ενημέρωση οι drivers όπως και το HTC sync. Όταν συνδεεις το κινητό δε σου βγάζει 2 επιπλέον drives,ένα ο αποθηκευτικός χώρος και ένα δεύτερο με το HTC sync?

 

τώρα που έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τα βλέπω και τα δύο που μου λες...Πως προχωρώ...?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είδα αρκετή βελτίωση στην μπαταρία. Τουλάχιστον μια ώρα επιπλέον στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις το εξης: Οταν ακουω μουσικη (htc music) και πεσει η μπαταρια κατω απο 15% και κανει το μπιμπ για να την φορτιση, ξαφνικα ο ηχος γινετε πιο καθαρος και πιο δυνατος στο htc music player. Γιαυτους που θα πουν οτι ειναι placebo, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Το εχει συναντησει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει χρησιμοποιησει κανεις in-ear ακουστικα της AKG στο X? Aν ναι, ειναι συμβατα τα remote control κουμπια για τις κλησεις, play/pause κτλ?

 

AKG in ear εχω, τα Κ321, χωρις ομως κουμπια. Τρομερα ακουστικα! Παντα την εμπιστευομουν σαν εταιρεια στα ακουστικα της. Ακομα και στο HIFI δικα της εχω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις το εξης: Οταν ακουω μουσικη (htc music) και πεσει η μπαταρια κατω απο 15% και κανει το μπιμπ για να την φορτιση, ξαφνικα ο ηχος γινετε πιο καθαρος και πιο δυνατος στο htc music player. Γιαυτους που θα πουν οτι ειναι placebo, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Το εχει συναντησει κανεις αλλος?

 

Κ μένα το κάνει αλλά όχι μόνο με το μπιπ που ακούγεται .

Κ κάτι ακόμα , δηλαδή ρε παιδιά εσείς παρατηρείτε καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία ?!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειχα σκεφτει καθαριστικο οθονης! Πιστευεις θα βοηθουσε? καταλαβες τι επαθα?

 

Για το wifi direct με προβληματισε και εμενα. Βασικα, του λειπει το καταλληλο sw.

Κατεβασε την εφαρμογη wifi direct απο το μαρκετ και ξαναδες το. (Εγω δεν εχω δευτερη συσκευη για να δοκιμασω)

:)

Eχω παρει ενα καθαριστικο τετοιο και ειναι ολα τα λεφτα.Το καθαριζει και το κανει παντα σαν να βγηκε απο το κουτι,η δε οθονη,ασε..καθρεφτης!!!Ολα αυτα με ενα απαλο περασματακι χωρις τριψιματα και τετοια που με τον καιρο θα το φθηρουν.

Θα δοκιμασω την εφαρμογη που ειπες και θα ενημερωσω

 

Παρολο που η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα τη χρηση του κινητου με jelly bean, εχει παρατηρησει κανεις αλλος να ειναι λιγο χειροτερη οταν το κινητο ειναι σε deep sleep? Εμενα π.χ μπορει να περνουσαν 4-5 ωρες και να μην επεφτε ουτε 1% με ICS.
Ναι,ενα ελαχιστο το ειδα κι εγω.Απενεργοποιησε καποιες εφαρμογες οπως το dropbox που ειναι απο default τωρα ρυθμισμενες να τρεχουν στο παρασκηνιο

 

Σε μενα συμπεριφερεται το ιδιο πανω-κατω. Ειτε στην αναμονη, ειτε στην χρηση.

 

Τα υπολοιπα πιστευω οτι ειναι placebo. Βελτιωση, που ειναι αξιας λογου, δεν υπαρχει.

 

Ολα αυτα με απενεργοποιημενη την εξοικονομηση εννοειται, για να υπαρχει μετρο συγκρισης και χωρις hard reset

Δεν ειναι placebo,φαινεται ξεκαθαρα η διαφορα και στους χρονους αυτονομιας που βγαζει πλεον,αλλα και στο πως κατεβαινει η μπαταρια ;)

 

Έχω κάνει hard reset. Το πρόβλημα παραμένει.

Αν κάνω ρουτ θα έχω περισσότερο ελεύθερη ραμ ;

τι προβλημα εχεις?

 

Κ μένα το κάνει αλλά όχι μόνο με το μπιπ που ακούγεται .

Κ κάτι ακόμα , δηλαδή ρε παιδιά εσείς παρατηρείτε καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία ?!!!!

Ναι οπως ειπα και πιο πανω και οπως αναφερουν και τα αλλα παιδια υπαρχει εμφανη βελτιωση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...