Jump to content

Σκληρος Δισκος & 7αρια Windows


Cannibal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ενα pc ο δισκος μου λεει στο Bios No detected devise , στο αλλο δε pc καθως του κοτσαρω την οθονη επανω Δεν φαινεται καν Bios... και επισης παρατητησα οτι το keyb & mouse δεν επερναν ρευμα.. και + τις αλλοις επανω φορουσε 7αρια αλλα απο'οτι ειδα ηταν ο δισκος προβληματικος ηταν τις σειρας WD ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση το τι λειτουργικό φοράς, αφού ήδη από το BIOS δεν φαίνεται ο σκληρός.

Οπότε 2 περιπτώσεις υπάρχουν.

Ή προβληματικός δίσκος ή θέλει Update η μητρική.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ο δισκος μου εβγαλε προβλημα ειναι το μονο σιγουρο... γιατι τωρα δεν θυμαμε το μοντελο ακριβως αλλα μπορω να το ποσταρω το μεσημερακι, κατεβασα ενα .iso κ ενα .exe αλλα δυστηχως το .iso δεν μπορεσε να boot-αρει που προσπαθησα εχθες βραδυ απο το pc που αναφερω οτι Δεν φαινετε κατι παρα μονο μια μαυρη οθονη.. και ρε γμτ ουτε το mouse & kb επερναν ρευμα.
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν παίρνει ρεύμα το keyboard και το mouse και δεν έχεις και εικόνα, τότε φάινεται να παίζει πρόβλημα με την μητρική και δεν έχει σχέση ο σκληρός για αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρα σε αλλο κουτι και σε αλλο pc οχι σε αυτο που μου βγαζει το προβλημα οτι δεν τον εντοπιζει στην εκκινηση του συστηματος.

 

*Επισης στο αλλο pc που δοκιμαζω τον δισκο κατα την εκκινηση δεν ακουγεται το beep απο την mobo.. το λαμπακι ειναι ανοιχτο πρασινο παντως.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

θα βαλουμε σε μια ταξη τα πραγματα, στο παλιο το pc εφταιγε η 1 μνημη για αυτο Και δεν εκανε σωστη εκκινηση, στο δε 2ο pc δεν γνωριζω γιατι ετρωγε σκαλωμα, ο δισκος πηγε σε ενα αλλο μηχανημα ενος φιλου τεσταριστηκε, φορμαριστηκε και μετα στο δικο μου pc ξανα μπηκαν τα 7αρια :rolleyes:

 

 

+ ετρεξα και το .exe patch για τον δισκο απο την segate για το fw

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...