Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας.

μετα απο καποια κοληματα και διαφορα χαζα,εκανα επαναφορα και μου ζηταει τον flash player για να παιζει βιντεο και κατι παιχνιδια..που πρεπει να παω και τι πρεπει να κανω??

ευχαριστω........

κωστας λαρισα......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα....περισυ το Μάΐο νομίζω πήρα απο merimobiles το Zenithink Zepad c91 και αφού το κράτησα μερικούς μήνες...του εβαλα εφαρμογες κτλ ολα κομπλέ...το άφησα στην αδερφη μου γιατι μετακόμισα και μετά από λίγους μήνες με φώναξε να το παρω πίσω γιατί έχει προβλημα λέει.Λοιπόν...η έκανε αναβάθμιση ή (μαλλον σίγουρα) έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τα εσβυσε όλα από μέσα.Το πρόβλημα ειναι το εξής....εχει το MARKET στο οποίο μπήκα μία φορά και εβαλα ενα antivir,μετά από αυτό δεν κατάφερε να ξαναμπεί κρασάρει.Δεν ξέρω εαν ειναι η σωστή έκδοση λογισμικού που έχει μετά την επέμβαση της αδερφής μου, θελω να μου πείτε αν ειναι τα εργοστασιακά στοιχεία αυτά που μου δίνει το τάμπλετ...και πώς μπορώ να αναβαθμίσω και να βλέπω google play κτλ

 

Αριθμός Μοντέλου ZT ICS

EKDOSH ANDROID 4.03

Έκδοση Βασικού Φάσματος Αγνωστο

Έκδοση kernel 2.6.34root@atp-desktop#1478

Αριθμός έκδοσης f04ref-eng4.03ICS.f04ref.20120204engroot201204.....testkeys

 

Επίσης...το touch έχει ψιλοτρελαθεί...γράφει νούμερα γράμματα μόνοτου οταν κανω ενα απλο touch και πετάει γραμμώσεις στην οθόνη το σύστημα όταν το πιέζω λίγο....τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω;

 

Όταν το είχα πάρει ήταν κάπως έτσι

Edited by passenger57
ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την οθονη θα σε στεναχωρησω αλλα μη χανεισ το χρονο σου-χρειαζεσαι ή νεο touch ή νεα οθονη...

Α, ωραιος ο τιτλος σου ! (..."ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΣΟΥ ΤΟ ΖΕΠΑΝΤ"...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας παίδες... Χτες έφτασε το tablet που αγόρασα από ένα μαγαζί στο Aliexpress (συγκεκριμένα από εδώ) και μπορώ να πω φαίνεται καλό (για τα λεφτά του πάντα). Το μόνο που με προβλημάτισε είναι το γεγονός ότι δε βρίσκω πουθενά την ρύθμιση για ενεργοποίηση του bluetooth. Στην αγγελία γράφει ότι υποστηρίζει bluetooth, αλλά στα settings όπως σ' όλα τα android δεν έχει πουθενά την επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση.

 

Είδα και το manual μήπως το έχουν κάπου αλλού και μου ξέφυγε, αλλά τίποτε κι εκεί. Ρε μήπως δεν υποστηρίζει bluetooth και με γέλασαν;

 

Επίσης ξέρει κανείς κανένα καλό site με firmware για αυτό το μοντέλο; Καθώς δεν είναι rooted αυτό που έστειλαν και στο ψάξιμο που έκανα στο Google δεν έχω βρει τρόπο να το σπάσω, παρά μόνο να μπει custom firmware που θα είναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

O Αλή μπαμπάς μπορεί να σου έλεγε ότι θα έστελνε και την Miranda Kerr πακέτο με την ταμπλέτα για να πουλήσει. Πάντα κοιτάμε και το site του κατασκευαστή. Και εκεί δεν αναφέρει bluetooth...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

και ναι ακόμα το έχω:)

βέβαια πλέον κάνει για πολύ λίγα πραγματάκια και κυρίως το έχω για ebooks.

Να μην το γρουσουζέψω κανένα πρόβλημα δεν μου έβγαλε, αν και μετά απο τόσο καιρό και επειδή διαβάζω ξαπλωμένος θα αρχίσω να ψάχνω για κάτι άλλο στις 10ιντσες ΠΑΝΤΑ, αυτή την φορά με ips οθόνη και λιιιιιγο πιο ελαφρύ :lol::lol::lol:

 

εσείς το έχετε ακόμα? ποια ρομ του φοράτε?

Τα λέμε;)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

και ναι ακόμα το έχω:)

βέβαια πλέον κάνει για πολύ λίγα πραγματάκια και κυρίως το έχω για ebooks.

Να μην το γρουσουζέψω κανένα πρόβλημα δεν μου έβγαλε, αν και μετά απο τόσο καιρό και επειδή διαβάζω ξαπλωμένος θα αρχίσω να ψάχνω για κάτι άλλο στις 10ιντσες ΠΑΝΤΑ, αυτή την φορά με ips οθόνη και λιιιιιγο πιο ελαφρύ :lol::lol::lol:

 

εσείς το έχετε ακόμα? ποια ρομ του φοράτε?

Τα λέμε;)

 

Εγω το χαρισα προχτες στην κουμπαρα μου,

ειχε καταντησει πολυ σπαστικο να κολλαει συνεχεια,

δεν καταφερα ποτε να του περασω και αλλη ρομ,

εσυ το καταφερες?

αν ναι πες πως να της το κανω κι εγω που μου παραπονιεται

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χαρισα προχτες στην κουμπαρα μου,

ειχε καταντησει πολυ σπαστικο να κολλαει συνεχεια,

δεν καταφερα ποτε να του περασω και αλλη ρομ,

εσυ το καταφερες?

αν ναι πες πως να της το κανω κι εγω που μου παραπονιεται

 

απο slatedroid θυμαμαι ειχα περασει. απλα πεταγες το zip μεσα στην sd. παταγες power και camera περιμενες λιγο και ετοιμο. δεν υπηρχε και τιποτα τρομερα διαφορετικο αλλα αφαιρουσε αχρηστα πραγματα και εφαρμογες και το εκανε λιγο πιο ανεκτο. και ολα αυτα γιατι η zenithink τοτε δεν εδινε τον κωδικα στους developers να δουλεψουν και να φτιαξουν custom roms,τωρα ισως ειχαμε cyanogen και ενα πολυ πιο γρηγορο και smooth ταμπλετ. αυτην εχω http://www.slatedroid.com/topic/35757-rom-justinthegeeks-fat-free-ics-update102112/

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Βρήκα το παλιο Ζεπαντ που είχα παρει το 2012 και εφτιαξα την καλωδιοταινία για να το δωσω στις μικρές μου κόρες...προσπαθώ να κάνω κανένα update me τις υπηρεσίες της GOOGLE που έχει πρόβλημα...υπάρχει καποιο site για updates κτλ και γενικά τι μπορώ να βελτιώσω για να έχω τα βασικά ....youtube και FB?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το παλιο Ζεπαντ που είχα παρει το 2012 και εφτιαξα την καλωδιοταινία για να το δωσω στις μικρές μου κόρες...προσπαθώ να κάνω κανένα update me τις υπηρεσίες της GOOGLE που έχει πρόβλημα...υπάρχει καποιο site για updates κτλ και γενικά τι μπορώ να βελτιώσω για να έχω τα βασικά ....youtube και FB?

 

πλεον δεν κάνει για τίποτα καθότι δεν έχει καν ips οθόνη να το έκανες έστω ψηφιακή κορνίζα :lol::lol::lol:

Η αλήθεια είναι ότι του είχα περάσει μια lite "ρομ" απο slatedroid που έκανε και λίγο overclock και μέχρι πριν 1 μήνα το χρησιμοποιούσε ο πατέρας μου για youtube και αυτό ...χαρά στην υπομονή του.

Πλέον όμως δεν αναβαθμίζει τα καινούρια google services και πάπαλα, απο browser κάνει 2 χρόνια να ανοίξει:O

Αποψη μου, μην ασχοληθείς αλλο

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...