Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά, εμένα που σταματά το internet να παίζει...

παρόλο που δείχνει ενεργό εικονίδιο...δεν κατεβάζει τίποτα, μόνο μετά απο restart.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω κατι το usb jig μπορει να μπει σε htc one v γιατι εχω σοβαρο προβλημα εγκατεστησα νεα rom απο recovery χωρις να κρατησω backup εκανα απευθειας wipe γιατι νομιζα οτι ειχε κρατησει μεσα τα backup και μου τα σβησε ολα απο μεσα και δεν μπορω να μπω με τιποτα σε bootloader mode εκανα factory data reset απο την νεα rom και μου την ξαναφορτωσε μεσω recovery το κακο ειναι οτι δεν εχω φλασαρει τον πυρηνα απο fastboot kai δεν μου βρισκει drivers στην νεα rom ουτε bluetooth ουτε wifi ουτε αλλες λειτουργιες μηπως εχει κανεις καμια ιδεα για το πως θα μπορεσω να μπουταρω απο bootloader mode?γιατι αν εχουν χαθει τα backup δεν θα μπορεσω να επαναφερω την εργοστασιακη rom ... kαμια ιδεα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αγορασα εχθες το κινητο και ηθελα να ρωτησω,ερχεται χωρις μνημη micro sd στην αγορα?Γιατι στην καρτελα που το πουλαγε στην βιτρινα ελεγε οτι ειχε και μνημη και μαλιστα επεκτασιμη μεχρι 32 gb.Παω να βαλω εφε στην φωτογραφια και να αποθηκευσω και μου λεει μνημη πληρης ενω ειναι μια μονο η φωτογραφια wtf?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αγορασα εχθες το κινητο και ηθελα να ρωτησω,ερχεται χωρις μνημη micro sd στην αγορα?Γιατι στην καρτελα που το πουλαγε στην βιτρινα ελεγε οτι ειχε και μνημη και μαλιστα επεκτασιμη μεχρι 32 gb.

 

Όχι δεν έχει μνήμη sd στην συσκευασία. Αυτό που λένε συνήθως είναι ότι μπορεί να πάρει μνήμη sd ως και 32gb.

 

Παω να βαλω εφε στην φωτογραφια και να αποθηκευσω και μου λεει μνημη πληρης ενω ειναι μια μονο η φωτογραφια wtf?

 

Δεν γνωρίζω. Έχω όμως την εντύπωση ότι στις ρυθμίσεις της κάμερας μπορείς να αλλάξεις το πού θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να γίνει root χωρίς να χαθεί η εγγύηση?Θέλω να περάσω καμμια άλλη rom μπάς και βελτιωθεί το άθλιο σήμα του...
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

οταν μου στελνουν μια φωτογραφια μεσω email πως την αποθηκευω στο κινητο; και απο το facebook το ιδιο. πως μπορω να την αποθηκευσω; στο iphone πχ παταγες πανω στην εικονα παρατεταμενα και σου εβγαινε επιλογη αποθηκευση, τωρα;
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

το one V το εχω βρει με 200ευρω με 2 χρονια εγγυηση , αξιζει τελικα? εχω διαβασει κατα καιρους διαφορα αρνητικα(το οτι θελει καρτα μνημης δεν το θεωρω αρνητικο.. σε αυτα τα λεφτα ολα θελουν)

αλλα το θεμα ειναι οτι πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα ειναι απο τα καλυτερα που παιζουν στην αγορα

Link to comment
Share on other sites

το one V το εχω βρει με 200ευρω με 2 χρονια εγγυηση , αξιζει τελικα? εχω διαβασει κατα καιρους διαφορα αρνητικα(το οτι θελει καρτα μνημης δεν το θεωρω αρνητικο.. σε αυτα τα λεφτα ολα θελουν)

αλλα το θεμα ειναι οτι πιστευω πως σε αυτα τα λεφτα ειναι απο τα καλυτερα που παιζουν στην αγορα

Φίλε μου πάρ' το με κλειστά τα μάτια.. Το έχω πάρει σε ένα φίλο μου και είναι υπερευχαριστημένος. Απλά να ξέρεις ότι παίρνεις ένα τηλέφωνο μεσαίας κατηγορίας.. Για τα λεφτά του βέβαια είναι κορυφή.

Από την άλλη όμως μπορείς να βρεις και Sensation μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά.. It's up to you!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάρ' το με κλειστά τα μάτια.. Το έχω πάρει σε ένα φίλο μου και είναι υπερευχαριστημένος. Απλά να ξέρεις ότι παίρνεις ένα τηλέφωνο μεσαίας κατηγορίας.. Για τα λεφτά του βέβαια είναι κορυφή.

Από την άλλη όμως μπορείς να βρεις και Sensation μεταχειρισμένο σε αυτά τα λεφτά.. It's up to you!!

 

προτιμω παντα το καινουριο κ αν σκεφτεις οτι τωρα εχω ενα νοκια 6730 φανταζομαι οτι σμαρt φοουν κ να παρω θα μου αρεσει :D

μονο φοβομουν γιατι γραφουν διαφορα κ επειδη εγω γενικα τα κινητα τα κραταω χρονιαααααααα (αυτο το εχω 2 χρονια,το προηγουμενο το ειχα 4) φοβαμαι μην παρω κανενα κ μετα απο 1-2 χροναι χρησης ειναι σκουπιδι

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από το τι χρήση θέλεις να κάνεις.. Αν έχεις απαιτήσεις τρελές, να παίζεις παιχνίδια ας πούμε ή να κατεβάσεις ότι εφαρμογή υπάρχει στο market τότε όχι δεν κάνει για σένα, αλλά αν το θέλεις κυρίως για τηλέφωνο και μετά για λίγο internet και κανένα χαζοπαιχνίδι τότε είναι άριστο.. Όπως σου είπα και πριν, it's up to you! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούρια στο forum κ δε γνωρίζω ακόμα πώς λειτουργεί γι' αυτό συγχωρέστε ίσως κάποια λάθη μου...

Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα κ αν κάποιος ή κάποιοι γνωρίζουν θα τους είμαι ευγνώμων να λάβω την απάντησή τους!

Είμαι κάτοχος ενός HTC one V από Virgin mobile usa. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει εδώ στην Ελλάδα; Παίρνει sim κ πώς; μου είναι άχρηστο εδώ στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

PelaK :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας είμαι καινούρια στο forum κ δε γνωρίζω ακόμα πώς λειτουργεί γι' αυτό συγχωρέστε ίσως κάποια λάθη μου...

Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα κ αν κάποιος ή κάποιοι γνωρίζουν θα τους είμαι ευγνώμων να λάβω την απάντησή τους!

Είμαι κάτοχος ενός HTC one V από Virgin mobile usa. Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει εδώ στην Ελλάδα; Παίρνει sim κ πώς; μου είναι άχρηστο εδώ στην Ελλάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

PelaK :confused:

 

Η συσκευή υποστηρίζει μόνο CDMA δίκτυα και κατά συνέπεια δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψει στα δικά μας ευρωπαϊκά δίκτυα ως τηλέφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υποστηρίζει μόνο CDMA δίκτυα και κατά συνέπεια δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να δουλέψει στα δικά μας ευρωπαϊκά δίκτυα ως τηλέφωνο.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!!! Σίγουρα για να το λες έχεις τις γνώσεις γιατί εγώ έψαχνα για απαντήσεις στο διαδίκτυο σκεφτόμενη μήπως σαν νέο μοντέλο συσκευής υποστηρίζει κ τα δυο συστήματα κ μπορώ να το "ξεκλειδώσω" με κάποιο τρόπο. Είναι ολοκαίνουριο, αχρησιμοποίητο κ σχετικά ακριβούτσικο εδώ στην ελλάδα νομίζω... θα ήθελα πολύ να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω!

Ευχαριστώ κ πάλι

PelaK

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καινούριο αλλά με 1 Ghz cpu δεν το λες κ αργό... εγώ ότι έκανα μέχρι τώρα, εφαρμογές, σερφάρισμα κτλ μια χαρά! Κ έχει κ μεγάλη ROM 4 Gb, μεταλλικό σώμα με ωραίο σχεδιασμό... Ανάλογα τι δυνατότητες ζητάς εσύ από τη συσκευή σου!
Link to comment
Share on other sites

πολλοι λενε για προβληματα αναφορικα με τις κλησεις και τα μηνυματα οτι καθυστερει αρκετα. παντως απο φωτογραφιες που εχω δει βγαζει εξαιρετικες και η οθονη του ειναι παρα πολυ καλη και φωτεινη.
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το htc one V και μου κολλάει πολύ κυρίως στο άνοιγμα των μηνυμάτων και στον κατάλογο των επαφών.γενικά είμαι απογοητευμένος απο την επιλογή μου.όταν είναι ανοιχτό το wi-fi κολλάει συνέχεια.αναγκάζομαι να σβήνω μηνύματα και να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα για να μην έχω πρόβλημα.όποιος ξέρει να δώσει κάποια λύση ας μου πεί.σκέφτομαι να το κάνω ένα format μήπως συνέλθει αλλά φοβάμαι μην χάσω τις επαφές μου και τις φωτό μου.:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η συσκευή για τον μέσο χρήστη που δεν ζητάει επιδόσεις αλλά ομαλή λειτουργία, ποιότητα και sense! την έχει φίλος και δεν του κάνει κιχ! μαμα καταστάσεις, χωρίς ρουτ και λοιπά.

 

σε σας που κολλάει, εμφανίζει προβλήματα, κλπ, αφαιρέστε ότι αχρειστες εφαρμογές έχετε προσθέσει.

 

 

@mantiskos

κρατα back up τις φωτό και ότι άλλα δεδομενα χρειάζεσαι. επίσης τις επαφες συγχρόνισε τες με το gmail ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα στον 2ο μηνα και το προσεχω υπερβολικα το κινητο μου,εμφανισε στη οθονη πανω αριστερα κιτρινες κουκιδες οι οποιες ειναι ορατες οταν υπαρχει λευκο φοντο πισω...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω. μου αρεσει πολυ το κινητο αλλα κολλαω στην ταχυτητα του.εχει και μικρη μνημη για εφαρμογες 512 μβ απο τα οποια ελαχιστα ειναι διαθεσιμα.
Link to comment
Share on other sites

Το δίνει φίλος καινούργιο από επιδότηση, κι επειδή το είδα και μου άρεσε πολύ, για πείτε καμια γνώμη οι πιο παλιοί χρήστες. Θέλω να βγάζει καλές φωτογραφίες και να τρέχει ομαλά το ίντερνετ... όσο γίνεται δηλαδή για τα χαρακτηριστικά του! Από εφαρμογές μόνο βασικές, facebook κλπ. Δεν γεμίζω το κινητό με άχρηστα πράγματα! Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσο ανθεκτική είναι η οθόνη σε φθορές, γιατί προφανώς δεν είναι gorilla glass! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δίνει φίλος καινούργιο από επιδότηση, κι επειδή το είδα και μου άρεσε πολύ, για πείτε καμια γνώμη οι πιο παλιοί χρήστες. Θέλω να βγάζει καλές φωτογραφίες και να τρέχει ομαλά το ίντερνετ... όσο γίνεται δηλαδή για τα χαρακτηριστικά του! Από εφαρμογές μόνο βασικές, facebook κλπ. Δεν γεμίζω το κινητό με άχρηστα πράγματα! Επίσης θα ήθελα να μάθω πόσο ανθεκτική είναι η οθόνη σε φθορές, γιατί προφανώς δεν είναι gorilla glass!

 

Θα σου συνιστούσα να ανοίξεις ένα θέμα εδώ για να πάρεις και άλλες γνώμες... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να ανοίξεις ένα θέμα εδώ για να πάρεις και άλλες γνώμες... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Ευχαριστώ πολύ, αλλά επειδή αυτό είναι το επίσημο θέμα, σκέφτηκα ότι εδώ είναι το πιο κατάλληλο μέρος. Άλλωστε δεν θέλω να το συγκρίνω με κάποια άλλη συσκευή, απλά να μάθω από όσους το έχουν αν αξίζει τα χρήματα του για αυτά που προσφέρει και αν παρουσιάζει κάποια προβλήματα η οθόνη κλπ. Μάλλον θα το πάρω βασικά, γιατί δεν έχω δοκιμάσει ποτέ HTC και μου φαίνεται το πιο κατάλληλο μοντέλο για "αρχή"... :)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω βασικά, γιατί δεν έχω δοκιμάσει ποτέ HTC και μου φαίνεται το πιο κατάλληλο μοντέλο για "αρχή"... :)

 

Με βάση αυτό θα έλεγα να μην το πάρεις.. Είναι σαν να θέλεις να "γνωρίσεις" μια εταιρία και να αγοράζεις το μικρότερο (από θέμα δυνατοτήτων) μοντέλο της, το οποίο φυσικά δεν θα σου δείξει τι μπορεί να κάνει σαν εταιρία.. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την htc και τις συσκευές της θα έλεγα να πας σε κάτι ποιο ποιοτικό, πχ ένα Desire S ή ένα Sensation... Το One V είναι για κάποιον που απλά θέλει ένα τηλέφωνο και δεν έχει πολλές απαιτήσεις από αυτό, δεν είναι κατάλληλο για να δεις τις αντιπροσωπεύει η htc.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω γιατί, δυστυχώς, ο γραπτός λόγος δεν μας βοηθάει.

Φιλικά πάντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτό θα έλεγα να μην το πάρεις.. Είναι σαν να θέλεις να "γνωρίσεις" μια εταιρία και να αγοράζεις το μικρότερο (από θέμα δυνατοτήτων) μοντέλο της, το οποίο φυσικά δεν θα σου δείξει τι μπορεί να κάνει σαν εταιρία.. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την htc και τις συσκευές της θα έλεγα να πας σε κάτι ποιο ποιοτικό, πχ ένα Desire S ή ένα Sensation... Το One V είναι για κάποιον που απλά θέλει ένα τηλέφωνο και δεν έχει πολλές απαιτήσεις από αυτό, δεν είναι κατάλληλο για να δεις τις αντιπροσωπεύει η htc.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω γιατί, δυστυχώς, ο γραπτός λόγος δεν μας βοηθάει.

Φιλικά πάντα.

Το κατάλαβα και σ΄ευχαριστώ! Βασικά τα οικονομικά δεν μου επιτρέπουν για κάτι ποιό...ποιοτικό! :( Όμως δεν έχω και πολλές απαιτήσεις, όπως είπα και παραπάνω θέλω μερικές καλές φωτό και να τρέχει σχετικά ομαλά το ίντερνετ. Θα το ρισκάρω γιατί μου αρέσει πολύ σαν συσκευή...

 

Edit: Το πήρα τελικά και είναι πολύ όμορφο κινητάκι! Στιβαρή κατασκευή, ελαφρύ και υπέροχη οθόνη. Η κάμερα δεν μ΄εντυπωσίασε, αλλά ok...κάνει την δουλειά της και έχει ωραία εφεδάκια! Το ηχείο μου φαίνεται λίγο σιγανό...δεν ακούω πάντα τις κλήσεις! Ο ήχος με τ΄ακουστικά πάντως είναι κορυφή (με καλά ακουστικά, όχι της συσκευασίας)...εκεί μάλλον φαίνεται και το beats audio! Τέλος, το σερφάρισμα είναι αρκετά καλό...έχει τα lagαρίσματα του, αλλά σε ανεκτό επίπεδο! Όλα αυτά για τα δικά μου κριτήρια πάντα, που δεν ζητάω να κάνει "παπάδες" το κινητό μου!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...