Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cobra Kai[Season 4]

Cobra-Kai-S4.jpg

https://www.imdb.com/title/tt7221388/episodes?season=4

Ακομα μια πολυ αξιολογη season που την κανει μια απο τις λιγες σειρες μεχρι σημερα που μπορεσαν να κρατησουν την ποιοτητα τους μετα απο 4 σεζον. Τα επεισοδια των 30-35 λεπτων περνανε σαν να ειναι 15λεπτα τοσο ευχαριστα βλεπετε και φαινεται απο χιλιομετρα ποσο αγαπανε αυτο που κανουν οι 4 πρωταγωνιστες απο τα παλια[Λαρουσο-Λορενς-Κρις-Σιλβερ]. Ενας Σιλβερ o οποιος εχει να εμφανιστει απο το 2007 σε ταινια και 14 χρονια μετα δινει μια απιστευτη για μενα ερμηνεια και μπραβο του. Ειναι το ιδιο μισητος που ηταν στο Καρατε Κιντ σε σημεια συμπαθεις ακομα και τον Κρις οποτε καταλαβαινετε. Οι μικροι συνεχιζουν να παιζουν αξιολογα για την ηλικια τους μου αρεσε η χημεια Σαμ με Ζαμπκα το τουρνουα ειχε δυνατες στιγμες αλλα δεν μου αρεσε πως εξελιχθηκε γιατι μιλαμε για πολυ βρομια. Καποιες φασεις πχ το ξυλο μεταξυ cobra με τους αλλους ειναι λιγο dejavu απο προηγουμενες σεζον αλλα εχουμε και ωραιες εξελιξεις χαρακτηρων οπως φανηκε στο τελος με Τορυ-Ρομπι. Ανυπομονω φυσικα για 5η σεζον αρκει να μπορεσει να κρατησει το ιδιο επιπεδο. Οι ηθοποιοι φαινεται οτι αγαπανε παντως αυτο που κανουν ειναι πιστοι στους αρχικους χαρακτηρες των πρωτων ταινιων οποτε αν δεν το χαλασουν στο σεναριο πιστευω αλλες 2 σεζον βγαζουν ανετα με ιδια ποιοτητα. 9.4/10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράτησα. Όχι ότι το έβλεπα γιατί μου άρεσε, αλλά μόνο και μόνο επειδή είμαι γενιάς Karate Kid. 

Πάντα κακό το έβρισκα αλλά φέτος όμως δεν το άντεξα. Το σταμάτησα στα μισά του 3ου....ίσως εάν έχω περίοδο που δεν έχω κάτι άλλο να δω, να το πιάσω ξανά.

Κάκιστη αμερικανιά.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον akilleas. Οι δύο πρώτες σεζόν μου έβγαλαν μια γλυκιά νοσταλγία, με κάποιες φανταστικές ατάκες διακωμώδησης των παλιών ταινιών. Η τρίτη σεζόν είχε ήδη γίνει σειρά αμερικανικού κολεγίου, η δε τέταρτη μου φαίνεται πραγματικά κακή. Προσωπικά τη θεωρώ (άλλη) μια σειρά που το τράβηξε παραπάνω από όσο έπρεπε.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

απιστευτο, μεχρι τωρα μονο διθυραμβικα σχολια ειχα διαβασει κι αν γραψετε αυτα που γραφετε σε διπλανο φορουμ θα σας παρουν με τις πετρες :S

τελοσπαντων, η δικη μου αποψη ειναι καπου στην μεση, ουτε τρελαθηκα, ουτε απογοητευτηκα, μετρια πραγματα,

εχει ηδη να αρχισει να επαναλαμβανεται, θα συνεχισω να το βλεπω, αν κι εννοειται οτι με ξενερωνει απιστευτα το οτι διαβασα οτι ετοιμαζονται να γραψουν την 6η και... βλεπουμε...

ε οχι, καπου στοπ ρε παιδια, μην το κανουν σαν το flash που πραγματικα δεν ξερει οτι καποια στιγμη πρεπει να τελειωσει... και πολλα αλλα..

Link to comment
Share on other sites

3επ εχω δει της 4ης Κομπρα και ειναι αψογα.

Μπραβο στους δημιουργους που εχουν μεταφερει τοσο ωραια την εξελιξη της ιστοριας!

Link to comment
Share on other sites

Oz[Season 2]

4v-Vh-Qv-Xw2s8-VUOvxzs-BI9z-ZGYh-B.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0118421/episodes?season=2

Μια αρκετα διαφορετικη σεζον απο την πρωτη μια σεζον που πραγματικα σε 8 επεισοδια εγιναν πραγματα που περνουν 3-4 σεζον σε αλλες σειρες για να γινουν. Αν δουμε μεμονωμενα τα επεισοδια περα απο το πρωτο που ειναι περισσοτερο σαν το 9ο της πρωτης σεζον παρα στη συνοχη της δευτερης σεζον καθε ενα απο τα 7 επεισοδια δεν στεκετε μονο του. Ο συνδυασμος ομως και των 7 η ελπιδα που προσφερουν καποια επεισοδια και το πως σε καποια αλλα την περνουν πισω γινεται με μοναδικο τροπο. Ο σκοπος της σεζον φανηκε στο τελευταιο επεισοδιο το οποιο εδειξε τη βαρβαροτητα και τη σκληρη πραγματικοτητα των ανθρωπων που ειναι στη φυλακη κατι που προετοιμαζοταν αριστοτεχνικα απο το δευτερο επεισοδιο. Καθε χαρακτηρας και μια τρομερη ιστορια απο πισω καθε χαρακτηρας με τη δικη του προσωπικοτητα. Πολυ καλη αναλυση γινεται και σε αυτους που δουλευουν στη φυλακη και στη διαχειρηση του καθενος με τους φυλακισμενους. Για καποιους χαρακτηρες λυπασαι για καποιους χαιρεσαι οι ισορροπιες αλλαζουν απο τη μια στιγμη στην αλλη και καταλαβαινεις τι περναει ο καθενας και πως διαχειριζεται την κατασταση. Θα εβαζα χαμηλοτερο βαθμο αλλα το τελευταιο επεισοδιο ανεβασε συνολικα ολη τη σεζον και εκλεισε οπως επρεπε. Σειρα που αν εβγαινε σημερα θα λογοκρινοταν για τα παντα που δειχνει αλλα στο σημερα ο κοσμος θελει αποστειρωμενες σειρες οι οποιες δειχνουν τα πραγματα οπως δεν ειναι πραγματικα. 9.2/10

Link to comment
Share on other sites

Dexter: New Blood

dexter-new-blood-poster.jpg

https://www.imdb.com/title/tt14164730

Αμφιλεγομενη σεζον ηρθε 8 χρονια μετα το πολυ κακο τελος της βασικης σειρας και προσθεσε το μεγαλο γιο του Dexter και παραλληλα ανεβασε την ιστορια 2 επιπεδα. Καπως πιο to the ground επεισοδια χωρις χαζα κλισε που ειχαμε συνηθισει στις τελευταιες 4 σεζον με εναν υπεροχο villain και πιο δεμενη ιστορια μιας και δεν θα βγει αλλη σεζον οποτε καπως επρεπε να την κλεισουν σε μολις 10 επεισοδια και να αναπληρωσουν και τον χαμενο χρονο τοσο χρονων. Τα ratings πηραν φωτια μεχρι το σημερινο τελευταιο επεισοδιο που βλεπω να πεφτει κατω απο τη βαση. Οσοι το δειτε θα καταλαβετε γιατι και οντως ειναι καπως επιπολαιο και βιαστικο αλλα πιστευω οτι ακομα και 2 επεισοδια παραπανω να εδιναν απλα θα γινοταν πιο προσιτο προς τον κοσμο ενω τωρα φανηκε καπως βιαστικο εξου και τα ratings. Συνολικα μια σεζον που καλως βγηκε θυμισε παλιες καλες εποχες μεχρι την 4η σεζον εδεσε απολυτα με την εποχη που βγηκε[χιονια+Χριστουγεννα] και πατησε στη νοσταλγια των φανς προσθετοντας αρκετα στο συνολικο lore της ιδεας πισω απο τον αγαπημενο μας serial killer. 9/10 

Link to comment
Share on other sites

Oz[Season 3]

e61cea1f441d302b8232132d780636eb.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0118421/episodes?season=3

Ακομα μια σεζον εφτασε στο τελος της. Μια σεζον που μεχρι λιγο πριν το τελος θα μπορουσα να την συνοψισω σε μια λεξη. Λυτρωση. Λυτρωση για πολλους απο τους χαρακτηρες μας με τον εναν η αλλο τροπο η πραγματικοτητα ομως μας εδειξε οτι τιποτα πραγματικα δεν αλλαζει. Ο καθενας κουβαλαει τον σταυρο του ο καθενας θα κανει οτι περναει απο το χερι του για την επιβιωση μεσα στη φυλακη. Χαρηκα στο πρωτο επεισοδιο για ενα συγκεκριμενο χαρακτηρα μπηκε πολυ δυνατα η σεζον. Προς το τελος καποια πραγματα μου φανηκαν καπως ασυνδετα και βεβιασμενα με το ολο racism θεμα αλλα ισως δεν εδωσα βαση τοσο στα σημεια που εχουμε αναλογα περιστατικα. Γενικα σηκωνει αναλυση η σεζον εχει γινει πολυ αξιολογη προσπαθεια στην αναπτυξη του καθε χαρακτηρα και ειναι σπανιο για τον θεατη να ξερει τον καθε χαρακτηρα με το ονομα και επωνυμο του το Oz ομως το καταφερνει και δειχνει ποσο καλη σειρα ειναι. 9.1/10

Link to comment
Share on other sites

VOICELESS στην ΕΡΤFLIX από τις καλύτερες Ιταλικές σειρές που έχω δει. Κάνει αναφορά στις γυνακοκτονίες και όλες τις πληγές των γυναικών στην εποχή μας. Προτείνεται για τις γυναίκες αλλά να την δουν και  άντρες για να γνωρίσουν την άλλη πλευρά

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 11:54 ΠΜ, ndros13 said:

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον akilleas. Οι δύο πρώτες σεζόν μου έβγαλαν μια γλυκιά νοσταλγία, με κάποιες φανταστικές ατάκες διακωμώδησης των παλιών ταινιών. Η τρίτη σεζόν είχε ήδη γίνει σειρά αμερικανικού κολεγίου, η δε τέταρτη μου φαίνεται πραγματικά κακή. Προσωπικά τη θεωρώ (άλλη) μια σειρά που το τράβηξε παραπάνω από όσο έπρεπε.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


 

η 3η σεζόν ήταν όντως πολυ παιδικη.

η 4η ειναι πολυ καλυτερη και με πολυ ωραια εξελιξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Love, Death & Robots

spacer.png

Για οσους αρεσει το animation, ειναι στο netflix και εχει δυο σεζονς. Επεισοδια μικρα (max 15'), αυτοτελη, τελειως ανεξαρτητα, καποια φαντασιας και καποια που εχουν να δωσουν μια μικρη τροφη για σκεψη. Ειδα την πρωτη σεζον μεσα σε λιγες ωρες ενα βραδυ. Θα ξεκινησω και την δευτερη οταν βρω παλι λιγο χρονο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oz[Season 4]

8194o-SKBu-CL-SL1500.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0118421/episodes?season=4

Αργησα λιγο με την τεταρτη σεζον μιας και ειναι 16 επεισοδια απο τα 8 που εχουν οι υπολοιπες σεζον. Επικοτατη το πρωτο μισο σε αλλο υφος μπλεκετε αρκετα με το ρατσισμο ισορροπιες αλλαζουν σε μεγαλα κεφαλια και ολη η Εμ Σιτυ αλλαζει. Οι συνομωσιες δινουν και περνουν σχεδον σε καθε επεισοδιο χαρακτηρες που λες θα πανε μεχρι το τελος καθαριζονται απο ανθρωπους που δεν υπολογιζεις αλλα εχουμε και τους σκληρους θανατους που περιμεναμε πως και πως. Το δευτερο μερος της σεζον μας παει 6 μηνες μετα το συμβαν επιστροφη στην κανονικοτητα. Στην συνοψη τελικα ολα αλλαζουν και πραγματικα δεν αλλαζει τιποτα. Ετσι ειναι οι πραγματικες φυλακες η μηπως ετσι ειναι και η πραγματικη ζωη? Ο πιο αγαπημενος μου χαρακτηρας ειναι ο Σαιντ και επειτα ο πιο zen δεν υπαρχει ο μπουσμαλης τι τυπακι. Οσοι νεοι χαρακτηρες μπηκαν πραγματικα προσθεσαν το λιθαρακι τους. Το διδυμο Τομπαιας-Σιλινγκερ ειναι απο τις πιο σοκαριστικες ιστοριες που εχει να πει η σειρα. Το τελος της σεζον απο τα αγαπημενα μου επεισοδια με τρελο cliffhanger με ενα μικρο ψαρεμα του θεατη που δεν τον αφηνει να αγιασει πραγματικα. Η αναπτυξη πολλων χαρακτηρων υποδειγματικη νιωθεις ο καθενας τι νιωθει ανα πασα στιγμη και αυτα που λεει σε καθε επεισοδιο ο Χιλ τρομερες αληθειες. Νομιζω η καλυτερη σεζον μεχρι στιγμης η σειρα ειναι επος επικαιρη ειναι το HBO που αγαπησαμε και μας εδειξε τι σημαινει τηλεοραση χωρις υπεκφυγες και political correctness. Γουσταρα στο τελευταιο επεισοδιο Αντονυ απο Sopranos και μετα εβαλαν καλωδιακη και ξεκιναει η σειρα και δειχνει τις στριπτιζουδες. Αν ακομα αναρωτιεστε τι σειρα να δειτε και δεν εχετε δει Oz σταματηστε οτι βλεπετε και δειτε το.  9.7/10

Link to comment
Share on other sites

Love, Death & Robots
MV5BYjEwOWQ0MjktMjZjNy00Mzc1LWE5NTItMDQ1Yjc0Zjk0NTBlXkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_QL75_UX190_CR0,0,190,281_.jpg
Για οσους αρεσει το animation, ειναι στο netflix και εχει δυο σεζονς. Επεισοδια μικρα (max 15'), αυτοτελη, τελειως ανεξαρτητα, καποια φαντασιας και καποια που εχουν να δωσουν μια μικρη τροφη για σκεψη. Ειδα την πρωτη σεζον μεσα σε λιγες ωρες ενα βραδυ. Θα ξεκινησω και την δευτερη οταν βρω παλι λιγο χρονο.
Δυστυχώς πολύ χειρότερη η δεύτερη.
Η πρώτη απλά τα έσπαγε.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, junglist said:

Δυστυχώς πολύ χειρότερη η δεύτερη.
Η πρώτη απλά τα έσπαγε.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Ισχυει ειδα και την δευτερη σεζον, δεν ηταν τοσο δυνατες οι ιστοριες!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt6554240/

Heels

Πολυ ενδιαφερον σειρα για τον κοσμο του Wrestling σε μια μικρη επαρχιακη πολη. Ωραια ατμοσφαιρα και δυνατες ερμηνειες απο Stephen Amel (Arrow) και Alexander Ludwig (Vikings).

Link to comment
Share on other sites

Yellowjackets[Season 1]

MV5-BZDM1-Nz-A2-OWIt-MWEz-NC00-Yzc2-LWIx

https://www.imdb.com/title/tt11041332/episodes?season=1

Την ξεκινησα με μεγαλες προσδοκιες και οντως στο πρωτο επεισοδιο σου δημιουργειται η αγωνια και η αναγκη να δεις τα επομενα επεισοδια. Οσο περνανε τα επεισοδια ομως και βλεπεις οτι παει οχι απλα αργα αλλα με ρυθμους χελωνας τοσο και πεφτει το hype. Εχει τις στιγμες της αλλα εχει και καποιες μεγαλες χρονικες στιγμες που απλα λες τι μας δειχνουν. Μου αρεσε η ηθοποιια και απο τις μικρες και απο τις μεγαλες ηθοποιους ειναι στα πολυ θετικα της δεν μου αρεσε οπως ειπα ο τρομερα αργος ρυθμος το παραφυσικο που πανε να βγαλουν lostizei σε σημεια και μονο καλο δεν ειναι πιστευα οτι θα ειναι μια πιο to the ground σειρα γιατι αυτα με προφητειες κτλ μου φαινονται χαζομαρες. Αν συνεχισει ετσι μπορουν να βγαλουν 4-5 σεζον ανετα. Στο τελευταιο επεισοδιο στο τελος πετανε αρκετα τυρακια οποτε περιμενω προφανως τη νεα σεζον το Δεκεμβριο ελπιζω σε κατι καλυτερο με πιο δεμενες σκηνες. Παρολο την κοντα 1 ωρα των επεισοδιων περναει η ωρα γρηγορα οποτε ειναι μια ανω του 8 σειρα αλλα μεχρι εκει. Το showtime δεν το εμπιστευομαι και πολυ γιατι οτι βγαζει το παραταει αλλα θα δουμε. Το θεμα απο μονο του σε ιντριγκαρει με το ολο cannibalism κεντρικο σεναριο δεν χρειαζεται να μπλεξουν με υπερφυσικα μεσα και να γινει lost 2. 8.1/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Yellowjackets[season 1]

MV5-BZDM1-Nz-A2-OWIt-MWEz-NC00-Yzc2-LWIx-Mm-Ut-OWY0-ZWJh-Mz-Ew-NWYx-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde-QXVy-OTA3-MTMy-OTk-V1-FMjpg-UX1000.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11041332/episodes?season=1

Την ξεκινησα με μεγαλες προσδοκιες και οντως στο πρωτο επεισοδιο σου δημιουργειται η αγωνια και η αναγκη να δεις τα επομενα επεισοδια. Οσο περνανε τα επεισοδια ομως και βλεπεις οτι παει οχι απλα αργα αλλα με ρυθμους χελωνας τοσο και πεφτει το hype. Εχει τις στιγμες της αλλα εχει και καποιες μεγαλες χρονικες στιγμες που απλα λες τι μας δειχνουν. Μου αρεσε η ηθοποιια και απο τις μικρες και απο τις μεγαλες ηθοποιους ειναι στα πολυ θετικα της δεν μου αρεσε οπως ειπα ο τρομερα αργος ρυθμος το παραφυσικο που πανε να βγαλουν lostizei σε σημεια και μονο καλο δεν ειναι πιστευα οτι θα ειναι μια πιο to the ground σειρα γιατι αυτα με προφητειες κτλ μου φαινονται χαζομαρες. Αν συνεχισει ετσι μπορουν να βγαλουν 4-5 σεζον ανετα. Στο τελευταιο επεισοδιο στο τελος πετανε αρκετα τυρακια οποτε περιμενω προφανως τη νεα σεζον το Δεκεμβριο ελπιζω σε κατι καλυτερο με πιο δεμενες σκηνες. Παρολο την κοντα 1 ωρα των επεισοδιων περναει η ωρα γρηγορα οποτε ειναι μια ανω του 8 σειρα αλλα μεχρι εκει. Το showtime δεν το εμπιστευομαι και πολυ γιατι οτι βγαζει το παραταει αλλα θα δουμε. Το θεμα απο μονο του σε ιντριγκαρει με το ολο cannibalism κεντρικο σεναριο δεν χρειαζεται να μπλεξουν με υπερφυσικα μεσα και να γινει lost 2. 8.1/10

Ο μόνος λόγος που την είδα, αν και βλέπω που το πάει, είναι η Juliette Lewis. Κατά τ' αλλά γυναικοσειρά, όπου για ακόμα μια φορά δεν μπορούμε να γλιτώσουμε ούτε στα δάση του Καναδά από τις μειονότητες

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, baiosss said:

Ο μόνος λόγος που την είδα, αν και βλέπω που το πάει, είναι η Juliette Lewis. Κατά τ' αλλά γυναικοσειρά, όπου για ακόμα μια φορά δεν μπορούμε να γλιτώσουμε ούτε στα δάση του Καναδά από τις μειονότητες emoji14.png

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Τιμιες ειναι πιστευω η πλειοψηφια ειναι οντως γυναικοσειρα δεν με ενοχλησε μιας και το κεντρικο θεμα εχει απο μονο του ενδιαφερον αλλα τωρα μη μου μπλεκεις μεσα προφητειες θεους οραματα κτλ. Το πρωτο επεισοδιο δεν σε προιδεαζει για κατι τετοιο και εκει χαλαστηκα κυριως. Θα δουμε πιστευω και τη δευτερη σεζον αλλα ελπιζω να μην χασει το δρομο της περισσοτερο. Επισης λιγο too much drama με τα γυναικολογικα τους η καθε μια και με τον Τραβις που θελει να τον βρεξει. Ενταξει μεσα στη ζωη ειναι αλλα εχει πεσει το αεροπλανο εισαι στη μεση του πουθενα και σκεφτεσαι για ερωτες και μαλακιες.

Link to comment
Share on other sites

Τιμιες ειναι πιστευω η πλειοψηφια ειναι οντως γυναικοσειρα δεν με ενοχλησε μιας και το κεντρικο θεμα εχει απο μονο του ενδιαφερον αλλα τωρα μη μου μπλεκεις μεσα προφητειες θεους οραματα κτλ. Το πρωτο επεισοδιο δεν σε προιδεαζει για κατι τετοιο και εκει χαλαστηκα κυριως. Θα δουμε πιστευω και τη δευτερη σεζον αλλα ελπιζω να μην χασει το δρομο της περισσοτερο. Επισης λιγο too much drama με τα γυναικολογικα τους η καθε μια και με τον Τραβις που θελει να τον βρεξει. Ενταξει μεσα στη ζωη ειναι αλλα εχει πεσει το αεροπλανο εισαι στη μεση του πουθενα και σκεφτεσαι για ερωτες και μαλακιες.
Εντάξει τα οράματα και οι προφητείες της μιας κοπέλας δεν ήταν κάτι τόσο σημαντικό θεωρώ.

Αλλά πιο πολύ προς τον κανιβαλισμό βλέπω να πηγαίνει το πράγμα. Γι' αυτό και οι ενοχές τους ίσως;



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, baiosss said:

Εντάξει τα οράματα και οι προφητείες της μιας κοπέλας δεν ήταν κάτι τόσο σημαντικό θεωρώ.

  Hide contents

Αλλά πιο πολύ προς τον κανιβαλισμό βλέπω να πηγαίνει το πράγμα. Γι' αυτό και οι ενοχές τους ίσως;



Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Spoiler

Αυτο ειναι το κεντρικο θεμα ο κανιβαλισμος εννοειται αλλα ασχοληθηκαν ελαχιστα περα απο το πρωτο επεισοδιο και αντε λιγο προς το τελος με το σκυλακι που η Τερνερ κραταει και την ιεροτελεστια που φαινεται να ειχαν τοτε. Οι ενοχες εννοειται ειναι απο εκει γιατι ειναι αρκετα ατομα τους περισσοτερους τους εφαγαν. Οι προφητειες τα πνευματα κτλ μου θυμιζουν lost και δεν ειναι καλο γιατι το πρωτο επεισοδιο σε προιδεαζει για κατι καθαροαιμο με τον κανιβαλισμο και σε καποιο επεισοδιο αρχιζουν τα οραματα προφητειες θεοι και δαιμονες και δεν μου αρεσε. Και η ιστορια στο μελλον με τον απαγωγεα που ηταν ο ανδρας της Σονα δεν μου εκατσε καλα και την πληρωσε ο αλλος. Η Τερνερ και η Μιστ εχουν το μεγαλυτερο μυστηριο για μενα η πρωτη κυριως αλλα και η δευτερη φαινεται να ειναι μεσα σε αρκετα κολπα οπως με τα μανιταρια το οτι διελυσε το μαυρο κουτι απο το αεροπλανο και στο μελλον μια απο τα ιδια ειναι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη για all of us are dead?
Εμένα δεν μου λέει κάτι με τα παιδάκια στο σχολείο.
Τίποτα το καινούριο και μονότονο.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mol said:

Γνώμη για all of us are dead?

Ξεκινάει καλά, κουράζει αρκετά με το teen drama και γενικά γίνεται επαναλαμβανόμενο. Βλέπεται όμως ευχάριστα και μέχρι εκεί. Εάν δεν έχεις κάτι καλύτερο να δεις, προχώρα το.

6,5/10

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt11859542/

In from the cold

Κατασκοπική σειρά με μια πρώην Ρωσίδα μάνα που αναγκάζεται να γυρίσει στην παλιά της ζωή ως πράκτορας-δολοφόνος για κάποιες καινούριες αποστολές στην Αμερική.
Αρκετά ενδιαφέρον με καλή δράση και με κάποιες έξτρα υπερφυσικές δυνατότητες που έχει η πρωταγωνίστρια. 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Yellowjackets[season 1]

MV5-BZDM1-Nz-A2-OWIt-MWEz-NC00-Yzc2-LWIx-Mm-Ut-OWY0-ZWJh-Mz-Ew-NWYx-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde-QXVy-OTA3-MTMy-OTk-V1-FMjpg-UX1000.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11041332/episodes?season=1

Την ξεκινησα με μεγαλες προσδοκιες και οντως στο πρωτο επεισοδιο σου δημιουργειται η αγωνια και η αναγκη να δεις τα επομενα επεισοδια. Οσο περνανε τα επεισοδια ομως και βλεπεις οτι παει οχι απλα αργα αλλα με ρυθμους χελωνας τοσο και πεφτει το hype. Εχει τις στιγμες της αλλα εχει και καποιες μεγαλες χρονικες στιγμες που απλα λες τι μας δειχνουν. Μου αρεσε η ηθοποιια και απο τις μικρες και απο τις μεγαλες ηθοποιους ειναι στα πολυ θετικα της δεν μου αρεσε οπως ειπα ο τρομερα αργος ρυθμος το παραφυσικο που πανε να βγαλουν lostizei σε σημεια και μονο καλο δεν ειναι πιστευα οτι θα ειναι μια πιο to the ground σειρα γιατι αυτα με προφητειες κτλ μου φαινονται χαζομαρες. Αν συνεχισει ετσι μπορουν να βγαλουν 4-5 σεζον ανετα. Στο τελευταιο επεισοδιο στο τελος πετανε αρκετα τυρακια οποτε περιμενω προφανως τη νεα σεζον το Δεκεμβριο ελπιζω σε κατι καλυτερο με πιο δεμενες σκηνες. Παρολο την κοντα 1 ωρα των επεισοδιων περναει η ωρα γρηγορα οποτε ειναι μια ανω του 8 σειρα αλλα μεχρι εκει. Το showtime δεν το εμπιστευομαι και πολυ γιατι οτι βγαζει το παραταει αλλα θα δουμε. Το θεμα απο μονο του σε ιντριγκαρει με το ολο cannibalism κεντρικο σεναριο δεν χρειαζεται να μπλεξουν με υπερφυσικα μεσα και να γινει lost 2. 8.1/10

Άνω του 8 αλλά μέχρι εκεί; Δηλαδή πόσο άλλο να έβαζες. Εγώ θεωρώ ότι 8 και πάνω παίρνουν μόνο πολύ δυνατές σειρές και πραγματικά απορώ με το 8αρι. Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι και βαρετό μέχρι την μέση που είδα, για να την τελειώσω θα πρέπει να πιεστώ.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...