Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ozark[season 3]

ozark-season-3-poster-number-2.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5071412/episodes?season=3&ref_=tt_eps_sn_3

 

Ακομα μια εξαιρετικη σεζον για το ozark βλεπουμε τους πρωταγωνιστες μας να τα δινουν ολα για ολα και να μπλεκουν για τα καλα. Η προσθηκη του αδερφου της Γουεντυ πολυ καλη αν και σε μερικα σημεια θυμισε λιγο οικογενειακες ιστοριες. Παρατηρησα ομοιοτητες με τριτη σεζον breaking bad που καθε αλλο παρα κακο ειναι. Και παρολο που εχουν ομοιοτητες εχουν αλλες τοσες διαφορες και αυτο κανει το ozark να ξεχωριζει. Μην το δειτε δηλαδη σαν πολεμος των καρτελ. Η σειρα ειναι πολυεπιπεδη ειδικα στους χαρακτηρες ποτε δεν ξερεις πως θα συμπεριφερθει ο καθενας. Η Γουεντυ εδωσε μια εξαιρετικη ερμηνεια ειδικα στο προτελευταιο επεισοδιο οπως και ο αδερφος της. Περιμενω να μεινει στα υψηλα στανταρ και να δουμε μια ακομα καλυτερη τεταρτη σεζον. 9/10

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να βλέπω το the blacklist. Δεν έχω τρελαθεί. Είμαι στο 12 επεισόδιο. Να το συνεχίσω; Κάπως μονότονο θ έλεγα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να βλέπω το the blacklist. Δεν έχω τρελαθεί. Είμαι στο 12 επεισόδιο. Να το συνεχίσω; Κάπως μονότονο θ έλεγα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα μου αρεσε, τα εχω δει ολα . οσο περναει γινεται καλυτερο. θα δεις διαφορα μεσα με τον αντρα της λιζ. εχεις μελλον πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω τό homeland. Το εχω απορία πάντως. Εσείς βλέπετε πολλές ταυτόχρονα σειρές η βλέπετε πάντα μια και όταν τελείωσει αρχίζετε άλλη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω τό homeland. Το εχω απορία πάντως. Εσείς βλέπετε πολλές ταυτόχρονα σειρές η βλέπετε πάντα μια και όταν τελείωσει αρχίζετε άλλη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπω πάντα καμία 5-6 ταυτόχρονα. Δεν έχω χρόνο να περιμένω να τις δω όταν τελειώσουν.

 

Και το HOMELAND είναι από τις λίγες σειρές που έφτασαν 8η σεζόν και ακόμα κρατάει το ενδιαφέρον τέρμα ψηλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντα καμία 5-6 ταυτόχρονα. Δεν έχω χρόνο να περιμένω να τις δω όταν τελειώσουν.

 

Και το HOMELAND είναι από τις λίγες σειρές που έφτασαν 8η σεζόν και ακόμα κρατάει το ενδιαφέρον τέρμα ψηλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

εγω βλεπω μια μανιωδως δηλαδη 3,4 επεισοδια την μερα ας πουμε και τις αλλες 2,3 περιστασιακα ετσι να για αλλαγη :)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντα καμία 5-6 ταυτόχρονα. Δεν έχω χρόνο να περιμένω να τις δω όταν τελειώσουν.

 

Και το HOMELAND είναι από τις λίγες σειρές που έφτασαν 8η σεζόν και ακόμα κρατάει το ενδιαφέρον τέρμα ψηλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

τρομερη σειρα, το βλεπω και εγω ειμαι στην 8η σεζον και εχω δει τα 4 πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω τό homeland. Το εχω απορία πάντως. Εσείς βλέπετε πολλές ταυτόχρονα σειρές η βλέπετε πάντα μια και όταν τελείωσει αρχίζετε άλλη;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eγώ μια και όταν τελειώσει πάω στην επόμενη... Και μένα το Homeland είναι απο τα αγαπημένα μου... Σε κάποιους κύκλους βέβαια κάνει κοιλιά και δεν τόσο καλοί όσο άλλοι, αλλά γενικά είναι δυνατή σειρά... Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τον 8ο κύκλο, αλλά θα το κάνω σύντομα...

Υ.Γ. Μακάρι να μπορούσα κάτι αντίστοιχο με το Homeland, μ' αρέσει πολύ αυτό το είδος.

 

Ξεκίνησα να βλέπω το the blacklist. Δεν έχω τρελαθεί. Είμαι στο 12 επεισόδιο. Να το συνεχίσω; Κάπως μονότονο θ έλεγα.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεύτερη season είμαι εγώ τώρα... Ούτε εγώ έχω τρελαθεί, αλλά για τα δικά μου γούστα βλέπεται άνετα να περνάει η ώρα, οπότε λέω να το συνεχίσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους άρεσε το homeland θα αρέσει το designated survivor και το House of cards
Τι σχέση έχει το House of cards που είναι πολιτικό με το Homeland που είναι φουλ κατασκοπεία;

Ότι είναι και τα 2 στην Αμερική και μπλέκουν την κυβέρνηση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το House of cards που είναι πολιτικό με το Homeland που είναι φουλ κατασκοπεία;

Ότι είναι και τα 2 στην Αμερική και μπλέκουν την κυβέρνηση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

ειπα θα αρεσουν, δεν ειπα οτι σχετιζονται, ηταν απιθανο να μην πεταχτεις για διορθωσεις παντως...

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το House of cards που είναι πολιτικό με το Homeland που είναι φουλ κατασκοπεία;

Ότι είναι και τα 2 στην Αμερική και μπλέκουν την κυβέρνηση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Όντως καμία σχέση

Link to comment
Share on other sites

ειπα θα αρεσουν, δεν ειπα οτι σχετιζονται, ηταν απιθανο να μην πεταχτεις για διορθωσεις παντως...
Επειδή το συνεχίζεις ενώ έγραψες πατάτα, ναι διορθώνω εντελώς άσχετα ποστ για θέματα που γνωρίζω καλά.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Sunderland Είτε σου αρέσει το ποδόσφαιρο, είτε όχι, αυτή η σειρά σε κάνει να μη θέλεις να πας για ύπνο. Φοβερή αγωνία, αρκεί να μην μπεις στον πειρασμό να δεις την ιστορία της ομάδας από το βικιπαίδεια. Αν θέλεις να δεις τον κόσμο του ποδοσφαίρου από μέσα είναι η καλύτερη σειρά. Σημείωση: αγώνες ποδοσφαίρου δεν βλέπω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το συνεχίζεις ενώ έγραψες πατάτα, ναι διορθώνω εντελώς άσχετα ποστ για θέματα που γνωρίζω καλά.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Και ποιος είσαι εσύ που διορθώνεις κόσμο;;

Μήπως είσαι ο punisher??

Ασε μας ήσυχους υποδείξεις αλλού.

Πρότεινα κάποιες σειρές πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

La Casa de Papel[season 4]

s4-696x364.jpg

 

 

Μια λιγο κατωτερη σεζον απο την τριτη με πολλα παρα πολλα κλισε κακο χειρισμο των καταστασεων και απο τους ληστες και απο τους αστυνομικους. Το εκτο επεισοδιο ηταν παρωδια οι ληστες δεν πετυχαινουν ουτε ελεφαντα στο 1 μετρο και γενικως αληθοφανεια 0. Το ενα λαθος μετα το αλλο ωστε να βγει με το ζορι η σεζον. Ειχε καποιες καλες σκεψεις αλλα καμια σχεση με τις πολυ καλες 2 πρωτες σεζον που αν και εκει ειχαμε κλισε ηταν σε πολυ καλυτερο επιπεδο. Στα καλα εχουμε οτι καθε επεισοδιο τελειωνει με cliffhanger οποτε θες να δεις και τα αλλα επεισοδια για να δεις που το πανε και το εξαιρετικο soundtrack. Το τελευταιο επεισοδιο μας αφηνει σε τεραστιο cliffhanger να περιμενουμε την πεμπτη και ελπιζω τελευταια σεζον. Γενικως πολλα πραγματα γινονται για το θεαθήναι και καλα να εκπληξουν τον απειρο θεατη. Βλεπετε αλλα εχετε πολυ μικρο καλαθι. 7.9/10

Link to comment
Share on other sites

εξι ατομα στα 8 μετρα απο τον κασιδα και δε μπορουν ουτε τριχα να πετυχουν.

αστυνομικος που φευγει απο την σκηνη και τρεχει στον τηλεφωνικο θαλαμο της γειτονιας.

ο πιο περιζητητος καταζητουμενος και δεν τον εχει παρει χαμπαρι η γειτονια.

Σκηνες musical(oυτε καν καραοκε).

Ο αλλος ειναι φυλακας και επιβλεπει, αλλά πισω απο τον τοιχο ο αλλος μπαλαμουτιαζει την γυναικα.

Αστυνομικα μετρα της πλακας(αυτο ηταν απο τη πρωτη σεζον με τη σκηνη της μηχανης της ΤΟκιο).

Προσπαθουν να χτίσουν χαρακτηρα αλλά το γκρεμιζουν. Ανουσιες σκηνες και κακογραμμενο σεναριο.

Το Παρα Πεντε ηταν αριστουργημα μπροστα σε αυτη τη σαπουνοπερα.

Link to comment
Share on other sites

εξι ατομα στα 8 μετρα απο τον κασιδα και δε μπορουν ουτε τριχα να πετυχουν.

αστυνομικος που φευγει απο την σκηνη και τρεχει στον τηλεφωνικο θαλαμο της γειτονιας.

ο πιο περιζητητος καταζητουμενος και δεν τον εχει παρει χαμπαρι η γειτονια.

Σκηνες musical(oυτε καν καραοκε).

Ο αλλος ειναι φυλακας και επιβλεπει, αλλά πισω απο τον τοιχο ο αλλος μπαλαμουτιαζει την γυναικα.

Αστυνομικα μετρα της πλακας(αυτο ηταν απο τη πρωτη σεζον με τη σκηνη της μηχανης της ΤΟκιο).

Προσπαθουν να χτίσουν χαρακτηρα αλλά το γκρεμιζουν. Ανουσιες σκηνες και κακογραμμενο σεναριο.

Το Παρα Πεντε ηταν αριστουργημα μπροστα σε αυτη τη σαπουνοπερα.

 

Χαχαχα μην τα λες αυτά για την πιο κοολ σειρά στην πιάτσα... Θα μας πάρουν για αρνητικούς και μισανθρωπους που δεν μπορούμε να ευχαριστήσουμε κάτι τόσο καλό.

 

Γιά μένα μια από τις ελάχιστες σειρές που ντροπαρα. Το κριντζ πάει σύννεφο, αρκετά plot holes άπο όσο είδα και πέραν των 2 συγκεκριμένων ηθοποιών δεν μου άρεσε κάτι άλλο στα 2,5 επεισόδια που θυμάμαι. Οκ ίσως να δεχθώ ότι ένα έμπειρο μάτι που έχει δει μεταξύ άλλων the wire η sopranos να του φαίνεται ρηχή και φθηνη αυτόματα αλλά πέρα από αυτό μου κάνει και σαν μια προχειρη αντιγραφή του the kopanoi με τον Κωνσταντίνου. Αυτή ήταν ταινιάρα!

Link to comment
Share on other sites

Manifest[season 2]

manifest.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt8421350/episodes?season=2&ref_=tt_eps_sn_2

 

Κατωτερη της πρωτης σεζον κυμαινεται σε αρκετα μετριο επιπεδο ενω προσπαθει να δωσει εξηγησεις στο τι πραγματικα συνεβη το χανει και μας γυρναει στην αρχη. Αρκετα πιο δραματοποιημενη η δευτερη σεζον δεν καταφερνει να εξαψει την φαντασια του θεατη. Το τελευταιο διλεπτο παλι αφηνει υπονοιες για μια καλη τριτη σεζον αλλα κραταω πολυ μικρο καλαθι πρεπει να το τρεξουν γιατι την βλεπω να πηγαινει για ακυρωση. 6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Jesus of Nazareth TV Mini-Series (1977) 8/10

 

Πολύ καλή μίνι σειρά 4 επεισοδίων που την έχει βάλει αμέτρητες φορές η τηλεόραση κυρίως τις γιορτινές μέρες. Θρησκευτικού περιεχομένου, πολύ καλές ερμηνείες, κρατάει το ενδιαφέρον και είναι άρτια σκηνοθετημένο από τον Franco Zeffirelli.

Link to comment
Share on other sites

βιαστηκες να τη δεις.θα την εχει αυτη τη βδομαδα:p.αλλα σιγουρα ειναι σειρα που την βλεπω απο παιδακι.ειναι οτι πιο καλυτερο εχει βγει για τη ζωη του ισου.και προς το τελος ασχετα αν πιστευεις η οχι ειναι συγκινητικη σε σχεση με αλλες σειρες η ταινιες θρυσκευτικου περιεχομενου.

επισης στο yt την δεινουν ολοκληρη σε 6 ωρες και τελιωσες και μετα πας για ποτο:lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Η 5η σεζόν του Better Call Saul ξεκίνησε πολύ δυναμικά. Τη θεωρώ πλέον από τις καλύτερες σειρές. Και ο Robert Odenkirk που υποδύεται τον Γκούντμαν εξελίσσεται σε πολύ καλό ηθοποιό.

Το 4ο μέρος του casa de papel είχε τη δυναμική των προηγούμενων, αλλά θεωρώ ήταν λιγότερο προσεγμένο. Παντα είχε υπερβολές, αλλά αυτή τη φορά του έδωσαν και κατάλαβε. Το επόμενο που μένει να δούμε είναι να να βγουν από την τράπεζα με τηλεμεταφορά όπως στο star trek, χαχα. Παραμένουμε πάντως φανατικοί.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για μένα Top of the Top το Breaking Bad. Δικαιολογημενα έχει τόσο υψηλή βαθμολογία στο Imdb.Τα συνδιαζειβολα με απίστευτη τεχνική. Και ακομα βρίσκομαι στο 6ο επεισόδιο του τελευταίου κύκλου.
Link to comment
Share on other sites

Over The Garden Wall[season 1]

71-Lh-Lu-BXy-L-AC-SY879.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt3718778/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Πολυ ομορφη σειρα κινουμενων σχεδιων με ψυχη και μια αρκετα ιδιαιτερη αντιληψη των πραγματων απο τον μικρο αδερφο. Η ιστορια μας διηγείται 2 αδερφια τα οποια χανονται στο δασος και προσπαθοντας να γυρισουν σπιτι στη διαρκεια του ταξιδιου τους θα περασουν απο χιλια κυματα συναντοντας αρκετα περιεργες καταστασεις. Το δασος κρυβει ενα μεγαλο μυστικο ομως. Τα 2 τελευταια επεισοδια ξεδιαλυνουν ολο το τοπιο απο το πως βρεθηκαν εκει τα 2 αδερφια οπως και το μυστηριο πισω απο το τερας του δασους. Στο συνολο της ενα πολυ ομορφο παραμυθι με πολλα νοηματα. 10 επεισοδια 11 λεπτων το καθενα. 9/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...