Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησα 5η σεζόν του Vikings και η σειρά συνεχίζει δυνατά.
Έτσι.

Την τελείωσα πριν μέρες και το πήγε καλά με τους γιους!

Όχι ότι δεν μου λείπει ο Ραγκναρ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη σειρά στο Netflix στυλ Stranger Things? Κάποιος μου είχε πει για μια σειρά όπου μια ομάδα παιδιών αποκτά υπερφυσικές δυνάμεις αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη σειρά στο Netflix στυλ Stranger Things? Κάποιος μου είχε πει για μια σειρά όπου μια ομάδα παιδιών αποκτά υπερφυσικές δυνάμεις αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

DC TITANS;

 

UMBRELLA ACADEMY πιο πιθανό

Δες το THE OA αυτό πρέπει να λες.
Καμία σχέση με υπερηρωες.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια σειρά με σκηνικό εκτός πολεων φασαρίας κλπ..;πχ σε εξοχικό σπίτι σε βουνό απομονωμένο,η χωριό απομονωμένο από την κοινωνία με χιόνια και πεπλο μυστηρίου είτε ανεξήγητων φαινομένων είτε φόνων κλπ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια σειρά με σκηνικό εκτός πολεων φασαρίας κλπ..;πχ σε εξοχικό σπίτι σε βουνό απομονωμένο,η χωριό απομονωμένο από την κοινωνία με χιόνια και πεπλο μυστηρίου είτε ανεξήγητων φαινομένων είτε φόνων κλπ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ξεκίνησα project blue book πολυ ωραίο στο είδος του... Ufo κ έτσι

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη σειρά στο Netflix στυλ Stranger Things? Κάποιος μου είχε πει για μια σειρά όπου μια ομάδα παιδιών αποκτά υπερφυσικές δυνάμεις αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πως λέγεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The OA φιλε μοιάζει πολύ στο stranger thins
Link to comment
Share on other sites

The OA φιλε μοιάζει πολύ στο stranger thins
Πώς μοιάζει μια σειρά με παιδάκια την δεκαετία του 80 που αντιμετωπίζουν κάποια Aliens με μια σύγχρονη σειρά, με ενήλικες, που τους παίρνουν αιχμαλώτους μέσα σε ένα σπίτι και δείχνει πώς συνδέονται μεταξύ τους με κάποια γεγονότα, μόνο εσύ μάλλον το βλέπεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μοιάζει γιατί μιλάει για υπερφυσικές δυνατότητες.

Μην προσπαθείς πάντα να υποστηρίζεις ότι εσύ είσαι ο σωστός έχεις κουρασει όλο το φόρουμ.

Παραδέξου ότι κάποιος άλλος έχει δίκιο δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μοιάζει γιατί μιλάει για υπερφυσικές δυνατότητες.

Μην προσπαθείς πάντα να υποστηρίζεις ότι εσύ είσαι ο σωστός έχεις κουρασει όλο το φόρουμ.

Παραδέξου ότι κάποιος άλλος έχει δίκιο δεν είναι κακό.

Δεν είναι θέμα παραδοχής παλληκάρι μου.

Οι 2 σειρές δεν έχουν καμία σχέση.

Και να υποστηρίζει κάποιος ότι είναι σωστός καλό είναι να γίνεται όταν υπάρχουν επιχειρήματα.

 

Στην τελική ας πούνε και τα υπόλοιπα μέλη τι πιστεύουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια σειρά με σκηνικό εκτός πολεων φασαρίας κλπ..;πχ σε εξοχικό σπίτι σε βουνό απομονωμένο,η χωριό απομονωμένο από την κοινωνία με χιόνια και πεπλο μυστηρίου είτε ανεξήγητων φαινομένων είτε φόνων κλπ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιγράφεις το trapped. Πολύ καλή σειρά με πολύ ωραία σκηνικά στην χιονισμένη Ισλανδία

 

https://m.imdb.com/title/tt3561180/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα παραδοχής παλληκάρι μου.

Οι 2 σειρές δεν έχουν καμία σχέση.

Και να υποστηρίζει κάποιος ότι είναι σωστός καλό είναι να γίνεται όταν υπάρχουν επιχειρήματα.

 

Στην τελική ας πούνε και τα υπόλοιπα μέλη τι πιστεύουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Η σειρά που προτείνα είναι με υπερφυσικές δυνατότητες και για αυτό μοιάζουν.

Αν εσύ θελεις να φαίνεσαι πάντα έξυπνος είναι άλλο θέμα.

Αν εσύ θες να πιστεύεις ότι δεν μοιάζουν δικαίωμα σου δεν σημαίνει όμως ότι είναι και αλήθεια αλλα παραπληροφορηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική ας πούνε και τα υπόλοιπα μέλη τι πιστεύουν.

 

Στο οτι το ΟΑ δεν εχει σχεση με το Strangest Things θα συμφωνησω με τον junglist. Και σε setup αλλα κυριως σε ποιοτητα σειρας.

Μεχρι εκει ομως. Το αποτομο σε βαθμο αγενειας (ακομα κι αν δεν εχει τετοια προθεση, που γενικα δεν νομιζω οτι εχει) υφος, ειναι αυτο που μας εκνευριζει.

Βρε ανθρωπε του Θεου, γραπτος λογος ειναι, φιλτραρισε το λιγο το ποστ.

 

Εκτος βεβαια και κανεις φωνητικη πληκτρολογηση οπότε παω πασο. ))))))))))))))))())))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ολα τα post που βλέπω μεσω tapatalk,φαίνεται μία γυναίκα με κόκκινα.σα να γίνεται quote σε αυτήν δηλαδή κάθε φορά..εχει γεμίσει με αυτήν!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ολα τα post που βλέπω μεσω tapatalk,φαίνεται μία γυναίκα με κόκκινα.σα να γίνεται quote σε αυτήν δηλαδή κάθε φορά..εχει γεμίσει με αυτήν!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φταίει η έκδοση του tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

To OA δε μοιάζει σε τίποτα με το Stranger Things.

Το ότι έχει υπερφυσικά στοιχεία δε σημαίνει τίποτα. Ένας σκασμός σειρές έχουν υπερφυσικά στοιχεία, δε μοιάζουν όλες μεταξύ τους.

 

Από το στυλ της σειράς, μέχρι την υπόθεση, το είδος (το OA είναι υπερφυσικό αλλά καθαρό δράμα, το Stranger Things είναι supernatural περιπέτεια με έντονα κωμικά στοιχεία) και την ατμόσφαιρα, δε μοιάζουν σε τίποτα.

 

Για την ακρίβεια θα έλεγα ότι κάποιου που του άρεσε το Stranger Things και ΑΥΤΟ είναι το είδος σειράς που ψάχνει να δει, το ΟΑ θα του φαινόταν αφόρητα αργό και κουραστικό. Γενικά και οι δύο σειρές έχουν πολλά στοιχεία που τις κάνουν μοναδικές. Ούτε Stranger Things υπάρχει αντίστοιχο, με την 80s αισθητική του που ίσως μόνο σε πραγματικά 80s ταινίες μπορείς να βρεις (όπως το Goonies), ούτε OA υπάρχει άλλο.

 

Προσωπικά το Stranger Things μου άρεσε μόνο στην πρώτη του σεζόν, η δεύτερη δε με τράβηξε γιατί το βασικό στοιχείο της 80s nostalgia μου τελείωσε. Και το OA μου φάνηκε κουραστικό.

 

Αν κάποιος θέλει να δει υπερφυσικό δράμα, το The Haunting of Hill House είναι για εμένα η ιδανική supernatural σειρά αυτή την εποχή.

Έχει τόσα στοιχεία υπερφυσικού τρόμου όσα χρειάζεται για να σε κρατάει σε εγρήγορση, τόση δράση ώστε να μη βαριέσαι (σε αντίθεση με το OA) και τόσο ψυχολογικό βάθος χαρακτήρων ώστε οι χαρακτήρες να μην είναι σχεδόν καρτούν (σε αντίθεση με το Stranger Things).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Στο οτι το ΟΑ δεν εχει σχεση με το Strangest Things θα συμφωνησω με τον junglist. Και σε setup αλλα κυριως σε ποιοτητα σειρας.

Μεχρι εκει ομως. Το αποτομο σε βαθμο αγενειας (ακομα κι αν δεν εχει τετοια προθεση, που γενικα δεν νομιζω οτι εχει) υφος, ειναι αυτο που μας εκνευριζει.

Βρε ανθρωπε του Θεου, γραπτος λογος ειναι, φιλτραρισε το λιγο το ποστ.

 

Εκτος βεβαια και κανεις φωνητικη πληκτρολογηση οπότε παω πασο. ))))))))))))))))())))))))))))))))

Ο ένας λέει ότι είναι θέμα ευγένειας, ο άλλος ότι πάντα υποστηρίζω ότι είμαι σωστός. Ο άλλος μεθαύριο θα βγάλει κάτι άλλο. Καταλαβαίνεις ότι δεν έχει νόημα όλο αυτό έτσι;

 

Οπότε ας αφήσουμε τι μας αρέσει ή όχι στον άλλο, γιατί δεν θα αλλάξει κανείς κανέναν μέσα από το φόρουμ.

Το ότι κάποιοι το πάνε σε προσωπικό επίπεδο, δείχνει πόσο πρόβλημα έχουν.

Φόρουμ είναι, δεν μπορούμε να γράφουμε εκθέσεις για να φαίνεται αρεστός ο λόγος μας.

 

Ξεκαθάρισε;

Πάμε επί του θέματος

 

Και ευχαριστώ για την επιβεβαίωση για τις 2 σειρές. Τελικά δεν είναι θέμα ποιος είναι σωστός, είναι θέμα αντίληψης και ο μαγκακος πιο πάνω το πήγε στο προσωπικό για να υπερασπίσει την λάθος άποψη του ότι οι 2 σειρές μοιάζουν.

Αυτό είναι το επίπεδο μερικών. Να κάτσω τώρα να τον προσβάλλω για να τον κάνω να αλλάξει;

Ούτε με ενδιαφέρει, ούτε είναι δουλειά μου.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαγκακος το παίζεις εσύ οποίος θέλει μπορεί να δει τα ποστ σου, να μάθεις να μιλάς σωστά σε φόρουμ είσαι όχι σε αλανα. Βεβαίως και μοιάζουν οι σειρές σε πάμπολλα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Θα τσακωθείτε και για τις σειρές; ΕΛΕΟΣ.

Μαγκακος το παίζεις εσύ οποίος θέλει μπορεί να δει τα ποστ σου, να μάθεις να μιλάς σωστά σε φόρουμ είσαι όχι σε αλανα. Βεβαίως και μοιάζουν οι σειρές σε πάμπολλα σημεία.

 

 

Αφου ασχολειστε ακομα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με το Gifted δεν έχει προηγούμενο. Πρωτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη αλλαγή από σαιζόν σε σαιζόν. Απο σειρά του 3 έχει πάει στο 8!!

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με το Gifted δεν έχει προηγούμενο. Πρωτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη αλλαγή από σαιζόν σε σαιζόν. Απο σειρά του 3 έχει πάει στο 8!!

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Απο οτι ειδα στο imdb η πρωτη σεζον εχει καλυτερα ratings απο την δευτερη.

 

https://www.imdb.com/title/tt4396630/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο imdb η πρωτη σεζον εχει καλυτερα ratings απο την δευτερη.

 

https://www.imdb.com/title/tt4396630/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1

Η πρώτη ήταν πολύ μετριάκι για μενα, σε σημείο να σκεφτόμουν μήπως την σταματούσα. Η δεύτερη ειδικά από τη μέση και μετά είναι το ένα επεισόδιο καλύτερο από το άλλο.

Εντάξει δεν είναι κανένα αριστούργημα μιλάμε για teen scifi drama με mutants.

Δεν κοιτάζω ποτέ βαθμολογίες. Αν δεις βαθμολογίες που εχει πχ το walking dead θα καταλάβεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...