Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες ώρες , 10 νέα επεισόδια του καταπληκτικού "Making a murderer"!!!
Συνεχίζει την ίδια ιστορία;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

ε ναι...αφού αληθινή ιστορία είναι , προφανώς και θα δείχνει τις εξελίξεις στο θέμα! Το έχω κατεβάσει, δεν το έχω δει ακόμα!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σειρά τελικά το The Haunting of Hill House!

8/10.Μακάρι να έχει 2ο κύκλο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σειρά τελικά το The Haunting of Hill House!

8/10.Μακάρι να έχει 2ο κύκλο!

 

τρομερη,τρομερες σκηνες,δεν εχω δει ομοιο του σε αυτο το στυλ! συμφωνω με το 8/10 το βαζω και 9/10

Link to comment
Share on other sites

Better Call Saul[season 4]

 

 

Ακομα μια εξαιρετικη σεζον. Αρχιζουμε και μπαινουμε για τα καλα στο timeline του Breaking Bad και γινεται ολο και καλυτερο. Υπεροχη φωτογραφια και σκηνοθεσια οπως παντα. Οι ηθοποιοι κλασικα σε πολυ υψηλα επιπεδα οπως μας εχουν συνηθισει ολα τα χρονια. 9/10

 

 

Μεγαλειωδες. Θα ελεγα οτι επαναπροσδιορισε το ειδος. Το netflix κανει θαυματα στις σειρες του. Εχει τις creepy σκηνες η ατμοσφαιρα ειναι μοναδικη και δεν κανει κοιλια σε κανενα επεισοδιο. Το τελος δεν θα μπορουσε να κλεισει καλυτερα. Μην την χασετε. 9.5/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία έχει δει κανείς την σειρά manifest. Λεη τπτ;
εγω το βλεπω.Το θετικο ειναι οτι εχει ολο αυτο το μυστηριο το τι συμβαινει και σε κρατα να δεις τη συνεχεια.το αρνητικο ανακυκλωνεται στα γνωτα κλισε αλλων σειρων,και λιγο δραμα.και λιγο pacing . λιγο Λοστ,και σαν τελικο αποτελεσμα ειναι καπιος θα την βρει μετρια

Προσωπικα δεν τη βρισκω χαλια για να τη παρατησω,απλα δεν εχει αυτο το γουαω φακτορ για να ανυπομωνεις για τα επεισοδια.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία έχει δει κανείς την σειρά manifest. Λεη τπτ;

Έχω δει όλα τα 5 επεισόδια που έχουν βγει. Αρκετά αργή σειρά χτίζει χαρακτήρες και ασχολείται και λίγο με το main μυστήριο. Ένα 7αρακι θα την έβαζα μέχρι στιγμής. Πρέπει να ανεβάσει ρυθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είδα χθες το 5ο επεισόδιο από το haunting of Hill House. Τολμώ να πω πως με έχει κουράσει απίστευτα (δεν θα εισελθών σε λεπτομέρειες γιατί όπως δεν θέλω να μου φανερώνουν γεγονότα και δρώμενα, έτσι κι εγώ δεν θα πω).

Να του δώσω μια ακόμα ευκαιρία ή συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είδα χθες το 5ο επεισόδιο από το haunting of Hill House. Τολμώ να πω πως με έχει κουράσει απίστευτα (δεν θα εισελθών σε λεπτομέρειες γιατί όπως δεν θέλω να μου φανερώνουν γεγονότα και δρώμενα, έτσι κι εγώ δεν θα πω).

Να του δώσω μια ακόμα ευκαιρία ή συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο;

 

Γούστα είναι αυτά. Για μένα είναι η καλύτερη φετινή σειρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είδα χθες το 5ο επεισόδιο από το haunting of Hill House. Τολμώ να πω πως με έχει κουράσει απίστευτα (δεν θα εισελθών σε λεπτομέρειες γιατί όπως δεν θέλω να μου φανερώνουν γεγονότα και δρώμενα, έτσι κι εγώ δεν θα πω).

Να του δώσω μια ακόμα ευκαιρία ή συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο;

 

Αξίζει να του δώσεις μια ευκαιρία.

Εγώ είχα απογοητευτεί μέχρι το τρίτο επεισόδιο, καθώς αυτό που έβλεπα δεν ήταν αυτό το οποίο περίμενα. Τελικά έκανα λάθος... Εξαιρετική σειρά, αρκεί να μην την κατατάξεις στα αμιγή θρίλερ. Έχει αλληγορίες και πολλά μη εμφανή μηνύματα.

Υ.Γ.: Επειδή έχει γίνει αρκετή κουβέντα για το La casa de papel, προσωπικά την θεωρώ από τις πλέον υπερκτιμημένες σειρές. Ο πρώτος κύκλος είχε ενδιαφέρον, ο δεύτερος όμως ήταν μια σκέτη απογοήτευση. Ανύπαρκτος ρεαλισμός και υπερβολική εστίαση στα θέματα ερωτικών σχέσεων. Θα τολμούσα να πω ότι υπήρξαν σκηνές που άγγιζαν τα όρια της μαύρης κωμωδίας. Και φοβάμαι ότι ο τρίτος κύκλος θα δημιουργηθεί λόγω της δημοφιλίας του, δίχως να έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

η σκηνη με την Τοκιο να μπαινει ξανα μεσα στο νομισματοκοπειο ειναι απο τις πιο γελοιες.
Link to comment
Share on other sites

Είδα το The Chilling Adventures of Sabrina [Netflix]. Το ολοκλήρωσα σήμερα.Σχετικά βαρετά τα πρώτα 4 επεισόδια αλλά μετά έγινε καλύτερο.Το τελευταίο επεισόδιο υπέροχο αλλά άφησε πολλά ερωτήματα τα οποία, λογικά, θα καλυφθούν στη season 2 για την οποία τα γυρίσματα έχουν ήδη αρχίσει!

7/10.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η νέα σεζόν house of card στο netflix σήμερα. Για να δούμε πως θα είναι χωρίς τον Φρανκ. Μαζι με daredevil οι σειρες που θα δω τις επόμενες μέρες. Μας έχει φτιάξει άσχημα το netflix με αυτά που βγάζει στις σειρές.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει στη ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV το Σάββατο στις 23:00 ξένη σειρά 8 επεισοδίων ''PACIFIC .Θα παίξει αυτό και το επόμενο ΣΚ.2 επεισόδια ανά μέρα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει στη ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV το Σάββατο στις 23:00 ξένη σειρά 8 επεισοδίων ''PACIFIC .Θα παίξει αυτό και το επόμενο ΣΚ.2 επεισόδια ανά μέρα.
Πολύ καλή πολεμική σε στυλ Band of brothers κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.Ελπίζω να μην πάει άπατη αν και έτσι φαίνεται...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.Ελπίζω να μην πάει άπατη αν και έτσι φαίνεται...
Κάτι δεν έχει δει καλά.

Βγήκε πριν χρόνια και από την αρχή ήταν για μια σεζόν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό το pacific αξίζει, ελαφρώς καλύτερο το band of brothers.
Είναι νομίζω απ την ίδια ομάδα παραγωγής, με τον Σπίλμπεργκ μέσα και τα δύο. Εξαιρετικά στη θέαση, ετοίμαζαν και τρίτο με αεροπορία το οποίο μάλλον εγκαταληφθηκε... Αξίζει με τα χίλια παιδιά να τα δείτε και τα δύο... Και αληθινές ιστοριες(που για μένα δίνει έξτρα credit)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.Ελπίζω να μην πάει άπατη αν και έτσι φαίνεται...

 

Το ότι είναι σειρά του 2010 δεν το ήξερες;

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Pacific_(miniseries)

The Pacific is a 2010 American television series produced by HBO, Playtone, and DreamWorks that premiered in the United States on March 14, 2010.

 

Αλήθεια παρακολουθεί κάποιος απο ελληνικό κανάλι ξένη σειρά;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι σειρά του 2010 δεν το ήξερες;

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Pacific_(miniseries)

The Pacific is a 2010 American television series produced by HBO, Playtone, and DreamWorks that premiered in the United States on March 14, 2010.

 

Αλήθεια παρακολουθεί κάποιος απο ελληνικό κανάλι ξένη σειρά;

Εννοώ να μην πάει άπατο στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ τιβί όπως κάτι σειρές της ΕΡΤ αλλά και οι σειρές του ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΙΒΙ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι δεν έχει δει καλά.

Βγήκε πριν χρόνια και από την αρχή ήταν για μια σεζόν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Εννοώ να μην πάει άπατο στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ τιβί όπως κάτι σειρές της ΕΡΤ αλλά και οι σειρές του ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΙΒΙ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...