Jump to content

Fixing Windows 8: Η άποψη ενός πρώην εργαζόμενου στην Microsoft


Stratosnen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον. Η MS πάντα έλεγε πως ο στόχος τους είναι "3 screens and the cloud", εννοώντας desktop+phone+TV+cloud. Από αυτές τις 3 οθόνες η TV έχει εντελώς διαφορετικό (και επαναστατικό) input method - το kinect - οπότε δε θέλει πολύ φαντασία να υποθέσουμε ότι θέλουν να το φέρουν και στο desktop :rolleyes:.

 

Το ερώτημα είναι αν αυτό είναι optimal για desktop. Με την 20άρα οθόνη μου ίσως όχι, αλλά αν κάποια στιγμή πετάξω την οθόνη και χρησιμοποιήσω κάποια 50άρα ... :O. Άρα, το desktop μετακομίζει σαλόνι και μας μένει το tablet ως personal computer. Με local network συνδέονται τα πάντα και η 20άρα μαζί με το ποντίκι πάνε στην αποθήκη :D. Αυτό είναι νομίζω ... η αρχή του τέλους για το ποντίκι :ninja:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπότε δε θέλει πολύ φαντασία να υποθέσουμε ότι θέλουν να το φέρουν και στο desktop :rolleyes:.

 

οσα αναφερεις ειναι αρχαια ιστορια

πριν ανακαλυψεις εκ νεου το τροχο ριξε και κανα search να δεις τι εχει γινει την τελευταια 2ετια+

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

οσα αναφερεις ειναι αρχαια ιστορια

πριν ανακαλυψεις εκ νεου το τροχο ριξε και κανα search να δεις τι εχει γινει την τελευταια 2ετια+

 

Χαλάρωσε, δε προσπαθώ να ανακαλύψω τον τροχό, κουβέντα κάνουμε. Ναι, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xbox κλπ. αλλά το metro language ταιριάζει απόλυτα για χρήση μέσω kinect.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προβληματικά μέχρι στιγμής! Από φίλους που τα περάσανε δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα σχόλια ;) Κατέβασα την τωρινή δοκιμαστική έκδοση αλλά δεν μπορεί να παίξει και στους δύο μου PC! Κρίμα και είχα αρχίσει να τα συμπαθώ από θέμα εμφάνισης :(
Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε, δε προσπαθώ να ανακαλύψω τον τροχό, κουβέντα κάνουμε. Ναι, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με xbox κλπ. αλλά το metro language ταιριάζει απόλυτα για χρήση μέσω kinect.

 

ενημερωσου πρωτα και μετα ποσταρε

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

 

Σιγά ρε φίλε κατέβα λίγο από τ' αλογο. Θα μπορούσες απλά να μας δώσεις ένα link και να μας ενημερώσεις. Άνοιξε λίγο το παράθυρο να μπει φρέσκος αέρας :happy:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε φίλε κατέβα λίγο από τ' αλογο. Θα μπορούσες απλά να μας δώσεις ένα link και να μας ενημερώσεις. Άνοιξε λίγο το παράθυρο να μπει φρέσκος αέρας :happy:

 

το σχολιο μου ισχυει στο ακεραιο

ενημερωσου και μετα σχολιασε

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

το σχολιο μου ισχυει στο ακεραιο

ενημερωσου και μετα σχολιασε

 

Έλα πες την αλήθεια, έψαχνες ευκαιρία να το βγάλεις από μέσα σου έτσι δεν είναι; Εντελώς ανώριμη και αψυχολόγητη η αντίδραση σου φίλε, αλλά ok ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράζεται όπως θέλει :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έλα πες την αλήθεια, έψαχνες ευκαιρία να το βγάλεις από μέσα σου έτσι δεν είναι; Εντελώς ανώριμη και αψυχολόγητη η αντίδραση σου φίλε, αλλά ok ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράζεται όπως θέλει :)

 

σταματα να προκαλεις flames

και σταματα τα off topic

οσο και να προκαλεις εγω δεν προκειται να παιξω το παιχνιδι σου

 

και το σχολιο μου παραπανω ισχυει στο ακεραιο

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

σταματα να προκαλεις flames

και σταματα τα off topic

οσο και να προκαλεις εγω δεν προκειται να παιξω το παιχνιδι σου

 

και το σχολιο μου παραπανω ισχυει στο ακεραιο

 

Φίλε, αντί να δώσεις ένα link και να συνεισφέρεις στη συζήτηση (όπως έκανε ο προηγούμενος από σένα φίλος), μπαίνεις μέσα και μας λες ότι απαγορεύεται να ποστάρουμε αν δεν έχουμε κάνει εξονυχιστική έρευνα πρώτα. Εγώ δεν είπα ούτε αν γίνεται ούτε αν δεν γίνεται κάτι. Η αντίδραση σου έχει κυρίως να κάνει με σένα και όχι με αυτό που είπα εγώ. Τέλος από μένα.

 

Υ.Γ. Για να σε γλυτώσω από τον κόπο: το σχόλιο σου ισχύει στο ακέραιο ... :lol:

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Για να σε γλυτώσω από τον κόπο: το σχόλιο σου ισχύει στο ακέραιο ... :lol:

 

ακριβως ετσι .......

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ηρεμήσετε λίγο; Μάθετε να μην είστε εριστικοί σε κάθε post σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Μετά από ένα μήνα χρήσης των Windows 8 δηλώνω απλά ενθουσιασμένος. Άξιος αντικαταστάτης στα ιδιαίτερα πάρα πολύ καλά 7άρια. Το μέλλον στα 8άρια μόλις κυκλοφορήσουν και επίσημα διαφαίνεται λαμπρό σε όλες τις μορφές που θα υπάρξει. Μπράβο Microsoft. ;)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδιά πως μπορώ να ξεκλειδώσου το υπολογιστή μου απενεργοποίησα όλους τούς χρηστές κατά λάθος και σήμερα που το άνοιξα το pc δεν μου δεχετε κανένα κωδικό πιτε μου εχει αλλον τροπο να μπω στο pc μου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από ένα μήνα χρήσης των Windows 8 δηλώνω απλά ενθουσιασμένος. Άξιος αντικαταστάτης στα ιδιαίτερα πάρα πολύ καλά 7άρια. Το μέλλον στα 8άρια μόλις κυκλοφορήσουν και επίσημα διαφαίνεται λαμπρό σε όλες τις μορφές που θα υπάρξει. Μπράβο Microsoft. ;)

 

Έχουν πολλά καλά στοιχεία, είναι ακόμη πιο γρήγορα από τα 7. Αλλά, πρέπει να καταλάβουν πως δεν η συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει οθόνες αφής και ούτε πρόκειται να πάρει γιατί, πολύ απλά δεν βολεύουν σε desktop/μεγάλο laptop.

Motorola C118 → Samsung M3510 Beat b → Samsung Galaxy mini 2 → LG G2 → Samsung Galaxy S7 → Google Pixel XL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...