Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H Carbon Fibers μάλλον θα ήταν μία καλή αρχή

 

Καλησπέρα αδερφε! Μπορεις να περιγραψεις αναλυτικα την διαδικασια εγκατάστασης; Ειμαι στην nxs. Πρεπει να γυρίσω σε στοκ για να ξεκλειδωσω τον bootloader ; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους απο χτες ειμαι κι εγω κατοχος ενως Xperia S και μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο, ειχα πριν το S2 galaxy αλλα αυτο εδω ειναι ανωτερο...

θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η πιο σταθερη Ρομ με 4.4 για να την βαλω και πως γινεται Root... τωρα φωραει την τελευταια που υπαρχει απο την μανα του...

Σας ευχαριστω!

Καλημερα ... καμια βοηθεια?? Ξεχασα να αναφερω οτι το bootloader δεν ειναι κλειδωμενο στην συσκευη μου!

PC : AMD FX-6300, SSD EVO 850 250GB, VGA HD7790 OC 1GB

Mobile :Xiaomi Note 4X 3GB/16GB 8Core 2,00Ghz

Tablet: κενο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω κ λιγες μερες μου εμφανιζει ενα θεματακι στην φορτιση...Αλλωτε φορτιζει κανονικα και αλλωτε οχι.Δειχνει κανονικα δηλαδη οτι φορτιζει περναει μια ωρα κ να χει ανεβει κατα 5% ας πουμε το πολυ..Βαζω-βγαζω το βυσματακι του φορτιστη και μετα κομπλε.

Καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει..?Δοκιμασα με αλλον φορτιστη και μου κανει τα ιδια αρα αποκλεισαμε να ναι θεμα του φορτιστη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω κ λιγες μερες μου εμφανιζει ενα θεματακι στην φορτιση...Αλλωτε φορτιζει κανονικα και αλλωτε οχι.Δειχνει κανονικα δηλαδη οτι φορτιζει περναει μια ωρα κ να χει ανεβει κατα 5% ας πουμε το πολυ..Βαζω-βγαζω το βυσματακι του φορτιστη και μετα κομπλε.

Καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει..?Δοκιμασα με αλλον φορτιστη και μου κανει τα ιδια αρα αποκλεισαμε να ναι θεμα του φορτιστη...

 

Μια απο τα ιδια φιλε μου.

Το εχω 2,5 χρονια. Και λεω φυσιολογικο ειναι.

Το δικο σου ποσο καιρο το εχεις?

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο ακριβως..και δεν μου το κανε παλιοτερα.Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει!Αν το κανε μονιμως θα λεγα ειναι θεμα ανταλλακτικου...ισως το παω μια βολτα στη sony μπας κ βρουν λυση...
Link to comment
Share on other sites

1 χρονο ακριβως..και δεν μου το κανε παλιοτερα.Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει!Αν το κανε μονιμως θα λεγα ειναι θεμα ανταλλακτικου...ισως το παω μια βολτα στη sony μπας κ βρουν λυση...

 

Για παντο να δουμε, ειμαι περιεργος.:ninja:

Και μενα καμια βδομαδα μου το κανει, λες να βγαλει κανενα αμπτειτ!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου μετα απο αρκετο καιρο...

Επειδη εχω δει για αλα μοντελα κινητων,ηθελα να ρωτησω αν εχει δει κανεις αυτο το προστατευτικο τζαμακι

που βαζουν αντι ζελατινας, για το κινητο μας? Μονο εναν βρηκα στο ebay αλλα ψιλοκολλαω μην ειναι μουφα.

Για αλλες συσκευες εχουν κυκλοφορησει πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου μετα απο αρκετο καιρο...

 

Επειδη εχω δει για αλα μοντελα κινητων,ηθελα να ρωτησω αν εχει δει κανεις αυτο το προστατευτικο τζαμακι

 

που βαζουν αντι ζελατινας, για το κινητο μας? Μονο εναν βρηκα στο ebay αλλα ψιλοκολλαω μην ειναι μουφα.

 

Για αλλες συσκευες εχουν κυκλοφορησει πολλα.

 

 

Αυτο http://www.ebay.com.au/itm/261554724870 είδες ;

Ο πωλητής φαίνεται καλός .Δεν νομιζω να έχεις θέμα ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως,ναι. Το θεμα ειναι οτι σε ολοκληρο ebay μονο ενας πουλαει και φοβαμαι μην ειναι μουφα.

Θα ψαξω λιγο ακομα και αν ειναι το αγοραζω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω στα χερια μου το xperia S απο φιλο και λογικα εχει περασει custom rom.

λειπουν πολλα εικονιδια..

πως μπορω να το επαναφερω στην android εκδοση της μαμας?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς ότι στο έδωσε με ελάχιστα προγράμματα εγκατεστημένα? Αν είναι έτσι, χάρη σου έκανε. Βάζεις αυτά που θέλεις εσύ χωρίς περιττά βάρη
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!τη στιγμη που τερματισα μια κληση εσβησε η οθονη του κινητου!προσπαθησα να το κανω επανεκκινηση πατωντας το κουμπι κλειδωματος κ το vol up αλλα και παλι δεν εβλεπα τιποτα..εκανα ενημερωση το λογισμικο και παλι τιποτα δεν αλλαξε!διαπιστωσα οτι το κινητο λειτουργουσε κανονικα αλλα δεν ειχα πισω φωτισμο.πρεπει να φωτισω με δυνατο φως για να δω τι γινεται στην οθονη..οπως το εψαξα στο ιντερνετ υπαρχει τετοιο θεμα με no backlight lcd problem αλλα εχει συμβει σε κανεναν απο σας?το ανοιξα να δω μηπως εχει αποσυνδεθει καποια επαφη και ολα μου φανηκαν καλα..καποια στιγμη ξεκινησε να λειτουργει ξαφνικα ο φωτισμος αλλα η χαρα μου κρατησε μονο λιγα λεπτα..τι στο καλο,εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει κι εμένα μια φορά πριν καιρό. Είχα αγχωθεί είναι η αλήθεια :P Αλλά μετά από λίγη ώρα στην πρίζα έφτιαξε μόνο του... Δεν έμαθα ποτέ τι έφταιγε τελικά μιας και δεν το ξαναέκανε...
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε κάνει κι εμένα μια φορά πριν καιρό. Είχα αγχωθεί είναι η αλήθεια :P Αλλά μετά από λίγη ώρα στην πρίζα έφτιαξε μόνο του... Δεν έμαθα ποτέ τι έφταιγε τελικά μιας και δεν το ξαναέκανε...

Σ ευχαριστω φιλε γιαννη για την απαντηση σου!δυστυχως το δικο μου παρεδωσε το πνευμα του.στο καταστημα σερβις εδω στην περιοχη μου,ειπαν πως εχει προβλημα και η οθονη και η πλακετα και δε με συμφερει να το φτιαξω οποτε το αποχωριζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πάνω από δύο χρόνια ,ε?

περιπου 2...απο το νοεμβρη του 2012..σκεφτομαι κατι φθηνο τωρα..αναμεσα σε lg l70 lg l90 και galaxy core plus..το μηνυμα ειναι εκτος θεματος αλλα πλεον σπανια γραφουν στο φορουμ για το xperia s...οποιος εχει καποια εμπειρια απο τα συγκεκριμενα θα ηθελα πολυ να την ακουσω!

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ :rolleyes::rolleyes:

 

Δεν εχω κρατησει ουτε αποδειξη,ουτε το κουτι,ειχε αγοραστει απο τον γερμανο λετε να παω να ρωτησω?ειχε υγρασια μεσα απ οτι μου ειπαν στο τοπικο σερβις...παιζει ρολο που το ανοιξαν εκει μη εξουσιοδοτημενοι?πριν απο αυτους το ειχα ανοιξει και εγω και ειχα χαλασει και μια βιδα!απο κακη χρηση νομιζω δε σε καλυπτει η εγγυηση,τουλαχιστον ετσι ειπαν σε ενα φιλο μου που ειχε το xperia typo και πληρωσε ενα 50αρικο για αλλαγη οθονης!!!

 

Δεν εχω κρατησει ουτε αποδειξη,ουτε το κουτι,ειχε αγοραστει απο τον γερμανο λετε να παω να ρωτησω?ειχε υγρασια μεσα απ οτι μου ειπαν στο τοπικο σερβις...παιζει ρολο που το ανοιξαν εκει μη εξουσιοδοτημενοι?πριν απο αυτους το ειχα ανοιξει και εγω και ειχα χαλασει και μια βιδα!απο κακη χρηση νομιζω δε σε καλυπτει η εγγυηση,τουλαχιστον ετσι ειπαν σε ενα φιλο μου που ειχε το xperia typo και πληρωσε ενα 50αρικο για αλλαγη οθονης!!!

 

ρωτησα στο γερμανο και μου ειπαν απο τη στιγμη που οι δεικτες υγρασιας ειναι κοκκινοι χανεται η εγγυηση κατευθειαν!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση χάνεται μεν αλλά το ότι κοκκίνησε ο δείκτης δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και αυτό το πρόβλημα. Χωρίς να ξέρω τι φταίει (μπορεί προφανώς να έχουν δίκιο οι άνθρωποι) δεν χάνεις και τίποτα να ρωτήσεις και κάπου αλλού για μια δεύτερη άποψη. Φρόντισε μόνον να μην προβούν σε ενέργειες πριν σε ειδοποιήσουν. Καμιά φορά μπορεί να πληρώσεις και για κάτι χωρίς να υπάρχει λόγος....
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση χάνεται μεν αλλά το ότι κοκκίνησε ο δείκτης δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και αυτό το πρόβλημα. Χωρίς να ξέρω τι φταίει (μπορεί προφανώς να έχουν δίκιο οι άνθρωποι) δεν χάνεις και τίποτα να ρωτήσεις και κάπου αλλού για μια δεύτερη άποψη. Φρόντισε μόνον να μην προβούν σε ενέργειες πριν σε ειδοποιήσουν. Καμιά φορά μπορεί να πληρώσεις και για κάτι χωρίς να υπάρχει λόγος....

 

Ναι μπορει να μη φταιει η υγρασια για την οθονη,απλα ανεφερα το λογο που δε με καλυπτει πλεον η εγγυηση.Στο σερβις που πηγα οι ανθρωποι εφεραν και καινουρια οθονη για να τη δοκιμασουν αλλα χωρις αποτελεσμα και μου ειπαν οτι μου ειπαν χωρις να με χρεωσουν καν για τη διαγνωση του προβληματος.οταν κατεβω θεσσαλονικη ισως δω και καπου αλλου.ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινοι δείκτες, κατσαβιδιασμένο κινητό, βίδα που λείπει. ΟΚ, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν έχεις και πολλές ελπίδες
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινοι δείκτες, κατσαβιδιασμένο κινητό, βίδα που λείπει. ΟΚ, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν έχεις και πολλές ελπίδες

 

χαχα ναι ευτυχως στο γερμανο ειδαν μονο την υγρασια και δεν προχωρησαν στα ενδοτερα γιατι θα βαζαμε ολοι τα γελια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...